The Doors

Drama / Životopisný / Hudební
USA, 1991, 140 min

Režie:

Oliver Stone

Val Kilmer, Meg Ryan, Kathleen Quinlan, Kyle MacLachlan, Frank Whaley, Kevin Dillon, Michael Wincott, Michael Madsen, Josh Evans, Costas Mandylor (více)

Ztvárnění osudů slavné skupiny The Doors a zejména jejího zpěváka Jima Morrisona, který žil nespoutaným životem, zemřel v pouhých sedmadvaceti letech a stal se legendou. Vynikající herecký výkon Vala Kilmera v hlavní roli je doprovázen skvělou hudbou a nechybí ani největší hity The Doors! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

iommi

Neuveriteľný film o živote a smrti neuveriteľného človeka, ktorý mi značne pomohol pochopiť hudbu The Doors a aj samotnú osobnosť Jima Morrisona. ()

BUD-SFIS

Zivotni vykon V. Kilmera, ktery je opravdovy Morrison. Filmovy nevsedni zazitek, ktery se opakovanym poustenim je prohlubuje a musite si rict, ze Jim byl opravdu blazen. Velka pocta take O. Stoneovi, ze ten skvely pribeh nezkazil ale naopak naserviroval porci neceho, co nejde slovy popsat. ()

gabin(a)

Myslím, že nemá vůbec cenu diskutovat o perfektní muzice a kongeniálním Valu Kilmerovi. Skvělý film po všech stránkách, dokonale vystižená atmosféra doby a osoby Jima Morrisona, rozpolcené mezi neandrtálskou barbínu, jak ve filmu někdo trefně poznamenal, a citlivého básníka. Výborný Kyle Manzarek! ()

Pajky3

Životopisný filmy mě baví, když jde o hudební, tak tím líp a pokud jde dokonce o hudbu, která mi není úplně cizí tak je to výborný. Všechny tyhle aspekty se ve filmu o The Doors sešli a já se tím dobře bavil, podíval jsem na vyčerpávající život Jima Morrisona, poslechnul jsem si u toho dobrou hudbu, takže jsem spoojen i když ne nadšen. ()

mortak

Síla tohoto snímku spočívá v evokaci koncertů The Doors, protože Stone dokázal vytvořil iluzi dokumentárního záznamu. Bohužel co se týče životopisu Morrisona, vše je v rámci klišé - od nutné a nudné postavy Meg Ryan až k návratu ze soudního procesu, kdy Morrison sleduje v TV Vietnam a JFK. Tady Stone inscenuje jen mytologii nikoliv skutečnost. ()

blitzer

Tak tohle byl koncert! Nejen kapely The Doors, ale především hereckej koncert Vala, jehož výkon mě totálně uzemnil. Ačkoliv Morrisona považuju za nechutnýho ožralu a feťáka, v Kilmerově podání mi byl až nečekaně sympatickej. Jeden z nejlepších Stoneových filmů a biografických filmů vůbec! "The strangest life I've ever known." ()

WolfR

Film The Doors se mi líbil teda více než další opěvovaný film o době hippies, Hair. Kromě toho, že je to hudební kousek je to i životopisné drama ve kterém v hlavní roli exceluje Val Kilmer alias rozporuplná osobnost doby hippies a zpěvák skupiny The Doors, Jim Morrison. Ta stylizace i atmosféra jsou nezapomenutelné. 5 hvězd. ()

charge

Film se snaží věrně zobrazit rozhýřelý život Jima Morrisona, jenže všechna ta sláva působí dost nudně. Kdyby to bylo natočený jako dokument tak budiž, uznávám i výkon Val Kilmera, ale takhle je to pouze přeplácaná haluz. ()

tom88

Stone je fakt borec, fakt skvelá réžia a plno prekrásnych nezabudnuteľných scén. Ako réžia tak sú neuveriteľné aj herecké výkony Kilmera a Ryanovej, neviem prečo neboli aspoň nominovaný. The Doors som ako hudbu nikdy nepočúval, ale niektoré songy sú mi známe. Je to silný príbeh a životopis Jima Morrisona, ktorý má čo povedať. Možno by nebolo od veci troška prestrihať, aby film nepôsobil tak rozvláčne. Niektoré scény boli zdĺhavé a niečo aj prečnievalo, ale našťastie je tu pekelný vizuál, ktorý zabíja občasnú nudu. Možno to nie je až na 5*, ale rozhodne je to silný zážitok, ktorý zaslúži byť ocenený. 82% ()

MJMilan

Jedním slovem zážitek. Kdo by byl řekl, že blonďák Val kilmer se na hvězdu Jima Morrisona opravdu bude hodit. Je pravda, že Jim byl jen jeden, avšak ta genialita je především v tom, co vytvořil duchovně, v tom co před ním nikdo jiný nevytvořil, v tom, že uměl lidi dostávat do tranzu. Stejně jako jeho kolegyně Janis Joplin patří k legendám hudby. Bohužel tehdy byl trend doby trochu jiný a ještě víc bohužel, že tento trend udával z velké míry i Jim Morrison. Ale k filmu. Nevím z pohledu laika, jestli je umění vytvořit úplně novou roli, perfektně zahraný předepsaný charakter, nebo zda - li je jednodušší zahrát někoho, kdo již byl kdysi zachycen v pohybu, v rozhovoru, na pódiu atd. Vemte si, jak skvěle zahrál Andyho Kaufmana Jim Carey! Za svůj dojem z filmu můžu říci, že se mi velice líbil, že Val Kilmer měl trošku obtížnější pozici, když musel i zpívat jako Morrison a že mu to šlo! .... a tak mne jen napadá, kdo si dříve nebo později troufne na příběj Freddieho Mercuryho? To bude trošku tvrdší oříšek ....Každopádně tento film doporučuji jak těm co Doors trochu znají, tak těm, kteří je chtějí poznat. ()

Madlenka26

Hodně jsem váhala jestli pětku nebo čtyřku, ale po zamyšlení se zpětně nempžu dát vyšší. Bezpochyby báječná skupina v čele s magorem, bohémem, smrtí a bolestí. Film na mě nepůsobil moc dobře co se týče té doby. Hippies éra byla opravdu děsná a zde je to doknalé prezentováno. Kdybych žila v té době tak bych se nikdy nechtěla s Morrisnem setkat. Protože člověk co se obnažuje na pódiu, š*ká zde kým a pije svou vlastní krev tančí nahý kolem ohňe na svém koncertu není to co bych brala jako prioritu. Nevyrovnaný člověk až se mi to zdá neskutečné. A o sebedestrukci nemluvě. Musím , ale velice pochválit výkon Val Kilmer, to mu teda fakt sedlo i Meg Ryan na to že jí nemám ráda tak tady byla fakt úchvatná. Ale moc pěkně zrežírované a zahrané. ()

Noviik

Neuvěřitelně uvěřitelný film včele s bravurním Jimem, tedy pardon, Val Kilmerem. Film plný drog, sexu a hlavně nádherné, úžasné a nenapodobitelné hudby. The Doors jsou jednou z největších skupin všech dob. Jim Morrison jedním z největších hudebních umělců (ačkoliv feťáků) všech dob. Skvělé dílo! ()

Radiq

Tohle je podle mě jeden ze Stonových masterpieců. Val Kilmer v životní roli, fakt to nejlepší, co kdy zahrál (a zazpíval!). Kdysi jsem si dokonce myslel, že Jim Morisson vypadal takhle a né jak skutečnej Jim Morisson. Kdysi jsem z toho byl hodně nadšenej, film mě přivedl k jejich hudbě, kterou jsem postupem času zredukoval na maximálně 10 dobrejch songů, ale ten film má svoje něco, co se mi líbí. Možná mě dřív přitahovalo to, jak tam všichni na něčem jedou a obdivoval jsem Morissonův styl a život, hipíky, nahotu, sex, chlast, trávu, drogy. To už ale dnes neplatí. Spíš jsem se soustředil na ty jeho poetické žvásty, které často nedávaly smysl a byly dost otravné. Ale na druhou stranu ho to asi vystihovalo dobře. Ten film z filmařskýho hlediska podle mě nemá chybu. Ale můj subjektivní pocit už není tak růžovej. ()

Triple H

Výborný film, ktorý pôsobí silno psychedelicky, čo sa samozrejme perfektne hodí. Oliver Stone holt jeden čas naozaj vedel ako na to. Celý film ovláda strhujúci Val Kilmer, ktorý sa pre tento film skrátka STAL mýtickým (a to slovo podčiarkujem) Jimom Morrisonom, podáva životný výkon a je večná škoda, že zaň nebol nikdy patrične (d)ocenený. ()

Decker

Sex, drogy a rock'n'roll! Doporucuju tento skvost dodivat do konce, kdy uvidite Jima v trochu netradicni pozici =) ()

trojtmberk

Tady není proč váhat s plným hodnocením. Můžu jen uznale pokývat hlavou a kochat se výkonem Vala Kilmera, kterej jede na plný kule. U filmů který jsou životopisný (nebo jak je nazvat) je pro mě zásadní hlavně to jestli jsou uvěřitelný a tady sem všechno spolknul jako malinu. ()

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix