Mikeel

Tento film mi dal jasné poselství. Že každá věc, kterou v životě udělám má nějaký dopad a já musím nést následky. Jak ty dobré, tak i ty špatné. Co se týče kvality filmu - docela hodně mě překvapil výkon Ashtona Kutchera, kterého jsem měl vždycky zafixovaného jako komediálního blbečka z Hele vole, kde mám káru, takže to mě potěšilo moc. Námět senzační a využívá všeho, co může nabídnout. ()

LBsmoke

štval mě Kačer, bezhlavé blbnutí ve scénáří... přesto ten nápad a vyznění filmu výsledně je nad míru 3,5*.. ()

Cement73

Aj napriek tomu ze tu hraje sladky chlapcek Kutcher znamy z romantickych komedii sa mi "Butterfly effect" počítal ako velmi dobry a tajomny film o potencialnych vplyvoch zmien v case... Pekne rozobrata psychologia deti az po dospelost, tvrde zvraty. Proste dobre ()

lareinna

„Niekto povedal, že niečo tak nepatrné ako mávnutie motýlích krídel, môže vyvolať tajfún, ktorý zasiahne celý svet...“ (Teória chaosu). Butterfly Effect...ak by sme mohli zmeniť v živote čo i len nepatrné veci, ktoré odstupom času vyzerajú nepodstatne a neprikladáme im žiadnu váhu...náš život by sa uberal úplne iným smerom. Iní ľudia, iné okolnosti a situácie – iná cesta. Výborný film s úžasnou myšlienkou. ()

Milky.

Původně jsem dal 4 hvězdičky a upřímně už ani nevím proč, nejspíš kvůli náladě, kterou z toho filmu mám a už jej kvůli ní nechci pouštět znovu. Ale když jsem se teď zpětně zamyslel....tak ten film si těch 5 opravdu zaslouží. Brilantní.Jediné co bych snad vytknul by byly příliš jednoduché a přímočaře řešené verze budoucnosti, ale to by asi musel být jaderný fyzik a ne scénárista aby to všechno smysluplně ukočíroval kdyby to bylo ještě složitější. Takže tuhle výtku nakonec ponechávám na triku jenom mé povaze detailisty u filmů a dám těch zasloužených 5. ()

simply

Poprvé za život jsem viděla Ashotna "hrát" ve filmu. Jinak zajímavé a dobře zpracované téma, skvělé skoky v čase ve kterých jsem se trochu ztrácela. Ale ten konec... ()

Mouzon

Ústřední problematika tohoto snímku je zpracována především poutavě (romantická linie) a nikoliv komplexně - několikerý návrat do minulosti působí navíc časem poměrně rutinně. Vše vyplývá z tradiční autorské fetišizace protagonisty, díky čemuž musí všechny změny fikčního světa zapříčiněné jeho trajdáním po časové ose vést nutně zpátky k němu a nám tak není umožněno kochat se de facto nekonečnou změtí různých uskutečňovaných alternativ. V tomto případě se snad hodí napsat, že OSUDOVÝ DOTEK je skvělý úvod do protifaktové historie pro teenagery (přičemž upozorňuji, že slovo "teenagerovský" není bráno pejorativně - je to jako napsat, že DONNIE DARKO je skvělý úvod pro náctileté do myšlenkově hluboké kinematografie - není to nadávka, je to fakt). ()

Ollie235

Výborný film, díky kterému u mě především Kutcher hodně stoupl. Jakékoliv filmové cestování časem mám velmi rád a tohle byl ukázkový příklad toho jak to má vypadat. Chvílemi netušíte, co se děje, chvílemi jenom přemýšlíte co to sakra je, v celkovém dojmu ale přichází skvělý pocit tajemna a hlavně spousta prostoru pro fantazii - skvělý snímek. ()

Sakalm

Hodně luxusní snímek, který jsem ze začátku moc nepobíral, ale pak se to tak "nehorázně" rozjelo, že jsem se nestačil divit! Celkem jsem přemýšlel, jestli mám dát 4 hvězdy, ale na to, že to mělo tak malý rozpočet a byl to tak brutální nápad, musím dát 5! ()

jarmik

Právě jsem zjistil, že film, o kterém jsem léta přesvědčen, že jsem jej viděl, jsem celý zdaleka neviděl... a že je to jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl... :) Bravo. ()

ADIO45

Úžasný nápad, skvělé provedení, výborné herecké výkony a poutavá hudba. Rozhodně doporučuju. Jen ještě jedna malá rada - nedívejte se na další díly. Tentokrát tu totiž vážně platí, že jednička je nejlepší. Další pokračování jsou už dle mého názoru jen směšným napodobením, které se vůbec nemuselo točit, protože je stejně o ničem. ()

fredisek

Tak až zase příště nedáte písemku, až se zase neodhodláte k tomu, abyste objekt svých tužeb oslovili v baru, až budete ždímat plyšáka a vzpomínat na to, jak jste byli u rodičů coby děcko hepy, nechtějte vracet čas. Butterfly Effect předává asi tolik důležitých rozumů jako vaše babičky. Snímek mě u obrazovky držel od začátku do konce, extrémně intenzivní, dramatický a nečekaný. Ještě že nemusím vracet čas, abych se na něj mohl podívat ještě jednou. ()

Nethar

Já myslím že dobré, sci-fi a Ashton Kutcher, co bychom z této dvojice, tedy hlavně z její druhé části, chtěli více vytřískat :-) Ale upřímně řečeno, protože jsem se díval bez přípravy, aniž bych věděl, o co půjde, úvodní výpadky paměti a přeskakování děje ve mě vzbudily naději něčeho trochu víc dramatického o nějaké nemoci, s tím by se dalo pěkně pracovat. Nakonec se z toho vyklubalo sci-fi o měnění minulosti, která dle jednotlivých scén vlastně stejně byla předem daná. Film je u mě kdesi v průměru. ()

Movie Gourmet

Kvalitní film se střídajícími se časovými liniemi, který mohu jedině doporučit a sám (nebo s někým) se na něj kouknout znovu. Navíc je to i mysteriózní žánr, tak co si víc přát. Verdikt: 4* a 80 - 85 %. ()

filipvrbik

Tento film dělá z inteligentních lidí blbce, je přece logické, že malá změna v minulosti může znamenat velkou změnu v budoucnosti - a o čem dalším je tento film? ...60% ()

Yardie

Lepších 70%. Výborný nápad, tématiku cestování časem mám rád, hlavně, pokud je více méně logická. Tady v podstatě byla, ale nedá se vše podchytit na 100%, hlavně to snad ani nejde, protože cestování časem prostě není logické. Každopádně od začátku velmi napínavé, tajemné, zajímavé, člověk neví, oč jde. Jakmile se rozjasní a už víme, oč jde, tak film trošku ztrácí na kouzlu, tajemnosti, temnosti, napětí a stává se z toho takový trošku "Klik - život na dálkové ovládání" - hlavně tedy to jedno barevné období. Chtělo to udržet nádech první poloviny a jít temnější stopou. Takhle to trošku znehodnotilo velmi povedenou první polovinu a proto to nejsou čisté 4*. Každopádně celkově velmi povedené, ale mohlo to být lepší. Howgh! ()

cingi.t

"Nemužes jse hrát na Boha" Zmysel filmu v jednej vete. Prednedávnom som povedala, že ak by som chcela mať super schopnosť, bolo by to cestovanie v čase, ale nikdy v živote. Čo som sa vôbec nepoučila z filmov na túto tému, a že som ich videla dosť veľa? Takéto sci-fi ma nikdy neomrzí, pretože vie vŕtať v hlave dlho po tom, čo si to pozriete a nikdy asi neprídeme na to, čo je pravda. Páči sa mi ako vedie z cestovania v čase spraviť mega komédiu (Návrat do budúcnosti 1-3 - srdcofky), neskutočnú slaďárnu (About time), výborný akčák (Edge of tomorrow) a aj takýto kvalitný thriller. Jednoznačne toto patrí k filmom, ktoré musíte vidieť, ak vás takéto veci bavia. Napínavý filmík, pri ktorom musíte použiť mozog a pritom sa môžte pozerať na Ashtona Kutchera v jeho hádam životnej roli. Prihliadnuc na rok vzniku mi tam nič nechýba. 5* ()

H4ku11

Koľko vecí by každý z nás chcel zmeniť, keby mal šancu vrátiť sa späť. A tak veľmi zle by to mohlo dopadnúť. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz