Spirála strachu: Saw pokračuje

• USA Spiral: From the Book of Saw (více)

Začíná se psát nová kapitola z děsivé knihy Saw. Zločinný strůjce pokřivené spravedlnosti roztáčí spirálu nečekané pomsty. Mladý detektiv Ezekiel "Zeke" Banks (Chris Rock) a jeho parťák (Max Minghella) vyšetřují děsivé vraždy, které začínají připomínat nechvalně známé případy z minulosti. Nevědomky se tak stanou hráči na šachovnici morbidní hry zákeřného vraha. A to ještě "Zeke" netuší, že spolu s ním bude ďábelskému plánu šíleného zločince čelit i jeho otec, vážený policejní veterán (Samuel L. Jackson). (Vertical Entertainment)

parazit

Příliš jsem od volného pokračování mého milovaného Saw neočekávala, ale musím přiznat, že mne film velmi mile překvapil. Vraždy byly origoš, za mě spokojenost ;) Bohužel mi film velmi kazil hlavní detektiv, který neuvěřitelně přehrával, měl by jít raději někam do cirkusu, možná by mu někdo i hodil do klobouku. ()

Saxos

Máme tu zase směs prasárenských hraček trhajících různé části těla. Jazýček, prstíky, atd. Vše s jednou změnou. Hračky jsou použity na špinavé poldy. Čekal jsem, že se dostane i na místního obšourníka v policejních řadách, který si to rozdával s každou oznamovatelkou v tísni. Nedočkal jsem se. Kulky tedy pořád visí tam, kde se mají houpat. Zápory: opakuji se, ale opravdu už je pře”Savo”váno. Závěr: nedoporučuji, maximálně pro skalní fanoušky. ()

brasek

Strašne primitívna blbosť! Príbeh je mizerný, postavy sú ako keby z iného filmu, pár momentov úplne naivných až trápnych. Miesto solídneho vyšetrovania vidíme ukričané scény, kde ani nevieme kto je kto. Prakticky to nemá žiadnu atmosféru. ()

DJMaroko

Jedna hvězda ze soucitu a za pokračování značky Saw a pastičky. Chris Rock ??? To jako vážně ! I přes jeho snahu to byl otřesný výkon. Marisol Nichols jako hlavní šéfová ? To zavání devadesátkami a tvůrci této sračky asi berou dobrej matroš. Všichni v celém filmu ví oč tu běží a divák žasne když se poldové chovají jako idioti. Jediné pozitivum je délka tohoto utrpení. ()

exe.

Jediné, čo bolo desivejšie ako Spiral bol casting do tohto filmu, konkrétne Chris Rock, ktorý by mal radšej zostať u svojej role komika, pretože pri tomto filme dokázal, že hranie vážnych rolí mu absolútne nejde a plne chápem tú ostrú kritiku na tento film, pretože to, čo ponúka deviaty Saw, je otras, nuda, amaterizmus a neschopnosť podať akúkoľvek autentickosť a podobu s touto sériou. A kto rozhodol, že otca mu bude hrať Samuel L. Jackson? Že by mu došli ponuky na filmy, alebo berie jednu rolu za druhou, ako Nicolas Cage alebo Bruce Willis?  Keby sa film volal len Špirála strachu, tak by to nemalo asi taký úspech, tak pred to dali názov Saw: Špirála strachu, aby to malo väčší hype, lebo inak si to vysvetliť fakt neviem. Deviaty Saw nie Saw, je to len trápny pokus ako len ťažiť z úspešnej značky (podobne to spravil aj druhý Sinister), je to len nudný, nezaujímavý film asi s najviac nezaujímavým hercom v hlavnej  role a jediné, čo zachraňuje tento film pred odpadom, sú pasce, konkrétne 2 scény boli obzvlášť zaujímavé, premyslené a pekne bolestivé. Na druhú stranu bolo bolestivé tento film vôbec sledovať a ľudia, ktorí vyberali hercov a robili casting, tak tým by som dal takú facku, akú dal Will Smith Rockovi pri udeľovaní oscarov. ()

david141474

No tak tohle jako nebylo špatný, na mě to však bylo hrozně rychlý a hrozně rychle to uteklo. Hlavní postava byla celkem solidní, ten konec však změnil vše a mě to teda nesedlo. Hraje zde také Samuel L. Jackson, kterého mám opravdu rád a tady byl takovej nemastnej, neslanej. Zvrat na konci byl však solidní ale ten konec teda vůbec. Smrti a vraždy byly celkem OK. Hra taky nebyla špatná, ale zažil jsem i lepší. Tohle bude asi moje nejkratší recenze, protože nevím co bych k tomu dál řekl. 8/10 Bylo to solidní, teď si jen počkat na 10 díl, který bude letos na podzim. ()

Lilith03 odpad!

Nuda z policejního prostředí s příšernou hlavní postavou. Většího dementa jako hlavní postavu jsem v životě nezažila. A vlastně všechny postavy mi přišli neskutečně hloupé, primitivní a otravné. Tohle je jednoznačně ten nejhorší saw. Mrzí mě, že pro vytěžení z dobrého jména tohoto hororu vzniká něco tak špatného. Moc doufám, že jubilejní desátý díl nás letos překvapí, hold jak tam není John, nestojí to za nic. ()

Easykill

Absolutně bych tohle hovínko nepřirovnával ani nijak nespojoval s předchozími filmy SAW. To opravdu nejde, nemá to vůbec ten feeling ani atmo. Pasti nebyly nijak důmyslně provedeny (Gore se možná povedlo), navíc po 20ti minutách víme kdo je "skládačka" 🤦 Další co mě iritovalo byl samotný Chris, bože, jak ho mám rád tak tohle mu vůbec nesedlo. Strašně přehrával, ten jeho zamračený, rádoby nas*aný pohled zlýho policajta (s dobrým srdíčkem) jsem mu teda nežral ani vteřinu 🤣🤦 co se dá ještě vypíchnout je, že "spirála" si hraje na nějaký přehnaný černošský film plný nadávek, nějak nechápu proč. Tenhle styl se mi sice líbí, ale tady se to minulo účinkem. Do psích pochev plných ušního mazu a ten cz dabing? to je hodně velká tragédie, to sundalo ten film ještě níž, alespoň za mě. Vydržel jsem to do konce, ale bída, takhle to pos*at! ()

argo.smile odpad!

Mozny SPOILER! Ani obstojne gore to nezachrani. Rock sa snazi byt drsnou skalou ale je cely na smiech. Zaujimave je, ze (cierny) chrt raz zlozi jednym drsnym chmatom dobre stavaneho dealera a na konci si nevie dat rady so zaporakom ktory je tiez (biely) chrt. ()

Majoslav11

Deviaty diel série sa najviac vymyká nastoleným štandardom, čo by nemuselo byť na škodu, ale bohužiaľ je. V podstate klasická detektívka (naozaj nechápem tie Zekeho flashbacky), veľmi predvídateľná a neskonale nudná. Jigsaw je použitý len ako pohodlný dejový mostík. Hlavný záporák je tu trochu na smiech, kdeže je charizma Tobina Bella. Vôbec tu nepotrebujeme ani hviezdnych hercov. Slabotka za 1 hviezdu. ()

jojo33

Dozvuky davno stratenej "pilackej" serie. Opat raz zaujmu kvalitne krvave (pascove) mordy a casti tela v "krabickach", vsetko naokolo je vsak uz az parodickym vysmechom celemu hororovemu zanru (i SAW serii ako takej). Chris Rock totalne tupy a zasadne sa do role nehodiaci (jeho sefka s modelkovskym ksichtikom akoze hrajuca tvrdu detektivku je castingovy "vtip" roka), scenar narychlo zbuchana, cisto markentingova zalezitost a este vacsie presvedcenie, ze niektore stare uzavrete nadojene filmove zalezitosti, by sa uz nemali otvarat alebo rozvijat do univerz. Mdle, nezabavne, zbytocne... Ten SL Jackson akoby sem vstupil z uplne ineho filmu, ale jeho fuckovanie a charizma zase raz zachranuju film od najhorsieho. ()

Forty odpad!

Tak pozrel som si to 2x za sebou po prvom pozretí to malo aj dobré chvilky , ale pre boha to čo bolo za koniec ? Tak stupidný koniec a to chovanie postáv pri ňom . Pritom stačilo len hučať , že to nerobí on alebo podobne . Tak som to dal za 2 hviezdy , ale ja som to pozrel znovu a ako fanúšik tejto série som znechutený z tejto časti na , ktorú som sa tešil 2 roky . A samozrejme pred koncom ešte ako tak človek sa drží , ale prišlo finále a hneď po skončení som to vrazil na ODPAD . Tak stupidné správanie a vlastne to finále bolo tak zlé , že Ćčkové filmy sa nemusia hanbiť . A výraz Chrisa Rocka na konci skoro mi prišlo zle . Sklamanie ako hrom . ()

Jarv

Jako kriminální a brutální béčko ucházející, coby přírůstek do série Saw naopak poměrně chabé, a to především kvůli finálnímu zvratu, který zdobil snad každý předchozí díl. Víte, co je horší, než odhalit vraha v první třetině filmu? Odhalit vraha ještě před spuštěním filmu :D :D. Když se mi taková věc stane, cítím, že něco je silně špatně. Ano, děj i rozuzlení nesrší nepředvídatelností. Jediné, co tak mohu pochválit, jsou důmyslnější pasti. Z herců přirozeně nejvíce vyčnívají Chris Rock a Sam L. Jackson, přičemž Rock je castingový omyl roku. Tedy, ne, že by byl jeho výkon vyloženě špatný, ale do takové role se absolutně nehodí. Samuel má spíše epizodní úlohu, není nijak zajímavě využit, a zdá se mi, že jej sem obsadili snad jen kvůli jeho známé "motherf*cker" scéně (znovu :D :D). Přes všechny výtky bych dal pokračování šanci, protože dokáži pochopit, že vymyslet v dnešní době nečekaný a působivý zvrat není vůbec jednoduché. Z toho důvodu budu k hodnocení přistupovat méně kriticky. 50% ()

naytsirk

Tak jestli tohle měl být restart Saw, tak se absolutně nepovedl…To, že se to dalo prohlédnout už takřka od začátku, to by mi zas tak nevadilo, ale celkově to s původní Saw prakticky nemá v čem soutěžit….Takže ještě jednou... restart se nepovedl…. ()

CheeseFigure

Spojenie ,,buddy komédie" (lepší výraz ma nenapadol) a Sawu. No...ono to tak nejak funguje, aspoň pre mňa. Len by to chcelo dlhšiu stopáž. Totiž, ústredný hrdina nie je veľmi sympatický, ale tak nejak je tam, prečo je taký-aký je, ale nie je to moc rozvedené. Potom sú tu pasce, teda to, kvôli čomu primárne na Saw pozeráme. Tých je tu tak-akurát a niektoré sú fajn, iné moc nie. Pritom tá najlepšia sa objavila na internete pred premiérou. Áno, je to tá s jazykom. Mám pocit, že sa trochu vrátili ku koreňom. Jednička bola totiž mix hororu a krimi-trileru. Ale s pribúdajúcimi dielmi táto séria na to ,,krimi-triler" nejak pozabudla. Špirála sa k tomu ako-tak vracia. Ako ale vravím, potrebovalo by to dlhšiu stopáž na to, aby sa jednotlivé veci rozvili. Taktiež zamrzí nevyužitý motherfucker Jackson. Tak som sa tešil, že sa tento matkojeb dostal do mojej obľúbenej hororovej série a nakoniec má takú malú úlohu. To naozaj zamrzí. Čo sa týka konca, tak mám pocit, že moc nesedí do tónov,,Hello Zepp" (znie to divne, ale predchádzajúce konce tak pekne sedeli s touto zvučkou), inak som s ním ale celkom spokojný, i keď chýba ,,Game Over". Koniec otvorený, tak dúfam, že sa tvorcovia k tejto linke nejak vrátia a nedopadne to ako v prípade Jigsaw, kde je otvorený koniec stále neuzavretý. Jasné, veľa vecí by sa dalo spraviť lepšie, zas to ale sérií hanbu nerobí a ja, ako fanda, som celkom spokojný. I keď chápem to malé %. ()

Holly_Molly

Tohle byl nezvratnej důkaz, že když neni Tobin Bell (fotka fakt nestačí), neni Saw film...Chybí tady někdo, kdo by měl aspoň vzdáleně jeho charisma a padouch co je tady, je jenom slabej čajíček, ikdyž motivaci pro trestání zkorumpovaných fízlů má dobrou, protože jsou ve filmu všichni vykreslený jako největší svině, co by zasloužili minimálně genocidu. Ano tady už se nebavíme o "žít nebo umřít, vyber si", protože skoro u všech máte pocit, že má oběť buď málo času na únik ze svojí "pasti" a nebo by umřela stejně, vzhedem ke zranění, který musí pro svojí záchranu podstoupit. Třešničkou na trpkym dortu je pak samotný grandfinále, který bývá na Saw filmech většinou to nejlepší..Ne tak v tomto případě moji drazí. Tady je nám odhalen padouch, kterýho každej dokáže odhadnout sám, protože film dává celkem jasný indicie po celou stopáž a pak nastává totální clown fiesta, při který místo sledování twistu s oteřenou pusou, čumim, směju se a říkam si jestli je ta závěrečná komediální taškařice tvůrčím záměrem a nebo je to jen nehoda...jo a hraje do toho "Hello Zepp", takže je to skvělý tradiční Saw finále, že jo?!......Neni. ()

flyer.nick

Nechápu, čím si Saw zasloužilo takový epilog. Kdyby za film desetkrát neřekli Jigsaw mohlo to být úplně jako samostatné story. Debillní, nelogické, bez nápadu, ale nemuselo to kazit značku. Chris Rock je v tomhle filmu asi nejhorší herec všech dob, při zabití vlastního dítěte se tváří stejně jako při návštěvě cirkusu. Chtěli z něj mít arogantního správňáka, ale je z něj otravný blbec, kterému od první minuty přejete, aby svou hru prohrál. Nový jigsaw je jako celý ten film, jen laciná napodobenina, které chybí mozek. Nové pasti chtějí být jen co nejvíc brutální, ale chybí jim to, co je dělalo zajímavými, nápad a napětí jestli se z nich dostane. V tomhle díle se z pastí dostat snad ani nejde, a jelikož jste si už zaplatili lístek, tak se nejde dostat ani z toho filmu a musíte si přetrpět celých 93 minut pěkně až do konce, a to je váš trest za to, že jste si mysleli, že by Saw mělo ještě pokračovat. ()

zurivymlok

No, jak už napovídá zdejší hodnocení, tak se to nepovedlo. Role drsňáckého (osmdesátkového) poldy Rockovi obdivuhodně nesedí. Hlavně v první půlce, která má stavět různá dramata, působí až směšně, protože dramatickou polohu prostě nezvládá. S. L. Jackson si sem asi jen tak odskočil a hraje tak nějak furt to samé. Film též obdivuhodně selhává v budování napětí a snaží se to maskovat lacinými lekačkami (paradoxně by to tak nerazilo do očí, kdyby si ty lekačky odpustili). Představa policisty pracujícího na vlastní pět silně inspirovaného osmdesátkovými filmy působí v roce 2021 už poněkud úsměvně. Další problém mám s natočením některých pastí. Například trhání prstů zjevně nemohl stihnout. Přitom stačilo naznačit více váhání nebo nějaké přestávky, aby bylo vidět, že tam byly „prostoje“. Konec je tak přepálený, že prostě není uvěřitelný. A jako bonus, člověk znalý všech možných klišé odhadne vraha poměrně brzy – v první půlce filmu (snad jedině motiv je člověku skryt). Je to škoda, protože základní nápad určitě není špatný a mohlo by to fungovat, pokud by se dopiloval scénář a vyměnil režisér a hlavní protagonista. ()

bicekz

Jsem rozporuplný. Určitě jsem rád, že tento díl vyšel a že jsem se na něj podíval. Ale přeci jen tomu něco chybělo, spád je pomalý. Děj se spíš zaměřuje na detektivní část, "hry" jsou na vedlejší koleji a na pár minut. Dá se intuitivně odvodit, kdo je jigsaw, což se povedlo i mně. Rozuzlení na konci filmu je také zajímavé. Přesto byl děj slabší. Ale doporučuji ... a doufám, že to není poslední díl :) ()

Accuphose odpad!

Jak to stručně popsat... připálená Tarantinovka ve stylu Rychle a zběsile. Vlastně by se dalo říct, že Saw už není film, ale žánr. Což samo o sobě není špatný. Netáhne se to, a nemáte čas se nudit, i když scény, dialogy a dramaturgie se scénářem, jsou na úrovni oddychovky. Občas je to moc vyžehlený a občas zase cool drsný, bohužel to celé působí naprosto uměle. Vlastně mi ani tak moc nevadilo, že už to nenavazuje na stokrát propletený twist v původních dílech Saw série, a byl jsem rozhodnut dát 2 hvězdičky, nebýt poněkud dementního konce... Takže sorry jako. ()

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019