American Horror Story - Hotel

(série)
  • USA Hotel
USA, (2015–2016), 10 h 39 min (Minutáž: 45–74 min)

Hudba:

Mac Quayle

Wes Bentley, Lady Gaga, Denis O'Hare, Chloë Sevigny, Kathy Bates, Sarah Paulson, Evan Peters, Finn Wittrock, Angela Bassett, Cheyenne Jackson, Matt Bomer (více)

Epizody(12)

Detektiv John Lowe byl povolán k případu vraždy, při kterém pachatel přitloukl milenecký pár za ruce k posteli. Sotva John ohledá místo činu, zavolá mu vrah na mobil a k činu se dozná. Navíc ho upozorní, že má v plánu udělat to samé v hotelu Cortez, v pokoji s číslem 64... (TV Prima)

ADIO45

Zatím poslední série Hotel je o lidech žijící kde jinde než v hotelu jménem Cortez. Ten byl postaven sériovým vrahem Jamesem Marchem. V tuto chvíli hotel vlastní upírka Elizabeth (hraje Lady Gaga). Policista John Lowe se do něj dostane díky vyšetřování vražd desatera. Hned první noc uvidí svého ztraceného syna Holdena. Je to jen iluze, nebo se v hotelu děje něco zvláštního? ()

simply

Po prvních třech dílech jsem celkem spokojená. Seriál si drží svou nastavenou úroveň z předchozích sérií. Doufám, že to vydrží až do konce série. Trochu mě mrzí odchod Jessicy Lange, která pro mě symbolizuje v podstatě celý seriál. Její role byly vždycky úžasné, i když se jednalo charakterově o velmi podobné postavy. Lady Gaga mě dost příjemně překvapila... ()

Standic1

Po fantasy třetí sérii Coven a po slabém Freakshow, které bylo spíš dramatem, než hororem, je konečně pátá série právě ta, která zapadne mezi první a druhou sérii. Úžasná atmosféra, prostor hotelu, brutalita, vedlejší krimi linka se zajímavými vraždami a samozřejmě velmi zajímavé postavy... No zatím jsem nadšený a jestli to takhle půjde dál, tak můžu říct, že AHS je zpátky, tak jak začal... jako horor. Jinak musím říct, ač jsem jí měl rád, že Jessica Lange mi tu vůbec nechybí a po pravdě je to trošku úleva, toho zpívání už bylo dost :) ()

warrenur

Velmi vydarena seria. Klobuk dole pred Lady :). Co je ale hlavne, ma to svoju atmosferu a riadnu porciu vynikajucich postav. Od recepcneho/nej az po master-mind killera - retromrtvaka. :) Osobne ma velmi potesila i Chloë. Paradicka. Vitam volbu novych hercov a teda priliv novej krvi. Trosku ma sklamala absencia Lily Rabe. Kazdopadne funguje atmosfera a cely ten zvlastny dej dava zmysel. Odporucam. ()

Deleatur

Jestliže jsem měl dojem, že ve Freak Show mělo množství negativních gay postav kompenzovat množství gay postav a campu v předešlých sériích, Hotel mě vyvedl z omylu. Tvůrci to s perverzemi přepískli a dost neprozřetelně hodili do stejného pytle i homosexualitu (a transsexualitu). Nejen tím, jak to bylo celé gay (ikonická Lady Gaga v ikonické roli, množství gay postav a mužské nahoty, touha po věčném - a povrchním - mládí), ale byly tam hned tři případy, kdy anální sex vedl přímo (brutalitou) nebo nepřímo (AIDS) k smrti. A do toho ještě odkazy na neblaze proslulé skutečné homosexuální sériové vrahy (prostitutka Aileen Wuornosová, kanibal Jeffrey Dahmer a pedofil John Wayne Gacy). Z těch relativně normálních queer postav byla nejzajímavější ta nejzženštilejší (výtečný O’Hare), ale konec jejího příběhu opsali z předešlé série. A pro mě nezapomenutelná hláška se týkala bělení řitě... ještě že k tý Sodomě byla i neméně ohavná Gomora. // 50% ()

Rockerman

Po nedodívané, nudné Freak show se nám zablýsklo na lepší časy. Možná je to trochu do široka roztažené, ale třeba se to ještě urovná. Každopádně to má dobrou atmosféru a tvůrci měli jednu výhodu, že Lady Gaga nemuseli příliš maskovat, aby dostali podobu "hlavní upírky".☺Nicméně ta krvavá " čtyřka" je asi nejlepší scéna pilotního dílu. Komentář píšu po dvou zhlédnutých dílech, takže ještě nehodnotím, protože se může leccos pokazit, ale zatím převládá spokojenost. Pátý díl zatím nejlepší! Holdenova matka způsobila pěkný masakr! Až na poslední díl jsem spokojen a celou sérii bych dal na třetí místo za první a druhou (možná obráceně). Ten závěrečný díl byl už ale fraškou. Hlavně duch prostitutky "surfující" po Facebooku, Twiteru a jiných společenských sítích, jen aby se necítila tak sama bylo přes čáru. Čtyři poctivé hvězdy. (25.6.2018) Dal jsem si od AHS pauzu, ale po delší době se mi zastesklo a chtěl jsem navázat, tam kde jsem skončil. Šestá sezóna je zde hodnocena pozitivně jen napůl a tak jsem se vrhnul přímo na tu sedmou! Byla to chyba! Nevěřil jsem vlastním očím a uším. Naprosto tendenčně protiTrumpovsky natočené, tedy velmi zpolitizované a ještě nenápadité (opět vraždící klauni). Vše je tu jednoduché jak facka! Ten kdo volil a podporuje Trumpa je zlý, rozsévá nenávist a strach. A všichni ti korektní proClintonovsky naladění jsou ti dobří, kteří přinášejí lásku a bezepčí. Neuvěřitelné! Po nedodívané druhé části opouštím definitivně AHS! Škoda, byl ve svém začátku výborný seriál! ()

Bohnice05

Začátek super, potom přišla zběsilá chaotická vlna plná nervových zhroucení, psychopatického blouznění a krvavého či prostě jen jinak perverzního sexu. Měl jsem pocit, že pomalu každý díl končí přeměnou dalšího člena ansámblu na upíra. Potom, když už jsem to skoro vzdal a musím se přiznat, že jen Lady Gaga mě udržela u obrazovky, přišla nečekaná změna a obrat k lepšímu, tedy k tomu co člověk u série AHS důvěrně zná a co od ní očekává. Jsem rád, že jsem vydržel až do samotného konce, stálo to za to. Příště by to ale chtělo jít na tutovku rovnou. ()

helraiser

Zábavné, šílené, krvavé, plno skvělých nápadů, luxusní prostředí hotelu a geniální postavy. Není potřeba více se rozepisovat, tohle se prostě povedlo. Těšíme se na další sérii a doufejme, že bude v podobném duchu. Za mě stoprocentní záležitost. ()

Johny M.

American Homo Story v Hotelu hodně slušná, ač tam na mě bylo moc toho 'homo' (nepočítám vykousnutí Gagy a Daddario). Super prostředí i postavy, spousta krve, propojování s předchozíma sériema a tradičně skvělá Kathy Bates, ale i Lady Gaga. ()

tranquill

"Ale z krve vzejde život..." Vskutku velice bizarní série, přitom kompaktní a lépe srozumitelná, jak ty předchozí. Herecky výborné, režijně do očí bijící paradox, kdy atmosféra spousty erotických scén by se dala krájet a mohla by závidět většina lechtivých filmů "na úrovni", přitom bradavku neuvidíte ani na vteřinu, zato potoky krve tečou neustále... Myslím, že nastavení televizní "sledovatelnosti" v Americe je poněkud pokroucené... "Když budou vraždit hosty, skončíme bez hvězdiček..." ()

Vabr odpad!

Hotel < Freak Show Nyní to budu psát v jiném stylu - žádná plus ani mínus, pouze shrnutě, co jsem viděl za ty 4 díly. Čekal jsem od toho asi moc - Lady Gaga, upíři, vraždy, další vyborný příběh a herci. Po prvním díle mě nadšení ihned zmizelo z tváře a byl jsem ukrutně znuděný a udivený z toho, jak to takhle mohlo klesnout. Intro je úplně strašný a ubohý. Je tam asi 7 záběrů, jak někoho někdo vtáhne do postele neb sedí na posteli. To mě tak tu myšlenku znechutilo. Celkem mě děsila, ale už se jí kvůli tomuhle nebojím. Jediné pozitvum jsou ty neonové nápisy, ale jinak je fakt trapný. Zatím nejhorší intro. I v Covenu bylo hrozný, ale tohle je příšerný. Příběh by mohl mít úroveň, kdyby zde nebyly hloupé a špatné postavy, otřesný příběh a upíři. Je to jen o hotelu, ve kterém ,,se něco děje''. Lana z Asylumu zde hraje strašnou postavu s ještě horším účesem. Lady Gaga zde také hraje strašnou postavu. Vypadala jak křeček. Nezdá se Vám? Upíří děcka byly tak hrozný. Jejich oblečení a celkem styl byl prostě na zabití a o hereckým výkoně se zde přece nemůžem ani bavit. Detektiv je nesympatickej. Celkem mi to zde vadilo ta kriminálka. Jediní dobří herci jsou jen 2 - detektivova žena a dítě. Když tam byly ony, byl jsem lehce spokojen, ale moc dlouho tam stejně samy nebyly, protože s nimi vždy někdo byl třeba Lana drtící si zuby nebo upír pařící hry z 90. let. Zápletka se ztracením dítětem je tak směšná. Jak se mu může tak rychle a snadno ztratit dítě? Tohle je teprve nezodpovědný rodič. AHS Hotel se snaží hrát na strašně hororvou atmosféru a originalitu s upírama, ale to nevychází. Skoro každý v hotelu je upír. Vztahy, buď kamarádské nebo milostné jsou úplně k zblití. Nemůžete se tady s nikým srovnat v reálným životě. Název hotelu mě straší ještě do dnes. Hotel Cortez *říkám snobsky jak ve filmu*. Tak nafrněný jméno pro hotel jsem snad nikdy neslyšel. To je jak kdybyste pojmenovali hotel Ariana. Nevím, jak to je tedy v dalších dílech, ale podle mě to nikam nevede, moc postav tam ani nepřibyde a křeček(Lady Gaga) tam kousne určitě ještě někoho. Dějová linka s vrahem z desatera je tak nezajímavá. Vůbec jsem nad ní nepřemýšlel. Proč by se někdo takhle hloupými přikázáními řídil při vraždě? Co je na tom tak složitýho? Prostě si vezmeš nůž a někoho kuchneš. Opravdu jsem se snažil na to koukat, ale ty nelogičnosti a ta trapnost upírů mě donutila to pohřbít spolu s rozdrcenýma zubama Lany hluboko pod zem. Dost mě i štve, že to byla trochu komedie. Nevím jestli cíleně, ale našel jsem pár hlášek. ,,Proč?'' ,,Protože radiace.'' a další, ale ty si už nepamatuju. Nechápu proč to lidi hodnotí tak dobře. Dokonce i líp než Freak Show. Tam byly boží postavy a další věci, ale tohle je na mě moc. Asi tohle nikdo už nečte, ale vám lidem se asi líbí, rozdrcený zuby, úchylárny, upíři, kteří se*ou každýho a lidi vylézající z postelí. Prostě smutný. Ach jo, kam to AHS spěje. Ani se nehodlám podívat na konec, abych zase trpěl. Stejně bych to dokoukal a seděl a po chvíli řekl: ,,Aha.'' Ti lidi na rok 2015 vůbec tak nevypadaly. Hrozně mi to po celý 4 díly vadilo. Nebyly zde vůbec zmíněné jména postav, tudíž jsem si nemohl pamatovat postavy. Představoval jsem si to víc o příbězích postavách, které žijí v hotelu a pár zápletek do toho a by se seriál neodehrával venku. Strašné zklamání. VYHODNOCENÍ: TAK CO ÚCHYLÁCI? VY SE RÁDI DÍVÁTE, JAK SI LANA DRTÍ ZUBY? () (méně) (více)

awelone

Rozhodně nejlepší série AHS co zatím byla. Bylo tam vše a na vrcholu toho stála Lady Gaga v celé své kráse se skvělým hereckým výkonem. Spousta postav a přitom každá s naprosto odlišnou osobností, jejíž determinace se postupně odhaluje. Děj je napínavý od začátku do konce i když v některých dílech mírně kolísá, bohužel i vyvrcholení bylo o něco slabší, i přesto dokázalo překvapit v poslední chvíli. Závěrečný díl již moc neoslnil, na mě zde bylo až moc fanatismu a pozitivity, která přece jen do AHS moc nepasuje. ()

Franche

Je to hodně jiné než předchozí série. Každopádně je to jediná série, díky které se dokážu cítit nepříjemně. Má to zvláštní atmosféru, to určitě ,,edit" - 11 díl a já nechápu spojitosti, zapomínám, kdo je kdo a proč dělá to, co dělá. Tahle série mě nechytla, přijde mi zbytečně překombinovaná. Chybí jednoduchý příběh a přitom mrazivá atmosféra Asylum ()

coinneach

Hotel se vrací ke starým ověřeným postupům AHS a dává zapomenout na slabší Coven a Freak Show. Díky vynikající Lady Gaga mu pak odpustíme i fakt, že de facto vykrádá první sérii. ()

Voorhees

Slabé. nekonsistentní a nehororové. American- Americké je to dost, hloupé, zbytečně brutální a plné klasických hororvých vad. Horror- Horor? Ne, málo možná lekaček, brutalita ano, ale to nedělá horor. Napětí? Žádné, atmosféra? podprůměrná. Story- Příběh? Kde, za 10 dílů se toho stalo mín než v páté sérii Game of Thrones a to bylo teprve sračka. Zklamání. Moderní horor je mrtvej. ()

LilyDeLarge

Wes patří k mým oblíbencům už od dob American Beauty. Když jsem ho pak viděla ve Freakshow, tak jsem chtěla, aby hrál i v další sérii a měl větší prostor a hle! John Lowe byl o rok později na světě. Ohledně Gagy jsem byla zezačátku skeptická, ale ... ona není špatná herečka. Viděla jsem už daleko horší výkony. A konečně... Denis O'Hare jakožto Liz Taylorová mě naprosto uchvátil a já si jeho charakter oblíbila. Neskutečně mi přirostla ta role k srdci stejně tak jako Wittrocka v roli Valentina. Na týhle sérii byli především fajn flashbacky do dob Murder House, kde Hraběnka navštívila Montgomeryho. Propojení první a třetí série s touhle řadou byl super nápad! Začátek bylo víceméně takový soft-porno, ale části Bentley/Peters vážně neměly chybu. A ten soundtrack! To bylo pohlazení pro uši. Jasně, že se tady našly i momenty, který jsem obrečela. A dojetím jsem obrečela i návrat ztracený lásky. Moc dobře jsem ale věděla, proč tuhle sérii ohodnotím až po shlídnutí posledního dílu. Kdybych hodnotila po prvních třech dílech...bylo by to za 2*. Ale ted'? 4*! ()

Zombiepod

Piata sezóna kultovej AHS načrie do trochu osobitého súdka, z ktorého sme síce kopu vecí už niekoľkokrát predtým videli, no stále dokáže niečim prekvapiť. Spletité príbehy geniálne napísaných postáv, ktorých je v tomto prípade skutočne dosť, no i pri pomerne nesúrodom a nedotiahnutom príbehu neostáva ani jedna na vedľajšej koľaji. Kathy Bates predviedla svoju ďalšiu životnú rolu, a čo ma najviac dostalo je fakt, že Lady Gaga je vynikajúca herečka. Hotel má svoje deravé miesta a občas pôsobí zbytočne ako samoúčelná úchylnosť, má predsa len svoje čaro. Určite by to však chcelo silnejší záver. ()

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky