Drtivý dopad

• USA Deep Impact (více)

K Zemi se blíží Wolf-Biedermanova kometa, větší než Mount Everest. Ke srážce, jež bude znamenat konec planety Země, má dojít za necelý rok. Zatímco se chystá vesmírná expedice, jež se má pokusit rozstřílet kometu jadernými zbraněmi, na Zemi se rychle chystají podzemní kryty, jakési archy záchrany. (oficiální text distributora)

Martin741

Slusny, nadpriemerny katastroficky film od rezisera Mimi Leder-a /Peacemaker/ sice trochu menej megalomansky ako Armageddon, ale aj tak kvalitna podivana. A katastroficke filmy si ma ziskali uz snimkom Towering Hell /1974/. 77 % ()

kaposlav

Najviac si cením na tomto filme, že sa vyhli tej klasickej svojej potrebe obtierať si hubu o Rusko a znevažovať iné krajiny (,alebo aj režimy), čím sa chcú robiť chrumkavejší. Napriek tomu, že tie astrofyzické veci neboli zrovna najrealistickejšie, tak film je dobrý a to som ho už zrejme videl v minulosti. ()

Figu

Dobrých katastrofických filmů v historii kinematografie je pomálu, natož kvalitních... Nicméně s odstupem času se Drtivý dopad stal kultem a jakýmsi klenotem danýho žánru. Slušivě obsazená posádka bijáku se supr story. Navíc vizuál a efekty na konec minulýho století na vysoké úrovni! Jo jo, takhle holt voní devadesátky! 75% ()

O´Neill

Stejný námět jako Armageddon, velice chytlavý film, ovšem při přimém srovnání s Armageddonem jasně horší. Ano, rád si to pustím když nevím zrovna co, film mě vždy potěší, a je velice dobrý. Ovšem králem je zde Bay. ()

Nach

Pro mě o třídu lepší než Armageddon. Hlavně kvůli větší realističnosti a kvalitnějšímu příběhu. To, že zde nehraje tolik hollywoodských hvězd je plus bod navíc. 75% ()

bourec

Dnes jsem to viděl asi po třetí. Já nemám rád tohle ždímání slz z diváka. Což o to, triky slušný, příběh taky. Ale Greenland pracoval s podobnou tématikou, a rozhodně o moc líp. 50%. ()

starbrejkr

Asi se tady nejde vyhnout srovnání s Armageddonem, už jenom že se v kinech objevily ani ne půl roku po sobě. Ač se Drtivý dopad tváří seriozněji, Armageddon mě bavil o něco málo víc, protože je prostě natočen megalomanštěji a to já mám u těhle filmů rád:-)) Ale na oba dva filmy se vždycky rád podívám a Morgan Freeman je prostě sympaťák snad v každé roli. ()

C0r0ner

Neuvěřitelně obsazený film na to, že se vlastně jedná o solidní béčko. Děj je každému jasný po prvních pěti minutách, ale o to tady nejde. Jedná se totiž o příběhy normálních lidí, čelících apokalypse. Jo, je to naivní a americké, ale prostě se na to dvě hodiny dobře kouká a film ani trošku nenudí. 75% ()

Flynn

Dalo by se říci že klasická americká podívaná s koncem, který je prostě dle americké šablony. Film mi přišel jako taková příprava diváku na Armagedon, který jej následoval o nedlouho později. I tak se jedná o koukatelnou popcornovou zábavu. ()

ic

Mě osobně se "Drtivý dopad" líbil ještě o kapku více než "Armageddon", i když druhý jmenovaný měl skvělou hudbu, přesto z těchto dvou filmů u mě vítězí tento. ()

Pajky3

Frodo objevil meteor. Zvláštní, přitom nejdřív objevil meteor a až pak se vydal do Mordoru, ale stejně pro mě bude i ve všech předešlých rolích Frodem. A to, že je to on jsem samozřejmě zjistil až později. Stejně to mam s Leelee, tu jsem taky objevil až později, přesto, že už jsem ji znal odsud. Často se to proběhne po nějaké naší televizi, a když se tam stane, tak se na to dá koukat. Je to docela dobrej katastrofickej film, ale já mam radši Armageddon, protože tam vládne Bruce. Tady je to trochu něco jiného. ()

pakobylka

Vcelku zručně řemeslně zpracované - k dobru je nutno přičíst též snahu o realistické zpracování bez teatrálních gest a supermanských činů ... s nezbytnou porcí patosu, pochopitelně - ten u počinů podobného ražení ve většině případů nelze opominout. Ale nějak scházelo větší nasazení, které by mě dokázalo strhnout - a přesvědčit (kupříkladu takový trochu kovbojsky pojatý "Armageddon", který spatřil světlo světa kupodivu taktéž v roce 1998, ho má na rozdávání). Děj si prostě ubíhá a věci se dějí ... přičemž panika a s ní související kriminální činy jsou přítomny pouze zprostředkovaně. Neboť v těch končinách Států, kde se odehrává podstatná část děje, jsou všichni něco jako andělé. To znamená, že se tam ani v očekávání neodvratného konce světa neznásilňuje, nevraždí, dokonce ani neloupí a nerabuje ... pokud zrovna prcháte, můžete klidně sesednout z motorky (kterou kupodivu široko daleko nikdo jiný nevlastní), a třebaže nejde o nic menšího než o život, nikdo vám ji nesebere - ani se o to nepokusí ... ba co víc: NIKOHO TO ANI NENAPADNE !!! Na druhou stranu "Drtivý dopad" není třeba zbytečně shazovat, neboť zápletka se poměrně svižně i zajímavě vyvíjí a neobsahuje nic, co by ji přespříliš sráželo k zemi ... a to ani k Zemi s velkým "Z". P.S.: Přítomnost Elijaha Wooda potěší - jakoby si sem jen odskočil ... chvilku před "Pánem prstenů". ()

Juto

Ak máte radi sci-fi filmy so skvelým príbehom, ktorý je miestami dosť dojímavý, potom sa ho vo všetkých ohľadoch choďte pozrieť. 6/10 ()

Šimpy

Katastrofický film, tentokráte z pozice obyčejných lidí a nikoliv hrdinů ala Bruce Willis? A funguje. Našel bych tu pár chyb a pár trapných či naivních scén. Např. prezidentem USA je černoch, ale zase samotný závěr, kdy přece jen ke katastrofě dojde, je supr. Sledujeme osudy lidí a jejich problémy a vyrovnávání se se životem, což je i dojímá a nutí k zamyšlení. Půvabná Leela Sobiesky, nevýrazný Elijah Wood, výborný Morgan Freeman a zatopený New York. 4* ()

WolfR

Je to velmi podobné Armageddonu. Jenže Armageddon byl mnohem lepší. Měl více emocí, lepší obsazení a byl zábavnější. Drtivý dopad je až ten druhý. :) 3 hvězdy. ()

majo25

Film natočený v rovnakom roku ako Armageddon sa mu v jednej línii príbehu aj podobá. V tej druhej línii sledujeme paniku a nalinkovanú beznádej Američanov z toho, že sa im zrúti svet tak, ako ho doteraz poznali, či už cez medziľudské vzťahy alebo cez čisté prežitie katastrofy. Snímku nemožno uprieť kvalitné áčkové spracovanie, ktoré podčiarkujú nielen mega špeciálne efekty ale aj hviezdne duo Duvall - Freeman. Napriek tomu mi ale chýbala akási nadstavba, ktorá by príbeh posunula niekam vpred. ()

mortak

Katastrofický film pro ženy, ve kterém nějaké to napětí způsobené zaseknutím vrtáku působí až nepatřičně. Všichni jsou klidní, plni emocí, a obětují se s láskyplným třpytem v očích. Prezident klidným hlasem promlouvá k národu, což v kontrastu se současnou českou koronavirovou realitou, působí až nepatřičně. Tady lidé šílí strachem z jednoho smrknutí, média najela do nepřetržitého hysterického módu "všichni umřeme", a tento názor je vehementně podporován politiky a epidemiology. Takže tato braková sentimentální pohádka o kometě, která vrátila Američanům emoce, a naučila je sebeobětování, najednou ve světle současných událostí vypadá o dost lépe. Ale budu objektivní, dvě hvězdy jsou tak akorát. ()

Hezký den Vám všem!

Hezký den Vám všem!

17.04.2005

Spielbergova stejnojmenného hitu z roku 1951. Trochu ovšem zaráží jméno scenáristy a režiséra, který má projekt na starosti. Je jím totiž Stephen Sommers. Snímek protentokrát neprodukují Sommersovi… (více)