Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavní postavou napínavého příběhu je milionář Tom Mullen, majitel jedné z nejúspěšnějších soukromých leteckých společností. V obchodě sice dokáže hrát tvrdě, ale v soukromí je to obětavý manžel a milující otec malého Seana. Jeho syn je jednoho dne unesen. Pokud Tom do osmačtyřiceti hodin nezaplatí dva miliony výkupného, zemře. Zoufalí rodiče se okamžitě spojí s FBI. Tom zpočátku agentům důvěřuje, když předání peněz jejich vinou skončí krachem, rozhodne se jednat na vlastní pěst. Zejména když si uvědomí, že únosci vůbec nemají v úmyslu chlapce propustit. K překvapení FBI i své ženy se Tom rozjede s penězi do nejbližší televizní stanice a tam před celým národem prohlásí, že je únoscům nedá, ale nabídne je jako odměnu tomu, kdo pomůže únosce dopadnout. Riskantní hra se Tomovi nakonec vyplatí, protože se mu podařilo obrátit únosce proti sobě. Závěrečný střet je soubojem nervů mezi Tomem a rafinovaným, vysoce inteligentním šéfem bandy. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (316)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tahám z rukávu ještě nevyklepaný pavučiny a tak jsem se pustil do filmu Výkupné, ve kterém hraje můj oblíbenec Mel Gibson. Kolikrát si říkám oblíbenec, ale když si uvědomím, jaké důležité filmy jsem s ním neviděl, musím to okamžitě napravit. A tak jsem neváhal. Ve výsledku je Výkupné precizní kriminálka, která není vysloveně geniální, ale solidní je určitě. A to je podstatný. Napětí se dalo krájet celé dvě hodiny a tak zaručeně splnila svůj účel. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Upřímně, čekal jsem od toho více, ale nakonec to nebyla tak špatná podívaná. Mel Gibson, Gary Sinise i Renee Russo předvádějí takové své spíše průměrné výkony, a ani ostatní herci nejsou nijak zvlášť výrazní. Drama to nakonec bylo, ale přece jen tak nějak kalkulované a předem očekávané, tudíž nepřekvapivé. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Já budu zase absolut: vynikající thriller. Pochopil jsem z něj, že postava, kterou hrál Mel Gibson (skvěle) postupovala proti všem pravidlům, podle kterých se takové únosy řídí. To je myslím pro rozehrání příběhu (který je plný napětí od začátku až do konce) velmi dobré. Film se toho drží po celý další děj a my máme proti sobě dva neústupné chlapíky (tím druhým je Gary Sinise, také skvělý) a jen čekáme, kterého jeho nervy opustí dřív. A o závěru filmu ani nemluvě. (Skvělý.) ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack James Horner: 1. The Kidnapping - James Horner ,2. Delivering The Ransom - James Horner ,3. The Quarry - James Horner ,4. A Two Million Dollar Bounty - James Horner ,5. Parallel Stories - James Horner ,6. A Fatal Mistake - James Horner ,7. A Dark Reunion - James Horner ,8. The Payoff/End Credits - James Horner ,9. Rats - Billy Corgan/Matt Walker ,10. Worms - Billy Corgan/Matt Walker ,11. Spiders - Billy Corgan/Matt Walker ,12. Lizards - Billy Corgan/Matt Walker ,13. Worms Part 2 - Billy Corgan/Matt Walker ,14. Squirrels With Tails - Billy Corgan/Matt Walker , ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Na scénáristicky velmi chytře vymyšleném poločasovém dějovém zlomu, je víceméně postaven celý snímek. To kvůli němu jsme „nuceni“ sledovat první polovinu, v níž se nedočkáme ničeho nového krom klasické hry na kočku a myš. Ta druhá však spoléhá na efekt „něčeho nového“ a hlavně na sílu hereckých výkonů. Duo Mel Gibson Renee Russo se skvěle doplňuje už od dob třetího dílu Smrtonosné zbraně a tady jim to opět sluší více než obstojně. Avšak fascinující chladnokrevný záporák Garyho Sinise se nakonec stal hlavním trumfem v rukávu režiséra Rona Howarda, který kromě už zmíněné atmosféry zvládnul na výbornou též celkové vyznění snímku, zvláště pak konec, jenž mohl všechno poctivě vybudované pohřbít hluboko pod zem, ale místo toho je nakonec velmi rozumným kompromisem mezi decentní úlitbou hollywoodskému božstvu se všemi potřebnými klišé a proti tomu stojící předcházející inteligenci. Zdatně odvedená filmařina, proti níž není výtek. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (13)

  • Skladateľ Howard Shore už mal napísaný a nahratý celý OST, keď bol odmietnutý Ronom Howardom a nahradený novým od Jamesa Hornera. (fishki)
  • Filmovalo sa na viacerých miestach v amerických štátoch New Jersey, New York, Connecticut a California. (MikaelSVK)

Související novinky

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

23.03.2013

Je libo dobovou kriminálku s prvky konspiračního polit-thrilleru? Se špičkovým obsazením? Odehrávající se v Sovětském svazu ještě za Stalina? Zdá se, že Ve stínu dostane z Hollywoodu tučnou… (více)

Reklama

Reklama