Spirála strachu: Saw pokračuje

• USA Spiral: From the Book of Saw (více)

Začíná se psát nová kapitola z děsivé knihy Saw. Zločinný strůjce pokřivené spravedlnosti roztáčí spirálu nečekané pomsty. Mladý detektiv Ezekiel "Zeke" Banks (Chris Rock) a jeho parťák (Max Minghella) vyšetřují děsivé vraždy, které začínají připomínat nechvalně známé případy z minulosti. Nevědomky se tak stanou hráči na šachovnici morbidní hry zákeřného vraha. A to ještě "Zeke" netuší, že spolu s ním bude ďábelskému plánu šíleného zločince čelit i jeho otec, vážený policejní veterán (Samuel L. Jackson). (Vertical Entertainment)

Accuphose odpad!

Jak to stručně popsat... připálená Tarantinovka ve stylu Rychle a zběsile. Vlastně by se dalo říct, že Saw už není film, ale žánr. Což samo o sobě není špatný. Netáhne se to, a nemáte čas se nudit, i když scény, dialogy a dramaturgie se scénářem, jsou na úrovni oddychovky. Občas je to moc vyžehlený a občas zase cool drsný, bohužel to celé působí naprosto uměle. Vlastně mi ani tak moc nevadilo, že už to nenavazuje na stokrát propletený twist v původních dílech Saw série, a byl jsem rozhodnut dát 2 hvězdičky, nebýt poněkud dementního konce... Takže sorry jako. ()

Johny24 odpad!

Tak málo dávám kvůli neherci Chrisu Rockovi. To co předvedl v této roli je hrozný výkon. Myslím že kdokoliv jiný by to zahrál lépe. A opravdu bych už sérii Saw nechal být, myslím že už je to dobré vyčerpáno. Natočte něco pořádného prosím ()

Pokri

Úpadok pokračuje. Slabý scenár, katastrofálne obsadenie... Pár krvavých scén potešilo, ale 80 percent filmu bola nuda. Naprosto zbytočné parazitovanie na značke Saw. ()

Sweepy

Spirála strachu to jistě. Jediné z čeho jsem běl strach a hrůzu bylo koukání na Chrise Rocka v téhle roli. Jakej magor ho do toho mohl obsadit? Musím říct, že trailer vypadal i docela zajímavě, což k tomu, jakou guilty-pleasure záležitostí pro mě Saw série je, bylo konečně osvěžující. Nicméně film samotný nemá vůbec co nabídnout. Teda kromě nudných, nezajímavých, přebytečných postav, plytkého děje bez jakékoliv atmosféry a ucházejícího moderního soundtracku. Největším problémem je, že film je detektivka. A k tomu hrozná. Scénáristé se nejspíš snažili osvěžit zajetou linku všech filmů Saw a udělat to jinak, bohužel se to ale nepovedlo a Saw tak ztratil "gore Saw atmosféru". Poslední třetina filmu už lehce připomínala, že se nejedná o parodii, to však celek nezachrání. ()

Geronimo7

Upřímně, byl jsem na rozpacích co si mám myslet o Chrisovi coby hlavním protagonistovi. Občas mi přišlo, že přehrává nebo že skoro neumí mluvit. Dále mi taky přišel strašně divný hlas Jigsaw. Díky původní sérii jsou lidi zvyklí na hluboký hlas Tobin Bell. V tomto filmu hlas Jigsaw zní, aspoň zpočátku, jako přihřátý Brit :D. Pasti byly vpravdě velmi nechutné. Dovolím si tvrdit, že v pár případech až moc a možná to i předčilo některé pasti v předchozích dílech. Byl jsem moc rád za originální melodii v závěřu filmu. Závěr jsem vážně nečekal, že bude takový, jaký je. Každopádně všechno dávalo smysl, i při flashbacích. Dále se krásně koukalo na Kapitánku. Pokud by byl další díl s dobrými postavami a dobrým příběhem, nebudu se zlobit. Ať si říká kdo chce co chce ;) Původní série je boží. Tohle byl pokus o restart - v jistém smyslu to i vyšlo. Mám moc rád napínavé filmy, kde se do poslední chvíle neví kdo je vrahem a o jeho motivu. Dal jsem vyšší hodnocení než asi většina lidí, já dokážu ocenit i sebeprůměrnější film. ()

