Day of the Dead: Bloodline

• Austrálie Day of the Dead: Bloodline (více)
Trailer

Studentka medicíny Zoe (Sophie Skelton) se stará o svého pacienta Maxe (Johnathon Schaech), který je zvláštní nejen kvůli své krvi, kterou Zoe zkoumá, ale i proto, že je jí naprosto posedlý. Během studentského večírku se Max pokusí Zoe znásilnit a je napaden oživlou mrtvolou. Max se Zoe nechce vzdát i přesto, že již není člověkem, ale krvelačným monstrem. (Lucccy.N)

Trailer

ricci.s

Nemám s týmto filmom problém. Obyčajný zombie akčák. Doktorka sa snaží nájsť vakcínu, avšak do vojenskej základne preniknú zombíci a začne sa streľba. To je všetko. Úvod akčný, záver akčný, stred filmu nuda, ale to sa aj dalo čakať. Nakrútené je to normálne (našťastie žiadny amatérizmus), masky a gore sú fajn. Samozrejme, že pokiaľ niekto v takomto filme hľadá niečo viac, ako napríklad zaujímavý dej, prekvapivé zvraty, neočakávanú pointu či inteligentné jednanie postáv, tak sa mu to nepáči. Prečo by som to robil, keď som čakal len nenáročnú a mierne tupú béčkovú zábavu na odreagovanie a zabitie času. Z tohto hľadiska myslím film poslúži dobre. ()

EvilPhoEniX

Čekal jsem to mnohem lepší dle traileru, ale přesto na jedno podívání mě film neurazil. Masky jsou podařené a gore chuťovka, vše ostatní nestojí moc za zmínku. Průměrné herecké výkony, obyčejný klišoidní příběh a ve středě filmu tempo výrazně poleví. Dlouho jsem však žádné zombie neviděl, takže budu k filmu štědřejší.60% ()

George Stobbart

Militaristická zombie kokotina, alebo slušne povedané; podľa očakávania úplne zbytočný a nezaujímavý remake, ktorý svoju mizernú existenciu nijako neospravedlňuje. S vyše dvojnásobným rozpočtom oproti originálu pôsobí mimoriadne trápne, chudobne a prázdno, čo ešte zvýrazňujú tie lacné bulharské lokácie a naivné pseudo-herecké výkony. Lahôdka pre detinskú hororovú generáciu, ktorá za genézu zombie žánru považuje "World War Z" + "The Walking Dead". ()

Marceloo

Po vypuknutí apokalypsy žije skupina preživších izolovaným životom na vojenskej základni. Medička Zoe (Sophie Skelton) je presvedčená, že jeden z jej pacientov potrebuje naliehavo antibiotiká a presvedčí vojakov, aby sa vybrali na riskantnú expedíciu. Tu zistia, že existuje možnosť vytvoriť vakcínu, ale cesta k nej bude pre nich extrémne náročná. - Neviem, čo týchto tvorcov z Ameriky v posledných mesiacoch ťahá do Bulharska, ale nech v tom pokojne pokračujú, pretože aj tento horor ma velmi príjemne potešil. Príbeh je kreatívny, koncept zaujímavý a sú tu velmi sympatické postavy. Gore je síce rozložené medzi digitálne a praktické efekty, ale CGI v tomto prípade nepôsobí nepríjemne, pretože pri tých stovkách úmrtí v priebehu desiatok sekúnd to príliš nebije do očí. Keby sa to celé držalo v tempe úvodných 12 minút, ktoré sú u mňa za čistých 5 hviezd, bola by to špička, ale napriek tomu, že už to v závere trochu spomalilo, ma to velmi bavilo a už dlho som nevidel Zombie horor, ktorý by mi takto sedel. + herec z 7500, Nocturna a Jackals + herec z Exeter a The Vault + herečka z Leatherface a Fade + herec z Wrong Turn 6: Last Resort + herec z Leatherface ()

sniper18

Od nízkorozpočtových zombie filmov samozrejme žiadne zázraky nečakám, ale aspoň nejakú úroveň áno a hlavne, keď sa honosia menom kultovej klasiky, ale toto bola teda riadny bieda. Dejový základ zostal rovnaký, ako v pôvodnom filme, takže opäť sledujeme skupinu vedcov a vojakov, ako v pozemnom bunkri čelia zombie apokalypse a samozrejme majú na všetko odlišné názory, ale zatiaľ čo tam to fungovalo, rozdiely medzi nimi boli logické a bolo radosť pozerať, ako to napätie medzi nimi stále graduje, toto akoby scenár ani nemalo. Za niečo tu stálo vlastne len tých pár scén z minulosti a línia s posadnutou zombiou, ale ani toto nemá nejakú skutočnú kvalitu, len to jednoducho bolo lepšie, než všetko ostatné, čo je už úplne zlé. A tak už po chvíli som sa začal poriadne nudiť a už ma to prakticky vôbec nebavilo až do konca. Postavy ale nie sú úplne zlé, teda aspoň ten základ zostal obstojný. Takže je tu sympatická hlavná hrdinka reprezentujúca vedeckú stranu, vojenský dôstojník, ktorý všetkému velí a paradoxne práve on sa v celom filme správa najlogickejšie, aj keď z pohľadu filmu by mal byť záporák, no ja som to k nemu určite nepociťoval a ešte posadnutá zombia. Zvyšok už nestojí absolútne za nič. Akcia je tiež veľmi slabá, tých prestreliek a naháňačiek tu je pomerne dosť, ale pôsobia poriadne amatérsky, sú biedne natočené, so slabými efektami a nebavilo ma likvidovanie zombií a ani požieranie ľudí, po akčnej stránke ma tu jednoducho nebavilo absolútne nič. A na technickej stránke môžem pochváliť jedine to, že už som videl aj horšie natočené zombie filmy a ani lokácie nie sú úplne zlé, ale inak sa mi to po vizuálnej stránke vôbec nepáčilo. Takže toto hodnotenie je u mňa veľmi zriedkavé, ale tu nemôžem inak, drvivá väčšina filmu ma absolútne nebavila a ten zvyšok tiež dosahuje sotva priemernú hodnotu. Už nikdy viac. 25% ()