C0r0ner

Nejlepší Spielberg a nejlepší válečný film všech dob. Pravděpodobně navždy. Scéna z pláže je jeden z nejrealističtějších obrazů války, který kdy byl natočen - špína, krev, zmatek, rachot, zoufalství, strach, smrt. Je tu všechno v plné míře. I příběh jako takový je perfektní (první zachraňování Matta Damona) a odráží realitu - hrdinové se konce dožít nemusí. 100% ()

bourec

Filmy válečný moc nemusím. Ale pokud na to přijde, a film má i příběh a zápletku, která není složená jen s obrany nebo dobývání něčeho, jdu do toho. Proto se mi Ryan v režii mistra mezi mistry tak líbí. Na pět to samozřejmě není, ale i tak pohoda. 80%. ()

Phos4rus

Zcela vyjimecny valecny epos. Zde Spielberg ukazuje na co ma a co umi. Krasna kamera, bozi zvuk a trosku pokulhavajici pribeh. Opravdova krasa.{teda ne ze bych se vyzival v krutostech valky, ale berte to filmove] ()

Wormboy

Spielberg je filmarsky macher. Z tohto pohladu je Zachrante vojaka Ryana skvelym filmom. Je natoceny velmi umne, vsetci herci su vyborni, akcne sceny su dynamicke, hudba je velkolepa. Ale to je asi tak vsetko. Mne vsak vo filme chyba to, cim je Tenka cervena ciara tak skvela...ten ludsky podton, ktory je v Ryanovi okliesneny na pochybovanie o zmysle danej misie. No a samozrejme pritomnost hrdinskej smrti, patetickych vylevov a pod., je pre mna vo filme takehoto kalibru absolutne neprijatelna. 3,5/5* ()

Andre3000

Pokaždý když vidím tu scénu jak leží ten Němec na Američanoj a zapíchne mu tam ten nůž, tak je mi fakt na nic a nejradši bych do tý pos..ný války šel, kdyby se to dalo...ano takový zážitek ve mně ten film zanechal. To snad hovoří za vše!!! ()

danecek24

56. Zlatý Glóbus za rok 1998 - cena (2) - *Nejlepší film (drama), *Nejlepší režie - Steven Spielberg + nominace (3) - Nejlepší herec (drama) - Tom Hanks, Nejlepší scénář - Robert Rodat, Nejlepší hudba - John H. Williams ()

Pajky3

Tom Hanks a válka, nebudu zastírat, že tohle spojení prostě funguje a nebudu se zbytečně rozepisovat, protože vím, že bych se jen a pouze opakoval. Ryan a jeho záchrana se mi líbí, samozřejmě nejvíc závěr a úvodní vylodění. Plné hodnocení nedávám jen kvůli tomu, že válečný filmy nejsou úplně mé top a kvůli tomu, že délka mě vždy odradí od další projekce. ()

necisty

Válečné filmy by měli pouštět těm idiotům co války způsobují. Úvodní válečná scéna je tak realistická, že se mi při detailních záběrech na vnitřnosti apod. dělalo zle. Už jsem viděl spoustu filmů o vylodění v Normandii, ale tohle je doposud bezesporu nejlepší. Je tak dokonalý, že mu nejde dát míň než 5, i přestože to není má oblíbená tématika. Také si nepamatuji film, který by mě dojal hned v prvních třech minutách. ()

pakobylka

----- "Vím jen, že s každým, koho zabiju, se vzdaluju domovu." ----- Tvář války bez make-upu, který by zjemnil její tvrdé rysy - a bez brýlí ... jakýchkoli, které by zakryly její chladné oči a lhostejný pohled. V jejím stínu je smrt lehká ... těžké je umírání. Nicméně ... gesto záchranné mise si mohla dovolit jen země, přes kterou neprošla fronta - země, jejíž vojáci nebojovali v troskách svých vlastních měst ... na hrobech svých vlastních rodin ... o osud své vlastní země. Protože to bylo právě jen gesto ... v moři hrůzy a utrpení, které stvořila druhá světová. Jak změříte bolest všech, kteří přišli o své blízké ? Má větší váhu žal rodičů, kteří přijdou o tři ze čtyř synů ... těch, kteří ztratí jediné dítě ... nebo sirotků, kteří už nikdy neuvidí matku ani otce ? Přesto si vojín Ryan, kterého bylo třeba zachránit, jednoznačně zaslouží čestné místo na filmovém nebi - mezi těmi nejjasnějšími hvězdami. Za přístup k tématu ... za pokoru ... za upřímnost. P.S.: V žádném případě nechci zlehčovat nic z toho, co bylo odvyprávěno, ale ... co kdyby vojín Ryan bez reptání uposlechl rozkaz a pokazil tak Stevenu Spielbergovi jeho pěkné, naturalisticky pojaté drama ? Nikdo by mu to nemohl mít za zlé ... každý, kdo se v těch temných dobách pokoušel uchovat si čest - nebo jen prostou lidskou slušnost, může být právem považován za hrdinu. Protože tak o své vlastní vůli podstupoval větší riziko než ostatní ... protože se tak dobrovolně vzdával života. ()

campix

Opulentní a surové válečné veledílo. Úvodní vylodění a závěrečné bránění mostu jsou jedněmi z nejlepších a nejintenzivnějších válečných sekvencí jaké nám filmografie dosud nabídla. Steven Spielberg ve vrcholné formě. ()

Juto

Veľkolepé, trýznivé majstrovské dielo, ktoré neochvejne dokumentuje náhodnú hrôzu a hrozný pohľad a škaredosť vojny. Je to emocionálne peklo. 9,5/10 ()

Biggy

Poslední dobou se snažím studovat kompletní hereckou filmografii Hankse a tu režijní Spielberga. Po dost dlouhé době jsem si v maximální možné kvalitě pustil tuhle pecku a opět mi vyráží dech. Hanks v jedné z jeho životních rolí, dokonalá kamera, perfektní scénář, napínavé akce, parádní herecké obsazení. Filmu nechybí akce, zároveň ani vtip a vyšperkovaný pohled na válku očima pár statečných vojáků, kteří bojovali na té správné straně. Vylodění je zase jedna z nejlepších a dechberoucích scén od Stevena pojatá dost realisticky. U tohohle filmu se prostě nedá nudit a člověk y i tu slzu na konci uronil. 5/5 ()

BoXBe

Tom Hanks + Steven Spielberg = VŠNL k filmu jako je Vojín Ryan. První půlhodina odvaří snad každého a následující drama, ať už si o jeho původnosti myslí kdo chce co chce, patří mezi to nejlepší co sem posílají na kotoučích přes Atlantik. 2021: Závěrečná akce taky nemá chybu. Dokonalá předehra k ještě lepším Band of Brothers. ()

čidlo

Steven Spielberg je prostě špička v tom co dělá a jak to dělá. Jen málo kdy se stane že udělá chybu. Mrzí mě jen že takovích jako on je málo a on nebode žít věčně. K tomuto filmu jan asi tolik,asi bude málo lidí co to ještě nevidělo a tomu málu můžu vřele doporučit !100% ()

mmmxzzz

Jere ** Jednoznačně velice, velice přeceňovaný a až moc přechvalovaný film, zejména první půlhodina. Tj. vylodění na Omaze. Nevím čím to, patrně všechny dotyčný uchvacuje rámus zbraní, svištění kulek, sem tam ojedinělý výbuch, stříkance červené barvy, to všechno se = ubohý američtí vojáčci „proboha jak tam umírali“. Tak se mi zdá, že snad jsem jediný kdo si všímá i jiných věcí. Pro mě toto přechvalované vylodění je tak na úrovni céčkových válečných filmů. -------------------------- lord.vader * Jedno z největších zel, co kdy bylo natočeno. Ignorace historických faktů (Kdyby se vyloďovali Američané na pláži Omaha za takových podmínek, dělají to neúspěšně dodnes. Smiřme se také s faktem, že každý německý voják opravdu nebyl krvelačný, brutální a zvířecký skinhead.) už bývá ve válečných filmech trochu folklór, tady ale ruku v ruce s celkovou spielbergovskou pompézností obzvlášť vyniká. Co se potom týče nezbytné (ale jindy - mně jako amerikanofilovi - sympatické) patetičnosti: Takhle trapně mi nebylo ani při emmerichovských hovnech, co lezla z pusy Billu Pullmanovi ve "Dnu nezávislosti". ()

Blackros

Podle mého jeden z nejpřeceňovanějších filmů všech dob. Tom Hanks a ostatní herci sice zvládají svoje role na jedničku, ale permanentně jsem měl dojem, že se dívám na komedii zesměšňující americké vlastenecké chování. Jenže lidé se nesmáli a Hanksovi se ocenění jen hrnuli. Myslím si, že celý příběh se zdá až neuvěřitelný, že by armáda obětovala tolik mužů kvůli záchraně jednoho, když záznamy napovídají, že skutečnost vypadala jinak. Nemůžu než nesouhlasit s většinou....30% za slušné herecké výkony, pěkný soundtrack, a za realistické znázornění vylodění v Normandii. ()

EstéCaňa

Možná trochu přeceňovaný film. Nechci tím nějak zbochybňovat kvality filmu, ale přece jenom se dělá kolem něj zbytečný humbuk. Autentická ukázka hrůz a děsů války ? Nu dobrá, ale nebyl první ani poslední a rozhodně ne nejlepší. Konec samotného filmu se mi jevil dost infantilně, kdyby se tam objevil oddíl kluků od bobří řeky, tak bych zřejmě ani překvapený nebyl. No těžko hodnotit, na jednu stranu mi přišel dokonalý a na stranu druhou mi něco v sobě říká, že to nebylo ono. Tři hvězdy by měl být kompromis pro obě strany. 6/10 ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018