Komentáře uživatelů k TV seriálu (79)

Líbilo se mi to, byly tam svižné dialogy a jedna z obětí by náš soused, takže jsme měli i o domácí soukromou atrakci postaráno. Výhradu mám ale k závěru, ten mi přišel tedy velice odbitý - celou dobu se vše táhlo i opakovalo, čas byl málem bezbřehý - a na rozuzlení si pak nechali ubohé dvě minutky...(13.5.2019)

ZÁVIST NENÍ ZLÁ. ZLÁ JE NEPŘEJÍCNOST. Fakt věčná škoda toho posledního půl dílu, kdy šla logika jinou cestou než vyprávění a nadsázky bylo až příliš. A jakési "povinné" obsazení Voříškové a Krobota působilo dost nuceně. Do té doby to bylo svěží, moderní a aktuální krimidrama, v němž jsem ocenil normální poldy, kteří dělají i chyby. PS taky bych si Sýkorovu předlohu rád přečetl (bude jistě ve všem hutnější), ale netvrdilo se stále, že Živé terče jsou první a poslední díl, který vznikne přímo podle Sýkorova scénáře a ne předlohy??(10.6.2019)

• Isherwood

Dát dokupy takhle komplikovanou pomstu, je docela slušný oser. Zvlášť, když si k tomu vyberete neortodoxní nástroje a vymyslíte si ještě složitější schéma. Naštěstí u olomoucké kriminálky pracují retardi, takže toho stihnete vykosit víc, než jste možná sami doufali. První dva díly jsou průměrná žánrová standardka, které moc nejde práce s napětím, a postavy jsou spíše takové roztomilé karikatury (kde svoje zadání pochopil akorát výtečný Michal Isteník) kteří se ve vyhrocené situaci spíše trapně plácají, než aby opravdu něco řešili. Hřebejk ze sebe sype rutinu, která za každou cenu potřebuje zabít tři nedělní večery, přičemž jej sráží Jarchovského scénář, který závěrečnou epizodu zvrtne do čistého pekla tvůrčí lenosti, kdy se banality mísí s nonsensy. Závěr už vše jenom korunuje. To není prostor pro diváckou fantazii, to je břídilství.(14.5.2019)

• Enšpígl

Start byl skvělý, hodně mě to zaujalo a čekal jsem jakým směrem se případ vyvíjet, ovšem postupně ztrácel na zajímavosti a závěr považuji za scénaristický teroristický útok na diváka. Legrační je, že pokud jde o pane Hřebejka je prakticky jedno jak to dopadně na ČT má zřejmě doživotní smlouvu, co by jiní dali alespoň za jednu šanci. Tohle mě prostě nepřestane srát.(13.5.2019)

Solidní náběh s odhodlaným mstiTellem, špičkováním Mráze s nadřízenou a možností poukázat na dlouhodobý přátelský vztah peněz a spravedlnosti se v posledním díle přetvořil do fraškovité beztvaré hmoty, z které kapalo dramaturgické lajdáctví a já na tu nekonzistenci čuměl jak otec vyšetřovatelky Marie. Při scéně s parasailingem už jen scházela Magneho ústřední melodie z Fantomase..(14.5.2019)

První dvě epizody jsou výborné, čemuž napomáhá nejen zajímavý kriminální příběh, ale také atmosféra olomouckého prostředí a vztahy mezi hlavními postavami. Celkové zakončení tohoto cyklu však bylo přinejmenším nedotažené.(14.5.2019)

• niethustra

Hřebejku... achjo.(16.5.2019)

• Slarque

Nejhorší nakonec. Zvláštní případ minisérie, u které je každý další díl slabší než ten předcházející. Až by mě skoro zajímalo, jestli je stejně blbá i knižní předloha, nebo se ji jen pan scenárista marně snažil roztáhnout na tři díly. Každopádně poslední díl už byl vyloženě nechtěně směšný a detektivní nekonec už byl jen takovou třešinkou na závěr. Z týmu kriminalistů zbyli vlastně jen Melíšková a Majer, zbytek neměl žádný prostor. A autoři z nich dělali blbce, až se na to skoro nedalo koukat.(13.5.2019)

• triatlet

Umělé udržované napětí s výraznými komickými prvky v posledním díle :-) Chování policistů za hranou parodie.(12.5.2019)

Nejvíc jsem se zasmál, když učitel Bárta (Tadeáš Tobiska) ukazoval kpt. Mrázovi (Stanislav Majer), že aféra se stážistkou Magdou Trávníčkovou (Kateřina Klausová) stojí za to :))) Hrozný je výkon policejního prezidenta Jiřího Štrébla, něco tak toporného jsem dlouho neviděl. Odhalování pachatelů dostalo na prdel, když nám je na konci druhé řady ukázali, zvláště když podle komentářů (vždy na ČSFD) lze usuzovat, že všichni kromě mě dávno dopředu vědí, kdo je pachatel.. Seděla mi hudba, vyloženě bavil dr. Aleš Kuželík v podání skvělého Michala Isteníka. Rutina, ale pořád mi to za tři večery stojí.(18.5.2019)

• Marci

Tak to se teda nepovedlo. Přitom první díl byl rozjetý skvěle, druhý byl dobrý a ten třetí (na který jsem se fakt těšila) ovšem zazdil vše, co bylo divákovi naservírováno v těch prvních třech. To měla být parodie? V podstatě nedotažený, neukončený, nelogický. Takže kdybych věděla, co mě čeká za zázrak (myslím scenáristicky) v tom třetím díle, tak s touto sérií neztrácím čas. Nevím, jestli byla takhle špatně napsaná už předloha nebo scénář. Každopádně pro mě nejslabší série.(13.5.2019)

Děsně mě štvalo, jak Stanislav Majer mluvil klidně a tiše. Nevím, jestli mu to tak předepisovala role nebo tak mluví normálně. Celá minisérie mi přišla zbytečně natahovaná. Klidně by se vešlo do hoďky a půl. Bylo by to alespoň svižnější. Od Hřebejka jsem očekávala něco víc. Asi si přečtu Sýkorovu předlohu, abych mohla porovnávat.(20.5.2019)

Velice zdařilá kriminální série.Momenty z vyšetřování, pohledy do minula a velice civilní vykreslení postav. Od závěru druhé části je totožnost vrahů známá nikoliv však jejich pravý motiv.(5.5.2019)

Bezesporu jedna z nejlepších sérií z celého cyklu Detektivové od Nejsvětější trojice . Nejlepší je asi Vodník (4. série), druhá nejlepší Případ pro exorcistu (1. série), potom tato Živé terče (5.), pak Modré stíny (2.) a nejhorší Pět mrtvých psů (3.).(25.5.2019)

První dvě epizody mě opravdu zaujaly (přece jenom, děti se v českých filmech nestřílejí kuší každý den), ale v závěru Jarchovský zkazil, co mohl. Policejní tým degradoval na neschopné pablby, kterým utíkají hlídaní svědci přímo před očima a jejichž zoufalému počínání se ze srdce zasmějete. Melíšková je ale pořád skvělá a mám velkou radost, že začíná být oceňován talent Michala Isteníka.(15.5.2019)

Porad se da na tento tridilny serial v pohode divat. Jen mam pocit, ze uz se ty kriminalky na Ceske televizi zacinaji opakovat. Zive terce si uskodily poslednim dilem, ktery nabizi nekolik otazek a hlavne neschopnost policie, coz si myslim bylo zbytecne. Prumerny serial, skoda, ze Hrebejk nedokazal navazat na vyborneho Redla.(13.5.2019)

• bourec

Ten první díl Živejch terčů poslal celou sérii alespoň na dvě upocený hvězdy,protože ten dnešní třetí byl vlastně čistej odpad.Nechte toho Sýkoru bejt.30%.(12.5.2019)

Olomoucká zlatá mládež platí za svou nepěknou minulost. 1) Nevím, jestli občasný výskyt příjemného černého humoru připsat autorovi knížní předlohy anebo scenáristovi. Za to, že konec neodpovídal věcnému a serióznímu duchu, který seriál předtím předstíral, však jednoznačně může scenárista._____ 2) Civilní pojetí postav je velmi milé. Jarkovský i Hřebejk jsou nesporně profíci. Ovšem jako celek mi Terče připadají dost vlažné. Navíc neschopní policisté mi lezli dost na nervy (o pomalém tempu příběhu nemluvě)._____ 3) Pěknému mužnému 41letému Stanislavu Majerovi (kapitán Mráz) to bez vousů rozhodně sluší více než s nimi. 35letý Igor Ozorovič (náměstek primátora Jakub Rovenský) taky není k zahození, jakož i 32letý Matěj Anděl (bývalý trestanec, dnes rentiér Milan Šlak)._____ 4) Výstižný koment: Isherwood**.(18.5.2019)

• dr.fish

Zcela tragické. Hřebejk není Tauš, jeho vedení nevyplodilo tentokrát vůbec nic zajímavého. Navíc chybí Krobot a Voříšková, Melíšková to prostě sama neutáhne. Zklamání veliké. 50%(6.6.2019)

• kocik1

Ambiciózní, ale bohužel absolutně nedotažený scénář udělal z Živých terčů akorát tak papírový terčík na strefování podobných rádoby kritiků jako jsem já. První díl mě zaujal, navnadil a s druhým už to šlo z kopce, načež si třetím dílem vykopal Petr Jarchovský fortelný hrob.Nebo.... snad teda doufám, že nebylo cílem předvést policisty jako debily....(14.5.2019)

Hřebejk se musel definitivně zbláznit... Udělal ze sebe prvotřídního režisérského patlala, protože takhle v posledním díle zmrvit tak skvělerozjetou kriminálku...panečku, to se hned tak nevidí! První dva díly slibovaly nejlepší příběh série - napínavá kriminálka, zajímavý příběh, vtipné hlášky - až by si člověk řekl, že tohle prostě nejde zkazit. Ale jde:) Třetí díl byl jak od nějakého amatérského filmařského teamu, kterému dali roztočený materiál a s poplácáním po zádech popřáli hodně štěstí při dokončení výsledného materiálu... Nuda, trapnost, nelogičnost a otřesný závěr - všechno co první 2 díly fungovalo je úplně pryč, policisté se chovají nelogicky (hloupě a trapně), záporáci najednou ztratí mušku / získají až nadpřirozené schopnosti...a tak by se dalo pokračovat dál a dál. Zkažený seriál, zkažený detektivní zážitek - takto jsem se teda s touhle povedenou skupinkou vyšetřovatelů z Olmíku rozloučit nechtěl:((13.5.2019)

<< předchozí 1 2 3 4