Mr. Robot

• USA Mr. Robot
USA, (2015–2019), 36 h 52 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvůrci:

Sam Esmail

Hudba:

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer (více)

Série(4) / Epizody(45)

Seriál Mr. Robot, ověnčený Zlatým glóbem za nejlepší televizní drama, sleduje mladého programátora Elliota (Rami Malek), který zdokonalil umění počítačového hackerství. Elliot trpí vysilující sociální fobií. Má pocit, že se s okolním světem může bavit pouze tak, že hackuje jejich přístroje. Když zrovna nepracuje jako inženýr kybernetické bezpečnosti, používá své hackerské dovednosti k ochraně těch, na kterých mu záleží. Svět Elliota, rozčarovaného z moderní společnosti, se náhle změní poté, co potká Mr. Robota (Christian Slater), záhadného vůdce tajné hackerské organizace, která chce s jeho pomocí zničit nadvládu jednoho procenta nejmocnějších lidí světa a zažehnout celosvětovou revoluci. (HBO Europe)

Mr.Ripley

Pilot: Sledovat 65 minut nepřetržitě vyjukaný obličej Ramiho Maleka bylo téměř fyzické utrpení. Do poslední minuty jsem si nebyl jistý co to vlastně sleduji a co si o tom všem myslet. Uplynula hodina a já stále nejsem schopný. Fanoušci pomalého tempa vyprávění, postupného budování atmosféry a neobvyklých postav si přijdou na své. K mé smůle, jsem byl bohužel jinak naladěn. 70% ()

Script

Po delší době přemýšlení jsem dospěl k názoru, že nemá smysl nadále v tomhle seriálu pokračovat. První série je skvělá do předposledního dílu. V předposledním dílu dojde na nečekaný zvrat událostí, který tento seriál přivede do záhuby. Začátek seriálu je nesmírně zajímavý a začne vám ukazovat svou originalitu. Po prvním dílu má seriál stále svůj směr, ale občas narazíte na momenty, které vás až tolik nebudou bavit (jako třeba, když hlavní hrdina se dostává ze závislosti na drogách, tak vám přijde že to má šíleně přetaženou stopáž, na to že má být v ději na prvním místě Hackerský svět) a nakonec když se dokopete i k té předposlední epizodě tak pak už si řeknete, že to nevede absolutně nikam. Pro ty, kteří si to klidně nechají prozradit co je v seriálu absolutně špatně udělané, tak v prvním díle dojde na útok do serverů fiktivních společností a když se podaří zarazit útok, tak hlavní hrdina zjistí, že za tím stojí hackeři, který si říkají f-society a dozví se, že je vede chlápek, kterého hlavní hrdina potkával v metře na cestě do práce. Ten chlápek hlavního hrdinu pak zavede do místa kde se plánují všechny útoky a po zkoušce se pak přidá k těm hackerům protože se snaží odhalit pravdu o špinavých korporacích. Nakonec se ale v předposlední epizodě ukáže, že ten chlápek co přivedl hlavního hrdinu do týmu a seznámil ho s ostatními členy, tak vlastně neexistoval, a byl to jeho blud v hlavě, protože šlo o jeho zesnulého otce, který umřel vinou korporace. Vzhledem k tomu, že ta postava byla na seriál hodně vlivná, tak tímhle rozuzlením děj tohoto seriálu tvůrci hodně zkazili. Krom toho potom co se dozvěděla hlavní postava, že mluvil se svým mrtvým otcem tak pak došlo k rozuzlení, že hlavní postava nikdy do týmu hackerů nevstoupila, ale ta postava ten tým založila. Pak už je to fakt padlé na hlavu. Rozhodně nedoporučuji dál sledovat. V seriálu vám nebude připadat žádná postava sympatická (ani hlavní hrdina). Dal jsem šanci začátku další série, ale co říct. Chyby se nezačali napravovat a je to stejný průser. Kdybych dál pokračoval, tak bych se možná dopracoval i k samotnému odpadu!. ()

viperDavid

Pilotní díl naprosto super i když malinko přitažený za vlasy. Líbí se mi však že cyber svět nění tak jednoduchý jako v jiných filmech kde si prdnou a hned je hotovo. Tady alespoň sledují síťové protokoli a vědí co je cibulka. Rami Malek je takovej nerd že působí věrohodně. Snad to neztelenovatí Update: po 10 dílech trochu rezivatí, děj se snaží propracovat do dramatu, a hackeřina už je jen okrajově i když stále stylově ()

