Hlavní postavou napínavého příběhu je milionář Tom Mullen, majitel jedné z nejúspěšnějších soukromých leteckých společností. V obchodě sice dokáže hrát tvrdě, ale v soukromí je to obětavý manžel a milující otec malého Seana. Jeho syn je jednoho dne unesen. Pokud Tom do osmačtyřiceti hodin nezaplatí dva miliony výkupného, zemře. Zoufalí rodiče se okamžitě spojí s FBI. Tom zpočátku agentům důvěřuje, když předání peněz jejich vinou skončí krachem, rozhodne se jednat na vlastní pěst. Zejména když si uvědomí, že únosci vůbec nemají v úmyslu chlapce propustit. K překvapení FBI i své ženy se Tom rozjede s penězi do nejbližší televizní stanice a tam před celým národem prohlásí, že je únoscům nedá, ale nabídne je jako odměnu tomu, kdo pomůže únosce dopadnout. Riskantní hra se Tomovi nakonec vyplatí, protože se mu podařilo obrátit únosce proti sobě. Závěrečný střet je soubojem nervů mezi Tomem a rafinovaným, vysoce inteligentním šéfem bandy. (TV Nova)

Trailer

Agatha

Ze začátku se zdá, že to bude tuctový thriller o únosu dítěte jako mnoho jiných, ale pak se rozjíždí něco nového a nečekaného. Rodiče uneseného syna odmítají zaplatit únoscům výkupné, i když by na ně bez rozmyslu měli. Pokus o novou taktitu proti únoscům se zdá zcela nelogickém tahem, ale nakonec slaví úspěch. Mel Gibson svým dobrým výkonem nijak moc nepřekvapil, ale naopak Rene Ruso zde podává jeden ze svých nejlepších výkonů. Gary Sinise v roli chladnokrevného únosce byl dobrým tahem a lákadlem pro diváka. Jen role bezcitné a majetnické únoskyně se mi k Lilli Taylor nějak nehodila. Jinak vcelku zajímavá a mezi thrillery nevšední podívaná. ()

Pepinec

Nečekal jsem tak zajímavou podívanou. Pravda, ze zaběhnutého scénáře vyděračských dějových linek se vynořilo pramálo čistě originálních nápadů. Díky hereckým výkonům hlavních představitelů však nemohla být o nudě řeč a vcelku s úspěchem jsem přečkal i samotný závěr, který snad musel být všem jasný. Ron Howard předvedl dobrou práci, řekl bych - poněvadž při dvouhodinové metráži mohlo vše dopadnout podstatně hůř... ()

Tommassi3

"Nejsem manželský poradce !! Mám zachránit chlapce.." ;) Typický Ron Howard, který sice zvládá i s pomocí jako vždy famózního Jamese Hornera, jehož o pár filmů později nahradil další mistr oboru Hans Zimmer, napínat divákovy nervy jako starý kšandy jako dnes již málokdo, ovšem rozehrává velkou spoustu potenciálně zajímavých motivů, které však nechává nevyužitými, když podobně nezřídka nakládá i s postavami.. Jeho biják s opravdu velmi dobrým twistem - Tady vedle hned několika dalších..;) - který si vypůjčil coby stejnojmenný remake od Glenna Forda, stojícím na předpokladu, že Melu Gibsonovi, který si s gustem zahrál trpícího muže, který potřebuje mít vše pod kontrolou, že únosci syna tak jako tak nevrátí.. Zoufalí lidé zkrátka dělají zoufalé věci.. A právě tradičně skvostný Gibson oscilující mezi dvěma hereckými polohami - Znovu tak trochu dojde na Šíleného Maxe.. - Výkupné činí tak dobrou žánrovkou, která je však v důsledku mnohem chytřejší a šikovněji napsaná, zvlášť když musí brzy ukázat zločince, aby mohl rozehrát hru na kočku a myš, než se může zdát a než nastolený subžánr běžně nabízí.. ()

H34D

Docela příjemný film dýchající atmosférou 90. let. Mel Gibson působil tradičně jako neohrožený sympaťák, ale přesto jsem mu v určitých místech měl problém uvěřit jeho vyhrocené emoce. Možná to bylo spíše scénářem, těžko říct. Nicméně film je docela povedený, možná až na lehce překombinovaný závěr, jen mi přišlo, že těžil hodně právě z těch emocí a to je pro mě osobně méně atraktivní varianta akčních thrillerů 90. let. 7/10 ()

Hal_Moore

Jak jen to ten Gibson dělá, že věrohodně zahraje cokoliv. Ať už zoufalého otce, historickou legendu, paranoika, plukovníka ve Vietnamu, detektiva... vše naprosto přesvědčivě. Bravo pane herec. S Rene Russo už si zahrál ve Smrtonosné Zbrani, takže se nebylo třeba sehrávat, Gary Sinise si opět s chutí zahrál slizkého padoucha... Ani Delroy Lindo nehrál špatně. Proč tedy nedám pět hvězd? Mel má i lepší filmy, o hodně. ()

• Film bol 5. najlepšie zarábajúcim filmom roku 1996 v Spojených štátoch. (Arsenal83)
  • Skladateľ Howard Shore už mal napísaný a nahratý celý OST, keď bol odmietnutý Ronom Howardom a nahradený novým od Jamesa Hornera. (fishki)
  • Gary Sinise (Jimmy Shaker) má pri sebe 2 a 3 ručné zbrane. Toto je bežná prax pre NYPD, pretože v prvých dňoch mali zakázané používať rýchlonabíjačku pre svoje revolvery, takže okrem primárnej zbrane nosili aj svoje záložné zbrane a zbrane mimo službu. (Arsenal83)

Související novinky

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

23.03.2013

Je libo dobovou kriminálku s prvky konspiračního polit-thrilleru? Se špičkovým obsazením? Odehrávající se v Sovětském svazu ještě za Stalina? Zdá se, že Ve stínu dostane z Hollywoodu tučnou… (více)