96 hodin: Zúčtování

96 hodín: Zúčtovanie

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Thriller

Francie, 2014, 109 min (SE: 115 min)

Do třetice všeho Taken. V jedničce, která byla dokonalou thrillerovou akční jízdou, začal příběh Bryana Millse (Liam Neeson). Ukradli mu dceru a on je našel a bez milosti popravil. To bylo v Paříži. Ve dvojce, která následovala příběhu, jsme se ocitli v Istanbulu, abychom sledovali pomstu a únos dcery s exmanželkou. Do třetice se tedy nejedná o únos. Ocitáme se v LA, kdy je Bryan křivě nařčen a on sám se stává terčem. Ovšem rychlým, zatraceně mazaným a dokonce i pekelně silným terčem. Tam kde jednička byla dokonalá, tak dvojka ztratila šťávu. Trojka už vůbec nemá pověstný drive akční série. Do téměř dvou hodin se snažil režisér vpravit, emotivní příběh rodiny (především otce a dcery), akci, automobilové honičky, lámání rukou, vyšetřování a nakonec i několik zvratů. A to je právě kámen úrazu. Tím, že se tvůrci snaží do příběhu narvat skoro cokoliv, tak ve výsledku je to neskutečně překombinované. Zvraty ve filmu nefungují, ne tak, aby člověka to stále bavilo. A i když je Neeson stále řízek jak se sluší a patří, tak stejně mu moc sil do finále nezbylo. Tvůrcům pak utíkají věci jako, přítel dcery Kim. Který by možná se měl trošku starat o svojí holku, zvlášť když jde po ní prakticky celá Policie. No co, asi mu je to jedno. Neříkám, že se mi Tak3n nelíbilo. Naopak jsem se docela bavil, ale rozdíl oproti jedničce je tu opravdu markantní. Zúčtování není nic jiného, než vytvořit jakýstakýs konec téhle akční značce. Z poloviny se mu to celkem i povedlo. [Extended] (58 %)(13.4.2016)

V roce 2008 frantíci natočili nejlepší "městský - urban -akční nářez" roku a jeden z nejlepších akčních filmů té doby. Já sice hodnotil "pouze" za 4****/5, protože jsem u akčních filmů extrémně náročný a protože to u mne prohrál s epicky-monstrózním mlýnkem na lidký maso - Rambem IV... :))) Návrat po 4 letech byl špatný, byl bohužel trapný až komický ... no nepovedlo se. Uvedení trojky ve mě vytvořilo jistý údiv, ale relativně jsem tomu filmu věřil. A ono ano, skutečně se povedlo. Hodnotím stejně jako jedničku, I KDYŽ (!!!!) je jednička mnohem zábavnéjší. Zde je všechno trochu jinak, nejde už tolik o akci, jako spíš o kriminálku. Opravdu skoro 3/4 filmu Neeson zdrhá, schovává se a mučí lidi aby zjisťil, "vo co kurva gou?!". Takže opak jedničky, kde to byl "jeho" svět a kdo do něj vnikl, byl nemilosrdně oddělán. Takže pokud na toto divák příjde, měl by být relativně spokojen. Bohužel nelogičností, které by zde být neměly, je dosti a budou si na ně diváci stěžovat, i tak je to parádní jízda a finální zúčtování je fajne a HLAVNĚ !!! Vidět duel: "nejsympatičtější klaďas akčního světa Neeeson (a jeden z aktuálně nejlepších herců) VERSUS Naprosto nejsympatičtější bad ass hajzlík exploiterů a filmů obecně, (a jeden z nejepších herců) mistr Andrew Howard, ... to prostě jo!!!! Žít a umřít!! Duel s bouchačkama a následně na férovku , to mi tvůrci splnili sen !!! :)) Dokonce u mne i ve srovnání se silnou konkurencí - John Wick, vítězí o zrnko střelnýho prachu tenhle flick ...)(19.1.2015)

Jednička je jedním z nejlepších deseti akčních filmů 21.století a Pierre Morel jejím natočením jasně dokázal, že jako akční tvůrce je dost možná aktuálně nejtalentovanější žánrový řemeslník.Potom je tu Olivier Megatron, nedomrdlý klučina, který evidentně v dětství trpěl epilepsií a tak jeho každý film vypadá jako film pro epileptiky, aby i během záchvatu v klidu stíhaly vteřinovou akční scénu za scénou.Po obludné dvojce, která byla každému fandovi odporným flusnutím do xichtu si přeci jenom tenhle podrůměrný režisérský kůň z obludné stáje Luca Bessona malinko vylepšil reputaci.Trojka je prostě pohodový akční béčko s jednoduchým dějem, sledovatelnou akcí a konečně se dočkáme i nějaké té krve a slušných osobních soubojů.Z pohledu jedničky je to samozřejmě pořád totálně v prdeli a zbytečnost pokračování snad nikdy nebyla tak obrovská, ale nějak takhle měla vypadat právě dvojka, která byla po úžásném prvním dílu prostě totální prohrou úplně ve všem a tak jediný důvod, proč jsem ochotný tuhle prach obyčejnou akční dvd záležitost hodnotit více či méně kladně je jasný fakt, že druhý díl splachuje bez výhrad na všech frontách.Jmenovat se to třeba Take Him a nenavazovat to na jedničku nic by se nestalo a Besson by si do vínku zapsal další průměrný akčňák, kterých plodí desítky.55%.(21.7.2015)

• VojinRyan

Už po druhom diely (ktorý som nehodnotil kladne) som vravel, aby dal Megaton od toho ruky preč. Nie. On sa musí kafrať do práce Neesonovi, ktorý musel dostať veľký honorár aby sa na to dal. Nič nové. A zase o niečo horšie oproti minulému dielu. Tá kamera je strašná. Nehnevajte sa na mňa pán Kress, ale i ja by som to dokázal lepšie. Normálne som si vravel, že zlatý Bay. Ten strih ani nehovorím. Strašný, neprehľadné, bez scenára, jednoducho, dajte už Neesonovi pokoj konečne. 40% - 2*(13.5.2015)

Netvárme sa, že pri filmoch typu DIE HARD neumierali nevinní ľudia... Problém tretieho Taken je skôr v tom, že nemá taký spád, čím naplno odhaľuje svoju béčkovú podstatu. Dejová línia s detektívom je navyše dosť zbytočná. Keby išlo o Snipesovku chrochtali by sme blahom. Keďže išlo o film uvádzaný v kine, chápem isté rozčarovanie divákov. Znesiteľné akčné Europa corp. béčko...(18.10.2015)

• - Liam Neeson (Bryan Mills) zvládol všetky bojové sekvencie vo filme bez zastúpenia dablérom. (m.a.t.o.)

• - Když Stuart (Dougray Scott) mluví o minulosti Malenkova (Sam Spruell), tak ten při přestřelce v baru používá českou zbraň Sa vz. 61, známější pod názvem Škorpion. Mills (Liam Neeson) ve filmu střílí z následujících zbraní: pistole Glock 17, pistole Beretta 92, brokovnice Remington 870, útočná puška AR 15 a jistý klon pistole Colt 1911 (s největší pravděpodobností Springfield 1911 TRP .45 APC). (H4dos)

• - Bojové umění, které se pro tuto roli Liam Neeson (Bryan Mills) naučil, se nazývá nagasu-do. Jedná se o hybridní bojový styl, který používá prvky z juda, aikida a džiu-džistu. (Stoka)