Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

hony23

Skvěle natočený seriál, s kterým jsem měl jediný problém. Když jsem na začátku svědkem nějakých záhadných událostí, postupem času čekám nějaké logické vysvětlení, čehož se mi zde ne tak úplně dostalo. Na druhou stranu, pokud je děj postaven na mysteriózních událostech s prvky sci-fi, člověk na určité věci odpověď asi dostat ani nemůže. Pokud mě ale něco opravdu nadchlo, byl to herecký výkon představitelky tajemné dívky Eleven, vůbec nechápu, jak to tak přesvědčivě mohla takto malá holka zahrát... ()

krt7236826

to keď dostaneš peniaze kameru a náááá choď niečo natočiť.... ale čo? to je jedno proste choď a toč ak budeš potrebovať pomoc nejaké tie špeci efekty a kostými obráť sa tu na jožka on je velmi šikovný. ale veď šušle. to nevadí pomôže s tymi internetmi a tak tak ho daj občas na kameru ;) fízel sa snažil ostatný z toho mali prču ()

Optical

Osvěžující nával nostalgie z retro filmů z let 80, naštěstí není jediným kladem této letošní seriálové novinky. První série nabídla poměrně dost. Od dobře hrající omladiny, až po přehrávající kleptomanku Winonu, dalé pak výbornou hudbu a skvělé intro. Dobová stylizace se povedla, navíc na pouhou televizní produkci nepůsobí vůbec lacině. Seriálu pomáhá i nízký počet epizod, které netrpí kolísáním kvality. ()

jirka25

Dávám 4, ale paradoxně nejlepší na tom seriálu jsou úvodní titulky s hudbou! :) Dokonalost. Poslední díly už jsou trochu překombinované a děj nevyrovnaně ubíhá. Zatímco občas se neděje dlouho nic zajímavého (zdlouhavé přípravy na to a to), najednou se posuneme o mnoho hodin dopředu aniž by došlo k vysvětlení jak některé věci vlastně proběhly. (Jak se dostal někdo z bodu A do bodu B, nikdo najednou neřeší tolik mrtvol, a spoustu dalších věcí, atd...). Hodnocení po první řadě... ()

Gregor_Samsa

Dobré to je, o tom žádná, ale nejlepší seriál ani náhodou a ten ultra hype okolo je trošku zbytečný. I když Dr. Sova před lety taky dost táhnul, takže to celkem chápu. Pro mě příjemné reminiscence Dračího doupěte a telekineze („Hraničář“ byla hezká postava v české verzi), soundtrack se synťákama taky fajn. První díly asi lepší než dojezd, kdy už to bylo takové dost natahované. Upside down world jsem úplně nepobral, přiznám, ale chápu, že na to někdo může koukat se zatajeným dechem. Mělo to taky méně klišé, než to mít mohlo – to bylo fajn. Takže suma sumárum, z jakékoliv strany, je to takový lehký nadprůměr. Uvidíme co další série, jestli se nechám zlákat. Je to dost rizikové – že to vyčpěje jak agentka Skálová. [70%; 2016-09-04 Home sweet home] ()

Raiden_cz

Přestaňte s čímkoliv co teď děláte a běžte se podívat na Stranger Things. Nejen nostalgie, ale i výborní herci, napínavé epizody a zajímavý děj vás donutí zkouknout celou sérii na jeden zátah. ()

Aiwcz

Natočeno je to pěkně. Hudba super, stylizace do 80. let se opravdu povedla, na obsazení si nemohu stěžovat a herecké výkony jsou skvělé (obzvláště El, jde z ní strach) - prostě po technické stránce nelze nic vytknout. Jenže technická stránka není všechno. Příběh...to je prostě jedno gigantické předvídatelné klišé (ať již na rovině jednotlivých větších linií, nebo i těch menších), které mi absolutně boří celkový dojem a zanechává ve mně jen díru obrovského zklamání. Asi hledám něco originálnějšího a méně jasného. ()

Brodequin

Po delší době dávám bez váhání za 5*. Spielberg a King dohromady. Super hudba, napínavý příběh, sympatičtí herci, prostě super. Občas, co mi vadilo, bylo chování postav - ve stylu "proč mu to neřekne?", proč neudělá to a to, proč mlčí, proč lže? Ale když tohle pominu, tak myslím že nejlepší seriál tohoto roku. ()

osmdesatosm

Na seriál jsem se díval až z odstupem času, kdy jsem ze všech stran slyšel, jak je úžasný a jak se na něj musím podívat. Možná právě proto mě zase tak moc nenadchnul. Po prvních třech, čtyřech epizodách opadlo mé původní nadšení a uvědomil jsem si, že je seriál prázdný a plný klišé (šikanovaní outsideři, šerif závislý na prášcích, bohatý synek jež prozře, nukleární rodina vs. neúplná rodina, atd.) a vše, co se v seriálu odehrálo, jsem už někde aspoň jednou viděl. Na základě znalosti, že má série osm epizod se dal velmi snadno předvídat konec. 80. léta mám velmi rád, ale o nějakém navození jejich atmosféry nemůže být z mého pohledu řeč. Výprava nedala tvůrcům moc zabrat, jelikož se děj odehrával zejména ve sklepě nebo v přírodních exteriérech, kde 80. léta navozujete lehce nebo spíš těžce. Chvilkami mi přišlo, že se tvůrci snaží navodit atmosféru z Twin Peaks, marně. Za mě 70%. P.S.: Existence armádní základny pro vývoj tajných zbraní nebo čehokoli jiného nacházející se poblíž malého městečka se střední školou vždy nabízí tvůrcům bohaté možnosti pro vytváření zápletky a hodně usnadňuje práci. ()

DaNvYto

Po přečtení "zajímavostí" musím souhlasit, že jsem si mnoha z nich v seriálu všiml také... je to úžasná vsuvka... od plakátů odkazující na jiné horory, především Věc, tak na zmínky o Star wars atp... Vejce v lese spojené s vetřelcem nebo kompletní převrácený svět inspirovaný Silent Hill. Odkaz na české Dračí doupě od Martiná Klímy jenž dnes maká s Danem Vávrou na AAA gamese: Kingdom Come: Deliverance pobavil taktéž. Kluci na kolách ve tmě se svítivou žárovkou opravdu scéna jak z E.T. Doufám jen, že pro dobro nás všech tento seriál bude mít pokračování, i když může zůstat tím čím je, a bude to i tak pecka. ()

petrskuta

Jako kdyby se to točilo v osmdesátých letech, naprostá bomba. Bylo to úžasný, slupnul jsem to jako malinu. Skvěle natočený horor , který samou nedočkavostí hltáte až do konce. Děkuji ()

tyzmrde

Uvžoval jsem o čtyřce ale to by musel být z toho dvouhodinový film kde by bylo sestřihano to nejzamjimavější ze seriálu. Sory ale nechápu dost věcí jako že proč se film odehrává v osmdesátých letech. Navíc ve filmech z 80.let se víc vraždí bojuje, straší, děsí, filmy z 80. let jsou špinavé, temné, drsné. V Stranger Things je tady tohle v každém díle asi jen 10 minut a pak už celý díl sází na debilní kecy dětí, ubulenou Winonu Ryder, neb kecy malých dětí jak mluví i v nebezpečné situaci o narážkách a věcech z jejich oblíbených filmů (tvůrci si asi myslí že tím bude seriál ještě víc COOL a díky tomuto bude serial zajímat víc lidí ale i bez těch narrážek na slavné filmy by podle mě serial fungoval stejně). A doufal jsem že cestování do paralelního světa bude hodně zajímavé a byla to těžká nuda. No kdyby se Monstra objevili trochu dřív byla by to aspoň větší zábava. ()

SuperXero

Pútavý a napínavý seriál zmiešaný z viacerých žánrov, bez zbytočných odbočení. Veľmi dobre napísané charaktery postáv, z ktorých si človek rýchlo pár obľúbi a naopak, ktoré od začiatku pijú krv. Osobne veľmi oceňujem zasadenie deju do 80tých rokov, v ktorých štýle sa nesie aj hudba, čo len dokresľuje celý dojem seriálu. ()

jjjerry

Je to nové, je to neokoukané a zároveň tam cítím nádech "osumdesátek". Mysterioznost, jako kdybych koukal na stará dobrá Akta-X.Tohle mě baví. Možná nějaké "dětinské pasáže" bych zkrátil či vynechal. Celek působí dobře. edit: Jsem zvědavý na třetí serii=) Druhá byla nečekaně lepší jak první ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu