poster

Philip K. Dick's Electric Dreams (TV seriál)

Sci-Fi

USA / Velká Británie, 2017 - 2018, 8 h 40 min (Minutáž: 52 min)

Předloha:

Philip K. Dick (povídka)

Hrají:

Terrence Howard, Anna Paquin, Guy Burnet, Jacob Vargas, Sarah Baker, Anthony Boyle, Tom Brooke, Shannon Brown, Steve Buscemi, Georgina Campbell, Geraldine Chaplin, Julia Davis, Mireille Enos, Vera Farmiga, Jack Gore, Holliday Grainger, Greg Kinnear, Sidse Babett Knudsen, Rachelle Lefevre, Marko Leht, David Lyons, Richard Madden, Tuppence Middleton, Jason Mitchell, Janelle Monáe, Glenn Morshower, Lucian Msamati, Jay Paulson, Anne Reid, Jack Reynor, Mel Rodriguez, Joanna Scanlan, Timothy Spall, Hayley Squires, Juno Temple, Cedric Tylleman, Sam Witwer, Benedict Wong, Bryan Cranston, Russ Panzarella, Ralph Alexander, Noma Dumezweni, Richard McCabe, Tony Way, Paul Ritter, Nick Davison, Sarah Sharman, Lara Pulver, Michael Socha, Essie Davis, Liam Cunningham, Ruth Bradley, Ronan Vibert, Khalid Abdalla, Daniel Craig Baker, Louis Herthum, Nick Eversman, Annalise Basso, Connor Paolo, Maura Tierney, Brian Boland, Ian Pink, DuShon Monique Brown, Annes Elwy, Fode Simbo, Matthew Chappelle
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Yardak
  *****

  Úžasný projekt především pro milovníky sci-fi a zejména obdivovatele P. K. Dicka. Jeho povídky jsou opravdu zajímavě uchopeny, přitom se neodehrávají pouze v daleké budoucnosti. Samozřejmě každá epizoda je úplně jiná a to nejen uchopením režiséra, ale i kvalitou, i když od pátého do desátého dílu si nemohu stěžovat a dávám plné hodnocení. Celkově za slabších 5 hvězd. Chtělo by to další sérii :-).(26.3.2018)

 • maddy
  ***

  Lacnejší, menej nápaditý, menej zaujímavý a vo výsledku aj menej kvalitný, resp. kvalitne veľmi nevyvážený pokus o ďalší Black Mirror. Škoda, z pera Philipa K. Dicka vzišli zaujímavé poviedky (aj keď v dnešnej dobe sa na niektorých už podpísal zub času, niektoré sú však stále vysoko aktuálne a znepokojivé), no zaslúžili si prepracovanejší prístup ako po scenáristickej stránke, tak po stránke réžie kde boli väčšinou zverené do rúk druhotriednym televíznym režisérom. Výsledkom tak štyri dobré poviedky z desiatich, ten zvyšok je fakt ťažko priemerná až občas silno podpiermerná vata. / Episode 1: The Hood Maker (4/10) / Episode 2: Impossible Planet (7/10) / Episode 3: The Commuter (5/10) / Episode 4: Crazy Diamond (3/10) / Episode 5: Real Life (7/10) / Episode 6: Human Is (6/10) / Episode 7: Kill All Others (6/10) / Episode 8: Autofac (5/10) / Episode 9: Safe & Sound (8/10) / Episode 10: Father Thing (9/10)(30.4.2018)

 • novoten
  ***

  Většina krátkých příběhů z pera Philipa K. Dicka v sobě skrývá zábavu, tajemství, nápad, poselství. V padesátiminutových verzích jim ale zůstává možná ten nápad, v některých případech protivně natažený na neúnosnou délku, jindy nosný jen v první třetině a pak trestuhodně opuštěný. I přes pár vydařených Arnaldsových melodií tak z Elektrických snů zůstal nedotažený pokus, ve kterém mi jako jediná učarovala epizoda Human Is, ve které Bryan Cranston opět hraje Bryana Cranstona. Takový mile výmluvný paradox.(27.6.2018)

 • Gogo333
  ****

  Do kina nastoubil nový Blade Runner a do tv Electric Dreams. Seriál se zaměřuje na povídky Dicka a každá epizoda je věnovaná jedné povídce. Povídky jsou upravené, aby byly vhodnější do tv a občas to je k lepšímu občas k horšímu. Kvalita jednotlivých epizod je taky kolísající, stejně jako povídek. Určitě potěší, že každá epizoda má vlastní herce a vždy je tam několik známých tváří. Celkově to je trochu slabší než Black Mirror, ale i tak je tam několik hodně slušných epizod a nemůžu říct, že by byla nějaká vyloženě nekoukatelná. Za mě 75% a pokud bude další série, rád si ji dám.(7.3.2018)

 • PKD
  ****

  Jako majitel veškeré tvorby velkého a dodnes nepřekonatelného PKD,mohu bilancovat,když jsem se k tomu konečně! dokopal. Celkově jde určitě o kvalitní a dobře obsazenou tv antologii. Kde,1 adaptace je mimo mísu- Crazy Diamond. 1 má jako jediná (!) zachovanou původní pointu z povídky- Human Is,která ukazuje,že právě na pointách P.K.Dick v drtivé většině stavěl. Chválím nevtíravou,minimalistickou a přesto výraznou hudbu,včetně úvodní znělky,která se mi sice jeví,jako mírně přeplácaná,ale ve spojení s vynikající hudbou,která mi připomíná Odyseu 5,je v konečném výsledku parádní. 1 má (opět jako jediná),zachovanou a perfektně (!) plíživě provedenou totálně paranoidní atmosféru- Kill All Others,která jest obsažena ve většině Dickových povídek. Zejména z 50.let,ze kterých jsou totiž pro zajímavost,všechny předlohy této antologie. Přesněji jde o povídky z let 1953-1955. Nesmím ale zapomenout na jedno velmi důl.opozornění,pro případné zájemce (kteří nečtou jen comicsy,jsou zde tací? Nehlaste se všichni),že řečeno naplno...pokud si budete chtít přečíst všechny zde adaptované (v některých př.spíše zdeformované),povídky,což je dnes už v klidu možné,neb jsou všechny v jazyce českém...varuji vás,protože po přečtení rozpoznáte (jako já),tak pol.episod a čeká vás trochu šok,protože až na tu 1 adaptovanou vyjímku,mají všechny předlohy zcela jiný závěr. Až to někteří z vás,budou mít za sebou,veřte mi...budete děkovat,že jste si můj komentář přečetli a celý.:) Některé se totiž jmenují stejně a některé (což nechápu proč),se jmenují jinak,takže vždy na konci jsem si připadal jako v Riskuj apod.,kdy hádám správný název povídky a zda ji vůbec poznám (což se stalo v 50% dílů). Pokud by to nebylo tak dobře udělané,asi bych byl hodně vytočený. Na závěr jedna technická výtka autorům. Když někdo neadaptuje ve většině případů (jako zde),samotné povídky,ale pouze se jimi inspiruje,tak by to taky měl mít na konci uvedeno. Jako v Total Recall (1990). Předejde se tím pak zbytečným zklamáním z řad potencionálních nových Dick fans.(1.5.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace