96 hodin: Zúčtování

Taken 3

Tak3n

96 hodín: Zúčtovanie

Akční / Thriller

Francie, 2014, 109 min (SE: 115 min)

• Xmilden

Vím dobře co jsem minule slíbil, ale opravdu jsem to potřeboval vidět. Megasráč Megaton to udělal zase. Z akčních scén bolí oči a divák se musí opravdu pekelně soustředit aby vůbec něco viděl. Posilou do sestavy Forest zajisté je. Policista, který netuší, on prostě ví co náš z řetězu puštěný Bryan provede. Dobrou zprávou je že oddělali Famke, takže snad 4. díl už nebude. Unesení byli v této sérii všichni, někteří i vícekrát. Trošku mě mrzí že Liam dokáže ve spoustě filmů vděchnout život neskutečně zajímavé postavě (viz například Mezi náhrobními kameny), aby se o pár měsící později ztrapňoval v takovéhle konině. 20%(9.3.2015)

„JE MRTVÁ. NĚKDO JI ZAVRAŽDIL. V MÉM BYTĚ. MÁ TO VYPADAT, ŽE JSEM TO BYL JÁ. NEVÍM PROČ, NEVÍM KDO, ALE PŘIJDU NA TO…“ /// Tentokrát starýmu pardálovi Millsovi zavařila stará. Vytuhla na u něj na gauči a on se stává psancem (jasan, třeba jako Richard Kimble…). Optimisticky se vrhá do vyšetřování, úspěšně (a NESMRTELNĚ!) zdrhá pronásledovatelům a brzičko dejchá sráčům na hřbet. Navíc u toho stačí řešit rodinný problémy (ne se starou vole… čteš to vůbec?). Liam Neeson potřetí předvádí, že rodina je mu nadevše. Akční béčko, který neprudí víc než ty jiný akční béčka. Navíc má finální motanici, že by Korejci čuměli – ale srát na to. Další Bessonovka, která má zabavit. Vohranej příběh, kurevsky rychlej střih, drsnej Liam, neuvěřitelná (jako ne uvěřitelná!) akce – ovšem pro jednou se to s naprosto vyprázdněnou palicí klidně dá. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vždycky jsem se chtěl projet autem (policejním) výtahovou šachtou. 2.) Olivier Megaton je můj TOP rejža. A Luc Besson scénárista. 3.) Thx za titule „num71“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne(28.3.2015)

Tak za mě je tento díl určitě lepší než díl druhý a nějak nemohu pochopit zdejší kritiku.Sám jsem nevěděl co čekat když jsem to zde pročítal a říkal jsem si,že to zase bude jeden z těch propadáku ,ale film jsem sledoval dost pozorně a nějakou vážnější vadu jsem nenašel a dát filmu odpad jako pár zdejších hodnotitelů jde opravdu mimo moje chápaní.Beru,že se to někomu nemusí zamlouvat,ale pokud to není úplná ptákovina nebo z toho nebolí oči a to se zde ani jedno neděje tak nevím za co odpad.Atmosféra předchozích filmů si myslím,že je cítit i zde a oživení v podobě Foresta Whitakera se celkem povedlo (možná mohl mít i nějakou akčnější scénu,ale jako například v Konečné celkovému vyznění spíše pomohl než naopak)Film má celkem slušnou akci ,příběh na to,že je to klasický akční biják má taky ucházející (i s nějakým tím dějovým zvratem),Liam Neeson zde odvádí už se dá říct jeho typickou v posledních letech akčnější polohu a určitě vás nezklame.Celkově mé hodnocení se tedy bude odlišovat od většiny a za mě celkem 75% a čtyři hvězdy.(27.1.2015)

• Terva

CITÁT - Přišel jsem si pro své penízky, ale nejsou tady........ Tak jsem čekal babičku z dědečkem - že mu jako vyvražděj - ale ne, to jsem se spletl. Tady to začíná umírat někde jinde, a bohužel to vodnese jedna má oblíbená postava. Honička na dálnici mě rozesmála až jsem si říkal, zda si z nás tvůrci opravdu nedělají srandu. A finále? To už jsem řval smíchy. Skoro jsem dal odpad. Liam Neeson už je konečně na úrovni Seagala nebo Lungrena, tak snad už přestane točit.(4.6.2015)

Je to celkom dobrý akčný krimi film s Liamom Neesonom, ktorý je záverečným dielom tejto vydarenej série. Má dosť dobrý príbeh o bývalom vládnom agentovi Brianovi Millsovi, ktorý má stále nadovšetko rád svoju rodinu, pričom to práve vyzerá, že by sa k nemu chcela bývalá manželka vrátiť, ale tá je nanešťastie zavraždená a práve u neho doma a tak sa stáva hlavným podozrivým. Preto musí opäť využiť všetky svoje schopnosti, aby našiel skutočných vinníkov a zároveň sa nenechal chytiť políciou na čele so schopným detektívom. Spracovanie je celkom slušné, ale nie som s ním úplne spokojný. Pre mňa je hlavným problémom tohto filmu, že tu má až príliš veľký priestor únik pre políciou na úkor hľadania a likvidovania zabijakov, čo mi moc nevyhovuje, omnoho viac ocením štýl predchádzajúcich dielov, kde hlavný hrdina celý čas čelí zabijakom a tak môže prakticky každého protivníka zlikvidovať, ale zase toto určite nie je objektívny zápor, len to nevyhovuje mojim prioritám. Ale inak si zase nemôžem až tak sťažovať, síce tá kriminálna línia nepôsobí moc prepracovane a ani až tak zaujímavo, čo sa týka aj tých predvídateľných zvratov a občas je to už zbytočne prehnané, ale hlavný hrdina je stále skvelý, takže to s ľahkosťou ťahá po celý čas, až na ten očakávaný úvod s rodinnou atmosférou, čo už je trademark série sa tu stále niečo deje a navyše som mal pocit, že sa zábavnosť filmu celý čas len zvyšuje a tak som sa bavil. Akcie je tu celkom dosť a je aj pomerne dobrá. Síce je poriadne zostrihaná, ale už som ani nič iné nečakal, takže som sa tomu ľahšie prispôsobil. Nájde sa tu niekoľko súbojov, z ktorých väčšina je krátka, ale zase pôsobia celkom efektne, k tomu viacero rôznych naháňačiek a nejaká tá streľba, ale práve tej mohlo byť určite viac. No najviac ma znovu mrzí ten nízky rating, síce tentoraz už kvôli odlišnej zápletke bolo podstatne menej mŕtvych, než predtým, no opäť chýba nielen krv, ale niekedy som si nebol istý, ako protivník vlastne skončil. Najviac sa mi páči akcia v mafiánskom sídle, ale aj tá zvyšná je obstojná. Herecké obsadenie je celkom slušné, výborný Liam Neeson v hlavnej úlohe ma opäť bavil po celý čas a na rozdiel od predchádzajúceho dielu pôsobí teraz aktívnejšie, ako by ho natáčanie aj celkom bavilo, k tomu Forest Whitaker ako schopný detektív, nesklame ani Maggie Grace, ktorá už svojim správaním trochu dospela, len by to chcelo lepších výrazných záporákov. A čo sa týka réžie a technickej stránky, Olivier Megaton by sa mal tomuto žánru vyhýbať, v ničom kladnom nevyniká, ale rovnako ako pri predchádzajúcom diely mi ani tentoraz až tak veľmi nevadil, mimo akcie je bez väčších problémov a v akcii síce stále neskutočne strihá, ale teraz mi už aspoň prišiel prehľadnejší. Na rozdiel od neuveriteľne pokazenej akcie v treťom Kuriérovi je už toto predsa len o dosť znesiteľnejšie. A efekty sú až na scénu s kontajnerom na diaľnici v poriadku. Takže tento záverečný diel je u mňa najslabší z celej série, no v prvom rade kvôli tomu odlišnému konceptu, kde má prednosť polícia pred zabijakmi. Inak by som hodnotil lepšie, ale aj tak ma to celkom bavilo a kľudne si to ešte pozriem. 68%(28.1.2015)

• Liam Neeson

• - Když Stuart (Dougray Scott) mluví o minulosti Malenkova (Sam Spruell), tak ten při přestřelce v baru používá českou zbraň Sa vz. 61, známější pod názvem Škorpion. Mills (Liam Neeson) ve filmu střílí z následujících zbraní: pistole Glock 17, pistole Beretta 92, brokovnice Remington 870, útočná puška AR 15 a jistý klon pistole Colt 1911 (s největší pravděpodobností Springfield 1911 TRP .45 APC). (H4dos)

• - Film vznikl díky produkční společnosti Europa Corp, kterou vlastní Luc Besson. (Stoka)

• - Liam Neeson (Bryan Mills) súhlasil s účinkovaním v tomto pokračovaní iba pod podmienkou, ak podľa scenára už nikto nikoho neunesie. (m.a.t.o.)