Reklama

Reklama

Koruna - Série 1

(série)
Drama / Historický / Životopisný
Velká Británie / USA, 2016, 9 h 43 min (Minutáž: 55–61 min)

Tvůrci:

Peter Morgan

Scénář:

Peter Morgan

Hrají:

Claire Foy, Matt Smith, Vanessa Kirby, Eileen Atkins, Jeremy Northam, Victoria Hamilton, Ben Miles, Greg Wise, Jared Harris, Simon Chandler (více)
(další profese)

Epizody(10)

Mladá Alžběta se stává královnou a musí řešit zásadní politická témata i osobní záležitosti, které ale často stojí v nečekaném protikladu. (Netflix)

Recenze (56)

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

HBO, Netflix, Amazon a spousty dalších "televizí" jednoduše přebírají, ne-li už úplně přebraly otěže kvalitních projektů způsobem, který klasické filmy prostě nabídnout nedokáží (dlouhé filmy s nutností smrsknout děj do dvou hodin, případně s čekáním na další díl rok i několik let). Tohle je navíc skutečně velmi kvalitně zpracované s výborným hudebním podkresem dění. "Palec hore" Claire Foy (která ho u mě má už od Wolf Hall) a Johnu Lithgow za Winstona, ale neméně i všem ostatním postavám. Těším se na S02. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nikdy bych se do takového seriálu nepustil...nebýt až extatických reakcí všude kolem a mé slabosti ke Claire Foy (výjimečně černovlasá kráska Vanessa Kirby promine, ale vládne tu jen jedna dáma). Anglická královská rodina (a ostatně ani žádná jiné země) mě absolutně vůbec nezajímá a vždycky jsem se smál místnímu bulváru, který vyloženě dychtí po sebemenším uklouznutí některého z členů královské rodiny (opět velice žhavé), z kterého vytvoří skandál olbřímích rozměrů. Přičemž tento historický seriál je přesně o tom a opět to trvalo až do půlky, než mě Koruna čapla a ne a ne pustit. Překvapení, které skutečně nikdo nečekal (podobně jako masivní úspěch první řady Stranger Things) a další výjimečná položka na čím dál delším must-see listu Netflixu. Pouze smítko mě dělí od očekávaného pětikvaltu. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První řada seriálu mě potěšila,jedná se o mé oblíbené téma,dějiny Velké Británie mě vždycky zajímaly,ať už šlo o dávnou historii nebo moderní dějiny.Na rozdíl od všech romanticko-populistických filmů o lady Dianě nabízí seriál oba úhly pohledu a díky tomu mi kralování připadá jako vyloženě schizoidní záležitost.Nejlepším hercem první řady je pro mě jednoznačně John Lithgow,jeho Winston Churchill byl bezchybný. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

The Crown to má (zatím) skoro všechno. Je scenáristicky docela dobře stravitelná a to i pro typické netflixáky, kteří hltají všelijaké tv shows na pustých ostrovech apod. s výpovědní hodnotou čistá 0. Zároveň je umělecky ambiciózní, dobově věrná a skvěle trefená a patřičně dynamická a emocionální. I když se jedná vlastně téměř o ryze konverzační seriál, na plátně to divákovi obvykle ani nepřijde. V neposlední řadě skýtá nespočet zajímavých rozhovorů o důležitých věcech a různorodých filozofiích a pohledech na xy problematik. Mnoho z nich poplatné dané i dnešní době, protože některé životní hodnoty a rozhodnutí jsou stále stejná po stovky a tisíce let. Tak jako monarchie. První série si drží vysoký standart, bude radost sledovat ty další. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přiznávám se, že minulost, přítomnost i budoucnost britské královské rodiny, mě nezajímá, přesto jsem ale byl na Korunu zvědavý. Bohužel se ukázalo, že tato série opravdu nebude mým šálkem anglického čaje. Herecky bezchybné, výpravou a kostymi skvostné a vlastně i výborně napsané, ale nechávalo mě to chladným a zásadní okamžiky se vyskytly 5 minut před koncem každého dílu. Zkusím ještě 2. sérii, ale nevypadá to, že se seriálem strávím více času. ()

Galerie (99)

Zajímavosti (1)

  • Letoun, na kterém se učí Filip (Matt Smith) létat, je De Havilland DH.82 Tiger Moth, který se v této verzi vyráběl pro účely výcviku. Moth se v různých verzích vyráběl v letech 1932-44. (Necrotongue)

Reklama

Reklama