X-company (TV seriál)

X Company

• Kanada

Mission X

Drama / Válečný

Kanada, 2015–2017, 20 h 32 min (Minutáž: 44 min)

Evelyne Brochu, Jack Laskey, Warren Brown, Torben Liebrecht, Lara Jean Chorostecki, Connor Price, Hugh Dillon, Livia Matthes, Dustin Milligan, Basil Eidenbenz, Lili Bordán, Adrian Lukis, François Arnaud, Elen Rhys, Florian Fitz, Arndt Schwering-Sohnrey, Matt Devere, Andreas Pietschmann, Francis Magee, Bert Tischendorf, Bruno Eyron, Maryam d'Abo, Stephen Hogan, Karen LeBlanc, Elsa Mollien, Dwain Murphy, Jenny Seagrove, Juliet Stevenson, Rick Okon, Nicolas Carpentier, Craig Parkinson, Emily Taaffe, Matthias Lier, Honor Kneafsey, Zoltán Schmied, Clarence Smith, Ashley Charles, Charlie Anson, Jane How, Bob Goody, Susannah Wise, Lewis Rainer, Trevor White, Suzanne Bertish, Péter Hajdú, Tom Brittney, Ulrich Brandhoff, Bálint Adorjáni, Miklós H. Vecsei, Frederic Heidorn, Eszter Petrozsényi, József Székhelyi, Imre Kiss, Tamás Herczeg, Tamás Rétfalvi, László Konter, Attila Müller, Sara Garcia, Martin Angerbauer, Balázs Benő Fehér, Péter Bozsó, Ádám Farkas, Niké Kurta, Péter Jankovics, Lujza Juhász, Csaba Jakab, Visar Vishka, Phareelle Onoyan, Jan Pohl, Tamás Szabó Sipos, Gyula Mesterházy, Pierre Kiwitt, Krisztina Peremartoni, Milán Schruff, Zoltán Dózsa, Ottó Kinizsi, Attila G. László, Gusztáv Molnár, Attila Beszterczey, Miklós Bányai, Henrietta Edvi, Tamás Dunai, Máté Haumann, Gábor Karalyos, Péter Kokics, Tímea Kása, Alexis Latham, Kristóf Widder, Áron Zoltán, Bálint Antal, Balázs Csémy, Zoltán Friedenthal, Béla Pavletits, Márk Radnai, Simon Szabó, Alex Adányi, Luca Bercovici, Viktor Dénes, Daniel Pirrie, Dylan Schmid, Gábor Váncsa, Urs Rechn, Péter Barbinek, Vilmos Cservenák, John-Christian Bateman, Péter Fancsikai, Sergej Onopko, Attila Bardóczy, Ádám Béli, András Csonka, Attila Beko, Björn Freiberg, Morten Suurballe, Dan Cade, Ben Caplan, Ákos Orosz, Gábor Fábián, Éva Magyar, Patrick Rapold, Ethan Rouse, Aylin Tezel, Bálint Bán, Gary Oliver, András Sütő, Máté Andrássy, Márk Ember, Lara Mandoki, Zsombor Barna, Gyöngyvér Bognár, Soma Gerő, Bálint Jaskó, Dávid Miller, Roland Tzafetás, Thure Riefenstein, Markus Gertken, Rupert Wickham, Péter Bercsényi, Sam O'Mahony, Mirjam Novak

John Calvert

Roger Mattiussi

Scénografie:

Michael Fleischer

Kostýmy:

Andrea Flesch

Televize z toho přímo dýchá a svým zpracováním patří seriál spíše do 90.let, protože dnešním vysokorozpočtovým projektům nemůže konkurovat. To platí i pro naivní zpracování. Diverzní skupina, byť plná poměrně sympatických lidí, nepůsobí zrovna důvěryhodně a psát o nich jako o superagemtech je značně zavádějící. Výjimečný je tu jen jeden z nich a to díky své fotografické paměti. Způsob provádění sabotáží působí místy úsměvně a tvůrci až příliš počítají s hloupostí Němců. Co mě rozesmálo nejvíc je skutečnost, že téměř na každou akci létají agenti z kanadského Ontária. Zprvu jsem si myslel, že mají základnu v Británii, ale z tohoto omylu mě tvůrci brzy vyvedli. Ale i přes zmíněná negativa mě to baví, protože téma II.SV je stále atraktivní, herci na čele s Evelyne Brochu odvádějí slušnou práci a z celého seriálu je cítit sympatická snaha. 70%(25.11.2015)

Pátou hvězdičku jsem přitáhla, protože mi přišlo líto nízké hodnocení. Byl to příjemný seriál. Po velmi nesmělých prvních dílech se to rozjelo a skupině se dalo i fandit (speciálně Nielovi - působivý byl u něj příběh s mladým německým radistou, to člověka mrazilo). Avšak ozdobou tohoto seriálu je Torben Liebrecht. Jeho důstojník je postava, která jako jediná ukazuje větší hloubku propracovanosti.(23.1.2019)

Nejedná se o zlý počin, avšak ty kostýmy některých postav a ten tragický brýlatý herec, který snad ani neví, že už má začít hrát sráží dojem celého seriálu. Spousta nelogických, nesmyslných až pitomých scén též nepřidává, ale pokud to budete brát jako odpočinkovou věc, a nebudete od toho čekat zázraky, potom se na to určitě podívejte.(28.11.2015)