venison

Pokud se na to budu dívat jako na „96 hodin“, tak nelíbilo.. První film měl geniální příběh, celkem uvěřitelné násilí a příjemnou pointu.. Se dvojkou to šlo dolů, ale pořád byla cítit linie z jedničky.. Trojka je zase o úplně něčem jiném a akční scény jsou vyhroceny až moc.. Ale pokud odhlédnu od faktu, že s jedničkou film souvisí, tak je to více než koukatelná akčárna.. Něco na způsob „Neznámého“ ;-) Liam Neeson je jako akční hrdina výborný – žádný kopec svalů, ale o to zákeřnější :-D ()

Phietros

Uzavření trilogie nejakčnějšího muže všech dob dopadlo na výbornou a po druhém díle opět kvalitou blíže k prvnímu. Akce, bojové souboje, automobilové honičky i smutek, to vše v nabité akci kvůli ženě kterou mu zavraždili a jeho neprávem obvinili! 70% ()

noriaki

A série nezadržitelně pokračuje v propadu kvality. Jednička je totální bomba která ohromila snad všechny, dvojka špatně sestříhaný a trochu přepálený slušný film a trojka je nudná rubačka s překombinovanou zápletkou, divnými motivacemi a nelogicky sestaveným sledem událostí. A ani akce už není co bývala. Sem tam se střílí, sem tam se mlátí. Zajímavé to není a pohlcující už vůbec ne. Bryan Mills ztratil dost ze své ladnosti a preciznosti a kdyby parta zabijáků z úcty sem tam nezpomalila, tak by závěrečné titulky přišly ještě před zamýšlenou polovinou filmu. Liam Neeson stárne a jde to vidět - při běžeckých scénách jsem cítil nutkání myslet na důchodce dobývající se do právě otevřeného Kauflandu. Jenže poslední roky ukázaly, že důchodcovské mlátičky se dají natočit velice efektně. Schwarzenegger hraje snad v polovině z nich a řádí jako zamlada. Takže i tohle hodím na Megatona. Pevně doufám, že čtyřka už nevznikne. ()

TKKMR

Taken si aj ako séria stále drží dobrú úroveň. Mám však pocit, že pomaly smeruje do podobných sfér, do akých sa kedysi dostal Death Wish s Charlesom Bronsonom a po manželke a dcére to kvôli ďalším zámienkám pre spustenie Brynovej mstiacej mašinérie postupne začnú odnášať jeho bývalí kolegovia, exmanželky či strýkovia a tety z druhého kolena... ()

_DAVE_

Po všech stránkách sestupná kvalita proti prvnímu dílu, který nečekaně mile překvapil. Film nemá co vyprávět, hromada scén postrádá logiku, ani to lámání kostí už není taková zábava. Akční scény jsou díky rychlosti a bláznivému střihu silně nepřehledné. Dokoukat to ale šlo ()

yeniczek

Olivier Megaton, aneb muž, který nejspíš vlastní několik fotek Luca Bessona v těch nejchoulostivějších situacích, protože jiné vysvětlení, proč mu proboha dal natáčet dokonce dvě pokračování tak výborného filmu, neexistuje. Nudné, předvídatelné (i když projímadlo v jogurtu teda nikdo nečekal :D) a nechutně sestříhané (viz. přeskočení plotu stříhnuté pětkrát, z čehož jeden půlsekundový prostřih je na stín přeskakujícího...) Chudák Bryan Mills. 2/10 za Liama. ()

Trustme

To je samá Odplata, Zúčtování a furt toho Bryana Millse nenechají na pokoji. Buď ať mu už konečně "brutálně zavraždí" i tu jeho nesympatickou dceru a nebude mít koho v následném dílu ochraňovat, ale to by znamenalo ještě další díl a nebo Olivier Megaton uzná, že je největší prznitel akčního filmu a odejde psát psychologické romány o hirošimské bombě. Nemuselo být pokaženo tolik filmů a hlavně pokračování již dnes legendárního původního příběhu. Třetí díl již nevyznívá jako parodie jak v dílu druhém, ale co už nudí je kopírování, ždímaní věcí z dílu prvého, čímž chtěl zřejmě Megaton oslovit ještě ty poslední fanoušky a nebo nováčky. Liam Neeson, kterému jsem věřil v původním Taken každou ránu do albánského ohryzku je zde už zadýchaný starší pán, který by se chtěl věnovat vnoučatům, jenže Megaton ho nenechá a ve své posedlosti žene stárnoucího herce do situací, které vypadají směšně. Zápletka (Bessone, ach jo..) je propracovaná, stejně jako střih, kamera a sluníčkový barvy, pokud je vám šest let a s akčním filmem začínáte. Jen se bojím, že tvůrci se pojistili a čeká nás v dalším díle únos vnoučátka Bryana Millse...neverending story. (Hodnocena verze Extended). ()

VanTom

Takhle tedy ne, pánové Bessone a Megatone! Počáteční rodinná limonáda mi kudlu v kapse neotvírala, ale těšil jsem se na akci, jenže ta když (sem tam) přišla, nedalo se na ni dívat: katastrofálně rozsekaný epileptický střih, nervně zoomující kamera a diletantská režie měly úplně antivtahující účinek, kdy i jinak spolehlivý Neeson vůbec nevypadal jako nezastavitelná mašina na zabíjení, ale jen jako starostlivý dýchavičný fotřík (taky proto, že v naprosto o ničem zápletce víc pátral, než likvidoval). A to se mi dvojka docela líbila! ()

Yoda sama odpad!

Nemôžem inak len to nazvať strašnou pokurvenosťou. Prvých dvadsať minút argentínska telenovela, potom klasický Megatonov strih šesťdesiat záberov na jednu minútu a voľby kamerových uhlov ktoré by nespravil ani Uwe Boll. Scenáristické šmejdoviny typu Whitaker s šachovou figúrkou a gumičkou, nesmrteľný Bryan a pre kristove rany celý príbeh, čo s pôvodným Taken nemá nič spoločné. Dokonca ani ten Liam už nie je v tejto postave tak moc drsný ale skôr unavený a oproti jednotke nezaujímavý starý rádoby najlepší zabijak. ()

zdenny

S původním "Taken" to nemá nic společného. Ale kdo ví, kdyby mělo, možná by to byl ještě větší propadák. Ale proč nenatočit třeba čtverku, když jsou lidi ochotni za to platit. ()

fefee

Polopatistické citové rodinné vydieranie v trojke ničím neohrozenej a nesmrteľnej akčnej jazdy Neesona ničím extra nezaujalo a neprekonalo ani moje očakávanie ktoré aj tak nebolo nijak veľké. Pozerať sa to celkom dalo, no veriac v snáď možné, dúfam že nepríde ešte pokračovanie aj tak už zbytočnej trilógie. ()

lykan9

Rozhodně se jedná o posun k lepšímu oproti Odplatě. Ne, že by se jednalo o něco světoborného a inovativního, ale v rámci akční podívané, kde člověk nemusí zapínat všechny mozkové závity, jde určitě o nadprůměr. ()

fabecc1222

Přeždívka Megatron zde opravdu padla na správnou mísu. Kadence střihu 100 záběrů za minutu je opravdu nesnesitelná. Scénář už nespadá ani do kategorie béčkových filmů. Záporák v extrémně opnutých bílých slipech evokuje spíše úplně jiný žánr, než na který se v tomto filmu díváte... Definitivní pohřeb série 96 hodin. ()

vyfuk

Ehm... to má být vtip, že jo? První film už se i přes svou mladičnost dá už teď řadit mezi skvosty kinematografie. Druhý film bylo něco co jsem kvůli hodnocení radši opomenul. Trojka přeci mělo být epické završení jak Taken série tak i Neesonovi štace napříč NON-STOP a A Walk among the Tombstones. Místo toho... tohle byla břečka. Whitaker ve filmu musí vypadat jako totální geniální Sherlock, ale debil může vypadat mezi imbecily jako Einstein. Za to... čekal jsem, že se nějakým způsobem ukáže špionážní um pana Millse, ale místo toho jsem měl z filmu epilepsii až po mě museli uklízet v Cinestaru poslintané sedadlo... práce pana Kresse byla jedinečná. A příběh... jakoby měl by potenciál... kdyby nám neukázal jenom fetiš dnešních amerických filmařů předvést ruské záporáky (jehož PePe jsem ve slipách vidět nemusel)... ale jinak to je asi to stálo za Zlatou malinu. Liame... měl jsi radši zůstat kráčet mezi náhrobními kameny. ()

Roseinka

Nevím, čím začít dřív. Ale asi kritikou. Tohle je snad film s největším počtem střihů, co jsem viděla. Už po chvíli mě tak bolely oči, že jsem myslela, že fakt z kina odejdu. O kývající kameře ani nemluvím... Nepochopím, jak tohle může režisér schválit. To se přece nikomu nemůže líbit, když se na to nedá koukat. Moje oči si na to zvykly až na posledních 20 minut filmu a nejsem si jistá, jestli to nebylo tím, že se to tam zmírnilo. Jinak příběh se mi moc líbil, nezklamal. Bylo to dobře vymyšlené. Super souboje. Na jedničku to nikdy mít nebude, to je jasný, ale jako pokračování se mi to náhodou líbilo. ()

m.a.t.o.

„Toto sa pre vás skončí zle." – „Nebuďte taký pesimista." Ha. Besson si z nás robí srandu. Už zase. Megaton prekonáva sám seba. Dedo Neeson dokáže prechádzať stenami dámskej toalety ako duch a Xander Berkeley omladol. Vlastne počkať, to bol Dougray Scott. Takže sa dostávam späť na začiatok. Besson si z nás robí srandu. Totálnu. A myslí to vážne. 20 % ()

R1CH1E

Dementní kamera, střih jak u retardované opice, kdy nic nedává smysl a postavy, které se chovají naprosto retardovaně (Whitakerova role byla totálně WTF). Akce pomálu a ještě k tomu absolutně zmršené kvůli šíleně nepřehlednému střihu a kameře. Fujky. ()