Reklama

Reklama

Bývalý člen speciálních jednotek Bryan Mills žije poklidný život v Los Angeles. Dcera studuje vysokou školu a jeho bývalá manželka Lenore se znovu provdala. Jenže Mills brzy pochopí, že Lenore by se ráda vrátila k němu, její nové manželství příliš nefunguje. Millse ale překvapí Lenořin manžel Stuart, když ho navštíví s tím, že by rád vztah se svou ženou urovnal, a požádá ho, zda by se s ní nestýkal. Druhý den ráno však Mills najde Lenore zavražděnou ve svém vlastním domě. Když se nad mrtvolou sklání, do domu vtrhnou policisté a pokusí se ho zadržet. To si Mills nechce nechat líbit a policistům uteče. Teď je z něho uprchlík, který je rozhodnut odhalit vraha své ženy. Mills se zkontaktuje se svou dcerou Kim a vysvětlí jí, že to nebyl on, kdo její matku zabil. Také jí vysvětlí situaci, která nastala. Zatím začíná na případu pracovat chytrý detektiv Franck Dotzler, kterému přijde případ už od počátku velmi podezřelý. Útěk Millse však z něho dělá hlavního podezřelého a Dotzler chce Millse stůj co stůj chytit. Mills se vloupe do policejních garáží, kde z auta své mrtvé ženy stáhne informace o pohybu auta (GPS). Ty ho přivedou ke zjištění, že se Lenore pohybovala daleko za městem, u jakési malé benzínky. Mills na benzínku zamíří a tady na záznamu z bezpečnostní kamery najde záběry únosu Lenore neznámými muži. Tetování, které má jeden z únosců na ruce, však Millse upozorní na to, že má co do činění s Rusy. Ve chvíli, kdy si Mills prohlíží záznamy z kamery, je chycen Dotzlerovými muži. Mills jim však ihned v jejich vlastním autě uteče. Po té, co Mills policistům unikne, zavolá Dotzlerovi a oznamuje mu, že on není vrahem své bývalé ženy. Policisté na záznamu z benzínové pumpy únos také uvidí. Dotzlerovi dojde, že Mills může mít pravdu, přesto po něm stále se svým týmem pátrá. Mills zatím vyhledá svého kamaráda Sama. Toho požádá, zda by mu mohl udělat analýzu telefonních hovorů mrtvé Lenore a také analýzu svých telefonů. Díky Samovi má Mills rovněž záběry z pohřbu Lenore, když má Sam na svém saku připevněnu malou sledovací kameru. Zatím Kim zjišťuje, že se Stuart chová zvláštně. Najal na svou ochranu podivné bodyguardy. Mills se s Kim spojí pomocí malého lístku, jenž nalepí na mléčný nápoj, který si Kim každé ráno pravidelně kupuje v místním obchodě. Dotzler se o schůzce Kim s otcem, kterou si domluvili pomocí lístku na nápoji, dozví. Nicméně i když s policisty vtrhne do budovy Kiminy školy, Mills mu unikne. Mills však stihne dceři vysvětlit, co zjistil, a od ní se dozvídá, že dívka je těhotná. Po nepovedené policejní honičce Kim Dotzlerovi předá štěnici, kterou jí policisté umístili do její tašky. Okolnosti nabírají spád. Mills sleduje Stuartovo auto a v tu chvíli je napaden neznámým černým vozem. Ten ho vytlačí ze silnice a Millsovo auto vybuchne... (TV Prima)

(více)

Videa (22)

Trailer 2

Recenze (611)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Mě by zajímalo, co Megaton slibuje Bessonovi za to, že může točit filmy podle jeho scénáře a za jeho prachy. Já bych Megatonovi dal tak maximálně samurajský meč, aby přede mnou spáchal seppuku, naplátkoval si protestně žaludek a já se na to mohl s radostí koukat. Jestli je totiž někdo režisérskej fušér, tak je to Megaton. A vtipný je, že to není ani jeho jméno, ale přezdívka. Asi aby vyniklo to, jaký akční mega sračky on točí. Taken 3 tedy v žádném případě nezklamal. Je stejně debilní jako druhej díl. Akce je zbrklá, šílená. Kvůli střihu nevidíte vůbec nic. Zajímalo by mě, jak by si Megaton poradil třeba se Seagalem, kterej má dvorní režiséry taky na hovno, ale aspoň s ním jednu akční scénu za film sestříhají tak, aby nebylo vidět ani deko tuku. Tady se režíruje a stříhá tak, že není vidět vůbec nic. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

A tak nejsmrtonosnější důchodce světa zaútočil potřetí, z toho podruhé bohužel opět jen na slzné kanálky fanatických vyznavačů rodinných hodnot, a milovníkům surové nekompromisní akce nostalgicky vzpomínajícím na syrovost a drajv jedničky zbyly jen suché oči pro pláč a zkřivené rty, mezi nimiž nasraně cedí jen něco o zkurvených plagiátorských slaboduchých sračkách za každou cenu. V téhle vykrádačce Uprchlíka pro mentály Lájem zase tři čtvrtě filmu dělá jen katalogového dedyho své napřesdržku vzorové dcerušce, což působí mnohem účinněji, než kdybyste si strkali prsty do krku, aby v poslední půlhodince zkosil pár trapných Rusáků a jednoho rádoby překvapivě nesympatického kokota, u něhož je od první minuty zřejmé, že je nesympatický kokot. V Nýsnově požehnaném věku je už však pro něj daleko horším nepřítelem než východní mafie akutní artritida, a tak běhá a pere se, jako by měl vyhřezlou ploténku a čerstvou endoprotézu, a bitky, aby se zakryla jeho nemohoucnost, jsou nastříhané snad ještě hůř než v posledních mástrpissech vepřového Segala. Luk je jako scénarista i režisér už naprosto v prdeli a místo těchto dementních devadesátkových vykrádaček by se měl už na všechno raději vysrat a jen si máčet povislou polentu do kafe někde v Santropé a vzpomínat na zašlé časy, kdy měl ještě invenci a funkční koule. Nicméně, oproti tomu odpornému, nudnému a hloupému svinstvu pro artové psychotiky s názvem Birdman je to pořád famózní veledílo, a proto uděluji krásnou jednu a opět se loučím s erudovaným a dost frajerským „Ceterum censeo Birdman esse delendam“. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Megaton je debil. Ono mu nestačilo, že zkurvil dvojku, on musel jít a ještě zkurvit trojku, doufám že je spokojenej. Když byl ještě malej Megatoneček, tak ho jednou tatínek vzbudil a řekl, Olivierku podívej na tu kameru tou se natáčí co vidíš a tady když tím takhle otáčíš, tak to je zoom a malej megatoneček od tý doby jak vidí kameru tak s ní otáčí a kurví jeden film za druhým. Příběh disponuje typickou a milionkrát provětranou zápletkou, což by nevadilo, protože v akčních filmech taková zápletka slouží jen k prezentaci bum -bum a prásk-prásk, ale to by někdo musel Megatonovi dát kameru bez zoomu a zakázat používání nůžek. Naštěstí film není jen o akci, ale je v něm pátrací prvek a ten je docela vydařenej, má poměrně slušný tah na bránu. Možná bych ještě uvítal větší prostor pro Foresta. Když pominu nějaké osmé divy světa, jako přežití pádu auta ze skály či totální nezranitelnost hlavního hrdiny, tady by nepochodili ani islamisti a režisérskou práci toho degena, tak to co zbylo nebylo zase až tak zlý. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $48miliónov║Tržby USA $89,256,424║Tržby Celosvetovo $326,479,141▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov ║ Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ pomaly ale isto klesá úroveň tejto série, škoda, najviac bolestní je strih pri akcii, to je čistí blikot, v podstate akcia ako taká tu už nemá tie správne grády, lebo sledujeme len to čo sme už videli a po nových nápadoch sa zľahla zem, ináč dej a jeho chabá kostra bez lepšej iskry ešte ako tak ujde v rámci danej tvorby a režisér Olivier Megaton by to mal už zabaliť to je fakt des čo pod jeho roztrasenými rukami vzniká, v konkurencii akčných peciek roka 2014 a la John Wick a Equalizer je Taken 3 len šedá myš /45%/ ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Nemám rád přímé kritizování konkrétních tvůrců, protože jsou vždy ve hře i jiné faktory (například nadávání na scenáristu může být hodně liché v tom, že mu jeho původní vizi nemálo upraví samotné natáčení). Ale Megaton je opravdu patlal, který se k filmu nikdy neměl dostat. Když něco nevyjde jednou, dá se to omluvit. Dvakrát to může být náhoda. Ale všechny jeho filmy provází stejný problém - naprosto nesmyslný rychlostřih, během něhož do pár vteřin klidně nacpe i deset záběrů. Tentokrát navíc přidal i agresivní zoom, díky čemuž z akčních scén 96 hodin: Zúčtování až bolí oči. Když se k tomu připočte laciný scénář, cílení na teenagery (kde jsou ty časy, kdy Bryan ukázal Marcovi z Tropoje zač je toho elektřina) a nezajímavý vývoj, nemůže to už zachránit ani tak bizarní věc, jakou je souboj s rusem v těsných bílých slipech. Jediným trochu zajímavým prvkem je vyšetřovatel Foresta Whitakera, ale o něm tahle série není a nikdy nebyla. 30% ()

Galerie (27)

Zajímavosti (15)

  • Natáčení začalo 29. března 2014. Natáčelo se ve městě Atlanta v USA, ve městech Mazarrón a Torre Pacheco ve Španělsku a v Paříži. (willy1)
  • Celosvětová premiéra proběhla 16. prosince 2014 v Berlíně. (Varan)
  • Film vznikl díky produkční společnosti Europa Corp, kterou vlastní Luc Besson. (Stoka)

Reklama

Reklama