Camel91

Mě to bavilo, líbí se mi že film víc lpí na vyšetřování než na gore pastičkách... bez nich bych se klidně obešel a jen sledoval vyšetřování vraha, ale ok to k SAWu už patří... samozřejmě klišé bylo, ale působilo to na mě takovým Zodiac stylem.. Zároveň jsem furt typoval kdo to bude dělat a měl jsem tři typy a jeden z nich byl správný. Otevřený konec v pohodě. Asi by mě lidi ukřižovali ale klidně bych ten film udělal delší a to vyšetřování prodloužil, takto to na mě působilo jak trochu delší epizodní díl kriminálky Miami :D mohli to udělat víc záhadné, složitější. Každopádně pro mě po jedničce druhý nejlepší díl ()

vinducha

A opět spokojenost , ani tentokrát se necítím býti pohoršen . Prostě , když si někdo usmyslí , že vyčistí ulice od křivých poldů a má to šťávu , tak proč ne. ()

ondyGAMESTV

Spirála krachu: Nic nepokračuje Příběh [4/10] | Atmosféra [4/10] Toto nemá s původní sérií absolutně nic společného, jde jen o nudné bezhlavé zabíjení téměř bez děje a atmosféry. Finální odhalení vraha celkem dobré, jeho motivace taky dobrá, ale proč k sakru dostáváme místo zabíjení zlých lidí, zabíjení nevyných lidí, kteří nikdy nic zlého neudělali? Ale abych jen nenadával, tak musím říct, že to aspoň splňovalo základní prvky, které na Saw filmech tak žeru, úžasnou hudbu, efekty, herecké výkony a kameru 40% ()

Dechman odpad!

Čoraz viac mám dojem, že streamovacie spoločnosti iba zarábajú, pretože také chujoviny aké sa teraz točia... ()

WolfHigh odpad!

Saw jsem měl rád a kdysi to mělo dobrej příběh i koule,tohle je akorát nepovedená parodie a snažení se z dobrého filmu vytřískat, co možná nejvíc peněz,ale ten několikrát ždímaný hadr už v sobě nemá ani kapku! Všechno je na hovno,od příběhu,přes herecké (ne)výkony,až po absurdní dabing,který tuhle sračku akorát zvýraznil! Za mě velké zklamání a škoda času i peněz! Po zhlédnutí jsem si připadal,jak po lobotomii! Týhle zbytečně natočený sračce dávám 0,5*/5* tudíž jen 10% a to jen za Samuel L. Jacksona, kterého mám rád! Tenhle film je čistý odpad! ()

soukyd33

Hry se tentokrát odehrávají jinak. Zde se skládačkový vrah zaměří na ty, co si myslí, že jsou nedotknutelní. Ale je to oprávněné, nebo se skládačka mýlí? Film je spíše samé vyšetřování, takže divák dostane něco, co úplně nečekal. Soundtrack se moc nehodí. Závěrečné vyvrcholení je TOP! Hvězdiček 3 ()

Jansuper

Musím uznat na rovinu, že tohleto už je opravdu slabé, a musím uznat že jako saw už je to docela špatný film, do poloviny filmu mě to strašně nudilo a chtěl sem tomu vrazit odpad, sice to druhá polovina trochu vytáhla na chabé dvě hvězdičky, ale i tak doufám že po saw 10 která má letos vyjít doufám že saw konečně už nechají spát, protože saw je už vyždímaný skrz na skrz, a vážně nechápu na co to eště vůbec točí, a co z toho eště chtějí udělat eště,  dit to už nemá moc společného s původním saw, dit o Johnovi Kramerovi se tu skoro ani nezmíní, tudíž saw úplně bez Johna Kramera už prostě nemůže být ono, dit je to vlastně už jen kriminálka, kam se vytratilo napětí, lekačky, dit už ani ty pasti nebyly tak zajímavé a upřímně ani už ne tak brutální, i když přiznávám že scéna s jazykem mi moc dobře nedělala, a scéna kdy žena si musela nechat propíchnout míchu aby přežila, už mi připadala nesmyslně přes čáru, to bych se raději nechal zabít, k čemu by mi bylo přežít úplně ochrnutý, to už bylo i na můj žaludek trochu moc, skutečně, už to není hra o přežití, však je to jen vyšetřování, a vyvražďovačka policajtů, dit ty pasti je nemožné už skoro přežít, a opět ani jediný člověk nepřežije past nastraženou, v prvních saw filmech aspoň někdo přežil past, a ty pasti Johna Kramera se aspoň dali nějak přežít, tyhlety už skoro ne, jak sem již zmiňoval, skutečně nudný tupý děj, který už prostě nemůže ničím překvapit,   ale jaká spirála strachu pořád, dit se u tohoto dílu není ani jak čeho bát,  krom toho všeho hudba je nic moc, a postavy sou fakt otravné a na hovno ()

Little_Sawy

Dám tri a nebudem sa k tomu vôbec vyjadrovať..Tlčhuba Rock, bol proste v hlavnej role totálne nahovno. A ups..už som sa vyjadril .. ()

ronyyy

Ze všech Saw filmů bezkonkurenčně nejhorší. Velký podíl na tom má Chris Rock v hlavní roli, který se na to ale absolutně nehodil a jeho přítomnost na scéně byla neskutečně otravná. Atmosféra celkově téměř žádná, akorát konec, kdy se z taťky poldy stala loutka se samopalama, byl celkem zajímavej. ()

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019