Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

petr87_

Naprosto vynikající, můj nejoblíbenější seriál. Neuvěřitelná atmosféra 80. let v USA, které jsem vůbec neznal a ST mi je velmi osvětlilo, protože to je udělané skvěle. Každý díl by mohl být samostatný film, protože každý je neuvěřitelně zábavný. Skvěle se tu prolíná normální život postav s neprobádanou temnotou, hudba, audiovizální stránka, všechno vynikající. Dále se mi velmi líbí to, že si každá generace v seriálu najde to svoje, protože jsou tu postavami zastoupené jak děti, tak teenageři, tak dospělí. Každou sérií jsem byl pohlcen a tento seriál můžu jen a jen DOPORUČIT! 1. Série: 100%, 2. Série: 95%, 3. Série: 100% ()

Humanusdratus

Stručně by šlo říci, že stejně jako nemám rád Netflix, tak nemám rád seriály z jeho produkce aneb nulová originalita, ale zato maximum plýtvání časem. Tolik klasických hororů vražených do jednoho jsem ještě nikdy neviděl. Pokud někdo čeká, že mu za to zatleskám, tak se ošklivě plete. A opravdu nechápu nikoho, kdo toto dokáže sledovat s úžasem, pokud mu tedy není méně než 20. Tleskám kleopatře, že jako jedna z mála hodnotí nízko, ale zbytek recenzentů vážně nechápu. Viděl jsem pouze první sérii, vše bylo perfektně předpokládatelné a poslední scéna mě jenom potvrdila v tom, že mě vážně nezajímá, o čem jsou/budou další série. ()

Hansolo35

Naprosto dokonalé skloubení retro atmosféry, dětské party a lehce hororového příběhu. Nemám rád seriály, horory a dětské party. Tady, z nějakého důvodu, to dohromady funguje bezchybně. Nyní sjíždíme celý seriál podruhé a těšíme se na čtvrtou řadu. Tady docela lituju Verbala, že se nedokáže oprostit od svých sprosťáren a jen se u televize bavit. Protože Stranger Things fungují skvěle. ()

Mimr

Takže asi tak: Nápady v seriálu použité jsou docela v pohodě a zajímavé. Jasně, je zde vidět mnoho inspirací ale tak což. Překvapivě to co mě nejvíc štvalo byl příběh. Respektive jednotlivé jeho scény a dialogy. Většina z vyhrocených situací totiž vypadá hrozně uměle, nevěrohodně, chemicky, až silikonově. Zkrátka postavy se často chovají absolutně tak, jako by se SNAŽILI dodržovat nějaký scénář. A na to já mám čich, takže takových 55% PS. Ten klišé konec na mě celkem fungoval. Jinak by to bylo tak padesát. ()

MatoPalkes

To že tento seriál patrí medzi najlepšie a najobľúbenejšie seriály na tejto stránke (aj na iných) nie je náhoda. Všetko už bolo napísané, všetky superlatívy. Vysoko návyková záležitosť. Jeden z klenotov od Netflixu. ()

Janiik15

Nejlepší série pro mě byla první, které bych dal 95%. Druhá a třetí by si zasloužila 85%. Jinak herce vybrali skvěle a nejlepší ze všech herců pro mě byla nejlepší Millie Bobby Brown, která mí i přes svůj nízký věk velmi velký talent. Už se vážně těším na čtvrtou sérii a doufám, že se bude rovnat té první a na další příběh naší hlavní party z města Hawkins a doufám, že z mysteriózně fantasy příběhu se nestane další Rychle a zběsile, ale pokud ano, tak s tím bohužel nic neudělám a budu si alespoň užívat krásný příběh z prvních třech sérií. Když to sečtu a vydělím, tak si zatím celý seriál vysloužil krásných 88,33%. ()

huhuhu783

Ehm......................................... Přemejšlel .................................sem.............................. jak.............................. ten ......................šeroš.................................... popsat........No....,.A .............zjistil sem........................................že....................................úplně ....................to ..................nejpodstatnější.......................už .......................tady................................................napsal....................................Verbal..............................................A .............................................myslím......................................že ......................................................úplně......................................................přesně ..................................................................popsal............................i............................tu.......................................laktační................................................................hysterii............................Zajímavé............................................................. :-/ ()

