Miluju britské filmy a zejména komedie. A z téhle dýchá tak neuvěřitelně pohodová atmosféra, že mě totálně dostala. Richard Curtis napsal skvělé mikropříběhy, které tvoří takřka dokonalou romantickou komedii o lásce všeho druhu. Jako režisérský debutant dokázal tyhle příběhy oživit a natočit tak, že drží výborně pohromadě. Jde o velmi vtipný a příjemný film, jemuž vévodí nespočet hereckých hvězd a zejména můj velký oblíbenec Colin Firth je naprosto úžasný. Za ním ale nezaostává ani Hugh Grant nebo Alan Rickman.(11.11.2003)

Skvělý, pohodový, milý, optimistický, vánoční film plný britského humoru toho nejpříjemnějšího ražení (já osobně tedy snesu i drsnější legraci, ale ta by zase do romantického filmu neseděla některým puritánům ;-)). Působí krásně přirozeně, přitom ale ne infantilně jako většina ostatních filmů dotýkajících se vánoc a vánočního období, zde navíc smíchaným s romantikou... Opravdu před tvůrci smekám, tak vkusný film na tolik klišovatá témata se moc často nevidí.(11.7.2005)

Nadprůměrná romantická komedie, která má své kouzlo, několik opravdu povedených scén (Rowan!) a celkově příjemnou atmosféru. Pro někoho milý film, který člověka hodí do pohody a dobré nálady - pro jiného v závěru trochu hořký pocit podobný tomu při sledování videa z akce "free hugs". Jo, kdyby všechno šlo vyřešit takhle "růžově"... (ke 4* chybí opravdu nepatrný kousek...no třeba po dalším zhlédnutí)(2.6.2007)

Richard Curtis je Bůh! Láska nebeská je s přehledem jeho nejlepší film. Nejlaskavější a zároveň nejvtipnější romantická komedie, co jsem viděl. Spousta hereckých hvězd a prvotřídních vtipných dialogů. Sice celá ta mozaika lidských minipříběhů působí trochu neuspořádaně, ale koho to zajímá? Jděte na to!(19.11.2003)

• Dudek

"Je to sračka, že jo?" "Jo, ale sračka z čistýho zlata." Tak tenhle dialog asi nejvíce vystihuje celou Lásku nebeskou. Neměl jsem problém s tím, jak je příběh vyprávěn a už vůbec ne se scénářem, který je pořádně vycucaný z prstu, vždyť právě od toho tu romatické komedie jsou. Každý chce uvěřit, že lidé - ať se jedná o politiky či hudebníky - jsou schopni dát lásku komukoli. Byla tu jiná vada a sám nevím kde. Smál jsem se opravdu hodně a několikrát také pořádně hlasitě, jenže to mi k absolutnímu hodnocení prostě nestačí. Každá mozaika má něco do sebe a jejich proplétání s nánosem lehkého vánočního patosu funguje opravdu skvěle. Richard Curtis již poněkolikáté dokazuje, že talent opravdu má, zejména v moment, kdy to nejlepší z jednotlivých epizodek uvidíme až v samotném závěru. Ale je tu i hodně slepých míst. Nejlepší je ta část s božským Billem Nighym, která sice negraduje ve svém záběru, ale tenhle herec prostě umí diváka strhnout ať říká obyčejné suché dialogy nebo neobyčejně vtipný text ("Děti, nekupujte si heroin, staňte se hvězdou a budou vám ho dávat zadarmo.") Hodně se mi též líbila linie s Liamem Neesonem a jeho synem, je příjemně civilní a cítíte z ní tu pravdivost. Ty ostatní sice mají své pekelně vtipné chvilky, ale povětšinu času nudí. Hugh Grant je tentokrát otřesný a jeho část získává ty pravé grády až v závěru (a tam je opravdu na co se dívat). A právě konec je tím co zvedá tenhle snímek ještě o úroveň dřív. Taktně namixovaný nával čisté romatiky ze všech stran prostě musí ztrhnout každého. Poslední věc, kterou bych dodal - i když je to trochu mimo - Nighy po snímku Dohola opět předčil Alana Rickmana a jasně dokazuje, že patří mezi hereckou elitu. [TOP 19/15 87%](3.6.2007)

• - V závěru filmu na letišti zní píseň „God Only Knows“ od kapely Beach Boys. (Idée_fixe)

• - V jednom momentě řekne Hugh Grant do telefonu své sestře, že je velmi zaneprázděný a důležitý. Stejnou frázi použila i Reneé Zellweger ve filmu Deník Bridget Jonesové a to právě jako odpověď postavě, kterou hrál Hugh Grant. (don corleone)

• - Hugh Grant si původně stál za tím, že bude hrát vážného a seriózního premiéra, tudíž zásadně odmítl, aby tančil na písničku skupiny Jackson 5. Snad jen díky šťastné náhodě byl ale poslední den natáčení přemluven. (Zdroj: style.iprima.cz) (P. J. D.)