Robin Hood

Velká Británie, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Hudba:

Clannad

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, Nick Brimble (více)

Série(3) / Epizody(22)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

julie_mie

Kdo nebyl zamilovaný do Michaela Praeda. Vega a její pravidelný příděl dětské sladkobolnosti. Nostalgie. Skvělý dabing Marka Vašuta. Škoda, že ho potom předabovali a úplně zničili. Na to jsme bohužel mistři. Ničit dokonalé. ()

Pan_Kachna

Jedno ze zcestných vzpomínkových hodnocení, pro děti to muselo bejt v době revoluční úžasná bomba, ale dnes je to k pláči...příšerný kostýmy, dialogy i herecký výkony. Béčko typu polského Zaklínače, ale výrazně, výrazně horší. ()

Venus7

Pro mě jediný, ten pravý Robin Hood! Michaela Praeda jsem milovala. Kéž by tento seriál v televizi opakovali! ()

FauSSt

Serial mojho detstva...ked zabili Robina tak bez hanby aj nejedna slza ukapla... niesol som to horsie ako smrt Winnetoua. ()

HBJ

Tohle je klasika a netýká se to jen atmosféry nebo hudby, nic na tom neubraly ani ty roky..Za komančů tady nebyl lepší seriál, i když dneska ten dabing s Vašutem zní dost komicky :) ()

kontrolor

Dosť mi to oživilo detské spomienky na tento seriál. Paráda. Každý chcel byť Robin, ja nie, ja som chcel byť Nasir. Keď rátam bojovníkov zabitých mečom, skoro každý zomrel tak isto. Meč ošúchaný o brucho.😁 A to mi vadilo najviac ináč paráda. 👍 ()

onsik84

Těch nej by u tohoto kultovního seriálu bylo strašně moc...Jsem štastný přeštastný, že se mi povedlo po tolika letech opět shlédnout původní 2 série, které jsem doslova hltal najednou:-) Jedná se o naprosto nejlepší příběhy Robina Hooda, který jsem kdy viděl. Jasně že po stránce efektů a soubojů nemůžeme porovnávat s moderními triky a digitální techologií, kde lze naklonovat armádu vojáků, avšak svým dějem, mytologií a napětím nám to bohatě vynahradí. Obětoval jsem dokonce kvalitní zvuk a shlédl jsem seriál, díky nejmenovánému obětavci, kterému tímto děkuji, v původním českém dabingu, který by dnes už asi těžko vznikl! Role si tu střihla herecká esa např.:Vašut,Adamovská,Heřmánek,Topfer,Postránecký,Moravec,Zahajský,Vinklář,Rosler a mnoho dalších...Už chápu, že se říkalo, český dabing, špička v oboru! Také mne překvapilo, že ze druhé série nebyly nadabovány díly 5 a 6! Teď už těžko zjistím zda-li je ČST vysílala, ale díky internetu dnes již Nic není nemožné...Poctivý seriál na který se nezapomíná:-) ()

Dauphin23

Dve hviezdy za atmosféru a spracovanie, jedna za Clannad plus jedna čisto nostalgická... Pre nového diváka už asi miestami trápne, ale vo svoje dobe špica a "skvosty" typu Xena tomu nesiahajú ani po členky, toto ešte malo srdce. ()

HoneyBoney

Úžasná vzpomínka na úterní Vegu, kdy Robin ovládl celý můj svět :o) Zamilovana do něj až po uši, plakáty všude.. Dnes samozřejmě krásný chlap, úžasná hudba, milý příběh... ()

JUX

Season 1 4*: Robin Hood and the Sorcerer 4* - viz samostatne hodnoceni na csfd. The Witch of Elsdon 3* - nuda. Seven Poor Knights from Acre 5* - krizaci jsou docela strasidelny. Alan a Dale 3* - nuda. The King's Fool 5* - John Rhys-Davies jako Lionheart vynikajici, i namet velice slusnej. ()

MaroCR

Ale ta čtvrtá je spíše z nostalgie :-) Fakt je ale ten, že "podívané" typu Xeny a Herkula se tomuto seriálu nemohou ani zdaleka přiblížit ()

Klimo

Mohol som mat okolo 5 rokov, ked som tento serial pozeraval. Vtedy sa mi to zdalo ako fagt paradny serial. Odvtedy som ho uz nevidel, v telke ho uz proste nedavali a doteraz som ho nevedel nikde zohnat. Teraz mam 27 a konecne sa mi ho podarilo zohnat. Mal som dost velku obavu ci ma vobec este zaujme a ze ci nebudem sklamany, bo uz ma vela serialov z detsva, ktore som videl po tolkych rokoch normalne sklamali. Nastastie toto je presny opak, paci sa mi hadam este viac ako predtym. Fagt velmi dobra praca. Normalne si to vsetko predstavujem , ako sa im vtedy v lese muselo zit, atd.... Proste ma to vtiahlo do deja, co uz dnes dokaze maloktory serial. ()

zelvicka82

Nejlepší seriálový Robin Hood. Nebylo by od věci,kdyby jej některá z televizních stanic opět uvedla do programu místo tureckých telenovel o:) a připoměla a zároveň osvětlila tak dněšní nejmladší generaci,co je čest,oddanost,láska a že dobro vždy zvítězí. ()

Peregrina

jak já milovala Praeda.....to se ani nedá vylíčit. Celé večery jsem si představovala že jsem Mariana a on mě pořád odněkud zachraňuje a sny končily, kterak cváláme na koni obzorem (v devíti letech, to jsem ještě naštěstí neměla erotické fantazie :-D) Jinak jsme na základce z toho měli kult, na melodii z macha a šebestové - "My jsme žáci třetí béé" jsme zpívali - "My jsme žáci z třetí ááá, milujeme Robina, Robin je v Sherwoodu, Guisborne dostal přes hubu. Guisborneovi vojáci, mají cosi na práci, hledají Robina, šel s Marion do kina" Jojo, srdcová záležitost. Pět ()

Revelate_17

Pořád mi v uších zní ta překrásná hudba. Tohle býval hodně dobrý seriál. Při srovnání s dnešními interpretacemi starého dobrého Robina Hooda, je tahle zřejmě nejlepší. Nejsou tam žádné zbytečné machrovací scény. Vysoké hodnocení bude určitě dáno i dobou, ve které jsme seriál zbožňovali. Stejně jako Covington Cross a další budou ale už navždy patřit k tomu nejlepšímu britskému a středověkému, co jsem jako malá viděla. ()