Špičkový hacker Stanley Jobson byl propuštěn na podmínku z vězení, kam byl odsouzen za internetové podvody. Krátce poté ho navštíví atraktivní dívka Ginger. Její šéf Gabriel Shear by mu chtěl nabídnout práci. Muž je odhodlán dodržet podmínku a odmítne. Ginger ví, že Stanley nutně potřebuje peníze na právníky, s jejichž pomocí chce získat do péče dcerku Holly. Nabídne mu sto tisíc dolarů za to, že se s jejím šéfem jen sejde. Poté, co Stanley projde těžkým testem, Shear mu nabídne za další spolupráci 10 milionů dolarů. Má vytvořit červa, který pronikne do přísně střeženého systému. Cílem je tajné vládní konto s prostředky na boj proti terorismu. Stanley se sejde s dcerou a slíbí jí, že už brzy budou spolu. Sleduje je ale vládní expert Robetson, který už ho jednou dostal za mříže. Senátor Reisman, který Sheara tajně podporuje, chce, aby byla akce zastavena. Ten to však odmítne a senátor na něj pošle komando zabijáků. Shear se z pasti prostřílí. Šokovaný Stanley, který byl účastníkem přepadení, chce se vším skončit, proto mu Shear unese Holly. Stanley je nucen dokončit červa, aby zachránil své dceři život. (TV Nova)

RadimFišer

Když jsem poprvé viděl tento film, tak se všem v kině zastavoval dech vzrušením. Neznám nic lepšího. Dokonalý skvost s úžasně vyjádřeným vzrušením. Zcela doporučuji, pět hvězd je optimální. ()

Money_too

Dle mého nepochopený film,soudím tak dle hodnocení. Vynikající výkon Travolty jako záporáka,ale hlavně konečně jinej než americkej konec. Padouch vyhrává, amerika prohrává.... ()

mls

Veĺmi efektne nakrútený film, ale takto má vyzerať hackovanie? Uberá to filmu na dôstojnosti a nemám to rád. Určite je však tento film vydarenejší ako žánrovo podobný Hackers. ()

P.J.2

Ve všech směrech dosti průměrný film...kdybych přimhouřil obě očička tak bych hodnotil čtyřma hvězdama ale bohužel to neudělám jelikož mi v tom vadí ten největší problém, a to ten že tenhle film se bere strašně vážně. U toho to začíná a taky končí. ()

bery71

Devadesát procent filmu těžkej standart. Herci průměr, kamera průměr, režie i scénář taky. A celé je to založené na tom, že nikdo neví co a jak chtějí přesně udělat. Občas sice Travolta řekne něco nad čím se zamyslíte(asi 5 sekund), ale to je tak vše. ()

merigieren

Tenhle film zachraňuje jen hezky odehraný chladný záporňák a mraky bouchající C4. Ohledně počítačů by se autoři mohli učit od IT Crowds, ty bláboly co tam říkali se snad ani nedají brát vážně. A to moralizování ke konci, vážně nevím proč nedat 2*?, asi proto, že to nenudí a těm PC blábolům se dá i smát :-). ()

DHDV

Svižnost a krátká stopáž, to sou největší výhody tohoto filmu. Tváří se to jako nadupaná jízda kde je vše hrozně „cool“ ale ve skutečnosti, film nenabízí žádnou hlubší scénu po dramatické stránce. Jinak Travolta, Jackmen a Berry správná volba (taková neokoukaná trojice)…. ()

Heroine odpad!

Z filmů jako je tenhle, mám po jejich zhlédnutí takový nepříjemný pocit. Napadají mně věci jako "proč to vůbec vzniká?", "kdo má na to čas a energii, aby vytvořil něco takhle nanicovatého, plytkého a nezajímavého?". Možná v tom byla velká ambice, ale výsledek je chabý. Hrdina nemá charakter, kráska je otravná a nezajímavá, a záporák je trapnej. Příběh je jednoduchej a hloupej, není to zábavné, a ničím originální. ()

Hapretor

Velmi svižné tempo. Travolta se začíná obalovat tukem, Jackman je sympaťák každym coulem a Halle Berry je neskutečně hot pusinka. Výbuch v bance krása (je zde vidět, že si tvůrci dali záležet). Akce sice nereálná, ale nápaditá a to se počítá. ()

