Velká výpravná pohádka o hledání štěstí, o lásce, ale hlavně o kamarádství, které dokáže být silnější než úklady samotného pekla. Čert Matěj (M. Adamczyk) musí za trest plnit chudému mládenci Ondrovi (Z. Piškula) přání, dokud ten neřekne, že je úplně šťastný. Ale lze takového štěstí vůbec dosáhnout? Peklo má o tom své pochybnosti a zdá se, že oprávněně, však se také Matějovou bezradností ostatní čerti dobře baví. Po splnění běžných přání, kdy se Ondra konečně zahřeje, dobře se nají a oblékne, přichází vážnější komplikace. Ondra se totiž zamiluje do Rézinky, komtesky ze zámku (K. Svarinská) a ke všemu i čert Matěj najde zalíbení v kuchařce Marjánce (H. Vagnerová). Ale ani to není všechno. Do hry vstupuje proradný baron (O. Sokol), kterého pozval hrabě Hubert (J. Lábus) na námluvy a vlastně i na zásnubní hostinu a tak je jasné, že z téhle pekelné směsice nemůže vzejít nic dobrého. Zvlášť když Ondra trochu neuváženě hraběti slíbí, že do příštího rána postaví pro Rézinku zbrusu nový honosný zámek. To je na čerta, jako je Matěj, úkol nadmíru těžký, ba nesplnitelný. Ale je to pohádka, a tak se nakonec vše v dobré obrátí. Jen musí nejdřív Ondra projít poznáním, kde je moudré svoje štěstí hledat a co pokazil, třeba ve vztahu s Matějem, napravit. Ocitne se přitom na chvilku i v samotném pekle, kde se setká dokonce i s Luciferem (F. Němec) a s jeho pobočníkem Befeleem (J. Langmajer). (Česká televize)

Martin741

Recykluje sa plast /postupnym recyklovanim sa degraduje/, kovy, sklo a papier a recykluju sa aj filmy - konkretne toto je recyklacia S certy nejsou zerty. Kovy mozno recyklovat donekonecna, u plastu to moznie nie je : 25 % ()

Nach

Letošní rok byl na pohádky skutečně silný. Aneb kvalitní příběh, který potěšil, pobavil a vykreslil peklo velice líbivě i když skutečně pekelně... jako úřednickou mašinu. Hlavní postavy mi byly velmi sympatické. Zlo ironické a často i zábavné. A mini nápady jako čertovská reality show a další podobné dějové odbočky dokreslily ty skutečně zasloužené čtyři hvězdičky. Mínus ubírám za špatné osvětlení některých interiérů, neb mi přišlo, že postavy vypadali že mají místy žloutenku. Palec nahoru za scénář. Pak za herce, humor a atmosféru. Tuto pohádku si moc rád opakovaně pustím. Příští rok prosím podobné kvality. 75% ()

bourec

Na týhle děsně trapný pohádce byla nejlepší Kristi Svarinská,a pak Jirka Langmajer,jinak nikdo.Blbě podaná,blbě zahraná debilita,Janák začíná v tomhle dohánět Trošku,v jeho filmech se taky všichni pitvořej jak prase.Navíc vybrat si jako protikandidáta ženicha ondru Sokola,kterej vypadá jak gay, a úplně děsnýho Lábuse,to je filmová harakiri.Nepovedený.30%. ()

cariada

Příjemná vánoční pohádka o čertech, kteří pomáhají a škodí lidem a sami sobě. Vtipné a zajímavé já se dobře bavil. ()

pakobylka

Úvod nebyl tak docela marný, takže moje pohádek chtivé srdce zaplesalo a začalo se dosti neprozřetelně těšit na lehce inovovanou, pozitivně naladěnou a vtipnou kaší nasycenou pohádku se šprýmovnými satirickými vsuvkami ohledně vyobrazení pekla jakožto poněkud zkostnatělé byrokratické instituce. Bohužel jsem se radovala předčasně. Nechápu proč, nicméně opět se kdesi cosi trapně zvrtlo. Správně pohádkový námět, dobře vybraní herci a herečky, vhodně zvolené exteriéry i interiéry, dobově upravené kostýmy - přesto režie nevykouzlí víc než podprůměrně zábavnou, zato nadprůměrně naivní podívanou, která dělá hlupáka nejen sama ze sebe, ale i z natěšeného diváka ... 2,5* ()

zette

Na pohadce me nejvice zaujalo ztvarneni pekla, to bylo uzasne. Stejne tak bych si nemyslel, ze Frantisek Nemec bude natolik vytecny Lucifer. Svarinska je sice hezka princezna, ale kucharka Vagnerova ji zcela zastinila. Pobavi i pritepleny baron v podani Sokola. Labus patri do pohadek... Slusna vyprava, syte barvy a slabsi scenar. Urcite se nejedna o zadny propadak, ale na ty nejlepsi dnesni pohadky to nema, i kdyz jde pouze o film televizni. ()

campix

Docela neškodná vánoční pohádka. Klasika z toho nebude, vracet se k tomu rád také nebudu, ale vůbec mě to neurazilo. Omladina v hlavních rolích poměrně příjemná a neokoukaná. Zkušenější kolegové v menších rolích tak nějak doplňují to charisma, které trošku u Piškulky a Svarinské chybí. Janák se přesunul od teenage komedií k vánočním pohádkám a pokud by mu to šlo alespoň takhle, tak mě to nebude nijak urážet. ()

laik_60

Prečo majú Česi takú záľubu v "čertovských rozprávkach" ? Je na svete ešte nejaká kinematografia, kde na taký malý počet obyvateľov natočia toľko filmov s čertom? Táto rozprávka sa teda veľmi nepodarila. ()

Sabrewulf

Po 40 minutách, ve kterých se VŮBEC NIC nedělo, vypnuto. Pohádka (nová tím spíš) má mít jasně definovaný start, takže v těch 40ti minutách už máme dávno vědět, že támhletu princeznu zaklel tamten čaroděj a že tenhle Honza se ji vydal hledat. Tohle bylo tak chcíplé a unylé, že úplně jasně vidím ty děcka, jak se u toho nudou ošívají. Jenže podle toho nástřelu (NE)děje je jasné, že to nebyl problém jen toho startu, ale celkově nešťastně zvoleného základu. Navíc neoriginální, bez vtipu, s Hanou Trivago Vágnerovou, která se pro pohádku vůbec nehodí a s blbečkem Sokolem, který už mi leze krkem, protože je v současnosti přeSokolováno, už jen čekám, kdy otevřu nějakou konzervu a vyleze z ní ten idiot. ()

kocik1

Nejlepší přítel je pohádkou s pohádkovým dějem, pěknými kulisami (peklo se hodně povedlo) a nakonec i čert Matěj zaslouží za svůj výkon pochvalu, jenže....stejně to není ono a pohádka je jen králem mezi jednookými a slepými z posledních let. Po bok třeba takové Pyšné princezny se postavit nemůže, páč by jí nemohla ani zavázat střevíček, jak je proti ní malinká.. ()

otík

Pohádka odvysílána na první svátek vánoční roku 2017. Rozhodně se jedná o jednu z nejlepších pohádek s čerty, kde peklo je vyobrazeno jako místo, kde se skutečně trpí a i čerti jednají tak, jak podle obecných představ mají. Samozřejmě se najde výjimka, která do pekla nezapadá a je adeptem na jednu z hlavních postav. Druhou postavou je mladík, který je zcela bez pekelného záznamu, ale touha po manželce ho vede do pekelné záhuby. Naštěstí se nedočkáme žádných "troškovin", výprava je perfektní, obraz také, hudba slušně nápaditá a neruší. Určitě jde o podařenou pohádku, která není pro mrňata, ale spíše pro starší děti a dospělé. ()

HonzaBez

Zápletka v zásadě originální a přitom uvěřitelná. K tomu ještě celková dobrá atmosféra s moc pěkným peklem. Snad bych jen vytknul nedostatek fantazie při volbě herců. Františka Němce mám moc rád, ale proč zas musí hrát Lucifera jako v Čertově nevěstě. A proč zas musí jednoho z čertů hrát Václav Vydra? A i Lábus v roli chamtivého hraběte mě až moc připomínal chamtivého rádce z Tajemství staré bambitky. Nevěřím, že nemáme další dobré české herce, které by si tyto postavy nemohli zahrát. ()

Skuby47

Tato vánoční pohádka se české televizi docela povedla. Je dějově přímočará bez komplikované dramatické zápletky a propletence několika příběhů. Je svým způsobem originální s pěknou výpravou a kostýmy. Nejvíce mne upoutalo peklo. Nelze mu vyčítat napodobení jiných pohádek, vždyť nikdo neví, jak takové peklo vypadá. Mně se tady toto líbilo, stejně jako jeho osazenstvo, staří herečtí bardové obzvláště. Vtipný scénář, zajímavé triky a jistá nadčasovost. Co se herců týče, tak ti nejlepší už nejsou mezi námi, tak se musíme spokojit s těmi, které máme. Sympaťák Piškula nebyl herecky nejzdatnější a jeho taneční neznalost na plese byla nevěrohodná, ale druhého Pavla Trávníčka ani Libušku Šafránkovou zatím nemáme. Jinak pohádka přinesla dětem i výchovné ponaučení. Prostě letošní vánoční mise ČT byla splněna k mé spokojenosti. ()

rasttea

Myslím, že ty tři velmi slabé pohádky v roce 2016 vystrašily všechny síly, peklo se smilovalo a nadělilo velmi pěknou pohádku roku 2017. Z. Piškula se herecky vylepšuje a roste nám, pan F. Němec jako Lucifer byl neskutečně dobrý, ale u něj je to standard. M. Adamczyk byl pro mě velmi příjemný nový úkaz, J. Langmajer, O. Sokol a P. Stach byli jako zláči ukázkoví a já naprosto rozumím, proč se zlouni hrají lépe a poskytují větší hereckou plochu :) No prostě paráda, tleskám a děkuji za příjemnou pohodovou podívanou. Jen kdyby už zodpovědní přestali tak tlačit na pilu a nepředabovávali slovenštinu, za to bych se moc přimlouvala. ()

chelseaman22

Hej more, co ta Fiškula nadutá a břichatá je tak namyšlená? Tak bych charakterizoval film, kde jednoznačně dominuje čechopolák Marek Adamczyk aka technik z Dabing Street aka čertisko pekelné. 67 % ()

UhLee

(6/10). Musím říct, že jsem byl před shlédnutím této pohádky docela skeptický. Ale byl jsem mile překvapen. Hlavně díky vynikajícím výkonům herců. Zvlášť Hana Vágnerová a Marek Adamczyk předvedli parádní výkony a ukradli si celou pohádku pro sebe. Výborně mě také bavil Ondra Sokol. Za to Zdeněk Piškula pro mě není dobrým hercem a tato pohádka mě v tom akorát utvrdila. ()

eJacques

Jedna ze dvou TOP pohádek mých Vánoc 2023, spolu s PrincemMamánkem, a to se ostatní pohádky nedostaly přes 3*... Luxusní pekelná soudně-úřednická mašinérie, sranda, skvělé dialogy, herci i zápletka... ()

LadyPupu

Na tom si zase někdo zlomil hlavu... Uznávám, že peklo bylo ztvárněno moc pěkně, ale jinak se teda jedná o další vánoční opruz, který si rozhodně v repríze nepustím. ()

Lachtaan

Ničím výjimečná televizní pohádka, jejíž většinové obsazení moc nemusím a s tématikou čertů si nevyhrává nijak významně. Až moc sterilní nevýrazný film, který si při té každoroční repríze nechám mile rád ujít. ()

Johnny.ARN

Peniaze ničia charakter, pokiaľ prídu náhle a veľa. Kostýmy fajn, herecky veľmi fajn, rozumná dĺžka a žiadne moderné zbytočnosti. 2 z 5 ()