Vítězové a poražení

• USA Any Given Sunday (více)

Klubu miamských Žraloků, které vede stárnoucí trenér Tony, se poslední dobou příliš nedaří. V zápase s minnesotskými Delfíny jsou zraněni oba quarterbackové a trenér musí poslat na hřiště zcela neznámého mladého černocha Willieho Beamena, který se okamžitě po nástupu pozvrací. Podaří se mu sice touchdown, ale vinou Tonyho taktické chyby mužstvo opět prohraje. Tony se potýká nejen se špatnými výsledky, ale také s tvrdou majitelkou klubu Christinou Pagniacciovou. Netají se před ním, že se chce zbavit vynikajícího, ale stárnoucího Rooneyho stejně jako odepsaného černocha Lavaye. Při dalším zápase se sice Beamen opět pozvrací, potom se však neobvyklým způsobem hry postará týmu o první vítězství po dlouhé době. Rooney sice stále patří k oporám mužstva, ale cítí se unavený a chce s fotbalem skončit, což s nelibostí nese jeho manželka Cindy, která odmítá pochopit jeho vyčerpání. Fotbalová asociace hodlá zahájit kárné řízení s Christine kvůli nekalým obchodním praktikám. Blíží se poslední zápas a Tony promlouvá v šatně k hráčům, ve snaze vyburcovat je k maximálnímu výkonu. Jeho projev přeroste v osobní zpověď a úvahy o filozofii hry, které trenér věnoval celý život. (TV Nova)

moviesfan

Drsný a surový. Tak bych ten film hodnotil. Dobrá kulisa, skvělé dobré herecké výkony dělají ze sportovního filmu něco víc. Cameron však víceméně zklamala. V její podané roli je docela nezajímavá. Příběh je opravdu strhující a dobře natočené drama. Hodnocení: 80% ()

Gazy

Americkému fotbalu ani trochu neholduji, ale když si ho vezme do parády Oliver Stone stojí to za to. Váhal jsem mezi čtyřmi nebo pěti hvězdičkami, ale vychytralý Pacinův projev na závěrečné tiskové konferenci mě vážně dostal a tu pátou hvězdu si film zaslouží. ()

MrCreosote

Typický Stoneovský nářez s perfektními herci a soundtrackem, který tomuto snímku dodává ještě více šťávy. Jeden z nejlepších sportovních filmů, který jsem kdy viděl. ()

corpsy

Oliver Stone sa v tomto prípade zmenil na klipového vyprávača. Žiadne posolstvá, žiadne silné a varujúce príbehy. Len čistý, komerčný, efektne natočený snímok. A ono to u neho v tomto prípade aj funguje. ()

Marek1991

Nádherná hudba, nádherné obrazové detaily, často dosť rozumné reči, veľké príhovory, smutná realita, no film veľmi pretiahnutý s veľmi veľa hluchými momentmi, slabé scény striedali silné, je to pozoruhodný športový film. Americký futbal nemusím a podľa mňa to nie je dobrý šport, mám svoj názor na mnohé záležitosti okolo toho, ale aj tento šport vie byť inšpiratívny a Američania to vedia zaujímavo sfilmovať. Tento film pre mňa nebude nejako zvlášť obľúbený, zostane pre mňa jedným z mnohých, ale snaha bola, bolo to svojské, za tie roky však hĺbka tohto filmu pre mňa nebola až taká silná. Ale zas bolo to dobré. ()

Torision

Stone mi dokázal, že je perfektní režisér, kterej umí dát každýmu filmu drive i skvělou atmosféru. Po technický stránce je to naprosto skvělej film, výborná práce s kamerou a všechny ty vychytávky neměly chybu (dostal mě rozhovor Ala Pacina s Jamie Foxxem, kterej se prolínal se snénama z Ben Hura), střihem i perfetkně vybranou hudbou. Scénář je taky dobrej a snaží se vyhejbat všem klíšé (to palec nahoru) a celkovej vývoj postav je prostě skvělej a po celejch 162 minut film nenudí. O hereckejch výkonech taky nemůže bejt pochyb. Skvělej Al Pacino, u kterýho jsou oskarový výkony na denním pořádku, Jamie Foxx, kterej je schopnej zahrát cokoli, milý překvapení pro mě byla i Cameron Diaz a herci ve vedlejších rolích jsou taky cool, možná až na Johna C. McGinleyho, kterej s tím knírkem a debilním příčeskem vypadal jak buzík. Po všech stránkách je to ale skvělá podívaná, která jednoznačně pobaví i lidi, který americkej fotbal moc nebere (a jakože jsem jedním z nich). ()

