• Austrálie

• Nový Zéland

Horor

USA / Bulharsko, 2018, 90 min

• JASON_X

Boha kam já na tyhle filmy chodím... Tedy začátek slibný, to jo - žádný zbytečný zdržování, žádný 'ajlavjú' nebo jiný otravný kydy a jde se rovnou na věc, hned od prvního záběru. Až na rozklepanou ručku pohoda. Ujde i následující pasáž o vzniku nákazy v univerzitních laboratořích. Ovšem potom... Walking Dead hadr, zombie telenovela jak vyšitá, scénárista se prý krátce před psaním podrobil frontální lobotomii. Scénáři odpovídají i zvolení "herci" a jejich "herecké výkony" - do takovýhohle průseru se totiž žádný esa typu Theronky nebo DiCapria fakt nepohrnou. Být osmdesátky devadesátky, vydá tuhle kokotinku nějaký podřadný videolejbl na VHSce a za pár měsíců po ní neštěkne ani divák, jen sem tam nějaký hejl jako já se nechá zlákat plakátem a zombíkama. A plusy téhle klauniády? Krátká stopáž, něco málo klasické zombijské akce a vydatná nechtěná zábavnost.(13.2.2018)

• Yoshitsune

Sem velice zklamán, bylo mi jasné, že tohle nepřekoná Romerův Den mrtvých, ale že to bude až tak špatné, to je tedy smutné. A né nemluvím tady o maskách či brutalitě, která byť místy působí laciněji, tak se to snaží dobře maskovat. Mluvím tady o tom, že v Dni mrtvých byla dusná atmosféra, která s každou přibývající minutou, byla víc a víc tíživější a znepokojivější, kde všem přítomným, tekly nervy a schylovalo se k něčemu hrozivému. Navíc hlavní hrdinka Zoe, je blbka která záměrně ohrožuje celý komplex, jen proto aby našla lék, který možná bude fungovat a druhým blbem je rádoby generál Miguel, který ji dovolí aby si z něho Zoe dělal rohožku. Nemluvě o tom, že jakákoliv akce je naprosto o ničem, a hlavní ultra zombík je v pořadí již třetí blb, který sice mluví a má superschopnosti, tak přesto přese všechno, tak závěrečný "souboj" s ním je velice úsměvný. Nečekal sem nic, a přesto mně to zklamalo.(12.2.2018)

• Lacike

Remake, ktory si z originalu zobral hlavnu premisu, ale v jednotlivostiach si ide svojou vlastnou cestou, co vidim ako plus. Dalsim kladom je kvalitna technicka stranka a stavnate gore sceny. Z hereckeho obsadenia ma zaujala nadherna Lorina Kamburova. Bohuzial tu nehra hlavnu ulohu a jej postava je rychlo odpratana z cesty. Hlavnu ulohu hra ina pipina. Tiez nie je skareda, ale jej herecky prejav je rovnako ochotnicko amatersky ako u ostatnych hercov. V originale ma postavy srali svojimi charaktermi, ale boli skvele napisane, zahrane a bolo fascinujuce sledovat ako dopadnu. V remaku som ziadnej postave neveril ich predpisane charaktery a po polhodine mi bolo uplne jedno kto prezije. Nestratil sa len Johnathon Schaech ako zamilovany zombie. Skoda, ze nedoslo na sex s hlavnou pipinou. Aspon niecim originalnym by tento film do zanru prispel. Niekoho mozno aspon potesi v zanri netypicky happyend. Mna celkom sklamal. Totalne vyhladenie by mi sedelo viac. Takze nenarocny fanda zanru snad bude celkom spokojny, ale ja som sa po polhodine zacal strasne nudit. 4/10.(10.1.2018)

• sniper18

Od nízkorozpočtových zombie filmov samozrejme žiadne zázraky nečakám, ale aspoň nejakú úroveň áno a hlavne, keď sa honosia menom kultovej klasiky, ale toto bola teda riadny bieda. Dejový základ zostal rovnaký, ako v pôvodnom filme, takže opäť sledujeme skupinu vedcov a vojakov, ako v pozemnom bunkri čelia zombie apokalypse a samozrejme majú na všetko odlišné názory, ale zatiaľ čo tam to fungovalo, rozdiely medzi nimi boli logické a bolo radosť pozerať, ako to napätie medzi nimi stále graduje, toto akoby scenár ani nemalo. Za niečo tu stálo vlastne len tých pár scén z minulosti a línia s posadnutou zombiou, ale ani toto nemá nejakú skutočnú kvalitu, len to jednoducho bolo lepšie, než všetko ostatné, čo je už úplne zlé. A tak už po chvíli som sa začal poriadne nudiť a už ma to prakticky vôbec nebavilo až do konca. Postavy ale nie sú úplne zlé, teda aspoň ten základ zostal obstojný. Takže je tu sympatická hlavná hrdinka reprezentujúca vedeckú stranu, vojenský dôstojník, ktorý všetkému velí a paradoxne práve on sa v celom filme správa najlogickejšie, aj keď z pohľadu filmu by mal byť záporák, no ja som to k nemu určite nepociťoval a ešte posadnutá zombia. Zvyšok už nestojí absolútne za nič. Akcia je tiež veľmi slabá, tých prestreliek a naháňačiek tu je pomerne dosť, ale pôsobia poriadne amatérsky, sú biedne natočené, so slabými efektami a nebavilo ma likvidovanie zombií a ani požieranie ľudí, po akčnej stránke ma tu jednoducho nebavilo absolútne nič. A na technickej stránke môžem pochváliť jedine to, že už som videl aj horšie natočené zombie filmy a ani lokácie nie sú úplne zlé, ale inak sa mi to po vizuálnej stránke vôbec nepáčilo. Takže toto hodnotenie je u mňa veľmi zriedkavé, ale tu nemôžem inak, drvivá väčšina filmu ma absolútne nebavila a ten zvyšok tiež dosahuje sotva priemernú hodnotu. Už nikdy viac. 25%(11.2.2018)

• kaylin

Určitá návaznost na snímek „Den mrtvých“ je v hororu „Day of the Dead: Bloodline“, ale nejedná se o něco, nad čím by měli fanoušci jásat. Určitý nápad zde je, ale nakonec se to utápí v celkem standardním zombie balastu, což pomalu přestává fungovat. Medicinský nápad zde je, postavy mají zajímavé chování, masky nejsou špatné, ale nějak to celé stejně vyznívá do ztracena.(17.9.2018)