poster

Do neznáma

 • USA

  Approaching the Unknown

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • monolog
  odpad!

  Nejlepší na tomto filmu je nový dokonalý přístup k vědcům. Chcete, aby něco vymysleli? Tak je bez vody pošlete do pouště a než něco nevymyslí, tak nedostanou napít... Tolik laciných žvástů jsem už dlouho neslyšel. Ale podívejme se na chyby. Vlastně všechno zde je mimo. Neletěl by sám. To za prvé. Pravděpodobně by letělo několik dlouholetých párů, kdy nejméně dva lidé by byli piloti, dva inženýři, dva přírodovědci, dva psychologové, dva lékaři atd. Každý by uměl všechno podstatné z ostatních oborů, ale v jednom by byl machr. Dostat na Mars člověka je levnější, než aby jediný člen expedice umřel na slepé střevo a všechno šlo do kopru. Všechno by bylo několikrát jištěné, chyby se neodpouští. Všechno může být fatální. Dále, absolutní většinu rostlin, které by vezli, by byly ve formě semínek. Místo hlíny by šlo spíš o rostlinky pěstované v 100% vlhkosti obohacené o chemikálie. Dále by měl jen několik osobních věcí, a ne dvě velký skříně a lodní kufr po dědečkovi-místo toho by mu tam radši prskli 10 kubíků vody. A taky všechny knihy by byly v elektronické podobě. Rozhodně by neměl tužku a ořezávátko. A taky by se tam nedostal takovej egocentrickej maniak, ale spíš rozumný klidný introvert. A posádka by nebyla životně závislá na hokuspokus přístroji, který naprostým zázrakem vyrábí z křemíku vodu a ještě není hotový a mohl bych pokračovat do nekonečna a ještě dál. Tohle by se i dalo odpustit, ale ten film se bere tak neskutečně vážně a inteligentně, až je to nudné peklo. Ta snaha získat body za vážný přístup, pseudomoralizování, poučování diváka, bláboly hlavního hrdiny jak z druhé pomocné, patetismus skoro od první věty... Probůh, tam snad není nic, proč se na to podívat. Připomíná mi to namistrovaného vysokoškoláka (nebo učitele tamtéž), který je vlastně jen tupé neumětelské hovado a rozumný člověk nad ním může jen mávnout rukou, jinak se spálí.(9.1.2017)

 • denulik
  **

  Nezáživný, nízkorozpočtový, citovo sterilný a úplne zbytočný kríženec Marťana a Interstellaru, ktorý od svojich vzorov prebral všetko zlé, čo sa dalo a okorenil to príbehom-nepríbehom, v ktorom sa absolútne nič nedeje. Williamova cesta odnikiaľ nikam je zaujímavá asi ako sfilmovanie telefónneho zoznamu a mentálne pochody Williama Stanafortha sú také polopatistické, že mu neveríte ani jedno otočenie skrutkovačom v jeho perpetuum mobile. Snaha o filozofický presah vyznieva detinsky a nútene, a tak aj pri krátkej stopáži sa cesta k Marsu stáva utrpením pre diváka.(3.8.2016)

 • Corpsegrinder
  **

  O ničem, a to těžce. Film se sice snaží o myšlenku že bejt tam nahoře neni zase takový dobrodružství jak si hodně lidí myslí, ale je to podaný hrozně kýčovitě. Pamatuju že u Gravitace jsem se nudil podobně. Tohle je takovej ten levnej film na kterej zapomenete ještě v ten den kdy jste ho viděli. Mark Strong dělá co může ale nezachrání to. Skinny Pete z Breaking Bad v roli kosmonauta pobavil.(5.6.2016)

 • P1tr
  **

  Do neznáma je celkem ubíjející zážitek, který má reálně pouze 90 minut, pocitově je to nicméně alespoň dvojnásobek. Zoufalost hlavního hrdiny se postupně intenzivně přenáší na diváky a ačkoliv je u většiny filmů důležité soucítit s postavami, v tomto případě je to značné utrpení. Místo toho, aby se nám dostalo zajímavé studie samoty a blouznění k nám doputoval prázdný a iritující film, který nemá co nabídnout a velmi nudí, což vzhledem k nadějnému začátku obzvláště zamrzí.(4.3.2018)

 • luka4615
  *

  Po celou dobu jsem měl dojem, že sleduji hodně lacinou variaci na film Interstellar. Režisér si totiž od Nolanova filmu "půjčuje" téměř vše - od rotací kamer, melancholických záběrů na krásy vesmíru, až po jméno lodi. Jenže jak je nám všem známo, když dva dělají totéž, není to ani zdaleka totéž. Zoufalou situaci bohužel nezachránil ani výborný Mark Strong, který zde hraje první ligu. Je veliká škoda, že Approaching the Unknown dopadl zrovna takto. Na komornějšího Marťana jsem se totiž velice těšil.(17.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace