V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

Martrix

Vodní svět měl nedávno dvacáté páté výročí a přesto se i po takové době často zmiňuje v souvislosti s nejhoršími filmovými propadáky a především pak jako spoluhrobař (společně s Pošťákem) kariéry jedné velké hvězdy. Je otázka, jestli to není lepší takto, než potupné vyhasínání ve stylu Willise. Nicméně vždycky se najde poměrně početná skupina lidí, kteří se Vodního světa zastávají. Tak jsem si řekl, že zkusím režisérský sestřih, který nabízí skoro 40 min. navíc. Nebylo by to poprvé, kdy zběsilý střih filmu uškodil. A jak to dopadlo? Určitě to prospělo při vykreslení postav a vztahů mezi nimi, občas to pomohlo i po obsahové stránce, ale ta druhá polovina filmu je prostě tak zprasená, že konečný dojem by spravilo buď přetočení, nebo radikální řez zakončený omluvou, že došel celuloid. Prvních třeba 80 minut je Vodní svět sympatické postapo s jakýms takýms přesahem, postava rybáka má solidní obrysy a pokud divák akceptuje, že to není moc chytře vymyšlené, funguje to. Svým způsobem je to totiž komorní survival, kde to stojí hlavně na interakci mezi třemi herci. Jenže pak se z toho stane Mad Max na vodě a těch věcí které přestanou dávat smysl, je najednou strašně moc, takže to celé působí spíš jako fantasy. Samozřejmě jsem četl o změně režiséra a problémech, se kterými se tvůrci potýkali. Jenže ten rozdíl režijního pojetí je u té prodloužené verze tak markantní, že ve výsledku nadělá stejně škody, jako to prostříhání pro kinoverzi. Takže moje hodnocení zůstává stejné, protože to nejhorší si nechali tvůrci na závěr obou verzí. ()

Juto

Jeden z lepších apokalyptických filmov, aké boli kedy natočené. Páčilo sa mi, že film sa nebral vážne. Príbeh filmu je béčkový, ale mne to nevadilo. Bavil som sa. 6/10 ()

Seag

Moj najoblubenejsi film od Kostnera. Je to napadite, a potesi aj dobry Hopper. Ja uz nemam co k tomu dodat. 5* ()

dr.fish

Něco tomu schází, ale úplně blbý to zas není. Mediální masáž udělala z Vodního světa totální propadák, ale ve skutečnosti je to Mad Max v trošku jiném kabátku a není důvod ho shazovat do propadliště dějin. Navíc Kevin i Dennis Hopper a jejich duel, to je lahůdka. 70% ()

EstéCaňa

Stačí jedna věc. Vypněte na chvíly ty vaše vychytralé filmové mozky a zkuste tento snímek vnímat trochu jinak, protože mezi kýčem a genilaitou je tenká hranice. Představte si to. Anarchie vládnoucí v postapokalyptické samotářské utopii, aspoň do té doby dokud osud nezpříčí cesty pubescentnímu mutantovi, zvláštnímu exempláři ženského pohlaví a nebojácnému ofrklému frackovi. Nestačí vám to ? Pro mě je to už od zápletky naprostá balada pro mě tak vytouženou absurditu. 9/10 ()

Šimpy

Strašně se mi chce napsat, že to není až tak špatný film. Má spoustu skvělých scén, jenže bohužel i spoustu velkých problémů. Prvním problémem je hned první scéna filmu a nemyslím tím pro její jistou nechutnost, ale pro díru v logice, kterou vytváří a nutí mě přemýšlet o největší chybě scénáře. A tím je neustále zmiňovaný nedostatek vody. Hrdina recykluje vlastní moč na vodu, musí ji zbavit všech solí a dalšího obsahu, což je velmi náročný chemický proces...nebylo by jednodušší destilovat slanou mořskou vodu? Pokud je schopen to dělat s močí, proč ne s mořem? Nemluvě o tom, že pokud je většina planety pokryta vodou, znamená to taky větší odpar, častější a větší srážky a tudíž i větší množství sladké vody.....a zachytit ji nepovažuju za takový problém. Dalším problémem jsou scény typu Deus ex Machina či závěrečná "bungee jump" záchrana (to lano skutečně nevypadalo gumově). A scéna pod vodou skutečně vypadá jako sračka z nejhoršího béčka. Prostě filmu, v porovnání s Postmanem chybí uvěřitelnost. Ale zase je tu Dennis Hopper a jeho neuvěřitelné hlášky a koukatelná Jeanne Tripplehorn. A naštěstí to nekončí klasickým happy endem. A nebo jsem měl prostě dobrou náladu na koukání a tak shrnuto, se mi i líbilo... ()

forsythia

Nevěděla jsem, že Costner umí být až tak nesympatický, a plave v tom jak ryba ve vodě. Na mateřské city něžné polovičky diváctva zatím útočí malá otravná holka. Jinak samá voda, samá voda. ()

mortak

Kterak překrásná svobodná "matka" zatvrdlé srdce prkenného mutanta Kevina lásce otevřela a jeho život bojem za správnou věc naplnila. A tak Kevin běhá, plave i potápí se, a je neprosto neprůstřelný (a pokud něco schytá, nepotřebuje na rychlé zahojení ani kolalokovou limonádu). Béčkové rodinné postapo se slušnými, ale připitomělými akčními scénami. Ale ty dvě hodiny se občas dost vlekly. ()

tom88

Je to film čisto len pre zábavu a mňa teda pobavil dobre. Costner sa snaží, ale nie je to ono. To v tomto filme vôbec nevadí. Je to nadpriemerný dobrodružný film, ktorý má určite niečo do seba. Atmosféra je tam dobrá, akcia nechýba, vizuál a triky ujdú. Chyby a nelogičnosti možno trochu uberajú na kvalite, ale to sa v tomto prípade dá odpustiť. 75% ()

moviefilm

Preboha, ako sa mohli Kevin Costner a Dennis Hopper zapredať takémuto bezduchému scenáru.Mne sa ani nechce veriť, že toto natočil tvorca Tanca s vlkmi. Snád len úvod a nadupaný zvuk vybojovali tejto zlátanine tie dve hviezdičky.Ale ked to budete brať ako dokument "Ako vyhodiť do vzduchu miliony za nič", možno sa aj pobavíte... ()

Nivenx

Kritizovaný film snad ze všech stran, ale mě se tento film líbil. Je přece úplně jasné, že takhle by to nikdy nemohlo být, aby měli "čmoudi" ropu, cigára a prostě všechno, co by jedli, když byla všude jen voda. :D Ale snímek Vodní svět je zábavný, nápaditý a skvěle zahraný. Pro mě 70% ()

Mylouch

Škoda, že se propracovaný výtvarný nadhled nepodařilo obohatit třeba o bohatší konverzačně sarkastickou stránku jinak trochu řidšího scénáře. I tak se jedná o slušnou ukázku Costnerových hereckých hříček v originálním technologickém prostředí a Howardovy ♫ ambientní hudby. 3-4* - "Je pevnina krásná ?" - "Uvidíš." ... "Jsi blázen, když věříš něčemu, co jsi nikdy neviděla." Čmoudi a Dennis ()

Prometheus69

Mě to bavilo... nevím co všichni proti tomu mají. Dokonce třeba víc než Meed Max... Nejvíc rybolov ever never forever! :D Problém je v tom že do toho bylo investováno tolik peněz.. že výsledný dojem už tak super není. ()

eJacques

...Perfektní námět a scénář... Nechápu výtky ostatních... Neváhám ani minutu... Film měl skvělou myšlenku i Costner je přesvědčivý... Každý katastrofický film nemusí být zákonitě o umírání lidech po výtrysku sopky apod., ale lidský aspekt a touha po přežití, jakožto i touha po moci (viz vynikající Hopper) v období po ní, je to o co tady jde... Skvělé dobrodružství... ()

eye candy

Tenhle bijak jsem videl asi padesatkrat. Dobre, nektere sceny jsou vazne trochu hloupe a ten hepac to kazi, ale zabak costner a jeho katamaran na kterym si pestuje citronek:), holohlavy d.hopper, motorove cluny, vybuchy, balony, pevnosti, rezave zelezo, pro me je to proste krasna akcni postapokalypticka pochoutka ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western