Psí domov

• Austrálie

• Kanada

Dobrodružný / Rodinný

USA, 2019, 92 min

Už Psí poslání se mi hodně líbilo, takže i od tohoto počinu jsem očekával, že bude zdařilým příspěvkem mezi snímky o psech. Psí domov je sice prvoplánovitě doják, ale nevyčítám mu to. Zvířecí filmy, resp. jejich čtyřnozí představitelé často dokáží v divákovi probudit takové emoce, jakých nejsou schopni ani ti nejlepší herci světa. Svým námětem je tento počin velice blízký kultovní Neuvěřitelné cestě. Není tu nouze o dobrodružství, humorné scény (zejména některé myšlenkové pochody Belly stojí za to), nějakou tu akci, ale i smutné pasáže. Samotný závěr je sice v duchu pravého amerického klišé, ale co - funguje to. Můj zážitek je umocněn projekcí v kině a jak tu již někdo zmínil, film zapůsobí asi na každého, kdo někdy měl psa.(5.2.2019)

Krásný snímek, který se nemusíte bát pustit i dětem. Ano najdete tam nerealismus a tak dále, ale je potřeba k tomu přistupovat jako k pohádce/komedii, ke které prostě ta nadsázka patří. Humor se zde objevoval a decentně, nic přehnaného, občas velmi nadčasové hlášky či myšlenky a dokonce na emoce to umělo krásně zahrát. Za mě tomuhle filmu není co vytknout, vše funguje skvěle a slzička také ukápla. Rozhodně se řadí do čela velmi povedených psí filmů jako třeba Marley a já, Hačikó nebo Psí život (Fluke 1995).(27.1.2019)

Psí Poslání mě hodně zklamalo, ale tohle mě sedlo. Nebýt toho patetického konce (je pěkné, že sloužily tam i tam, ale pořád tam byla většina z nich na vozíku proti zdravým mužům zákona bohatě mohly třeba zavolat tu ochranářku zvířat co ji volaly na začátku kvůli těm kočkám). Jo a jinak ten Avicii co je v traileru tam nezazní to mě též zklamalo na to jsem se těšil. Optimálně jsou to 4 hvězdy, ale za ten konec mám chuť jednu hvězdu stáhnout, ale i tak to nechám na 4.(26.1.2019)

(13/2019) / Určené pre publikum od 0 do 13 a potom snáď od 50 vyššie. Samozrejme pre miláčikov psov je to ťažká emociálna pecka. Fakt najlepší na celom filme je hlavný hrdina, veľký sympaťák psisko. Príbeh klasika ale musím priznať, že je to celé ladené v príjemných emociách, ktoré som si vo chvílach bdenia aj užíval :) (6/10)(18.2.2019)

Krásně natočený film pro ty, kteří mají rádi pejsky a zvířata vůbec...Psí domov je snímek povídaný psí fenkou Bellou (nevím, proč se všichni psi ve filmu jmenují Bella, ale neva)..Každopádně mě dostala věta- "Nemám ráda hru na musím do práce". Gró příběhu tvoří nesmyslná vyhláška, že v Denveru nesmí lidé vlastnit pitbula- nevím, jestli je to pravda, každopádně je to nesmysl, protože Bella je úžasná a taky film tím lehce ztrácí...To se ale mění v okamžiku, kdy se Bellla vydává na dobrodružnou cestu domů..Na své cestě potkává spoutu kamarádů od bezdomovce, až po "velké kotě" - jedna z mála CGI použitá ve filmu, Bella je natáčená jako živý pes- což je rozhodně plus....Taky ale narazí na tlupu vlků, kteří chtějí využít přesily a Bellu ulovit- ale naše fenka všechny nástrahy zvládne a neúnavně cestuje k domovu...No a pochopitelný je i velmi dojemný konec, který každý, kdo měl někdy psa zákonitě obrečí, aneb konec dobrý, všechno dobré...viděno v kině (cz dabing)...90%(25.1.2019)

• - Bellu hraje pes jménem Shelby. Jde o křížence rotvajlera a její věk se odhaduje na tři roky. Přesně to ale nikdo nemůže říct, protože Shelby žila na jednom ze smetišť v americkém státě Tennessee. Odtud byla odchycena do útulku, kde si ji našli filmaři. Po dokončení filmu Shelby pomáhá postiženým a opuštěným lidem. (mar48)

• - Puma, která se ve filmu objeví, je vytvořena digitálně. (mar48)