Basketbalový skaut, kterému se smůla lepí na paty (Adam Sandler), objeví hráče s jedinečným talentem a taky komplikovanou minulostí. Nemá sice souhlas klubu, ale rozhodne se svoji hvězdu dostat do Států na vlastní pěst. A všemu navzdory oba nakonec dostanou poslední šanci ukázat, že koše pro ně nevisí příliš vysoko ani v NBA. (Netflix)

E lan

Příjemná oslava basketbalu od začátku do konce. Navíc jsem si tak nějak zvykl, že Adam Sandler umí hrát a rozhodně to není o trapných filmech. Moc hezky se na to kouká a fandí:-) ()

Simomon

POSLEDNÍ SLOVO: Řemeslně perfektně natočená good feelin záležitost. Je to předvídatelný, šablonovitý, ale tady mi to nějak nevadilo. 4/5, 70 % ()

gemi

Je skvělé, když někdo dokáže natočit film o sportu, který chytne i člověka, jenž daný sport nemusí. Basket mi nic neříká, přesto jsem se nenudil ani minutu. ()

BFG2000 odpad!

Vypnuto po cca 20 min. Neskutečná nuda, která je navíc podaná vizuálně až odpudivým stylem. Nemám víc co dodat. Za mě totální Adamův přešlap. ()

alldo.raine

Pro milovníky NBA lahůdka. Pro fandy Adam Sandlera jakbysmet. Sandler v dramatických rolí zraje jak víno a moc mu to sedí. Plejáda hvězd NBA, ať už současných, či v důchodu, byla radost sledovat. