Když si Lucas Bellu adoptoval, byla ještě malé štěně. Od té doby se stali nejlepšími přáteli. Jednoho dne však Bella zmizí a ocitne se více než 600 km od svého pána. Láska k páníčkovi je však silnější než nepřízeň osudu a Bella se rozhodne vrátit se domů. Cestou ji čeká mnoho dobrodružství, noví přátelé, ale i nebezpečí a nástrahy velkého neznámého světa… (Falcon)

Trailer 3

Dado

Snaha ísť v šľapajach Psej duše je zrejmá, v porovnaní s ňou však Návrat domov viditeľne ťahá za kratší koniec, či už z pohľadu komerčného úspechu, alebo samotných filmových kvalít. V porovnaní s predvlaňajším psím dobrodružstvom mu totiž chýba originálnejší nápad, prípadne väčšia odvaha v momentoch, kde scenár radšej len kĺže po povrchu (homosexuálny pár, bezdomovec), alebo prinajmenšom o niečo vyšší rozpočet, vďaka ktorému by aspoň trikové scény boli hodné kinofilmu z roku 2019. Odhliadnuc od týchto výčitiek však stále ide o celkom zábavnú cestu štvornohého chlpáča s mimoriadne naivným pohľadom na svet, ideálne ale určenú skôr detskému divákovi, prípadne niekomu, kto obľubuje prvoplánovo dojímavé príbehy so šťastnými koncami ako vystrihnutými z príručky o filmovom klišé. (50%) ()

ARI50

O kapku lepši jak předchůdce, ale ta puma alias velká kočička to fakt ne. Jinak příběh a příroda super ale vlci a puma hrozny nemůžu si pomoc to se celkem nepovedlo. No ono více věcí bylo zvláštně vymyšleno a nebo provedeno špatně jak scéna na dalnici a podobně. Hudba ušla ale málo drama a emoci no takže zas někdy v budoucnu. ()

silentname

"A Dog´s Way Home" je podľa mňa veľmi dobrým rodinným dobrodružstvom, ktoré ocenia decká a milovníci psov. Myslím si, že vo všetkých aspektoch toto zožerú ako veľmi milý a dobre spracovaný film. Ja ako filmový divák v mnohom film oceňujem rovnako. Ale v určitých aspektoch zase podľa mňa trošku zlyháva. A povieme si najprv o tom, aby som potom mohol povedať všetky plusy. Lebo ich je skutočne dosť. V prvom rade animované časti vyzerajú nedotiahnuto. Väčšina je hraná a Bella je rozhodne skutočná, no v niektorých častiach, kde tu budú boje s vlkmi alebo scénky s "Big Kitten" potrebujú trošku doanimovať. A tie animácie sú vysoko jasné a neprirodzené. A vie to rušiť. A potom v rámci príbehu, čo sa odohráva mimo Bellinej cesty sú často veľké dávky klišé. Dokonca tam máme aj padoucha. Alebo možno až dvoch. A to som skutočne nepotreboval. Mohlo to byť spracované o nejako inak. Spomaľuje to film a ku koncu to musí mať ešte nejaké tie klišé na záver, aby sme mali happyend. A ešte malé mínus na záver, sú tu občas náhody, ktoré spôsobujú, že film pokračuje ďalej, napriek tomu, že tam mohol jednoduchým spôsobom skončiť. Ako napríklad časť s telefonátom. Okey, toľko moje mínusy. Aké sú moje plusy? V prvom rade sa mi páči, že je to celé spracované cez Belline vnútorné monológy. Nemáme tam žiadne dialógy medzi zvieratami, nepôsobia inteligentnejšie než je nutné a chápu jednoduchú logiku. Občas vďaka tomu si Bella niektoré veci vysvetlí nesprávne, no práve to to robí tak skutočné. Pre ňu tie slová dávajú určitú logiku a podľa nej sa správa. Okrem toho Bella je fakt počas celého filmu vynikajúca. Od prvej po poslednú scénku. Všetky stretnutia či už s ľuďmi alebo zvieratami sú tu stvárnené skvele.Jej puto s "Big Kitten" je tu asi úplne najlepšie. Okrem toho časti, ktoré majú mať emócie sú úprimné. Ako keď Dutch opäť bude so svojim pánom. Má to srdce na správnom mieste, film pôsobí skutočne a som rád, že Bella stretla dobrých ľudí a nie niekoho, kto by jej dával petardy do zadku, alebo strihal uši a mal z toho ohromnú zábavu. Ako som povedal, milovníci psov to zožerú. Pre mňa to má určité problémy, ale je to dostatočne silné, dostatočne dobre spracované a má to srdce. A to mi stačí na to, aby som povedal, že film stojí za to. A nebránil by som sa k nemu ani vrátiť. Hodnotenie: B+ ()

Gogo333

Psí poslání se mi moc líbilo, tak jsem byl zvědav na Psí domov. Film prakticky kopíruje Neuvěřitelnou cestu, akorát to není tak záživné. Animovaná zvířata jsou otřesná a bohužel tam jsou více než ta živá. Příběh takový klasický klišé, hlavně ten konec s veterány a slow motion přivítání. Bohužel jsem se u filmu spíše nudil a celkově mi to přišlo jako televizní film. Normálně bych dal asi spíše 2*, ale kvůli zvířátkům tam tu jednu navíc přihodim. ()

applause

Krásný! Nemůžu říct, že by se mi to líbilo víc než Psí poslání, ale bylo to krásné, ale trochu jinak. Pejsek byl roztomilý a líbilo se mi, že tam byly také kočky a hlavně puma. I když jako mladě byla moc udělaná počítačově. Ale scéna s ní na ledě byla kouzelná. Nejhorší bylo loučení. To jsem celé obrečela a konec byl kouzelný. Film se mi líbil ještě víc než jsem čekala. Doporučuji. ()

• Kojoti, kteří se objeví ve filmu, jsou skuteční – obývají severovýchodní americké státy a východní Kanadu. (ČSFD)
  • Bellu hraje pes jménem Shelby. Jde o křížence rotvajlera a její věk se odhaduje na tři roky. Přesně to ale nikdo nemůže říct, protože Shelby žila na jednom ze smetišť v americkém státě Tennessee. Odtud byla odchycena do útulku, kde si ji našli filmaři. Po dokončení filmu Shelby pomáhá postiženým a opuštěným lidem. (mar48)
  • Trailer na film byl široce kritizován, protože jasně ukazuje hlavní body celého filmu včetně konce. (ČSFD)