Dark

• Německo Dark
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Režie:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Série(3) / Epizody(26)

Recenze uživatele Loki_Six k tomuto seriálu (29)

Dark (2017)

"Otázkou nie je ako, ale kedy." Väčšina ľudí nie je nič iné ako pešiaci na šachovnici. Vedení neznámou rukou. Ich životy existujú len preto, aby boli obetované pre vyšší cieľ. Jonas, Mikkel, deti, nie sú ničím iným ako nešťastnými, ale nevyhnutnými šachovými ťahmi vo večnej vojne medzi dobrom a zlom. ()

Season 1 (2017) (S01)

"Otázkou nie je ako, ale kedy." ()

Tajemství (2017) (S01E01)

"Otázkou nie je ako, ale kedy." ()

Lži (2017) (S01E02)

Eine Reise durch die Zeit ()

Dvojí životy (2017) (S01E04)

"Začiatok je koncom a koniec je začiatkom." ()

Pravdy (2017) (S01E05)

"Počul si niekedy o 33-ročnom cykle? Naše kalendáre sa mýlia, rok nemá 365 dní. Vždy sme takpovediac trochu "nesynchronizovaní". Ale každých 33 rokov je všetko ako predtým. Hviezdy, planéty, celý vesmír sa vracia do presne rovnakej polohy. Mesačno-slnečný cyklus. Môj starý otec bol posadnutý takýmito vecami, Veľkým treskom a Veľkým zlomom. Nietzscheho večné opakovanie. Keď som bola malá, vždy som mala pocit, že s Windenom niečo nie je v poriadku. Znovu mám ten istý pocit. Že sa všetko opakuje." ()

Sic Mundus Creatus Est (2017) (S01E06)

"Vieš, čo sa mi zdá divné? Ty vlastne nepoznáš svojich rodičov, že? Akí boli ako deti alebo tínedžeri. Ste rodina, ale v skutočnosti o sebe nič neviete." ()

Rozcestí (2017) (S01E07)

"Každé rozhodnutie pre niečo je rozhodnutím proti niečomu inému." ()

Jak zaseješ, tak sklidíš (2017) (S01E08)

"Počuli ste už o triquetre? Uzol trojice. Nič nie je úplné bez tretej dimenzie. Nie je len hore a dole. Je tam aj stred. Myslím, že Einstein a Rosen niečo prehliadli. „Sic mundus creatus est." Červia diera spája nielen dve, ale tri rôzne dimenzie. Budúcnosť, prítomnosť... a minulosťou." ()

Vše se děje teď (2017) (S01E09)

"Áno, prečo by Boh niečo z toho chcel? Keď sa pozriete do pekla, ako ste to urobili vy, nikdy sa na to nedá zabudnúť. Stane sa vašou súčasťou. A myšlienka Boha, Ježiša Spasiteľa, sa stáva vláknom nádeje, na ktorej sa držíte. Všetci, ktorí poznáme tmu, túžime po svetle, ale... Boh neexistuje. Boh túto dieru medzi nami neurobil. Boh nemá plán. Neexistuje vôbec žiadny plán. Vonku nie je nič iné ako chaos. Bolesť... a chaos." ()

Alfa a omega (2017) (S01E10)

"Nie sme slobodní v tom, čo robíme, pretože nie sme slobodní v tom, čo chceme. Nemôžeme prekonať to, čo je hlboko v nás." ()

Season 2 (2019) (S02)

"Začiatok... a koniec. Myslím, že je to zvláštna myšlienka,  že v tom možno nie je žiadny rozdiel. Sic mundus creatus est." ()

Začátky a konce (2019) (S02E01)

Očakávania vedú ku sklamaniu. "Maj nádej," hovorievala moja mama, "nie očakávania. Možno budeš prekvapený, ale nie sklamaný." ()

Temná hmota (2019) (S02E02)

"Nakoniec, život je len súbor premárnených príležitostí." ()

Duchové (2019) (S02E03)

Počuli ste niekedy pojem "bootstrap paradox"? Pri bootstrap paradoxe sa artefakt alebo akákoľvek informácia posiela z budúcnosti späť do minulosti. A to zase vytvára nekonečný cyklus, v ktorom artefakt už nemá skutočný pôvod. Existuje bez toho, aby bol niekedy vytvorený. Jednoducho povedané, táto kniha cestovala späť v čase. Našla si ma ešte predtým, ako som ju napísal. Všetko je to otázka pôvodu. Kde je začiatok? Kedy je začiatok? Existuje vôbec nejaký začiatok? Svet je plný takýchto paradoxov. ()

Cestovatelé v čase (2019) (S02E04)

"Viete, čo sa mi zdá trochu zvláštne? Každý, kto sa tu narodil, tu zostáva. To je dosť nezvyčajné pre mesto tejto veľkosti. Prečo je to tak? Čo si myslíte?" ()

Ztráty a nálezy (2019) (S02E05)

"Nie je to zvláštne? Že cítime najväčší odpor práve k ľuďom,ktorí sú nám najviac podobní?" ()

Nekonečný cyklus (2019) (S02E06)

Myslel som si, že mám viac času. Prečo to všetci hovoria? "Mať čas." Ako to môžeme povedať, keď je to čas, ktorý nás má? ()

Bílý ďábel (2019) (S02E07)

"Ľudia sú zvláštne bytosti. Všetky ich činy sú poháňané túžbou, ich charaktery sú formované bolesťou. Akokoľvek sa môžu snažiť potlačiť bolesť, potlačiť túžbu, nemôžu sa oslobodiť od večného otroctva svojich pocitov. Kým v nich zúri búrka, nemôžu nájsť pokoj, ani v živote, ani v smrti. A tak deň čo deň budú robiť všetko, čo treba. Bolesť je ich loď. Túžba je ich kompas." ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě