Reklama

Reklama

Koruna - Série 1

(série)
Velká Británie / USA, 2016, 9 h 43 min (Minutáž: 55–61 min)

Tvůrci:

Peter Morgan

Scénář:

Peter Morgan

Hrají:

Claire Foy, Matt Smith, Vanessa Kirby, Eileen Atkins, Jeremy Northam, Victoria Hamilton, Ben Miles, Greg Wise, Jared Harris, Simon Chandler, Nigel Cooke (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(10)

Mladá Alžběta se stává královnou a musí řešit zásadní politická témata i osobní záležitosti, které ale často stojí v nečekaném protikladu. (Netflix)

Recenze (59)

johnywalker 

všechny recenze uživatele

Bohužel hodnotím dost zpětně, jelikož 1. řadu Koruny jsem zvládl někdy před rokem a od té doby jsem se do dalších neponořil. Hlavním důvodem bylo asi to, že postava Churchilla se v dalších sériích již neobjeví. John Lithgow si každou scénu naprosto ukladl pro sebe. Byl jsem z něho extrémně nadšený a je mi hrozně líto, že jeho postava již odešla... Na další série se pravděpodobně podívám, snad se objeví další postava, která mi přiroste k srdci. ()

lemonova 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Netuším, do akej miery odráža "The Crown" skutočnosť, ale musím sa priznať, že ma absolútne odrovnali Claire Foy a Vanessa Kirby.. seriál síce nestojí len na nich (objaví sa v ňom výkvet anglickej hereckej školy), ale už dávno som nebola tak nadšená z nejakého hereckého výkonu ako v prípade "kráľovských sestier". To, ako tvorcovia rozohrali vzťahovú drámu kráľovnej a Margaréty, bolo pre mňa dojímavé a fascinujúce. Ešte viac než jej manželská dráma. ()

Reklama

Streeper 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečně seriál, který mi nahradil již ukončený Downton Abbey, každopádně tohle je daleko lepší vzhledem k tomu, že je to o aktuálně nejslavnější monarchii a je to téma, které mě zajímá. Navíc je to nádherně zpracované, ty kostýmy, prostředí a herci (ano, ně které bych vyměnila), vše je tak dokonalé. Kdo mě opravdu velmi mile překvapil byl John Lithgow v roli Winstona Churchilla, byl naprosto dokonalý a jeho scény mě bavili, on mi v seriálu bude chybět opravdu hodně. Už se nemůžu dočkat další série! Sem s ní! ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No... klasický Netflix. Když se nad tím tak pozastavím, tak s láskou vzpomínám, kdy od Netflixu byl jediný známý seriál House od Cards a celá ta stanice byla silně v plenkách. A dneska nám tato stanice přináší nový seriál skoro každý týden. No a všechny jsou skoro v podstatě stejné. Nebo tedy... mají podobné rysy. Jsou dobře zpracované, oblíbené, jsou kvalitní a neuvěřitelně zdlouhavé. Jsem zvyklí na seriály, které mají pětačtyřicet minut cca a je v nich plný entrtejment. Netflix vytrváří seriály, které se nestydí mít minutáž skoro hodinovou a někdy si myslíte, že vás tvůrci chtějí až umlčet k smrti. The Crown je někdy podobný případ. A třebas to samé i seriál velice podobný a to Narcos. Za poslední čtyři roky, co sleduji Netflix jsem zažil snad pouze tři seriály, na které se vždy rád podívám, když jde o nové díly. Ale je snad pouze jeden nebo dva, u kterých se těším plně na nové díly. Ale to sem asi bohužel nepatří. Seriál popisuje některé věci velice dobře. A bývá vyprávěný dobře, ale není to něco, co bych nějak vyhledával. Není to něco, co vás drží na nepustí. To teda sakra ne. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První řada seriálu mě potěšila,jedná se o mé oblíbené téma,dějiny Velké Británie mě vždycky zajímaly,ať už šlo o dávnou historii nebo moderní dějiny.Na rozdíl od všech romanticko-populistických filmů o lady Dianě nabízí seriál oba úhly pohledu a díky tomu mi kralování připadá jako vyloženě schizoidní záležitost.Nejlepším hercem první řady je pro mě jednoznačně John Lithgow,jeho Winston Churchill byl bezchybný. ()

Galerie (123)

Zajímavosti (1)

  • Letoun, na kterém se učí Filip (Matt Smith) létat, je De Havilland DH.82 Tiger Moth, který se v této verzi vyráběl pro účely výcviku. Moth se v různých verzích vyráběl v letech 1932-44. (Necrotongue)

Reklama

Reklama