Lachtaan

Seroš, co proslavil Ramiho Maleka a dá se dneska už považovat za kult, mi dělal zpočátku velké problémy, nemohl jsem té zapeklité odysee jednoho duševně rozpolceného hackera vůbec sednout na lep a dokoukával jsem v etapách na poli asi půl roku. Pak jsem se ale kousnul, zkusil zapojit veškeré mozkové buňky a dojet celou jízdu k jejímu zdárnému konci. A že ten se rozhodně dá řadit mezi jedny z nejpoutavějších, co kdy televize nabídla. ()

DragonnCZ

,, Hello Friend. " Co k tomuto dílu ještě vlastně dodat? Ty 4 série byli naprosto fenomenální. Seriál na vás působí jako jedna velká skládačka, která do sebe ke konci zaklapne a budete udiveně s dojetím zírat. Sam Esmail vybudoval napjatý a dramatický příběh se zajímavými postavami. Elliot Alderson, kterého fenomenálně ztvárnil Rami Malek, jakožto rozpolcený člověk utápějící se v depresích může být i enormě zajímavou postavou kdy si ta postava dokáže na dno sáhnout a ze sraček se znovu vyhrabat. Mnohdy jsem s ním sympatizoval. Darlene, Mr Robot a další postavy přidávají polínko do ohínka, který z tohoto seriálu tvoří výbornou skládačku. To vše výborně podtrhuje hudba a o to víc skvěle vystihuje kamera a postavení každé precizní scény. Peak filmařiny? Možná i ano! Protože tohle jsem si strašně oblíbil. 4 sezóny a 45 kvalitních epizod plné precizních, napjatých a nepředvídatelný zvratů, událostí a dialogů. Vřele doporučuji. Klobouk dolu Same Esmaile. Uděluji 8.5/10.  ()

geklon

Dech beroucí kamera, záběry města očima týpka v kapuci. Famózní soundtrack. A tím s velebením končíme. Dobře, Malek je strhující ve své společenské izolac,i ale jako deprimovný paranoik se pohybuje lehce za čárou........ a v momentech kde nastupuje veterán Slater, trošku drhne.... Pilot moc zábavnej nebyl, ale to nemá být rozjuchaná alá hausijáda. Příběh je neurvale nevyrovnaný....prvních šest dílů jsou jak na houpačce s dějovými zvraty. Někdy jsou úplně fackou na promrzlý obličej (konec třetího dílů), jindy jsou kopancem směr koule, promáchnutým do vzduchu (konec 8. dílů). Musím uznat, že dlouho jsem nebyl žádným jiným seriálem tak vyveden z míry a ze spokojeného života počítačového úchyla. Závěrečné hvězdičkování první řady necháme vážně a po jejím skončení. 84%. Ale přijde mi to jako přepálené, v těch dějových kličkách a zvratech se nedá moc orientovat. ()

venison

S01: Skvělý seriál o hackerech, který silně těží z efektu "a co bude dál".. Velmi hravý scénář, který diváka napíná, překvapuje i znásilňuje sem tam nějakým ne moc vyvedeným dílem.. Rami Malek vystřihl skvělou trosku se skrytým géniem.. A veškeré jeho "křoví" do příběhu dokonale zapadalo.. Konečně nějaký hackerský počin, kde není při hackování graficky znázorněno, kudy "vede cesta".. Má na dnešní dobu lehce pomalejší tempo, ale když člověk přivykne, tak absolutně neuráží.. Doufám, že druhá série nepůjde s kvalitou dolů.. ()

uiu

Udivuje mě, kolik lidí zde básní o přirovnání ke Klubu rváčů (děkuji každému druhému komentáři za mega spoiler) a nikdo nevyzdvihne fakt, že tento seriál je nádherně "dexterovský" - hlavní hrdina promlouvá k nám, ke svému "temnému pasažerovi", je odměřený a neví, jak se chovat normálně a zapadnout. Narozdíl od Dextera ale není psychotický sériový vrah, ale má jen social anxiety disorder, tedy strach ze socializace a lidí. Ovšem nemusíte znát ani hlavní zápletku (která je ovšem vyspoilerovaná už snad všude) aniž byste už od prvního dílu neprokoukli, že tvůrci seriálu s námi hrají jen hru na co se stalo/nestalo, co je pouze v Elliotově hlavě, co si představoval, že řekne a neřekl. Za mě obří palec nahoru a nechápu, s čím chtějí vyrukovat ve druhé sérii. ()

koxin

1. série Luxus na talíři, začátek mě velmi nadchl, prostředek trochu klesl, 9. díl mě dostal a 10. to završil trošku slaběji, stále se však jednalo o jízdu. Skvělý námět a scénář, velmi slušné herecké výkony a postavy. Druhá série snad nepřestane překvapovat a nabídne nadupanější soundtrack, který v této sérii zaujal jen vyjímečně. ()

sheldonka.