HDeer

Počnúc faktom, že okrem Halle Berry film nemá viac čo ponúknuť sa mi nezdal až tak mizerný. Hugh Jackman tiež nebol zlý, ale na túto úlohu by sa mi viac hodil niekto ako Giovanni Ribisi. Celé mi to ničila akási dysfunkcia ktorá nastala okolo začiatku keď Stanleyho naverbovali. Chyba filmu je pravdepodobne v tom, že sa v ňom neudeje nič čo by ste nečakali. ()

helloween93

Totálně průměrný film, ze kterého si nebudete pamatovat po chvíli nic. Snad jen tu úvodní scénu výbuchu...Zajímalo by mě, co na tomhle filmu stálo 100 milionů. Johna mám rád, ale jeho postava tu byla opravdu podivná. Nejprve tlachal o Hollywoodu a poté zachraňoval americký způsob života...2* ()

MickeyStuma

Zábavná akční jízda, která má rozhodně grády. Efektní výbuchy, dokonalé přestřelky, automobilové honičky jako z gangsterského filmu a krásná žena. Halle Berry je neskutečně sexy, Hugh Jackman je skvělý, John Travolta coby záporák tu předvádí úžasný veletoč. Zápletka příběhu je sice jednoduchá, ale je to tak mistrovsky natočeno, že se to v oné atmosféře zcela ztratí. Úchvatná scéna s autobusem ve finále filmu. Řemeslně zručně odvedený snímek, který nemůžu jinak, než doporučit. ()

BeranSon

Diváka by to mělo v první řadě chytnout, ale tady nechytne téměř nic. Tuctový film nabitý hvězdami těžkého kalibru, který je absolutně bez děje a jen s několika málo dobrými momenty. Jako muž musím ocenit krásu a hlavně svůdnost Halle Berry, jen díky její postavě jsem to dokoukal do konce, tak doufám že je režisér Dominic Sena rád, že jí přetáhl na svojí stranu. Jako odreagovačka to ještě ujde. - 3/10 - ()

pravo

Film Swordfish: Operácia Hacker mi ponúkol presne to čo sa dalo vydedukovať už z názvu filmu a obsadenia. Jedná sa o pomerne svižný akčný thriller s nezabudnuteľnou úvodnou scénou, ktorá z filmu evidentne vyčnieva a kladie na snímok väčšie očakávania ako sa nám v priebehu hodinky a pol dostane. Ja osobne som bol vcelku spokojný a spracovanie hackerskej témy mi prišlo zaujímavé a v rámci relaxačného sledovania sa film u mňa zaradil medzi silnejší priemer. ()

Barak

Dominic Sena se po vcelku povedených 60 Sekundách vydal ze světa automobilových lupičů do světa "počítačových lupičů". Opět sebou na palubu vzal pár hvězdných jmen a opět se mu to docela povedlo.... Hugh Jackman tu vypadá strašně "cool" - ale bez té naušnice by mu to slušelo mnohem více -, Halle Berry ukáže na pár vteřin prsa, což je pro některé určitě lákadlo, a John Travolta i když je to velká svině, tak jsem ho prostě žral s každou jeho hláškou a fandil mu od začátku do konce - mimojiné i jemu. Má to neskutečně boží úvodní scénu, kdy má Travolta párminutový monolog, přičemž se tváří strašně drsně a získává všechny vaše sympatie, pak následuje bombastická a zpomalená obíhačka, kdy tam všechno vybuchuje - na plátně to musí být paráda -, no a tím to svým způsobem skončí, neboť nic tak úžasného už se tam neobjeví. Po takovém fantastickém nalazení se, že tohle bude pecka jako hrom, přichází docela zklamání, v podobě nudného tlachání - kromě Travolty samozřejmě, který vždycky řekne něco strašně chytrého - s několika dobrými scénami, jakými jsou honička v ulicích nebo první seznámení Hackmana s computerem, či vyloženě špatnými - sestavování hydry. Aspoň že to všechno vypadá strašně hezky - barevné, s takovým "steel" nádechem. A ten závěr je chytře vymyšlený, ale to provedení je totálně, ale totálně debilní - však uvidíte sami ;) Po úvodní scéně jsem čekal něco víc, ale i tak to příjemně uteklo a já se u toho docela bavil.... 7.5/10 ()

Scénáristou Hitmana…

Scénáristou Hitmana…

25.10.2005

bude Skip Woods. Ten má na svém kontě krom několika minimálně známých projektů také práci na filmu Swordfish: Operace hacker. Otázkou zůstává, jestli dějovou skladbu tak ostře sledovaného projektu… (více)