Psí domov

• Austrálie

• Nový Zéland

Dobrodružný / Rodinný

USA, 2019, 92 min

Film je tak dojemný, až je to na škodu. Nemůžu říct, že by se jednalo o odpočinkový rodinný film, s dětmi bych na to do kina určitě nešla. Sami jsme měli co dělat. Příběh je milý, občas se i zasmějete, nepovedená animovaná zvířata...no..čekala jsem to, na dojemných scénách bych ubrala a některé scény si myslím ve filmu, který je určen i pro děti, neměly co dělat. Pokud alespoň trochu soucítíte se zvířaty, připravte si kapesníky.(1.2.2019)

(13/2019) / Určené pre publikum od 0 do 13 a potom snáď od 50 vyššie. Samozrejme pre miláčikov psov je to ťažká emociálna pecka. Fakt najlepší na celom filme je hlavný hrdina, veľký sympaťák psisko. Príbeh klasika ale musím priznať, že je to celé ladené v príjemných emociách, ktoré som si vo chvílach bdenia aj užíval :) (6/10)(18.2.2019)

Psí Poslání mě hodně zklamalo, ale tohle mě sedlo. Nebýt toho patetického konce (je pěkné, že sloužily tam i tam, ale pořád tam byla většina z nich na vozíku proti zdravým mužům zákona bohatě mohly třeba zavolat tu ochranářku zvířat co ji volaly na začátku kvůli těm kočkám). Jo a jinak ten Avicii co je v traileru tam nezazní to mě též zklamalo na to jsem se těšil. Optimálně jsou to 4 hvězdy, ale za ten konec mám chuť jednu hvězdu stáhnout, ale i tak to nechám na 4.(26.1.2019)

Mám ráda psí dobrodružství, ve kterém jsou slyšet zvířecí myšlenky. Vždycky se nad tou roztomilostí rozplývám a trochu dojmu. S tím souvisí i fakt, že je všem jasné, jaký bude konec tohohle filmu doják. Ale zažili jsme tu i lepší ždímače emocí. Nemůžu se zbavit jisté snahy nacpat do děje tolik, až z toho je lehká fraška. Malý/Velký kotě je vážně úlet. I přesto nepovažuju těch 92 minut za promrhaných, ale znovu už je neobětuji.(9.4.2019)

Psí domov nepřekvapil, ani nezklamal. Jedná se o roztomilou, sladkobolně dojímavou a krásně natočenou pohádku pro děti i dospělé, ale hlavně pro milovníky psů. Jen bez originálního námětu vracejícího se psa v různých podobách, jenž byl použit v Psím poslání (a bude rozvinut ještě letos v navazujícím pokračování). Zde je motiv “vracení se” použit trochu jinak a doslovněji, dává vzpomenout na klasiky žánru, jako je Lassie se vrací, jen v novodobých kulisách, jež mají velice nadprůměrnou vizuální stránku. Nemluvě o zdařilém výběru opravdu malebných lokací. Jen trochu zamrzí poněkud jednotvárný soundtrack, jenž sice funguje slušně, ale nenabízí mnoho zapamatovatelných motivů. Podtrženo sečteno, na Psí domov jděte do kina v případě, že toužíte vidět hezkou oddychovku o nehynoucím přátelství mezi psem a jeho pánem, zdolávajícím všechny myslitelné překážky. V takovém případě zklamáni nebudete…(25.1.2019)

• - Bellu hraje pes jménem Shelby. Jde o křížence rotvajlera a její věk se odhaduje na tři roky. Přesně to ale nikdo nemůže říct, protože Shelby žila na jednom ze smetišť v americkém státě Tennessee. Odtud byla odchycena do útulku, kde si ji našli filmaři. Po dokončení filmu Shelby pomáhá postiženým a opuštěným lidem. (mar48)

• - Puma, která se ve filmu objeví, je vytvořena digitálně. (mar48)

• - Kojoti, kteří se objeví ve filmu, jsou skuteční – obývají severovýchodní americké státy a východní Kanadu. (Stoka)