Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

• Česko Hvězdné války: Epizoda II - Klony útočí (více)

Galaktická republika prochází těžkou krizí. Několik tisíc soustav se chce od Republiky odtrhnout. Vzbouřenci jsou vedeni schopným hrabětem Dookuem. Stav hrozí vypuknutím války a rytíři Jedi nejsou schopni v Republice zajistit bezpečí a řád. Amidala už není královnou a svou planetu v republikovém senátu hájí jen z pozice senátorky. Přesto je to ona, na koho kdosi spáchá atentát, při němž zahyne její dvojnice. Amidala je přesvědčená, že útok zorganizoval hrabě Dooku. Senát se snaží zajistit Amidalinu bezpečnost, a tak jsou do služby povoláni dva rytíři Jedi, Obi-wan a jeho učedník Anakin. Jejich úkolem je senátorku chránit. Pro Amidalu i pro rytíře se jedná o šťastné shledání po letech. Hlavně Anakin, který je do Amidaly stále zamilován, setkání prožívá velmi intenzivně. Hned první noc musejí rytíři zasáhnout, najatá vražedkyně se pokusí Amidalu zabít pomocí jedovatých červů. Jediové vraždě zabrání a vražedkyni pronásledují. Když se jim podaří vražedkyni chytit, přiletí odkudsi střela, která ženu zabije. Obi-Wan ukáže vražednou šipku svému známému a od něj se dozví, že se jedná o šipku, kterou vyrábějí klonovači na planetě Kamino. Obi-Wan na Kamino odletí, aby zde ke svému úžasu zjistil, že dávný představený klanu rytířů Jedi, Sifo-Dyas, u klonovačů objednal tajnou armádu klonů, jejichž předlohou byl hrabětem Dookuem dosazený nájemný lovec a vrah Jango Fett. Obi-Wan chce Jango Fetta, který před ním chce i se svým synem utéci, chytit. Obi-Wan pronásleduje Jango Fetta až na planetu Geonosis, kde vyslechne rozhovor hraběte Dookua se vzbouřenci. Obi-Wan o jejich plánech informuje Jedie, je však Dookuovými lidmi zajat. Mezitím Anakin, který měl za úkol hlídat Padmé Amidalu, ze svých snů pochopil, že s jeho matkou Shmí je zle. Proto odletí s Padmé na rodnou Tatooine, kde zjistí, že Shmí byla zajata Písečnými lidmi. Anakin sice matku vypátrá, Shmí mu ale zemře v náručí, což rozpoutá jeho hněv, který nedokáže ovládnout, a celý klan Písečných lidí včetně dětí vybije. Hrabě Dooku se mezitím snaží přesvědčit Obi-Wana, že Republika už není tím, co bývala... (TV Prima)

sima275

Tak včera jsem byl v kině na Star Wars 1 a tak jsem si říkal, že se dneska podívám na dvojku. Na začátek musím říct, že ne každému se stává, že jednu půlku filmu shlédne bez ortézy a druhou půlku shlédne s ortézou a berlema. Mě se to u tohohle filmu stalo a tak jsem měl film ještě o něco atraktivnější. Film mi uběhl asi tak, jako cesta na rentgen(asi tak 20 minut), protože jsem se u něj vůbec nenudil. Taky vizuální efekty mi přišly dobré(lepší než to rentgenovací zařízení). Obi-van se předvedl v tom nejlepším Jediském kostýmu. Jedinou chybu tady vidím v Christensenovi, který mi do role Anakina tak nějak nesedl. Jinak je tenhle film parádní pokračování celé ságy. 90% ()

hero_bk

Oproti Epizodě I o dost slabší. Hlavně mi vadí romantická linka mezi Anakinem a Amidalou, ale vlastně i hlavní dějová linka nedává moc smysl, a jenom světelný meče to fakt neutáhnou, ač jsou sebevíc efektivní. Nuda to rozhodně nebyla, ale přišlo mi to příliš o ničem, abych dal víc než 3 hvězdičky... ()

vaava

Dějově i vizuálně standardni skvělý Holywoodský trhák - láska, emoce, souboje, spousta efektů a akce. Při nadhledu nenáročného diváka je to bomba. Člověk může dokonce zapomenout na osatní díly, a dojem je stále skvělý. Jenže z pohledu diváka náročnějšího se ve filmu najdou chvíle, kdy se za Lucase clověk až zastydí. Herecký výkon pubertálniho Aniho Skywalkera postavený na "zamilovaném pohledu", nebo několik filmových klišé připomínajících Kameňák, lehkost snímku čas od času narušuje. (70 za film+10 za představeni postavy mistra Yody) ()

strixa

Epizoda II je pro mě nejslabší díl SW. On sám už ten název naznačuje, co se tam bude dít, ale nechápu, proč nepřehledný a chaotický bitky zabíraj půlku filmu. Druhou půlku vyplňuje Christensen s rádoby uhrančivym pohledem a moje neoblíbenkyně Portman. Naopak se mi zalíbila soustava Kamino (kdo by nechtěl žít na planetě, kterou tvoří oceán a neustále tam prší) a vážně dojem zanechávající množství klonů, ale zase mě vytáčel lítající Boba Fett a jeho arogantní syn. Co pro mě zachraňuje celej film je skvělej McGregor, bitka Yody a Dooku a vyhlídky na epizodu III. ()

PavelH

Po velmi slušné jedničce přišlo jakési mírné zklamání a nejslabší díl ságy. Chybí mi zde agresivnější pojetí, kde by scény se stupidním C3PO vůbec nebyly, nebo lépe by byly nahrazeny něčím méně "vtipným". Trošku temější atmosféra by filmu slušela. Nevím, jak to popsat slušně, ale filmu prostě v některých momentech chybí koule. Ovšem nelze pouze vyčítat chyby. Kolem a kolem je to výborná podívaná, která udrží oči nalepený na plátně. U spoustě věcí si člověk vybaví jak to krásně navazuje na staré díly, což vzbuzuje takový krásný pocit. ()

Marwinek odpad!

Doufal jsem že mě probudí neurochirurg větou "Operace vašho mozku proběhla bez komplikací." Neprobudil. Pro mě strašlivá splácanina, i když chápu že některé věci jsou holt kultovní. ()

popos

Asi tak nejslabší epizoda ze vše a to jak z nové trilogie,tak ze staré ( Ovšem jen lehce),stále je to dokonalost mezi filmy! ()

hamir0

Díky tomuto dílu konečně začíná celá hexalogie dávat ucelenější smysl. Citová rozpolcenost mladého Skywalkera se tu díky dobrému výkonu Christensena rozvíjí na plné obrátky a i bez znalosti původní trilogie by se dalo vycítit, že z toho kluka nekouká moc dobrého. Co se hlavní postavy týče, McGregor sice nemá charisma jako Neeson ani Ford, ale na rozdíl od nich ten film nemusí táhnout sám. Na Jakcsona je radost se dívat, ostatně jako vždycky. A ještě poznámka k topornosti dialogů - dvojka v tomto ohledu není zdaleka tak špatná jako předchozí čtyři filmy. ()

Godhaj

,,Nenávidět je lidské.“ Je vidět, že oproti prvnímu dílu je tento o dost méně dětinský a o dost akčnější. Toť ke kladům. Záporů je mnoho a mnoho. Naprosto nesmyslně působí romantická linie mezi Anakinem a Padmé. Každému je jasné, že by si Ani rád vrznul a každému je už z nadrženého pohledu Padmé jasné, že dobro nakonec zvítězí a že mu dá. Proč ale musí být divák svědkem jejich zdlouhavého flirtování mi je záhadou. Největší logický kiks mají na svědomí samotní moudří a mocní Džedájové. Větší bandu ignorantů by člověk hledal marně. Všichni neustále cítí jakési poruchy v síle, ale nikomu nedojde, v co se mění Anakin a kdo, že je ten tajemný Lord ze Sithu. Když se konečně dobelhají k úsudku, že Sith ovládá senát, už je nad jejich Síly si vydedukovat, že to bude asi ten děda, co dostal rozsáhlé pravomoce nad armádou. Prostě džedájové jsou vyobrazeni jako tupé stádo jdoucí na porážku. Herci vůbec nehrají a vypadá to, že se ani hrát nesnaží. Vyniknou tak jen některé drobné detaily, jako například klonovači, seismické nálože či závěrečná bitva, která ale mohla být trochu delší. ()

Taffey

Nevím, ale nemůžu si pomoct, porovnávat tyto novější díly s těmi třemi původními mi připadá hodně hloupé. Z dnešního hlediska jsou ty původní hodně špatné, třeba celkové vedení herců, včetně Forda, mi leze krkem, ty jejich poskoky, když chtějí někam rychle odběhnout a tak dále, ne, Star Wars mi nikdy k srdci nepřirosty, původní už vůbec ne. Na tu dobu to byla, možná, skoro špička, byť v té době vzniknuvší třeba Blade Runner dá všem třem dílům pořádně na frak, třeba i technicky. Ani jednomu z původních dílů nevěřím ani nos mezi ušima a je to strašně nabubřelé ale současně naivní, To v těch třech nových dílech je technická stránka, pochopitelně, na vyšší úrovni, ale nejen ta, ale hlavně výkony herců jsou civilnější. Ona je ale otázka, zda to kdo viděl v originále s titulky nebo v českém znění. To české znění tomu dává řádně na prdel, byť se stalo, po letech, takřka kultovní. Celkově ale opakuji, pro mě Star Wars neznamenají vůbec nic, nemám je ani ve své sbírce.Dává, ***, ale raději bych **1/2. ()

departed

Kolosální nuda. Sterilní akce, CGI hruška (ó, velmi zbytečná scéna), smrtící dialogy, hlavně pak ty mezi Anakinem a Padmé (Christensen je tady hrozný dřevo) a nejhorší na tom bylo, že to bylo tak neskutečně dlouhý. Už po hodině jsem věděl, že se to nezlepší a měl jsem bohužel pravdu. To to fakt nikomu nepřišlo skoro jako parodie? Já se musel například tlemit, když se Dooku s Yodou přetahovali tím elektrickým paprskem. A to jsem uvedl jen jeden příklad, samozřejmě jich bylo víc. ()

kyLuke

Druhá epizoda Star Wars už je o poznání lepší , než předchůdce s názvem "Skrytá Hrozba." Oproti prvnímu dílu přibila akce a ubyl ten zvláštní humor a přeplácanost . Jinak jako vždy skvělá hudba Johna Williamse a u mě je to skvělá zábava , ke které se budu vždy s radostí vracet . ()

Yohnass

Druhá epizoda je rozdělena na dvě dějové linie, Kenobiovskou a Skywalkerovskou. Pokud máte rádi akci, potěší Vás Obi-Wanovo vyšetřování atentátu na Padmé. Pokud máte rádi romantiku, bude Vás bavit první samostatná mise Anakina, kde má za úkol sbalit... tedy... chránit Padmé. A pokud máte rádi obojí s potěšením se dočkáte spojení těchto dějových linií. Odměnou je velká bitva jak lightsaberů, tak blasterů. Velkým kladem je mechanické duo R2-D2 a C-3PO, které se po delší době opět setkává. Dalším pozitivem jsou plány "ultimate weapon", se kterými se snaží hrabě Dooku uniknout. A pokud k tomu přičtu ještě dříve zmíněný (komentář u Ep. I) "vývoj" postavy Palpatina, musím zůstat u hodnocení, který si každý díl této ságy zaslouží. ()

Lilien

opakovať sa nebudem čo platí pre nové Star Wars. Napriek tomu veľa skvelých postáv, efektov bombastická akcia s príšerami v aréne, súboj s Dookuom a bomba je i Yoda s hviezdnym mečom. ()

Knor

Další díl vesmírné ságy nezklamal ani v nejmenším. Tuhle mi v žilách krev vidět dospívajícího Anakina, který jak se předpokládá balancuje na hraně mezi temnou a světlou stranou. Další dokonalá vesmírná podívaná, která je posledním krůčkem před největším finálem a propojením příběhu, který se vepsal do dějin. ()

J.e.r.e.c

Jak se ukázalo, Jirka Lukášů svým fanouškům rozumí, a všeobecně nenáviděný Jar-Jar byl odsunut do role statisty. A protože Anakin vyrostl do fešné podoby Haydena Christensena, zmizely oba hlavní balvany, které táhly Epizodu I dolů. To by ale nesměl být George, aby nevytáhnul z rukávu další červený šátek a vesele jím nezamával před očima miliónového stáda býků v sedačkách kinosálů. Pokud SW něco neumějí, tak je to láska, a právě ta hraje v Útoku klaunů důležitou roli. Ona má taky na svědomí většinu negativní kritiky směřované na tento díl. Nutno říct, že kritiky přehnané. Proklínaná milostná linie Anakina a Padmé je sice poněkud „cheesy“, ale přesto je pro mě uvěřitelnější, než uštěkaný (rádoby)vztah mezi Hanem a Leiou. To, že jsou oba hlavní aktéři v této poloze poněkud prkenní a člověku je za ně občas trapně, považuji za realistické plus. Spíš mi vadí, že se Lucas nechal až příliš unést možnostmi počítačových triků, tahle epizoda je jimi narvaná k prasknutí a na nemálo místech lze vidět jejich nedokonalost a umělohmotnost, sebelepší herectví před zeleným plátnem nemůže vynahradit poctivé natáčení „face to face“. Navíc je to místy až moc odvázané, a honička mezi asteroidy, hopsačkové orgie na výrobních pásech či obludárium v popravčí aréně na Geonosis jsou už krapet přes čáru. Ale jinak – špička ! Od úvodního atentátu, přes pátrání po ztracené planetě, až po první bojové nasazení klonové armády jsou tohle ty pravé války ve své hvězdné hodince. Palpatineho filigránské posouvání figurek po šachovnici vede Republiku neodvratně do zničujícího konfliktu a Anakina k vnitřnímu rozkolu. Perfektním tahem bylo obsazení Christophera Lee, tenhle chlápek má i v 80ti spoustu charismatu i potřebné energie, aby si střihnul úctyhodného záporáka. Navíc, v čestné úloze prvního člověka, který na plátně zkříží světelný meč s Nejvyšším ! Na moment, kdy se mistr Yoda vrhne do boje jsme se těšil celých těch 20 let úplně nejvíc a i proto souboj Yoda vs Dooku řadím na úplnou špičku SW death-matchů. Styl zeleného mužíka je tak legrační a přitom cool, že mi pokaždé vykouzlí na tváři úsměv. Stejně, jako když si následně shrábne hůl a odbelhá se pryč. Válka začala a předmostí pro hlavní ofenzívu Sithů bylo postaveno. 90 % ()

1mArc0

„Ja moc práce přijímat s pokorou“ s pokorou som prijal film a píšem recenziu. Dejovo najdôležitejší diel z neskorej trilógie I. Star Wars: Episode I - The Phantom Menace, II. Star Wars: Episode II - Attack of the Clones, III. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith. Po scenáristickej stránke veľmi otrepaná záležitosť, kde staré triky už nefungujú. Konečne sa mi dostalo, aj keď je v malých miestach, krásnej prírodnej scenérie. Dejovo veľmi dôležitý diel, aj v tom, že to nie je ten typický bittersweet ending.. Operácia kamery je plynulejšia, dej už nedisponuje nervozitou a nestálosťou. Už v tých rokoch, kedy sa natáčalo a dnes už nie je času a peňazí na to, aby sa čakalo na krásne prírodné svetlo. Stred filmu disponuje mnoha gýčovými scénami (Natalie Portman a Hayden Christensen), scéna kde spolu sedia, pri krbe (aha nejaký náznak poézie sa nájde „a bojím jse, aby ten polibek nezůstal jizvou namém srdci“)... môžem pokojne ďalej pokračovať. Z postavy Natalie Portman spravili postupne princezničku, škoda pretože postava Padmé Amidalu mala v prvej časti obrovský potenciál, ešte že herecky jej to aj dodnes zobám. Keď som bol malý krpec (rozumovo a výškou), aj som im jedol tú lásku. Pre dieťa je toto vysnený film. + 1* navyše za znova vynikajúci výkon Natalie Portman a Ewan McGregor, John Williams znova predviedol, čoho je schopný, Steven Spielberg mal pravdu, je to chameleón. Hayden Christensen herecky nevyzretý a neistý, v ďalšej časti už je debata a polemika o niečom inom. Ach jaj tá zakázaná láska, Romeo a Júlia sa pozerajú zo záhrobia, čo tieto dva stratené duše páchajú v neistých vodách, ktoré končia jazvami na čiare osudu, ach biedny to môj. Omnoho dynamickejšia, trocha viac premyslenejšia, nabudúce s takýmto peklom na mňa nechoďte, fuj! Skôr nech mňa sprevádza sila, aby som to všetko zvládol. Druhá polovica filmu omnoho lepšia, herecky sa ťažko dokážu vcítiť do role, keď všetko je umelé- scenár, scenérie, už aj réžia. /45 %/ ()

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (více)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)