Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

nicknemame

Povíme si pohádku o chlapečkovi, který vypadá jako holčička a holčičce, která vypadá jako Channing Tatum. Pak je tam ještě bezzubý rozumbrada a věčně nasraný negřík. S hysterickou a iracionální matkou se prostě nejde ztotožnit, ale vzrůstá touha kopnout ji do hlavy, aby se zrychtovala. Jediný sympoš je šerif se svojí mamfpyči povahou, ale ten to bohužel nevytrhne. První čtyři díly navíc naprosto o exkrementu. Sečteno podtrženo, jako zvuková kulisa k jiné aktivitě to ujde, jako mainstreamová zábava na večer těžko. Ale jak říkají Angličané, stranger things happen... ()

Hexx

Není moc seriálů, u kterých se tetelím blahem. Stranger things mezi ně ale určitě patří. Teda kromě třetí série, která mi úplně nesedla. Ale čtvrtá se vrátila s plnou palbou, je vymazlená do posledních análních zákoutí a každá dějová linie je skvěle zábavná, propracovaná a vypilovaná do hlaďoučka. Kombinace žánrů, které vyhledávám celý život, a tak se ani nedivím, že mi to sedlo jak varle na pánvičku nebo jak se to říká. ()

ReproBoy

CO se vám na tom tak líbilo? já to teda asi nepochopil. Ano, výkony "dětských herců" jsou zřejmně OK, ale co ten "příběh" ? Nezvratný osud s Freddy Krugerem po dětsku, retrospektivně v roce 2022?? :/ Jako těch asi 40% dám za retro atmošku (80tky miluju), ale jinak jsem nad tím kroutil hlavou.  Po výtvorech The Boys, Arcane nebo Love, Death, Robots je tohle prostě slabý. ()

fcapab

Nějak nechápu ten hype okolo seriálu. První série se rozjede až někdy kolem 5 dílu a až do konce celkem průměr... druhá a třetí série lepší, zamotanější. Možná bych přidal jednu hvězdu za retro 80. léta a trefenou hudbu. 4.série je skoro jiný seriál, není zlé, ale že by něco bombastického? Nene ()

BigFoot

Hodnocení: 95/100; Herecké výkony: 85/100; Scénář a dramaturgie: 95/100; Kvalita akčních scén: 80/100; Kvalita CGI: 90/100; Přiměřená délka: ano; Chci to ještě vidět: ano ()

jeskynkka

Jeden z nejlepších seriálů ever. Osmdesátky dokonalý, včetně boží hudby. Kopu za tým Steve a Dustin😁👍🏼. Čtvrtá série zatím nejvíc nejlepší. ()

SLPHR

Po Game of Thrones nejlepší seriál a v některých bodech je i na stejně úrovni. Stranger Things nechybí absolutně nic, přes komediální a romantické kličky děje až po dramatické a hororové prvky. Seriál stojí hodně na hlavních hrdinech, kteří jsou sympatičtí a v jejich myšlenkových pochodech se orientují a dokážu se do nich vžít. Překvapuje mě, jak relativně mladí herci dokážou hrát tak přesvědčivě, že dotahuji své dospělé kolegy a v lecčem je převyšují. Serial sází na 80. léta a dej podkresluje dobová hudba a po odvysílání poslední série můžeme vidět, jaký vliv mají v dnešní době seriály na popkulturu. Kromě hudby se tvůrci snaží připodobnit filmům z té doby a i styl natáčení je podobný. Asi každý se mnou bude souhlasit, pokud řeknu o Stranger Things, že to je největší fenomén poslední doby a ve sledovanosti se podoba Game o Thrones. ()

Kamato

Seriál hodnotí 10/10.Podle mě neexistuje člověk, který by tento úžasný seriál neviděl.Seriál je každou sérií zajímavější a zajímavější.První série se nesou v trochu hororovém duchu ,ale není to nic mega strašidelného.Moje nejoblíbenější série je čtvrtá.A už se nemůžu dočkat na další série. ()

emde

Prvá séria 4*. Skvele retro a horor. Druhá séria však slabá a postupne mi ten teen bordel a nezaujímavé dejové linky odpálili pocit prvej série. A tých Rusov to akože vážne? Ďalšiu sériu už nedám. Konečné hodnotenie slabé 2* ()

MarekTulen

Tak tohle je neuvěřitelné, co tohle dokázalo je extrém. Výborné prostředí, skvělý nápad a nebo i obsazení herců je topovka, a ta hudba? Soundtracky si pouštím do teď. Tohle je bomba na kterou nelze zapomenout. Tak zamotaný seriál, u kterého na začátku série nejde uhádnout o čem bude, nebo jak se bude vyvíjet. Každý start série překvapí a já nechápu co mi tenhle seriál ukazuje, a ten moment když na konci sérii pochopíš o čem to je a pustíš si to znova, budeš vědět jak je to excelentně udělané a propracované. U pár momentů se člověk i dost nasměje, paráda. Extrémně doporučuji. <3 ()

matousak

Seriál který patří mezi nejlepší. Skvělá atmosféra 80. let se skvělou hudbou která se do děje naprosto hodí, herci hlavně děti to hrají úžasně, příběh stojí za to. Jde vidět že u pozdějších sérii byl větší rozpočet který byl ale skvěle využit. Bratři Dufferovi vytvořily skvěly seriál který opravdu stojí za zhlédnutí. ()

PanLord

Zpočátku koncepčně zajímavý seriál se stal další typickou americkou franšízou, která bude dojit celosvětovou populaci na merchandisu po velmi dlouhou dobu. Promyšlený scénář prvních řad byl pravděpodobně ovlivněný časovou talčenkou, která vyústila do zcela nesouvislých a nelogických příběhových linií. Pokud stometrová obluda zničí celý nákupní dům a nikdo z dalších tisíců obyvatel města nic nevidí, je zde něco špatně. Hledáte-li kvalitní scénář s hororovým nádechem, zde ho rozhodně nenajdete. ()

themiracle

První série byla dobrá. Dobrá, tedy tak tři hvězdičky. Ale postupem času to dostává šťávu a 4. série už atakuje hvězdiček 5. Super zpracování, hudba. Je tam spousta nelogičností, ale to se podobnému žánru dá odpustit. Uvidíme jaký bude závěr. Za mě v tuto chvíli 80 %. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu