Láska nebeská

• Velká Británie Love Actually (více)

Autoři filmů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové uvádí jedinečnou romantickou komedii. Veleúspěšný filmový hit s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají ne jednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob. (Bontonfilm)

meda2016

Vidím to na 90 a protože nechci být manifestační, solím 4 hvězdy. Za naprosto poutavou zábavu při téměř všech citových peripetiích. No, vynechal bych C. Schiffer-ovou. O positivismu, romantice a velké zábavě tu už psali jiní hodně. Škoda, že z té jedné věty nechápu odpor Morien. Mě to opravdu baví. Některé výstupy mne nechytly tolik ale ostatní vynahradí vše. Nejvíce Bill Nighty: Děti, nekupujte drogy! ....... A letos (2020) pánové Blahoslav Baťa a Kamil Fila rozumují nad tím, proč to není tolik romantika jako...? Co? ... Jenže, milí zlatí kritikové, co vy si myslíte je ostatním vcelku uprd€L€. Dalo se a dá na tom vydělat? Dají se mezi to vložit v TV účelně reklamy? Tak co zpozdile řešíte.... Jó, vy vlastně také dostanete honoráře za ta slova... Tak to jo! ()

Teobea

Klasická vánoční romantická komedie s dobrou hudbou, dobrými herci a krásnou vánoční atmosférou. Více malých příběhů, které se prolínají jak dějem, tak svými hrdiny. K navození sváteční nálady nebo jenom tak pro radost rozhodně doporučuji! ()

Pklaun

Zprvu kycovite zda se, ale pozorny divak si uvedomi ze je to genialni propojeni pribehu ktere psal sam zivot. Neradi si pripoustime smrt neveru a zklamani, a cekame jen lasku a stastne konce. Tenhle pribeh je vyvazen vsemi emocemi, ano mozna lehce potencovanymi vanocni atmosferou, ale neurazi!!! Novodoba pohadka ktera uz mnoho let k Vanocum proste patri! ()

Desmond04

Nemám rád romantické komedie, fakt nemám. Ale Love Actually je naprosto mimořádná záležitost. Film baví od začátku do konce, není přehnaně přeslazený, nebo rádoby vtipný. Vše dávkuje tak akorát, až z toho ve finále vznikne jasná pětihvězdičková záležitost. Snímek táhnou velké herecké osobnosti, které byli "velkými" už v době natáčení (H. Grant, C. Firth, L. Neeson), nebo se proslavili až poté jinými snímky (Ch. Ejiofor, A. Lincoln, M. Freeman). To ukazuje výbornou práci castingu. Příběhy jsou krásné, tak odlišné až jsou vlastně všechny v základu stejné. Baví tak moc, že bych si dokázal představit, že by se rozvedli více v seriálovém provedení, kde by dostali zasloužený prostor. Nejlepší scénka? Emocionální rozkol Andrewa Lincolna podpořený zimomriavkovou skladbou od Dido. Parádní záležitost ()

Soupalka

Ten film je výjimečný a zjevně zastíní jiné skvělé romantické komedie. Jinak si ani nedokážu vysvětlit, proč si ho můj téměř dospělý syn pouští pravidelně několikrát ročně už od 7let a zbytek domácnosti se k němu často přidá a všichni umějí dialogy nazpaměť. ()

0kozel

Tenhle film asi není pro mě. Dlouhou dobu po jeho uvedení jsem se k němu nedostal vůbec mě to nelákalo, ale pořád jsem někde četl a slyšel, jak je to skvělý film a vánoční klasika. Tak jsem se ke shlédnutí jednoho dne odhodlal. Jestli je to romantický to nevím, komedie to trochu je, občas jsem se zasmál, ale víckrát to vidět nepotřebuji. ()

Anife

Nemám v sobě kapku romantiky, ale tenhle film miluju, přestože jinak nejsem fanoušek romantických komedií. Láska nebeská je prostě výjimka a jeden z nejkrásnějších vánočních filmů vůbec. První bod je herecký koncert v podobě nejlepších britských herců své doby - Colin Firth, Hugh Grant, Alan Rickman, Martin Freeman, Emma Thomson, Keira Knightley, Liam Neeson a malý Tom Sangster. Druhý bod je krásná atmosféra Londýna o Vánocích. Třetí bod, který velice oceňuji je vzájemné propletení všech linek a jako čtvrtý bod vyzdvihuji zarámování příběhu setkáním na letišti Heathrow. Úvodní řeč o 11. září a posledních telefonátech obětí považuji za nejlepší filmovou řeč vůbec. Jestli bych ale měla filmu něco vytknout, tak je to na hlavu postavená linka a Anglánovi letícím do USA, kde mu v prvním baru vleze do postele hrstka sexy Američanek. Kdyby tenhle nesmysl vystřihli a nahradili lesbickou linkou, či příběhem Afričanů, jak bylo v původně v plánu, má film daleko větší rozměr. I přes tento nešvar nemůžu hodnotit jinak než plným počtem a těším se, až o svátcích znova prožiju příběh Jamieho a spol. ()

Tunheber

Inu romantika zkrátka není můj šálek kávy a britská romantika není můj šálek čaje (haha,vtip, haha) a byť tento osobitý snímek doprovázela celkem dobrá hudba ani na 4* to mé hodnocení nevytáhne. ()

kockodan odpad!

Nikdy jsem neviděl celé (a jsem na to patřičně hrdý), jen kdysi trailer a pak následně snippets jelikož film byl kulturně referencován všude možně, a pak také samozřejmě známou stalkerskou scénu s Andrew Lincolnem a jeho pečlivě připravenými kartičkami s vlezdoprdelními vzkazy jeho milé, kterážto byla parodována donekonečna! Z Lincolna a jeho postavy je mi na blití dodnes, neboť dobrovolně ztvárnit chlapa, který se takto ponižuje před ženskou, která ho nechce a jasně (svatbou s jiným!) ho odmítla, to chce opravdu totální absenci páteře a sebeúcty! I kdybych byl finančně na dně a jako herec bych si ve scénáři přečetl tuto scénu, musel bych tuto roli odmítnout! Jen z těchto úryvků a celé premisy téhle schmaltzy shitty píčoviny je mi dodnes na blití, kdykoliv se tato trapná cringey hrůza i jen někde zmíní!!! ()

alca_falcon

Tak toto je film, kdy mám úsměv od ucha k uchu po celou dobu. Romantika, dojetí, humor, krása a zase humor. Christmas is all around, balení dárku, zachraňování scénáře v rybníce a spoustu a spoustu dalších nádherných, úsměvných a hlavně srdcových věcí, které prostě z hlavy už nikdy nedostanu. ()

allegria

Co víc v životě potřebujeme? Láska je ta největší síla. V posledních letech se k tomuto filmu čas od času vracím. Pokaždé mi dává sílu a nadějí. Všechno je v něm dokonalé, neotřelé: vtip, smutek, radost i dojetí, skvělí herci, děj má spád..., zkrátka vysoká kvalita navzdory žánru. Díky! ()

Syndrom odpad!

Vypadá to jak katalog bonprixu. Bílé pozadí, kažuální rekvizity a generické ksichty ošklivých Britů. Nikdo tam reálně nepracuje - nesoustředí se. Nejvíc to vyvstává u vrcholné politiky, která je v podání Curtise sitcomem o třech místnostech. Tohle jsem očekával. Co jsem nečekal byla naprosto schizoidní střihová mozaika bez jediný normálně vystavěný scény. Nesnesitelná lehkost blití. Ale to je jedno. Už je mi u prdele, jakej je to film, důležitý je jaký je to árt, takže co jsme se dnes naučili děti: Miluju vztahový věci a scifi. Když vidim Tramvaj do stanice Touha nebo Vesmírnou odyseu jsem na to napojen jak pupeční šňůrou a chápu prakticky každý tvůrčí záměr a žánrové téma. Láska nebeská se mě proto opravdu dotýká. Stejně jako Star Wars a já nenávidim Star Wars. Nenávidim Lásku nebeskou. Při sledování se mi vybavila slova Alana Moora "černý kořen historie vás posiluje" a "pracuju ve světě fikce, nepracuju ve světě lží". Láska nebeská (Star Wars) je absolutní lež. Autor vytvořil film na základě pocitů, když seděl na letišti a viděl jak se lidi shledávají na Vánoce. Sebral jim veškerou temnou velikost historie a udělal z nich připitomělé měšťáčky, které by si válečný veterán, zcestovalá básnířka nebo poctivej technickej z ulice spetli s dopravníma značkama. Žádná zvířecí, dospělá sexualita, žádná hutná realita kolem, který to seznamování činí lehkým. Ani premiér, ani prezident USA. Ne. Všem nám je 14. Prostě komerční umění, jehož základní premisa spočívá v cynickym náhledu na skutečnost, která je podle něj zlá, nudná a hloupá, takže si musíme navzájem lézt do zadku abysme to tady nějak vydrželi, než umřem a zbyde z nás jen prach. Komerční umění je defacto to samý jako křesťanství. Konstrukt jako útěk před nepochopenou realitou kvůli slabosti (nemoci).  Jestli je pro vás teorie přliš abstraktní, čistě prakticky z vlastní zkušenosti vim, že tyhle erotický typy s tim jejich věčnym soucitem, měkýma pocitama bez tvrdý logiky a hýčkáním si vlastní nervozity paradoxně ve vztazích nemají úspěch. Celý život o lásce sní a těší se na ní, mají spoustu známých, spoustu tetelení ve vzduchu, ale žádného přítele a žádnou dlouhodobou rozkoš. Lidská láska prezentovaná v Lásce nebeské, to je slabé, dětinské placebo před skutečnou starověkou mrdací vášní a falickými symboly egyptských faraónů. Možná, že je na konci dne lepší smrt než slabost. Aspoň by nevznikla potřeba po takových filmech. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (více)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (více)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman