Banda - Série 1

(série)
USA, 2019, 7 h 53 min (Minutáž: 55–66 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Shaun Benson, Chace Crawford, Ann Cusack, Mike Donis, Brittany Drisdelle, Jimmy Fallon (více)

Epizody(8)

Ve světě, kde mají superhrdinové ve zvyku zneužívat svou slávu k vlastnímu prospěchu, se objevuje parta samozvanců známá jako Banda. Ta se snaží zkorumpované hrdiny odhalit, což se jim daří díky vytrvalosti a ochotě nehrát podle pravidel. (Prime Video)

Saroman

Finální dojem nadprůměrně uspokojivý. Originální nápad do dnes všedního ohraného témata, pár základních rysů poutavého seriálu, vysoce kvalitní kamera a je z toho skvělé drama. Těším se na druhou sérii :) ()

Kushina

Sice jsem to viděl už cca 2 roky zpět, ale co si pamatuji, tak jeden z nejlepších seriálů o superhrdinech, který není pro děti. Masakrální vraždy, krev, zkrátka řezničina jak se patří! V tomhle seriálu si rozhodně najdou zalíbení milovníci masakrálních hororů a milovníci superhrdinů, i když zde bych spíše řekl superpadouchů :)  85% ()

KinXandor

Očekával jsem od tohoto seriálu nějakou "lidl" napodobeninu pro DC/Marvel, ale mýlil jsem se. Takhle promyšlený nápad kolem superhrdinů a zároveň následné seriálové zpracování mi přišlo velice originální. Takhle našlápnutý start pilotního dílu jsem snad ještě nikde neviděl a ihned jsem si musel pustit další - bylo pro mne fascinující vidět jednotlivé hrdiny z různých úhlů pohledu než od klasických Marvel/DC superhrdinů. ()

david141474

No když nepočítám pár nudných dílů, tak je to opravdu kvalitní série. Do pátého dílu je to slabota, ale to vše se změní pátým dílem, který už je lepší až to skončí u velice emočního desátého dílu s překvapivým koncem. První díl mi přišel neuvěřitelně nudnej, ale jen do té doby dokud se neobjevil Karl Urban, coby Butcher. Karl je také znám, pro svou roli Éomera z Pána Prstenů. Soundtrack je božskej, v každé epizodě je minimálně jeden solidní song, mezi nejlepší však patří The Passanger od Iggy Pop a Barracuda od Hearth. Seriál je celkem brutální, nic pro slabší povahy. Já to řeknu Starlight je jedna z nejhezčích superhrdinek, ale jsou zde i hezčí. Jak už jsem řekl do pátého dílu mě to teda nebavilo, je to jako OBX, ale jak děj plynul bylo to lepší a lepší a pak mě ten děj vtáhl úplně. A zajímá mě druhá a třetí série. Je to kvalitní záležitost, ale jen od pátého dílu. 9/10 Opravdu kvalitní série s dechberoucím osmým dílem a solidním soundtrackem. ()

obedovapauza

“Never Meet Your Heroes!” Seriálů, filmů, knih a komiksů se “superhrdiny” a stejně tak “superpadouchy” je v dnešní době mraky. Já bych vám dneska ale chtěla naservírovat výbornou sérii, která dle mého nejvíce odpovídá tomu, jak by to vypadalo, kdyby v dnešní době po světě chodili (nebo létali) lidé se superschopnostmi. Ve zkratce bysme se měli začít modlit ke všem možným entitám, aby se to nestalo. Ačkoliv je tenhle svět plný superlidí, naším hlavním hrdinou je paradoxně docela obyčejný chlapík jménem Hughie. Má docela obyčejnou práci a docela obyčejnou, avšak v jeho očích jednoznačně úžasnou, přítelkyni Robin. Svět superhrdinů by tak do Hughieho života vyjma všudypřítomné mediální stránky vůbec nezasahoval. To by ovšem nebylo ono, aby se něco masakrálního zničeho nic nesemlelo, no ne? Na jedné procházce se svou láskou totiž v pouhém okamžiku Hughiemu zůstanou v rukou viset pouze Robiiny ruce, zbytek jejího těla se na padrť rozletí kolem. Co se přesně stalo? Člen ústřední sedmičky superhrdinů jí omylem proběhl a běžel zase dál, bez slůvka omluvy. Hughie tak kousek po kousku poznává pravou tvář lidí, kteří vlastní děsivou moc prakticky nad vším, že je nemožné je zastavit. Objeví se však chlapík jménem Butcher, který věří, že se tihle samozvaní hrdinové zastavit přece jenom dají a nabídne Hughiemu místo v jeho bandě. No jasně že neodmítne. (SPOILER ZONE ->) Už podle mého úvodního líčení příběhu musí být znát, že tenhle seriál na krvi či rozmašírovaných částí těl všude kolem rozhodně nebude šetřit. Slabé povahy snad tímto prominou. Seriál je místy až přehnaně brutální a s kombinací humoru se jedná o něco, co si moje zvrácené srdíčko s radostí užívá. A už teď můžu prozradit, že ta radost ze sledování děje neklesá ani u dalších sérií. V prví sérii, kdy se s příběhem teprve seznamujeme, sledujeme zhruba tři dějové linky, které nám odkrývají různé pohledy na systém a postavení našich superhrdinů. Z Hughieho pohledu, a posléze i celé bandy, zjišťujeme, že supráci nejsou zas tak super, jak se jeví. Spíš se jedná o zhýralé sobce, kteří si můžou dělat opravdu všechno, co si zamanou. Pak sledujeme linku Homelandera, hlavního člena, potažmo kápa supersedmi, který je opravdu zhýralý sobec, který si dělá, co chce a sláva a oblíbenost u lidí ho na tom jenom nezdravě přiživuje. A nakonec tu máme sluníčko Starlight, která právě nastupuje jako nový člen ústřední sedmičky. Má to být pro ní splněný sen. Z hezkého snu se ale bleskurychle stává noční můra, jelikož Starlight zjišťuje, co všechno obnáší její nové postavení a kdo tu ve skutečnosti celou dobu tahá za nitky. Prví série je ve zkratce opravdu zábavná kombinace honiček a zjišťování, jak zničit supersedmu. Postupně se i hezky seznamujeme se všemi ústředními postavami, načež každá má něco do sebe a své oblíbence si tu jistě najde každý. Za mě to je konkrétně královna Maeve, Butcher a Frenchy s Kimiko. Asi nikoho nepřekvapí, že v této sérii se úplně nedobereme k tomu, aby Hughie pomstil Robiinu smrt, šanci tak snad dostane v druhé sérii, která nabízí taktéž potenciální průběh dění. (by Kristýna) () (méně) (více)

BrusVejn

Prvá séria bola taká "meh". Bavila ma tá surovosť a fakt, že si serál neberie servítky pred ústa. Ale zároveň, každá skvelá scénka a dobrý nápad bol následovaný nudnou scénkou plnou tých najväčších žánrových klišé. A scenáristicky, sa to ku koncu úplne opustilo a začal som si všímať neuveriteľné množstvo príbehových lapsusov a nekonzistencie. Čo sa týka postáv, mám z nich tiež zmiešané pocity. Niektoré sú skvelé (Homelander, Stillwell), ale niektoré sú fakt nudné a nezaujímavé (Hugh, Annie). Ako celok séria bavila, je to v prvom rade odľahčená zábava, ale dúfam, že sa to v ďalších sériach trošku rozbehne a zbavíme sa nudných príbehových línií. ()

CheeseFigure

Nasratý Karl Urban a jeho boys idú po krku zlej verzií Justice League, ktorú má pod palcom všemocná korporácia, ktorá spraví všetko, aby uchránila svoje zisky. Je to temný, krvavý, akčný, občas vtipný a hlavne netradičný pohľad na superhrdinskú popkultúru, ktorá v posledných rokoch zaznamenala obrovský vzostup, čo sa týka filmov a seriálov. ()

Endor

Tak tenhle seriál je naprostá bomba!! Alespoň tedy první série, jelikož jsme se druhé zatím nedočkali. Na seriálu se mi líbí snad všechno, neboť je tam skvěle ukázán, jak by doopravdy vypadal svět se superhrdiny, kteří mají nadpřirozené schopnosti. V první řadě máme několik příběhových linek a každá se mi mega líbila, protože tam máte opravdu všechno. Máte tam skvělý příběh se skvělou zápletkou se skvělými herci se skvělě napsaným scénářem. Už od první epizody mě seriál mega bavil a musím uznat, že autoři opravdu odvedli dobrou práci. Mně osobně se na první řadě líbilo snad všechno, líbil se mi příběh u kterého nejen budete napnutý, jak kšandy, ale také se pobavíte s úžasným humorem, dále tu máme postavy, které jsou za mě dost dobře napsané a každý herec odvedl při hraní té dané postavy dobrou práci. Dobrou práci také odveli kameramani a scénáristé. No každopádně já už ani nevím, co bych k této řadě napsal, i když má seriál nějaké ty malé chybičky tak to téměr vůbec neovlivní mé hodnocení. Já osobně dávám první řadě 10/10 a kdyby mi ty malé chybičky nějak vadili, tak bych dal 9,5/10 :D ()

AdelleR

Lze natočit něco, co je neskutečně creepy, masakrálně brutální a zároveň tak neskutečně vtipné? Lze. K The Boys jsem se dostala spíš díky superhrdinům a byla opravdu překvapená, čeho se mi dostalo. A ve výsledku jsem neskutečně nadšená. Koncept pracuje se superhrdiny, jak je známe... nebo spíš neznáme, protože kdo má moc, může vše, ne? Strašně se mi líbilo, co tvůrci provedli s klasickým pojetím superhrdinů, to je za mě prostě úžasné. Herecké výkony prvotřídní. Každá z postav má něco do sebe, nejsou jen černobílé. A hlavně jsem se u toho tak nasmála, až mi to chvílemi přišlo nemožné, když to srovnám s těmi scénami, kde střeva a hlavy lítají ostošest. Zkrátka to bylo opravdu milé překvapení a pořádná jízda, kterou jsem si užila. ()

DK197

Půjdu proti proudu, ale opravdu nechápu to nadšení. Chci říct, prvních pár epizod něco slibuje, ale pak se to jaksi vytratí. Nic moc mě tam netáhne. Charaktery nesympatické, je jich moc a přes hodinové epizody mají málo prostoru. Příběh průměrný. Náboj emocí, hloubka - nulová. Kdyby do 3. sezóny neslíbila Acklese, vzdám to po první řadě. Tak ale uvidíme... ()

Rebel24

V roku 2019 (co bol pre mňa jeden z najlepších rokov kinematografie vôbec), prišiel aj na seriálovej ploche žralok, ktory sa nebojí krvi a brutality a zároveň dokáže satiricky odkazovať na súčasnú spoločnosť, z hrdinov robí nepriateľov a manipulácia médiami ci spoločnosťami, resp osobnosťami je chlieb každodenný. Ťažko niečo vytknúť, postavy sú super, séria graduje a ma výborne zvraty. 💯% ()

slamic5

Shlédnuto na jeden zátah při ospalé neděli. Možná proto mě to tak nedrovnalo a trošku se to i táhlo. Čekal jsem od toho asi větší nářez. Víc Gore a sexu by tomu neuškodilo 😀 Z druhé strany chválím dobře trefenou hudbu a s hereckými výkony jsem také spokojen. Samotný příběh průměrný bez nějakých zvratů a docela dost předvídatelný.1**** ()

Kritickej

7/10 Hodně mě baví ten koncept i většina postav. První sezona ale ukázala spíš potenciál a občas se to až příliš vleklo. Ale rozhodně seriálový nadprůměr. ()

teekanee

Seriál, který jsem poměrně dlouho odkládal, ale aspoň nemusím čekat rok na druhou řadu. Původní komiks jsem vůbec neznal, ale hnedka od prvního dílu se mi líbila převrácená tropa zlejch superhrdinů ovladaných zlou korporací, který rejžuje na jejich značce. Postavy jsou skvěle napsaný. The boys velmi sympatický, kde vévodí Karl Urban v roli Butche, ale nejvetší dojem na mě udělal pro mě neznámý herec Antony Starr v roli Homelandera. Tahle zvrácená verze supermana představuje naprosto nekompromisního záporáka ze kterýho jde opravdu strach, ale zároveň jsem si přistihnul, že mi i trochu fandím. 94% ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů