Do Los Angeles přijíždí vlakem daňový poradce Gene Watson s dcerkou Lynn. Byl v San Diegu na pohřbu manželky, která zemřela dříve, než se s ním stačila rozvést. Tohoto nenápadného muže si na nádraží vytipují dva policejní agenti Smith a Jonesová, zmocní se Lynn jako rukojmí a pohrozí otci, že ji zabijí, jestliže neudělá to, co po něm požadují - během půldruhé hodiny má zavraždit Eleanor Grantovou, guvernérku státu Kalifornie. Děj se odehrává v prostředí moderního, kde probíhá předvolební akce nic netušící političky. Gene Watson se dlouho marně pokouší uniknout z nastražené pasti, pak ale pochopí, že i on patří de facto mezi spiklence Podaří se mu zabránit nejhoršímu? (oficiální text distributora)

shantim

Jak už název napovídá, záchrana přijde na poslední chvíli. Toto jako jedno z nejběžnějších hollywoodských klišé hraje tedy v tomto snímku prim. Příliš napětí ale film nenabízí a herci v hlavních rolích jsou tak trochu toporní a málo akční. Na to, že jde o atentát a zároveň o záchranu života dcery, je zde málo napětí a prakticky žádná gradace děje (krom posledních minut filmu). 65% hvězdiček ()

agassi68

Nuž, nebyť Deppa tak hodnotím ešte nižšie. Dej je ako lineárna hra. Presne viete ako sa skončí a je len otázkou času kedy. Nepriatelia jasní od začiatku, kulisy tiež. Pobavilo ma ako roztrasený slušňák a ešte k tomu účtovník, ktorý sa bojí chytiť do ruky nenabitú pištoľ zrazu začne strieľať ako Old Shatterhand :) ()

UncleG

Televize je debilizátor lidstva. Reklamu neřeším - ti komerční chcípáci si na sebe nějak vydělat musej. Opravdu mi ale vadí úplně zbytečný přerušování filmu "rychlými zprávami z domova", abychom se nutně "teď hned" dozvěděli, že šestnáctiletý mladík z Dolních Kedluban řídil traktor na poli bez příslušného oprávnění a při tom bezcitně přejel dvě řepy a osmnáct mrkví. Celkem mě prudí i ohlašování následujících pořadů po reklamě - v nichž se dozvídáme, že "za chvíli" (rozuměj: film bude trvat ještě minimálně půl hodiny) tahle věc už skončí. Těžko si někdy zvyknu i na primácký manýry ohlašování programové změny - do filmu naskočí rámeček, v němž divákům vehementně cpou že seriál, který mě osobně vůbec nezajímá, se přesouvá se středy na čtvrtek a místo něj půjde nějaká úplně jiná kravina. Nu,...a zrovinka, když sledovaný film vrcholí pointou nebo závěrečnou scénou, zkazí nám jí hláška: "Příští program: V žáru touhy". A já se ptám "PROČ?" Proč s tím ty hovádka nemůžou počkat do titulků? Co jsem ale zažil dnes při sledování filmu "V poslední chvíli" na TV Barrandov, to už se vymyká zdravýmu rozumu a je pro mě možná definitivním důvodem k ignorování filmů na komerčních stanicích. Johny Depp a Christopher Walken jako protivníci... Závěrečná scéna, drama vrcholí, ve filmu se střílí a lidé umírají ... a ve chvíli, kdy padne osudný výstřel a jeden z protivníků padá k zemi s dírou v zádech, ... v tu chvíli se v pravé dolní čtvrtce obrazovky objeví Bublíková s pistolí a udělá "prásk prásk"... Pak ještě jakési "no co?" gesto a jak se objevila, tak taky zmizela. Byla to reklama na pořad "Politická střelnice" a zároveň nejzlejší sen, kterej se stal skutečností. Hele, je úplně jedno, že "V poslední chvíli" je tak trochu nic-moc film. Bubílkovou v prostříhu si nezaslouží ani Power Rangers. A proto tvrdím, že trest smrti by se měl u těžkých zločinů obnovit. ()

Lucasion

Johnny Depp jako ustrašený taťík, co je ve špatný čas na špatném místě. Unesou mu dceru a chudák Depp dostane úkol zabít jednu osobu. Když ne, umře jeho dcera. Jako drama to je dobré. Film je napínavý, ale bohužel trošku předvídatelný. Je to škoda. Nápad je totiž originální a Depp je skvělý herec. Působí i v této roli dobře. Průměrný snímek s dobře vymyšlenou zápletkou, ale trošku pokulhávající v jeho zpracování. Film kromě herce a nápadu vám ničím nezaujme. ( 56 procent ) ()

movie

Badham čas od času natočí velmi originální snímek a tenhle s názvem V POSLEDNÍ CHVÍLI jim rozhodně je. Odehrává se v reálném čase (Johnny Depp musí spáchat atentát na guvernérku) a kromě výborné hudby Arthura B. Rubinsteina má i skvělou režii, scénář a parádní herecké výkony-hlavně u Deppa, Walkena a Duttona. ()

• Jedna z nejvýznamnějších scén byla ta, kde jedou Johnny Depp a Christopher Walken celo-proskleným výtahem 35 pater až na vrchol hotelu Bonaventure. Ve výtahu byli kromě herců namačkaní také režisér John Badham, kameraman Roy H. Wagner , zaměřovač Todd Slyapich, zvukový střihač Willie D. Burton, hlukový operátor Marvin E. Lewis a kontolorka scénáře Barbara Thaxton. Vzhledem k tomu, že výtah byl skleněný od podlahy až po strop a byl osvětlen osmi kino lampami, byl pro štáb opravdový výkon, aby se jejich odrazy neobjevily někde ve skle. (HappySmile)
  • Převážná část filmu byla téměř úplně natáčena ruční kamerou v kombinaci s multi-kamerou. (HappySmile)