Jirkacek

Hororový seriál Strangers things (Podivné věci) jsme doma shlédli na doporučení uživatele CommanderCZ, kterého zaujalo dobré hodnocení zde na ČSFD a patrně ještě něco jiného. Nejdříve jsem z toho nebyl nijak nadšený, horory totiž nemám příliš v lásce, nikoliv snad protože bych se při nich bál, ale ty krvavé mi připadají ubohé a čím více červené tekutiny při něm vyteče, tím horší hodnocení pak ode mne ten horor dostane. Naopak mne velice baví ty duchařské s pořádným napětím a když se děj odehrává v nějakém opuštěném domě, starém příbytku, sirotčinci potažmo psychiatrii, moje filmové srdce jásá a těší se na jeho shlédnutí. Nicméně jednoho dne jsme tedy nabídky společnosti NETFLIX využili a seriál Strangers things se rozběhl na obrazovce naší korejské televize. Záhy jsem si uvědomil, že i když v něm té krve přece jen bylo dost, filmaři litry dokázaly rozmělnit mezi několik dílů a tak jsem červenou tekutinou nebyl příliš přehlcen a mohl si tak vychutnávat tu napínavější část seriálu. V každé sérii nám tým filmařů nabídl vždy odlišnou negativní postavu, proti které bojovalo několik lidí v městečku Hawkins v USA. První série začala v listopadu 1983, kdy výzkumníci z Hawkins National Laboratory otevřeli trhlinu do alternativní dimenze, která se záhy začala prolínat se skutečným světem. Z toho alternativního uteklo bludné stvoření a uneslo chlapce jménem Will Byers (Noah Schnapp) a dospívající dívku jménem Barbara Holland (Shannon Purser). Willova matka Joyce (Winona Ryder) a velitel městské policie Jim Hopper (David Harbour) po Willovi pátrali, dokud….No nebudu to prozrazovat. Ve stejnou dobu z laboratoře utekla mladá dívka s psychokinetickými schopnostmi, která brzy začala pomáhat Willovým přátelům Mikovi (Finn Wolfhard), Dustinovi (Gaten Matarazzo) a Lucasovi (Caleb McLaughlin) v jejich vlastním úsilí najít Willa. Dívka dostala jméno EL (Millie Bobby Brown), jelikož měla na ruce vytetované číslo 11 (Eleven). A jak to celé dopadlo ? ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Výsledek možná trochu naznačí druhá sezóna, jejíž příběh započal na podzim roku 1984, kdy se zachráněný Will Byers opět ocitl pod nadvládou bestie, která brzy začala terorizovat i jiné obyvatele městečka Hawkins. Opět jsme se setkali s partou kluků, k nimž se přidala rudovlasá dívka Max (Sadie Sink), která se do města přistěhovala spolu s namyšleným bratrem Billym (Dacre Montgomery) a brzy se oba zapletli do temného dění. Důležitými postavami ve druhé sérii byl Willův bratr Jonathan Byers (Charlie Newton), který začal chodit s Mikovou sestrou Nancy Wheelerovou (Natalia Dyer), kterou přebral školnímu frajerovi jménem Steve Harrington (Joe Kvery). Ti všichni se opět museli zapojit do boje proti hrůzám ze znovu otevřeného alternativního světa, aby vysvobodili Willa ze spárů obrovského pavouka. Ale byl to opravdu pavouk ? A co El, která se na konci první série ztratila ? Vrátí se ještě někdy ? -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Odpovědi jsme dostali ještě ve druhé sérii, která byla o trošinku slabší, než ta první, ale seriál si pořád držel svou děsivě slušnou úroveň. Byli jsme tedy zvědavi, co nového nabídne třetí série, která se odehrávala necelý rok od událostí ve dvojce. V létě roku 1985 se v Hawkinsu otevřel nový obchodní dům s názvem Starcourt Mall, který se záhy stal ústředním bodem města a další obchody kvůli němu zkrachovaly nebo živořily. Mezi El a Mikem se rozvinula nefalšovaná pubertální láska, což se nelíbilo policejnímu šéfovi Jimovi Hopperovi, který se ujal výchovy dospívající dívky s číslem 11 na ruce. Po děsivých událostech v obou sériích psychicky vyčerpaná matka dvou kluků Joyce zvažovala, že se z prokletého městečka odstěhuje za lepším životem pro své děti i pro sebe. Byla tedy otázka, jestli šerif stihne Joyce sdělit, že ji má rád….Jednoho dne si Joyce všimla, že jí z ledničky spadly magnety. Tato zdánlivě banální věc však měla tragické následující události, které s předstihem cítil na vlastní kůži Will. Rovněž Eleven a její rudovlasá kamarádka Max cítili, že s obyvateli města není něco v pořádku. Navzdory tomu, že portál do jiné dimenze byl v druhé sérii uzavřen, vypadalo to, že jej někdo opět otevřel. Jelikož měli pravdu, museli se naši přátelé už potřetí pustit do boje s příšerou z jiného světa, která měla nyní trochu jinou podobu. Navíce se v městečku objevili Rusové….Že by i tentokrát parta kluků, dvojice dívek Max a El, šerif Jim, maminka Joyce, budoucí novinářka Nancy a její přítel Jonathan, Steve Harrington se svou kolegyní z prodejny zmrzliny Robin (Maya Hawke) vše zvládli ? Nebo někdo z nich zemře ?---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Smrt  číhala na konci třetí série, kterou podle našeho názoru mohli vše skončit, ale tvůrci podivných věcí ještě neměli dost a natočili čtvrtou sérii. Co přinese ?---------------------------------------------------------------------------------------------------------------Seriál Strangers things se mi líbil, s každým shlédnutým dílem jsem se těšil na další a další, přičemž jsem jednotlivé postavy stále víc a víc raději. Zejména Eleven, ta mne fakt zaujala hodně. A i když s přibývajícími sériemi ubývala kvalita, pořád laťka visela proklatě hodně vysoko. Přesto ode mne tento seriál nemohl dostat plný počet cípatých, protože jsem ten pocit zkrátka neměl. Suma sumárum, seriál Strangers things ode mne dostal čtyři podivné hvězdy ****. () (méně) (více)

Rose333

Stranger Things patří mezi mé nejoblíbenější seriály.  Z nudy jsem se kdysi začala dívat na 1. řadu, což bylo mé nejlepší rozhodnutí, co se týče filmů. V této řadě jsem neměla moc oblíbených postav, některé mi dokonce přišly nepříjemné, ovšem ve 2 řadě se to začalo měnit. Příchod nových postav na scénu seriál ještě vylepšil. Halloween pecka! 3. řada je snad má nejoblíbenější. U mnohých seriálů to jde většinou s každou novou sérií z kopce, ale není to pravidlem, což můžeme vidět u ST.  4. řada, více ponořena do horrorové atmosféry? Suprovka! Jelikož zbožňuji horrory, tak se mě to baví. Všechny postavy jsou super.  Abych to shrnula, tak musím vypíchnout hudbu, která vás okamžitě zatáhne do atmosféry ST odehrávající se v 80. letech 20. století. Herci jsou pro jejich postavy jako stvoření! Nejvíce mých oblíbených herců a hereček je ze Stranger Things. 11/10 :D ()

Giorgione

Stranger Things vnímám jako vynikající zpestření seriálového života po zklamání, které člověku zasadila ona poslední trapná série Hry o trůny. A když říkám Stranger Things, myslím tím především první sérii s jejími horrorovými a mysteriozními prvky. To byla před pár lety radost, vidět něco jako novou naději, s důstojným záporákem, temnotou a samými mladými neokoukanými herci různých charakterů. Pak přišla druhá série, která přinesla některé zajímavosti (originální pojetí Mad Max) ale celkově už ona seriál značně shodila s tím, jak dehonestovala záporáka. No a pak přišla třetí série, která je prostě zbytečná, trapná a dokazuje, že Bratři Dufferovi už nemají co říct. Ze Stranger Things se tak velmi brzy staly nepřijatelné a jen velmi těžko koukatelné Terrible Things. První série: 4*. Druhá série: 2*. Třetí série: Odpad! Čtvrtá série: 2*. Ještě uvidíme, jak dopadnou poslední dva díly čtvrté série. Nyní to ovšem vypadá, že z původně nadějného seriálu se stal jen další uměle protahovaný blábol, který měl skončit první, maximálně druhou sérií, která by prostě jen vypadala jinak než jak dopadla. Průměrné hodnocení za všechy série mi tak bohužel vychází na 2*. Škoda! ()

terc odpad!

Ako toto moze byt take oblubene?!? Ved to je brak ... a nech mi vsetky braky odpustia za urazku. Retardovane deti sa nahananu s nozom v ruke po lese, chodia po nociach hladat s pokazenym kompasom kamarata, lebo na kratkych vlnach z vysielacky poculi jeho hlas. Rodicia samozrejme su asi tiez retardovany, kedze zistia az po troch dnoch, ze im chyba decko (halooo socialka!!). Prvoplanovy dej, ktory absolutne nicim neprekvapi. Romaticky tinedzersky trojuholnik, rozpadnuta rodina s manzelom, ktory je hajzel a matkou, ktora si robi vianoce uz na jesen a vedie druzny rozhovor so svetielkami. Serif s 2,5 promile sa vlupe do tajneho vladneho zariadenia, adolescenti v lese na love prisery s baseballkou a samozrejme, ze sa rozdelia a hlupa krava ako prve sa vopcha do slizkej dutiny atromu, pretoze je to uplne prirodzene a bezpecne na love zabijackej neznamej bestie, demoni vystupujuci zo stien tak prrcizne, ze ani neposkrabu tapetu, e ked sa ty chces pozriet na interdimenzionalnu branu musis strhat aj omietku. Vsetky recenzie su take, ze ake je to fasa zasadene do 80 rokov ?!? ... wtf ... ma to byt dokument o tom ako sa zilo vtedy, alebo to ma byt aspon trochu zabavny serial ... lebo nie je to ani jedno z toho. Po vytrpeni si siestich casti som si povedal, ze zivot je kratky na take chujoviny a vypol telku, svetlo, elektriku a hrud a isiel sa prejst. A odporucam vam urobit to iste. ()

Zagger

tak tohle je ten serial, ze ktereho vsichni tecou a basni o nem, a tady ma hodnoceni malem 100%? Jsem z generace kdy v dobach IT, Outer limits a Goonies jsem byl jeste maly cucak, a koukam na 2. dil tohodle a rikam si co to je proboha za hovadinu s nulovou atmoskou (nahodne placnute songy fakt 80tky nevytvori, 80tkovych filmu jsem na videokazetach videl nespocet), je to jak za gros kudla serial z Primy s Mataskem nebo kdo v tech jejich srackach hraje. A prvne zminovanym jste nedali hodnoceni ani aby se dostaly pres modrou barvu, jako opravdu, lol? Asi jsem uz boomer, zitra si dam puvodni IT na spraveni chuti. ()

MTB odpad!

Mám za sebou celé dvě řady a i přes poctivou snahu si seriál upřímně oblíbit, nakonec musím přiznat, že opravdu nechápu, kvůli čemu přišel k tak vysokému hodnocení. Každá další epizoda mě stále více utvrzuje v přesvědčení, že je to - jak to říct slušně - fakt zhovadilost. Opakovaně ve mě evokuje vzpomínku na Vetřelce, "kultovní movie" osmdesátek a stále čekám, kdy neznámá příšera vyhřezne některému z hrdinů z hrudníku či jiné části těla. Naprosto odpudivě působí Winona Ryder coby histerická matka, která v každém dílu afektovaně vychyluje a ječí. Ačkoliv za to chudinka nemůže (má to ve scénáři), myslím, že jí začínám nesnášet a bude mi chvíli trvat, než tu averzi vůči ní vytěsním. Pokud bych měla najít na Stranger things nějaké klady, tak snad jedině herecké obsazení hlavních dětských hrdinů a to je žalostně málo na to, abych ztrácela čas sledováním dalších řad takového paskvilu. ()

Jittulle11

Nemůžu uvěřit, že konec 4.řady je otevřený a tudíž bude následovat pokračování, díky, díky, díky. Nic mě tak nevtáhlo, jako tento seriál a jsem doživotní fanynka. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu