Bylo nás pět

• angličtina There Were Five of Us
Česko, 1994, 6 h 2 min (Minutáž: 60–61 min)

Režie:

Kamera:

Martin Šec

Hudba:

Petr Hapka

Adam Novák, Jaroslav Pauer, Jan Müller, Štěpán Benyovszký, Jan Brynych, Sandra Nováková, Dagmar Havlová, Oldřich Navrátil, Jakub Hladík, Jiří Strach (více)

Epizody(6)

Ihned od své premiéry v roce 1994 uchvátil malé i starší diváky seriál na motivy Poláčkovy prózy, v němž režisér K. Smyczek spolu se scenáristou O. Vogeltanzem vytvořili prvorepublikovou atmosféru jednoho malého městečka s jejími dobrosrdečnými, zábavnými, ale i závistivými, pomlouvačnými a mnohdy komickými obyvateli. Svět viděný očima Péti, žáka čtvrté třídy (A. Novák) líčí rodinu – maminku s její vždy láskyplně otevřenou náručí (D. Veškrnová), přísného, leč spravedlivě trestajícího tatínka (O. Navrátil), i chytrého bratra Láďu (J. Strach). Především je to ale svět plný dobrodružství a rošťáren Péti a jeho čtyř kamarádů... (Česká televize)

ibeh

Jeden z nejlepších seriálů, které jsem v Tv viděla. Často se k němu vracíme. Výborně zpracovaný Poláček, skvělé herecké obsazení hlavně dětských rolí, trefně vykreslená atmosféra první republiky. Seriál je nostalgický, dramatický, ale také velmi vtipný, v tomto směru je vše vyrovnané a celkově vás seriál chytne za srdce a nepustí. ()

Martin741

Jo, to este boli 90. roky, pocas ktorych reziser Smyczek natocil tento podareny a kvalitny serial. Zlata to doba, ked si pomyslim, aky hnoj sa teraz sinie z TV obrazoviek : /Ordinace, VKV ...../ 93 % ()

rakovnik

CItlivě zpracované filmové ztvárnění Poláčkovy knihy, s jeho typickým slovníkem a mluvou. Herecké obsazení je taktéž povedené. Nejraději mám vánoční díl, kdy přijede a způsobí rozruch starší syn pana Bajzy. ()

cariada

Seriál podle knihy K.Poláčka pěkně vystihuje dobu prvnní republiky. Figurky jsou vykreslené bravurně. "Pan Fajst buřta zblajz" ()

Attta

No takhle nějak si představuju zfilmovanou knižní předlohu. Kvalitní (dospělé i dětské) herecké obsazení + skvělá atmosféra. Na tohle se můžu kouknout kdykoli a nikdy mě to neomrzí. ()

Sinn

Jeden z mých nejoblíbenějších českých seriálů podle mé nejoblíbenější knížky z dětství. Poetika maloměsta i poťouchlí maloměšťáci, hravé příhody malých rošťáků a především výborní herci, jak dospělí profesionálové, tak i samotné děti (narozdíl od současných dětských rádoby herců). Režisér výborně přenesl z knihy atmosféru i jazyk, takže tu není nic, co bych mohla tomuto zpracování vtyknout. (A především je tu Adam, moje dětská láska). ()

starbrejkr

Ač jsem z generace, která Bylo nás pět dost ve své době žrala, mně se to tehdy nějak vyhnulo a viděl jsem to až takřka s desetiletým zpožděním a to už mě to nějak moc nevzalo. Některé díly pěkné a vtipné a s navoděním slušné prvorepublikové atmosféry, ale občas jsem se nudil. Na podívání příjemné, ale nic víc. ()

DruidKarel

Když jsem četl Poláčkovu knihu, nevěřil jsem, že podle ní mohl někdo natočit něco tak zábavného a hlavně tak dobrého. 4* ()

MarekT

Jeden z nejlepších českých porevolučních seriálů. Výborný casting, stejně tak jako dějové linie jednotlivých dílů. Už je to sice docela dlouho, co jsem tento seriál viděl naposledy, nicméně vzpomínám v dobrém, hlavně na úvodní melodii, kterou si teď při psaní komentáře pískám, a úvodní větu "My hoši, co spolu chodíme...". Přimlouvám se za co nejdřívější reprízu. ()

Ice123

Nejlepší seriál z české produkce. Asi nic lepší dle mého názoru jsme v podstatě ani nenatočili. Poláčkova kniha je úžasná ale filmové zpracování je ještě lepší. Kdo to neviděl není u mně Čech. 5* a kdo dá míň neví co je dobrý ;) ()

WolfR

Jedno z nej české tvorby. Krásně staromilský příjemný seriál s bandou přesně vybraných herců. Nostalgie pracuje na plné obrátky, 5 hvězd. ()

Mol

Tenhle seriál jsem měl moc rád. Kromě teda jednoho dílu, ve kterým byl náš hlavní hrdina v halucinogenních stavech. Ale jinak nezapomenutelné. ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka