Ounak

Pro mě nejlepší válečný film. Když uzmu patriotismus který k tomu samozřejmě patří a američtí fandové více upustí emoce pak se jedná o špičkový film bez kazů. Vylodění v Normandii je nejohavnější válečná scéna kterou jsem kdy viděl. Úžasná kamera a perfektní herecký výkon Toma Hankse a ostatních členů jeho skupiny. Ve filmu nechybí soucit, nenávist, láska, humor a vše je vyrovnané nic nepřevyšuje. Jednoduše se to panu režisérovi moc a moc povedlo a tak stanul tenhle skvost mezi mými nejoblíbenějšími filmy. ()

reccal

Velmi syrové a naturalistické, alespoň co se bojových scén týče. Spielberg opět dostál své pověsti a vytvořil nádherné dílo, na které se bude ještě dlouho vzpomínat. Zobrazení vylodění v Normandii se vetkne do paměti jako máloco. ()

zigi

Pro válečný filmy mám slabost. Vylodění ani slova nepotřebuje, kdo viděl, pochopil. Samotný příběh nezaostává ani krůček od fantastických záběrů a hereckých výkonů. Mimořádná autentičnost, zvuk, prostě všechno. U tohodle filmu prostě nejde zakrýt emoce. ()

Al90

Jak řekl Tom Hanks na konci filmu...,,Zasluž si to,, ....... tak já říkám,tento film si 5 hvězdiček zaslouží :) ()

KleaCarter

Před shlédnutím tohoto filmu jsem opomněla podívat se na čsfd.. po shlédnutí jsem sem šla s očekáváním hodnocení filmu okolo 70% max., a to pouze díky efektům. Vylodění v Normandii je sice ve filmu až "zolovské" a dechberoucí (v tom nejlepším slova smyslu, o tom žádná), ale se zbytkem filmu nadšení končí. To, že se skupina vojáků na rozkaz vydala směrem do srdce Francie, aby přivedla nějakého vojína domů mamince mě celý film fascinovalo... to, že se ta skupina se svým vytouženým cílem náhodou setká uprostřed pole a společně jdou bránit most proti Němcům...(ti Amíci jsou všichni tak statečný a vždycky držej spolu!) mě fascinovalo ještě víc.. Ale jinak scénář viz. "teď už přijdem i o ponožky" se mi vcelku zamlouval a herecké výkony (Berry Pepper!, Edward Burns) také super...jen tu nominaci na oskara pro Toma Hankse nikdy nepochopím, na herce jeho kalibru to byl naprosto průměrný výkon. Hudbu jsem vůbec ve filmu nepostřehla, což nechápu, protože Johna Williamse mám skutečně ráda... tady mi neutkvěl v hlavě ani tón. Celkově tedy 60% s odřenýma ušima... ()

klaranapoli

No jedinej válečnej film, kterej jsem dokázala zkouknout až do konce, ale ta pointa, že oni vyšlou vojáky aby přivedly domů nějakýho Ryana a pak tam kvůli němu všichni umřou? Ty vole, já být tím Ryanem tak padnu radši taky tyjo. Ale konečně film, kterej nám mladším ukáže jak opravdu probíhala 2. světová válka, aniž by to bylo jakkoliv přehnané a zkreslené, nejlepší válečný film z této doby. ()

Unrealik

Technické stránce není co vytknout, ta je perfektní. Jenže problémem je, že mě film prostě nevtáhl do děje, byť i přes délku rychle utekl. Asi by se mi líbilo seriálové zpracování. ()

RomanBond007

Dobrodružstvo vojakov zachraňujúcich druhých vojakov, ale najmä vojaka Ryana. Pekné vyobrazenie smrti a chaosu v svetových vojnách. Herci to zahrali bravúrne, veľmi sa priblížili do 40. rokoch. Hádam najlepší vojnový film podľa skutočných udalostí (možno). 90%! ()

steews

Skvělý válečný film, který není jen o válčení a válečných hrdinech, takže stojí za shlédnutí i pro ty, kteří je nemusí. ()

raru

Musím potvrdiť golfistove slová-vylodenie v Normandii mi vyrazilo dych.A myslím,že nie len mne,ale celému kinu.Tak realisticky natočené bojové scény,klobúk dolu.Film je režijne, herecky a hlavne kamerovo zvládnutý na jednotku,až na hlavnú myšlienku,tá je podľa mňa scestná a v rozmeroch svetovej vojny nereálna.Ale to je Amerika..... ()

montel

2. světová válka je v plném proudu a kapitán Miller (Tom Hanks) je postaven před těžký úkol. Z válečné vřavy má zachránit a dovést zpět domů vojína Ryana (Matt Damon), který ve válce přišel o čtyři bratry a jehož matka chce svého posledního syna vidět živého a zdravého opět doma. Kapitán Miller z této situace není příliš nadšený, ale se svou jednotkou se chystá splnit rozkaz a nasadit své životy, za záchranu jediného...Asi nejlepší válečný film, jaký jsem kdy viděl. Spielberg dokázal natočit úvodní půlhodinovou scénu tak dokonale, že i kdyby byl zbytek filmu špatný, stejně bych mu musel zatleskat. On je ale celý film výborný, nejen díky skvělému scénáři, ale také díky partě výborných herců. Prostě dokonalé dílo. 90% ()

HororSamael

Tak toto je přesně šálek mého čaje. Dokonalost prostředí, maximální napětí, opět výborný Tom Hanks a v neposlední řadě maximální body za kameru. Škoda, že takových filmů je opravdu málo. ()

Robbie

Vylodenie v Normandii je najlepšia vojnová scéna akú som kedy videl. Bez srandy, nič to netromfne. Už len za úvod si tento film zaslúži 5*, aj keby zvyšok príbehu bol o boji s mimozemšťanmi. Našťastie je však celý film výborný :-) ()

Nitram_Lark

Film popisující vylodění a postup spojeneckých sil ve Francii v hvězdném obsazení Toma Hankse proti nacistům. Skupina amerických vojáků hledá vojína Ryana, který zůstal jako poslední ze synů. Ovšem Ryan nechce opustit své kolegy bránící klíčový most ve městě. Dojde na kruté boje. Jistě nechybí i trocha té "americké propagandy".. Film hodnotím kladně, 4 / 5. ()

leonskennedy

O dost lepší než TČL.Vynikající příběh i herecké obsazení a jejich výkony.Vylodění a závěrečná bitva jsou legendární plus němčourovo vystřelený oko skrz optiku jeho sniperky. ()

mERRth

Mrzí mě, že jsem tento film neviděl na plátně. Určitě by to byl ještě větší zážitek, než z televize. Realisticky zobrazovaná tehdejší doba mě dostala do kolen a po celou dobu sledováni jsem měl husí kůži a bušilo mi srdce. Ne nadarmo patří pan Spielberg mezi ty nejlepší a nejpopulárnější režiséry. ()

valdakubik

Beze sporu nejlepsi valecny film vsech dob. Uz jen ten zacatek vylodeni v Normandii do dneska nechapu jak to mohly natocit. Bylo to jako kdybych se dival na skutecnou valku. Film nema chybu a hlavne opet fenomenalni Tom Hanks. Opet pet hvezdicek. ()

AdaProfa

Nejsem vůbec žádný nadšenec válečných filmů, musím však uznat, že tohle je opravdu jedinečný film. A určitě mi spousta lidí dá za pravdu, že nejlepší válečný film vůbec. Skvělá režie spolu s perfektními herci. A úvodní scéna vylodění v Normandii je naprosto špičkově natočená. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018