liquido26

Al Pacino hraje jako bůh a vůbec nezáleží na tom, jestli je zrovna gangster, polda, slepec nebo jako v tomto případě trenér amerického fotbalu. Nejsem fanda sportu a americký fotbal jsem nikdy nemusel, ale v tomhle filmu mě ta hra pokaždý pohltila. ()

nigga

Odstupem času a po jiných "sportovních" filmech, co jsem zatím viděl, musím s čistým svědomím napsat, že Any Given Sunday je podle mého názoru nejlepší film o kontaktním sportu a jeho zákulisí. Vážně, nemám co vytknout, ani ta délka mi nevadila, takto si představuju sportovní filmy a takto mi to sedí. 100% ()

Zayl

Sportovní film z prostředí amerického fotbalu, který se neupírá na klišé "z nuly až na vrchol". Také po technické stránce není co vytknout. Je zde výborná práce s kamerou, střihem i vybranou hudbou a dokonale je i vykreslený obrázek o zákulisí této sportovní atrakce. Problém je však předlouhá stopáž, která mi dělal problémy, abych i přes pěkné vizuální zápasy snímek dokoukal. Ze sportovního průmyslu se jedná o hezký průměr. ()

agentmiky

Oliver Stone mi naservíroval další lahůdku, kterou jsem slupnul jako malinu. Bez žádného předlouhého přemýšlení a uvažování bych tento film zařadil mezi TOP 3, co se týče sportovních dramat. Nevím, jak to ten Stone dělá, ale jeho režie diváka něčím upoutá, a ten pak nemůže z filmu ani na chvíli spustit oči. Americký fotbal šel vždy mimo mě, doteď ty pravidla pořádně nechápu, ale tato sonda vyslaná jak na hřiště, tak i do zákulisí této americké tradiční hry, ve mně vyvolala silné pocity a hlubokou odezvu. Stone nám ukázal i stinnou stránku fotbalu, kde důležitá rozhodnutí, která nejsou někdy tou nejmorálnější volbou, probíhají mimo hřiště a kamery v zákulisním prostředí. Cameron Diaz byla úžasná, vždy mi přišla, že dokáže hrát pouze naivky nebo trochu pitomé postavy, ale hrát neústupnou manažerku fotbalového týmu ? Klobouk dolů. Al Pacino zase nechal na jevišti duši, parádní galapředstavení této herecké ikony. Samotné zápasy by nebyly normálně tak poutavé, ale ve spojení s rychlým střihem a bezchybnou hudbou působí nesmírně dynamicky. Proměna Foxxe z machírka na normálního člena týmu dost věrohodná. Závěrečný zápas z diváka ždímal emoce, neboť i já jsem ze sedačky pomalu začal fandit, ať to ti Miami Sharks dotáhnou do vítězného konce. Stone je jedním z mála, kteří dokážu diváka vtáhnout naplno do děje. Za mě dávám 88 % ()

Ellmariachi

Tento sport mě nikdy nebavil. A proto tu pátou nedám. Co mě ale strašně baví je Al Pacino. Cameron, je prostě nádherná ženská a fajn herečka, ale Pacino si maže na chleba všechny. Když je v záběru on jakoby ostatní byli jen komparz. Tím nechci snižovat jejich herectví, které je výborné, jenže mistr je jen jeden. Film se v mých očích odehrává z pohledu dvou osob. Willieho v podání Foxxe a Alova kouče Tonyho. Tonymu fandíte, protože kdo miluje nějaký sport, ví co to je, pro něj dýchat. A kdo miluje kolektivní sport ví, co kouč myslí, když mluví o týmových hodnotách. Willie rozděluje svůj čas na plátně na tři části. Během nich projde určitými změnami. Prochází jimi důvěryhodně a nekýčovitě, což je stěžejní. Víc mě bavil Wahlbergův Nepřemožitelný, ale i tady sáhnu k vyskému hodnocení. 85 procent. ()

GodComplex

Pohled do zakulisi americkeho fotbalu by mohl byt zajimavy v pripade, ze by me americky fotbal byt jen trosku zajimal. Vetsina sportu je o nicem, ale americky fotbal je vylozene extrem. Na druhou stranu zde diky tomu neni nouze o vypadle oci a zlamane kosti. Z meho pohledu bylo zajimave predevsim sledovani tradicne nadopovaneho hereckeho vykonu Ala Pacina, ktery v satne motivuje tlupu svych gladiatorskych opic, nebo zabery z Ben Hura, jehoz hlavni predstavitel Charleton Heston se na konci filmu objevi v cameo roli. "Ok stay here and get butt fucked by 12 Neanderthals. Bitch!" 4/10 ()

Laxik

Záporák ztělesňující čiré zlo? NENÍ. Klaďas vedoucí svůj tým s americkou vlajkou v jedné ruce a se zlatým mečem v té druhé? CHYBÍ. Totálně vymaštěná guma? NO DOBŘE, TĚCH JE TADY HNED NĚKOLIK... Tenhle film nejlépe vystihují právě ta dvě slova, která v jeho profilu svítí v kolonce žánr: SPORTOVNÍ DRAMA. A že je to extra sportovní a extra drama, na to vemte jed. Něco takového může ukočírovat snad jen Oliver Stone. Líbily se mi postavy, sportovní (tedy akční) scény, lyrické a lyrickoepické party, nadhled (videoklip k songu My name is Willie) a sakra se mi líbila Cameron. *SPOILER Co se mi nemuselo líbit byl konec. A i když víme, že sportovní film musí skončit na dva způsoby - buď tým těsně vyhraje nebo těsně prohraje, protože jinak by chybělo napětí - stejně vás to zklame. Naštěstí si toho byl Stone dobře vědom a po slzopudném konci zápasu přidal ještě jeden konec, a to ten opravdový. Tady Al Pacino ukázal, že je opravdovým ďáblem, a to i bez svého advokáta. Sviňárnu předvedl pěknou a mně se hned na obličeji vykouzlil široký úsměv. ()

buldock

Vynikající sportovní snímek , ktery je spíše sondou do zákulisí , než do sportu samotného , ale obojí je skloubeno a natočeno s takovou vervou , zapálením a hlavně s velkou dávkou autentičnosti , že prakticky není co vytknout. Zřejmě nejlepší film s tématem sportu , s vynikajícím obsazením hlavních rolí a jejich výbornými výkony (hlavně Al Pacino a Cameron Diaz) , skvěle vybranou hudbou a také hlavně s faktem , že zbytek osazenstva hráčů (krom Jamie Foxxe a LL Cool J) jsou opravdoví profesionálové z NFL. Až na ten přílišný happy-end je to velká pecka! Film: 88% ()

Her0.89

Čím to je, že ve filmech vypadá americký fotbal tak zábavně, ale ve skutečnosti zas tak zábavný není ??? Asi to bude tou kamerou. Mám rád tyto filmy, protože můžu být s hráči přímo na hřišti a cítit jak potí krev. Dosud byli mí favoriti Náhradníci, ale to se tímto filmem změnilo. Drama, ve kterém to šlapalo na plné obrátky, lemované svělými výkony Al Pacina, Quaida, Foxxe... ale hlavně Diazové (nejlepší role v jaké jsem ji viděl). Tuto scénu miluji a jednu dobu jsem si ji pouštel každý den před spaním. ()

Wolodja

Stone natocil perfektni pohled do zakulisi americkeho fotbalu. A ze Vas americky fotbal nijak nebre? I tak je tento film vybornym zazitkem. Navic si klidne misto sisateho nesmyslu muzete predstavit ten kulaty... ()

vorheese

Sportovní drama, které se vyhýbá vyšlapaným cestičkám tohohle specifického žánru. Žádní zaručeně dobří a čestní proti čistě zlým. Jen několik lidí, kteří mají jiné názory a když to dají dohromady, tak zjistí, že každý má tak trochu pravdu. A že tenhle sport je víc než jen sport. Vše podporováno vynikající hudbou a úžasně nasnímanými zápasy. ()