pan_Bily

Nevím čím to je, ale tento díl na mě působí líp než ten druhý, i když je natočený ještě hůř, řekl bych. Zřejmě je to obměnou příběhu a vnesením jakési "detektivní zápletky". Zatímco druhý díl byl, co se týká zápletky, na jedno brdo jako první, tady se děje aspoň něco jiného (navíc). Proto se to také s odřenými zády vešlo u mě ještě do 3*. ()

shinlove

Doufám, že už se jednou provždy uzavřela série 96 hodin. První díl naprosto geniální, druhý průměrný a tohle je fakt kravina. Ale dejme tomu, že to chtěli nějak ukončit a vytvořit jakýs takýs logický kruh. Ale mohlo se to udělat lépe a kvalitněji. 2* ()

Iroquois

Na začátek malý kvíz: A. Co mají společného Superman, Chuck Norris, Inspektor Clouseau, Charles Bronson, Sylvestr Stallone, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Steven Seagal, Matt Damon, James Bond (jakýkoliv) a Liam Neeson? Správně! Nejdou zabít! B. Co nemají rádi? Kromě všemožného zločinu zvláště jednu věc - když se jim šahá na rodinu. Zločinec, který se dopustí bodu B, velmi záhy zjistí, jak marné je snažit se o bod A. Nepomůžou výbušniny všech typů a velikostí, tisíce vypálených střel vždy neomylně minou terč, nejlepší zabijáci planety jsou předem odsouzeni ke konzumaci hlíny, zbraně jakéhokoliv ničení způsobí zkázu maximálně jen v těsném okolí immortala. To v tomto konkrétním bijáku pocítil i lehce zcivilizovaný (nosí čisté slipy) mužik Malenkov, jeho gorily a jeho protřelý obchodní partner. Trošku se nám do toho zamotali i policisté, ale vždy byli nuceni hrát jen druhé či třetí housle. Bohužel film ničím nepřekvapil a v ničem nevynikal. Problém navíc je, že Neesenovi už jeho nesmrtelnost věřit nelze, sotva běhá a je celý jakýsi povadlý. Snad se někdy dožiju zajímavého akčního filmu. ()

zeleznak

Neznam vsechny mistni onany, ale imho je potreba brat celou serku jako jeden celek. Je to chujovina, ale Whitaker to o pullevelu zvedl, a kdyz vynechan v cele serce nesympatickou dcerusku a (byvalou) zenusku a postavim se proti proudu, tak 4* a nazdar. ()

soukyd33

Je to něco jiného než první a druhý díl, není to ale vůbec špatné. Hlavní hrdina zde pátrá po vrahovi, ale tentokrát je proti němu i policie a podsvětí. Akce a honičky jsou zde prakticky pořád. Hvězdiček 3 ()

Sa.sa

Super řežba, která se dá očekávat u tohoto filmu ;) Má dost nedokonalostí a "nekonečné" zásobníky, ale to každý film ()

Bogrant

Keď sa skoro nič nedeje je to celkom prijateľné, pri akcii je to na zaplakanie (už diaľnica ma odrovnala), z Neesona je superman, ale drží si obdiv a ja by som nechcel byť Megatonovým kuchynským mixérom. That's all. Úprimne, čakal som ešte väčší prúser. ()

Feacher

Trilogie dokončena. Trochu mě mrzí, že dej nenavázal na poslední dva díly a v podstatě se vytvořil nový příběh s novou zápletkou, pouze se stejnými postavami. Ale musím říct, že se mi tento díl líbil mnohem víc než díl druhý (na jedničku to samozřejmě ani zdaleka nemá). Ve trojce jsem nenašel tolik nějakých nesmyslů, ano občas Liam přežil nepřezitelné, pouze s vysvětlením, že je fakt dobrej. Ale viděl jsem v akci jeho skupinu frajerů, pouze o přežití Sama jsem se bohužel musel dozvědět až z internetu. Je to sice trochu předvídatelné, ale je to takový zlatý střed mezi 5* prvního dílu a 3* z druhého. Zaslouženě 4*. ()

Nataniel73

Tretie pokračovanie úspešného akčného filmu Taken má takú zvláštnu a beznádejnú atmosféru, až mi je hlavného hrdinu Briana viackrát úprimne ľúto. Zase zostal sám proti všetkým a zase len on tuší kde je pravda. Musí sa vysporiadať nielen s doternou políciou a podozrením z vraždy, ale v pätách mu je aj ruská mafia prepojená na dobrého známeho. Príbeh sa tentokrát odohráva v Amerike a dcéra Kim je len v pozadí hlavného deja. Roztrasená kamera a nemožný strih bránia vo vychutnaní si početných akčných scén, Liam Neeson je tradične opäť presvedčivý vo svojej roli, dcéra Kim tradične nevýrazná a hlavný zločinec tak trochu bizarný týpek. Záverečná naháňačka Porsche tryskáča je tak trochu mimo reality, ale časté úteky pred políciou sú vcelku dobre natočené. Všimol som si aj chybu keď počas telefonátu Kim s otcom je dievča bosé v izbe a v ďalšom zábere už má obuté topánky. K filmu nemám vážnejšie výhrady, ale rozhodne sa dal natočiť lepšie. Viac napätia aj remeselnej zručnosti by mu určite pomohlo. 65% ()

Chicharron

Překvapuje mně jasnozřivost některých recenzentů...kteří vědí hned v páté minutě filmu kdo je padouch a jak to celé (blbě) dopadne... Podle mně to nedopadlo vůbec špatně, tenhle díl je rozhodně lepší než díl v Istanbulu, který se v reálu tak hemží policajty, že když dcérka házela granáty na střeše budovy, zatkli by ji dřív než by s ní slezla, ale zpět k trojce... Kromě naprosto tupého policajta představovaného Forestem Whitakerem, který, přestože má indicie, že Liam Neeson aka Bryan Mills svou exmanželku nezavraždil, jde po něm až do konce filmu s tupostí bulldoga... Film mně bavil, kinetika nárazu auta na příďový podvozek letadla by byla jiná, ale jinak nemám k filmu výhrady a kdo má rád "Liamovky" nemůže být zklamán. ()

ondyGAMESTV

Úctyhodné zakončení celé série. Třetí dobrodružství Bryana Millse si bere z prvních dvou jen to nejlepší, avšak nápady jsou tentokrát hlavní koncept. Potenciál na nejlepší díl byl "nečekaně" ještě větší, než u dvojky, bohužel tomu ještě něco chybělo, aby se to vyplnilo, to však nemění nic na tom, že toto byl definitivně nejzajímavější příběh. Představoval jsem si něco ve stylu celostátního pátrání po Bryanovi s dávkou stealthu a ukrývání, co bych mohl považovat za to nejlepší, a něco podobně skvělého jsem taky dostal, sice ne takového jako v mé mysli, ale rozhodně něco co můžu považovat za super dílo svého žánru ⌛ 70% (recenze z 20.04.2023) ()

obyč.divák

Nedá mi to a musím zapřemejšlet kolik si asi řekl Liam Neeson že šel do třetího dílu .....nebo nečetl scénář. Možná by to ještě bylo koukatelné,kdyby Megaton a střihač ve studiu nevykouřily kýbl marjány a řekli si,že střih po 2 vteřinách bude děsná bžunda a třeba že slabší jedinci chytěj epileptickej záchvat,což pobaví kino,jinak nevím.Taken 1 je dokonalost a lahůdka. Taken 2 se dá při nedělním propršeném odpoledni krásně zkousnout. Taken 3 už ani to ne .... ()

ferdomravec

Taken bol perfektny, taken 2 som nevidel a tak3n sa mi pacil. Ale uz to nebola ta drsna a chladnokrvna anonymna cesta . Sam proti celemu LAPD, rusom neohrozeny, nesmrtelny. 70%. ()

Zetkee

Dle mého názoru opravdu povedený film. První díl byl bezpochybně nejlepší, druhý díl mě zklamal, každopádně třetí pokračování mě hodně překvapilo a uchvátilo. Musím uznat, že je ve filmu pár scén, které bijí do očí, tím jak jsou zpracovány počítačem. První díl byl od jiného režiséra, takže to lidé hned poznají a mnoho z nich film hned odsoudí, alespoň ti, kteří dají filmu ubohou jednu hvězdu... Film mi trochu připomíná Johna Wicka a jeho pomstu. Zápletka tady rozhodně nechybí a neustále je čemu se divit, takže ani napětí nechybí. ()