Nejsem do tebe blázen (TV seriál)

You're the Worst

Komedie / Romantický

USA, 2014–2019, 25 h (Minutáž: 21–35 min)

Tvůrci:

Stephen Falk

Adam Blau

Chris Geere, Aya Cash, Desmin Borges, Kether Donohue, Allan McLeod, Todd Robert Anderson, Janet Varney, Brandon Mychal Smith, Darrell Britt-Gibson, Shane Francis Smith, Colin Campbell, Collette Wolfe, Allen Maldonado, Colin Ferguson, Stephen Schneider, Vincent Duvall, Ginger Gonzaga, Callard Harris, Kalia Prescott, Angela Oh, Thomas Middleditch, Adam Tsekhman, Tom Virtue, Kandis Mak, Jessica Chaffin, Echo Kellum, Roger Bart, Steve Agee, Jesse Garcia, Megan Stier, Andrew Patrick Ralston, Demetrius Stear, Artemis Pebdani, Sugar Lyn Beard, Caitlin Kimball, Stephen Mendel, George Basil, Raney Branch, Jeanine Mason, David Schaal, Joshua Hoover, Ben Folds, Sarah Buehler, Mario Perez, Patrick Thomas Cragin, Soledad St. Hilaire, Sonny Valicenti, Reatha Grey, Emily Hinkler, Brandon J. Sornberger, Marc Evan Jackson, Georgie Guinane, Ser Anzoategui, Zosia Mamet, Lucy Montgomery, Phil Abrams, Eduardo Franco, Betsy McKinley, Ellen D. Williams, Irene Roseen, Adam Blau, Gustavo Gomez, Mary Grill, Lynn Adrianna, Emily Heller, Adwin Brown, Morgan Krantz, Josh Ruben, Arriane Alexander, Samira Wiley, Maria Thayer, Dan Beirne, Paul F. Tompkins, Hannah Marks, JoNell Kennedy, Lou Taylor Pucci, Frank Cappello, Remington Hoffman, Juan Alfonso, Tatiana Carr, Ryan Dorsey, Rightor Doyle, Kate Comer, Caitlin McGee, Kacy Owens, Friday Chamberlain, Harry Yi, David Douglas, Joyce Greenleaf, Cat Ce, Matty Cardarople, Rebecca Tilney, Zach Tinker, Brandon Black, Jennifer Kathreen Larson, Xochitl Gomez, Alexander Neher, Winston Story, Rob Locke, Giovonnie Samuels, James Urbaniak, Stephen Falk, Sandra Bernhard, Tim Bagley, Sarah Lilly, Chasty Ballesteros, Andy Buckley, David Cade, April Bowlby, Mageina Tovah, Betsy Beutler, Assaf Cohen, Sunkrish Bala, Erik Griffin, Tessa Ferrer, James Pumphrey, Winston James Francis, Michael J. Sielaff, Pandie Suicide, Tara Summers, Justin Kirk, Gabriela Fresquez, Henry Rollins, Gabriel Olds, Rodney To, Julie White, Brad Hunt, Corey Brill, Andrew Connolly, Adam Johnson, Clint Culp, Celia Finkelstein, Brian Posehn, Kathleen Rose Perkins, Raymond J. Barry, Dee Wallace, Betsy Baker, Cleo Fraser, Stephen Ellis, Niko Nicotera, Merrin Dungey, Sas Goldberg, Cody Renee Cameron, Anne Dudek, Johnny Pemberton, Reese Hartwig, Amy Pietz, Lou Diamond Phillips, Andrew Daly, Michael Bow, Jessy Hodges, Janina Gavankar, Timm Sharp, Zabeth Russell, Jeff Doucette, Carlos E. Campos, Shane Nickerson
  • Arach.No

Tak tohle bylo strašné. Po přečtení pár recenzí a pozitivních ohlasů jsem se na tento seriál docela těšil. Cynické postavy, otevřený britský humor, co by mohlo být špatně? Prakticky všechno. První dvě scény (svatba+seznámení) obsahují po jednom vtipu, tak jsem si s nadějí říkal, třeba se to vyvine. Ve zbytku pilotu už vtip není. Co je ale horší, hlavní ženská postava je tak nepříjemná, odpudivá a protivná. Což by nutně nemuselo vadit, kdyby zároveň byla zajímavá a zábavná. Není. Jediná postava s potenciálem je Jimmy. Při sledování však nedokážu vyfiltrovat všechno (!) kromě něj, aby to pro mě nebylo utrpení. Většinou dávám seriálům alespoň několik epizod, ale tohle už nezvládnu, a tak výjimečně hodnotím po pilotu. Nápad by to mohl být nosný, ale to by zpracování muselo vypadat úplně jinak.(10.11.2015)

Oba hlavní aktéři i jejich skoro symetričtí sidekickové jsou svou nekonvenčností na první pohled jako stvoření pro tuctový sitcom, ale tím, že se tvůrci s ničím neserou namísto toho vznikla instantly lovable romantická komedie, která od začátku okouzlí tím, jak málo si ústy Jimmyho a Gretchin bere servítky, a zároveň z nich nedělá žádné prvoplánové karikatury, když je s přibývajícími díly dokáže vykreslit jako opravdové osoby, které se nechovají tak, jak se chovají jen z rozmaru scenáristy. Takhle je z You're the Worst zároveň zábavný, svěží i aktuální seriál, kterých není nikdy dost. Navíc si nepamatuju, kdy jsem naposledy zhltnul celou sérii jakéhokoli seriálu na jedno posezení.(27.9.2014)

Americký seriál, který vypadá, jako kdyby ho dělali Britové. Připodobnil bych ho lehce ke Californication, protože tam i tady jde hlavně o šlochaní a mluvení o tom a pak až o vztazích. Takže je to trochu ulítlý, že vlastně po několika prvních dílech ani nevím, jestli se mi to líbí nebo ne. Na konci jsem na vážkách mezi 3 a 4 frčkami, líbilo se mi to, ale že by to bylo něco extra, to zase ne. Ale jde o celkem neobvyklý seriál. 70%(22.4.2017)

Arogantný angličan a jeho vydanie v ženskom tele tvorí neskutočne zábavnú dvojicu, ktorú si nejde nezamilovať.Sú tak iní a predsa chcú zažívať rovnaké pocity, ktoré rozumovo odmietajú. Romantika bez romantiky, alá "You just spit on my vagina?". Takže nabrúsiť rozpoznávač sarkazmu a hurá do toho Najhoršieho (Worst).(13.11.2014)

• Tom Riddle

Dobytčí romance, aneb jak to vypadá, když se do sebe zakoukají dvě hovada. Odpověď zní: až na sexuální otevřenost překvapivě obyčejně a předvídatelně. You're the Worst je sem tam vtipný, určitě bych se ho ale neodvážil označit za sitcom, možná komediální vztahovku. Ačkoli je hlavním hnacím motorem seriálu vztah za všech okolností upřímného sebestředného Jimmyho a cynické sebedestruktivní Gretchen, víc mě baví jejich sidekickové, PTSD trpící dobrák Edgar a sexuchtivá bacule Lindsay. První řada mě při bingi bavila podstatně víc, než druhá, kterou sleduju průběžně, nevím, čím to je, ale ta rádoby upřímná a záměrná nesympatičnost všech postav je ve výsledku vlastně úplně falešná a umělá. Třetí série je potom do sebe zahleděný nesmysl, který se na jednu stranu pokouší o hloubku a na druhou dělá ze všech postav ploché karikatury (Lindsay ve třetí sezóně musí mít IQ někde kolem padesátky), nechává mě proto emocionálně dokonale chladným (pokud se nepočítá fakt, že mě nesmírně prudí, road trip Vernona a Paula je dost možná nejhorší televizní epizodou v historii) a hodnocení musí zákonitě ještě níž. 35%(29.12.2014)