Mr. Robot předčil moje očekávání! Elliot je neskutečně zajímavá postava, jeho myšlenky a vnitřní boje mě fascinují. Hudba a kamera super, prostředí jakbysmet, charaktery taky výborné a nechyběl ani parádní mindfuck. Spokojenost na 110%. ()

Mishqo

90% ... Návykový psychotický seriál plný konšpiratívnych teórií. Nebudete vedieť kde vám hlava stojí. Nebudem tu vyzdvihovať každú stránku tohto seriálu. Jednoducho ako celok to bolo geniálne. ()

Jolinar

Ujetý pycho seriál, docela překombinovaný, s pořádnými zvraty. Vydejte se do Elliotova světa, jestli chcete hackování, asociály, drogy, schizofrenii, halucinace, nespolehlivého vypravěče a mocichtivý svět korporátu. Díly jsou podle mě dost nevyrovnané, ale herci výborní!!! ()

Narya89

Spoiler alert: Tento seriál mě nejprve zaujal svým nekonvenčním tématem a jeho aktuálností - hackování lidí a neustálá survaillance je pro mě osobně velice znepokojivá, proto jsem uvítala seriál v tomto duchu. Elliot je ovšem jakožto hlavní postava velice neztotožnitelná a mega psycho, že půlku času nevíte, jestli má absťák a halucinace nebo je to skutečnost a další postavy mají každý nějakou úchylku/alternativní orientaci či super dark secret, což je lehce deprimující a nerealistické. Současně celá hlavní anarchistická linka ve stylu něco zničit za každou cenu, aniž bychom měli plán B, tzn. jak bude společnost fungovat poté a jaký systém by tedy byl lepší než ten kapitalistický, což by definitivně stálo za hlubší rozbor, je dosti nedomyšlená a nadělá pouze škody bez jakéhokoliv plodného výsledku. To si myslím je největší chyba hlavní dějové linie a proto za mě nakonec po zhlédnutí první série pouze 65%. ()

Eleanor05

"Budu teď víc normální. Možná bych mohl chodit se Shaylou. Budu s ní chodit na ty hloupé filmy od Marvelu, chodit do posilovny, budu lajkovat na Instagramu, budu pít vanilková latté..." :D Fight Club meets Assassin's Creed game series. Dobře natočené, dobře napsané, zábavné, zajímavá hlavní postava i hlavní záporák. Pak tomu člověk odpustí i nějakou tu černobílost postav a prvoplánový vzdor proti společnosti bez alternativního řešení. Protože tohle je seriál pro všechny, kterým připadají současné hodnoty konzumního života tak trochu na hlavu. Naneštěstí, jak seriál pokračuje, nezaměřuje se už tolik na vzpouru proti systému, ale spíš na konvenční vztahy postav a na schizofrenii hlavního hrdiny. PS: Už jste někdy viděli originálnější názvy epizod? Já teda ne. ()

Pražák

"Proč vás společnost tak naštvala? – Já nevím. Možná proto, že jsou všichni naši hrdinové podvodníci. Svět sám o sobě je jeden velký podvrh. Spamujeme internet svými blbostmi. Sociální média falšují intimitu. S našimi věcmi, s naším majetkem, s penězi... Neříkám nic novýho. Víme, proč to děláme. Ne proto, že nás knihy Hunger Games obšťastňují, ale protože chceme být uklidňováni. Protože nepředstírat bolí a protože jsme zbabělci. Do hajzlu se společností." ()

zigíš

neskutečně formálně opojná, magická až kubrickovsky čistá zkušenost (!) ok, když zazní pixies i toho největšího ignoranta napadne palahniuk a fincher a fight club ..je poučený a nestydí se za to ..má názor a řekne TO ! ()

vyfuk

1. série: Zcela upřímně mne seriál překvapil. Byl propracovaný, promyšlený, prostě sofistikovaný. Příběh jako takový, chytlavý, snadno návykový a ne zrovna lehký pro IT panice. Bohužel stejně jako je seriál chytlavý, tak se postupně stane stejný jako ostatní a v některých ohledech až otravným. Uznávám, poslední tři díly první série byla docela smažba, ale i tak nemůžu opomenout, to že strašně moc materiálu byl nudný, nesrozumitelný a zdlouhavě zbytečný. Prostě skoro až ztráta času. Což je na seriál jako tento v celku škoda. Když se podíváte vzad za celou sérií, tak i zjistíte, že i to nejsofistikovanější dílo může být vadné nosné zdi, a obávám se, že pokud nebudou vyřešeny v druhé sérii, tak u mne seriál dost ztratí na lesku, který si nyní získal. Průměrná spokojenost řekl bych. 2. série: Tady se objevuje kurevskej problém. První série tohoto seriálu přeci jen disponovala jistou originalitou. Ten seriál měl spád a příběh. Poté už se začal trochu kabonit, ale doufal jsem, že se to nějak vyvrbí. A taky že ano. Ale ke kurevsky horší variantě. Proč mi přijde, že každá druhá série nějakého seriálu, který byl započat minulý rok stojí za totální hovno. Wayward Pines jsem ani neměl koule dokoukat, protože to byla kravina prvotřídních kvalit, ale druhá série Mr. Robot mi tuplem přijde jako kokotina první jakosti. Omlouvám se všem, který v tom vidí nový smysl života, a že přes tento seriál promlouvá Bůh, ale mne to po necelých třech dílech přijde jako největší kravina jakou jsem měl tu čest po dlouhé době vidět. Je toho škoda. Je milé vidět jak se seriál rozvíjí, ale nyní to půjde i beze mne. Končím po nedokoukané třetí epizodě, která mne tak negativně odjebala, že to nemá obdoby. ()

Skeksis

Vykradnutý nemecký film z roku 2014: Who Am I - Kein System ist sicher. Napriek tomu prvá séria medzi 3 - 4 hviezdami kvôli výborným hereckým výkonom (Rami Malek vyzerá ako Marty Feldman:-))). Inak naivná motanica plná konšpiračných teórií a feťáckych "múdrostí" vrhaných a vyvrhovaných do vzduchu každých päť minút. Druhá séria je už úplne na hovno, nielenže naivná, ale tentoraz aj nudná motanica plná "záhad", ktoré ma nebavia. Najzaujímavejšia postava je Tyler, ten sa v druhej sérii zatiaľ ani nevyskytuje. Klik sem, klik tam, u mňa za dve hviezdy a prestávam pozerať. ()

Mr.KarlAdler

Esmail šponuje napětí na maximum, a nejen že je to výborně napsané a do detailů promyšlené, Mr. Robot uchvacuje především formou zpracování. Což je bez debat. Jestli byl za poslední dobu výjimečný třeba styl True Detective, kdy se člověk párkrát až pozastavil nad brilantní prací s obrazem a atmosférou, tenhle hackerský mindfuck je ještě úplně nový level. V podstatě nám říká, že kdo toho chce opravdu hodně dokázat, moc se v životě nevyspí - a audiovizuální stránka tomu odpovídá neklidnými roztěkanými scénami, nepředpisově rámovanými záběry a proměnlivým ambientním soundtrackem. Prostě je toho mraky. První série je dost temná a skvěle vygradovaná. Trošku Dexter koncept - ve smyslu, že hlavní hrdina má problém se začleněním se do společnosti a pracuje jako expert na něco, co po nocích dělá ilegálně, aby ze světa udělal o něco lepší místo (hehe). Druhá série je mnohem roztahanější, děj časově zpřeházený, ale doslova nabušený plot twisty a šílenostmi, že ta první řada z porovnání nakonec vychází jako čajíček. Na druhou stranu dvojce chybí tempo a trochu i gradace. Celkově jsem asi něco podobného ještě neviděl a léta mě žádný seriál nedostal takovým způsobem, abych ho sjel během tak čtyř dnů. Možná to bude i proto, že jako divák si vůbec nemůžu být jistý, jestli to, co zrovna sleduji, je vůbec realita. Elliot Alderson je totiž nedůvěřivý nejen ve svém příběhu, ale i k obecenstvu. A to je něco. ()

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

21.01.2023

Zatímco pokračuje v práci na sequelu k jeho komiksovému Batmanovi, rozhlíží se mezitím režisér Matt Reeves (Válka o planetu opic) i po dalších zajímavých projektech. A jeden takový mu nyní právě… (více)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Freddie Mercury míří do kin

Freddie Mercury míří do kin

06.11.2016

Biografie největší hvězdy Queenů se chystá už řadu let. Freddieho Mercuryho si měl zahrát Sacha Baron Cohen (Borat, Diktátor), ten ale po neshodách se členy kapely z projektu odstoupil. Hudebníky… (více)

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty