Reklama

Reklama

Bývalý člen elitních jednotek Bryan Mills (Liam Neeson) se proti své vůli ocitá znovu v akci. Bryanův sen, užívat si poklidného života, se nenávratně rozplývá. Jeho manželka Lenore je nalezena brutálně zavražděna. Z její smrti je podezřelý právě Bryan. Podaří se mu uniknout zatčení a stává se lovnou zvěří všech policejních jednotek v USA. Po jeho stopě se neúnavně vydává detektiv Frank Dotzler (Forest Whitaker). Svou vytrvalostí donutí Bryana opět použít jeho "zvláštní soubor dovedností." V nemilosrdném souboji musí Bryan dokázat svou nevinu a vypátrat skutečného vraha. V ohrožení se ocitá to jediné, co mu v životě zbylo – dcera Kim. (Bioscop)

(více)

Videa (22)

Trailer 2

Recenze (611)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Megaton je debil. Ono mu nestačilo, že zkurvil dvojku, on musel jít a ještě zkurvit trojku, doufám že je spokojenej. Když byl ještě malej Megatoneček, tak ho jednou tatínek vzbudil a řekl, Olivierku podívej na tu kameru tou se natáčí co vidíš a tady když tím takhle otáčíš, tak to je zoom a malej megatoneček od tý doby jak vidí kameru tak s ní otáčí a kurví jeden film za druhým. Příběh disponuje typickou a milionkrát provětranou zápletkou, což by nevadilo, protože v akčních filmech taková zápletka slouží jen k prezentaci bum -bum a prásk-prásk, ale to by někdo musel Megatonovi dát kameru bez zoomu a zakázat používání nůžek. Naštěstí film není jen o akci, ale je v něm pátrací prvek a ten je docela vydařenej, má poměrně slušný tah na bránu. Možná bych ještě uvítal větší prostor pro Foresta. Když pominu nějaké osmé divy světa, jako přežití pádu auta ze skály či totální nezranitelnost hlavního hrdiny, tady by nepochodili ani islamisti a režisérskou práci toho degena, tak to co zbylo nebylo zase až tak zlý. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tak snad už tohle natahování definitivně skončilo. Doufejme, že toto byl závěr řekněme trilogie o Bryanu Millsovi. Ten miluje nade vše svojí rodinu, ale halt nemá to štěstí aby si prožíval takovej ten spokojenej americkej život.. Rozvod s manželkou, starání o dceru atd... Čekal jsem po anabázi v Turecku, že trojka bude opět kdesi v Albánském Kosovsku kde přísahali pozůstalí krevní mstu.. Leč chyba lávky. Na Bryanův poklidný život tentokráte políčil jiný gangster. Musím přiznat, že první půlka se mi celkem líbila. Nešlo tam totiž tak moc o lámání vazů, na které je Bryan přeborník. V druhé půlce ale prokázal, že to byl omyl. Opět tu máme nesmrtelnou mlátičku, která skočí s autem do výtahové šachty či zavčasu vyleze z auta padajícího z útesu... Sám 007 by se musel stydět kdyby to viděl. Už jsem jen čekal, kdy Bryan vytáhne lejzrové pero, nebo žvejkačku s navíjecím lanem... Nebudu spoilerovat, ale celé to nakonec dobře dopadne, nebojte a závěrečná scénka kterak taťka Bryan (vlastně skoro děda) radí těm svejm mladejm ohledně potomka byla fakt dojemná. naštěstí na sraz nepřijel s dopředu koupeným kočárkem, to prej nosí smůlu... Dávám tedy za dvě bagely či co to bylo v tom pytlíku ještě tak horké. * * ()

Reklama

BMW12 

všechny recenze uživatele

Začátek jak z béčkového filmu, následně se zcela nesmyslně vytvořila zápletka. Jakmile našli Liama Neesona u těla jeho ženy, tak jsem vůbec nepochopil, proč se dal na útěk. Vždyť by policajtům řekl co se stalo a ti by snad neměli problém mu uvěřit. Sám kapitán policajtů říkal, že mu hned od začátku věřil, že to neudělal. Takže zcela nesmyslně začal před policií utíkat. Ale jinakse pak nakonec z toho vyklubala pěkná zápletka, bylo to překvapivé zjištění, kdo za tou vraždou stál. Akce pak byla vynikající, já jsem se bavil velice dobře, tyhle akční filmy mi sedí. Ale musím souhlasit s gegina31, že to s tím autem ve výtahu a následně pád auta ze skály, to opravdu nemohl přežít. No prvnímu filmu jsem dal pět hvězd, druhému dílu čtyři hvězdy a tady to vidím na 3, protože předchozí díl byl přeci jenom lepší. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Pokud si dobře vzpomínám, říkal jsem u pokladny "jednou 96 hodin," ne "jednou na řetízkáč." Ani disko koule nedělá tolik odrazů, kolik jich dokáže za vteřinu vymyslet Megaton. Já bych vám rád řekl, jaké to bylo, ale nemůžu, protože když už se kamera výjimečně na pět vteřin zastavila, musel jsem rozkapat oči a najít prášek na bolest hlavy. A to než jsem vyřídil, už jsme byli zas na kolotočích... Debile jeden! ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Po všech kritikách co kolem mě neustále poletovaly jsem byl připraven na nejhorší. Na akční katastrofu roku. Ale asi jsem v kině naštěstí zabloudil na jiný Tak3n, protože ten můj vůbec nebyl nejhorší. Samozřejmě, takové zjevení jako prvních 96 hodin nebyl, ani taková zábava jako dvojka, protože tu nikdo nepoužíval granáty jako GPSku. Stále to však byla velmi solidně odsýpající kombinace klasické akce a kriminálky, ve které se přetlačovala typická millsovská vybíjená s postupným odhalováním pozadí vraždy, které mělo jedinou vadu. I divák vybavený průměrným intelektem odhalil pravdu o půl hodiny dřív než Bryan. Ale co na tom. Pořád je stejně roztomile neohrabaný, pokud jde o vztah s dcerou, a také pořád stejný bourák, když přijde na potíže. A navíc už se zcela dokázal oprostit od fyzikálních zákonů a ukázal, že správný hrdina přežije cokoli. Třeba i cestu autem výtahovou šachtou. A tak to má být. Jako dlouholetý čtenář comicsů jsem navíc neměl vůbec žádný problém s Megatonovým stylem střihu. Takže navzdory všem škarohlídům, film jsem si užil a z kina jsem odcházel spokojený. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (16)

  • Při jedné z posledních scén na palubě letadla lze slyšet od pilotů zprávu určenou pro věž, že se chystají k odletu z runwaye č. 2, ale v dalším záběru je vidět, že se jedná o runway 5L. Ani jedna z těchno drah ale na zmiňovaném letišti (Santa Monica Airport, KSMO) vůbec není. (Warle)
  • Liam Neeson (Bryan Mills) súhlasil s účinkovaním v tomto pokračovaní iba pod podmienkou, ak podľa scenára už nikto nikoho neunesie. (m.a.t.o.)
  • Keď Bryan Mills (Liam Neeson) uniká polícii a lezie do vodnej šachty pod autom, nedotýka sa auta a plazí sa po bruchu. O niečo neskôr však detektív Dotzler (Forest Whitaker) nachádza otlačky na nárazníku auta. (speedy7929)

Reklama

Reklama