Dark

• Německo Dark
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Režie:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Série(3) / Epizody(26)

Recenze uživatele majec4 k tomuto seriálu (4)

Dark (2017)

Pecka z Netflixu, a k tomu z Nemecka. Tou podmaninou tematickou hudbou mi to pripomenulo Stranger Things. Dej je vsak o inom, no cely serial som sa vracal myslienkami k Eleven a jej partii. Popis serialu hovori jednoducho, cakal som ze to bude nejaka krimi oddychovka liznuta sci-fi. Takto som sa uz davno nenapalil ako pri tomto serialy. Nakoniec z toho vysla brutalna sci-fi pecka, na ktoru nezabudnem nikdy, lebo co mi tento serial narobil s myslienkami a chapanim casu je uz uplne ina kava. Tretia seria to trochu skomplikovala, ale aj tak ostava skvely pocit. Ocenujem ze to cielene skoncilo, pribeh sa uzavrel. Odporucam vsetkymi desiatimi, no od prvych momentov treba pozerat s porozumenim a poriadne otvorenou myslou. ()

Season 1 (2017) (S01)

Od prvej casti po poslednu som mal pocit, ze nebolo casu sa ani nadychnut k nejakej kritike. Niekedy som mal pocit ze sa zacinam stracat, avsak vzdy tam doslo k peknemu dovysvetleniu. Najviac ocenujem to, že na konci jednotlivych casti je vzdy priestor na malu rekapitulaciu, ci uz vdaka porovnavacim fotkam (minulost/buducnost) hlavnych akterov danej casti, resp. nejakeho kratkeho prihovoru rozpravaca, ktory mi vzdy akosi umoznil sa zorientovat. Neskutocne napinava seria, tesim sa na dalsie vecere s touto "šmakocinkou". Btw, atmosfera, soundtrack aj samotna zapletka su dychberuce. ()

Season 2 (2019) (S02)

Druha seria pokracuje uplne v rovnakom tempe ako skoncila prva. Od prvej casti po poslednu som bol vtiahnuty do deja. Skomplikovalo sa to uz dostatocne, takze verim, ze nasledujuca tretia seria bude konecna, lebo nerucim ze to prezijem so zdravym rozumom. Uz davno ma nejaky serial neprekvapil podobne ako Dark. ()

Season 3 (2020) (S03)

Od zaciatku serie som si hovoril, ze ak toto zvladnem, tak ma v zivote filmoveho/ serialoveho fanusika uz nic neprekvapi. Sice som to zvladol, ale mozocek sa musel velmi obracat. Od nejakej stvrtej casti som uz vyslovene tuzil po konci. Tato seria je fakt najslabsia, lebo je suverejne najtazsia na pochopenie. Som rad, ze serial je ukonceny, ze sa tam nemotali v dalsich seriach. Takto to mozem oznacit za jeden z najzaujimavejsich serialov ake som videl. Viac o tom napisat neviem, treba si to odsrat na vlastnej kozi. ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě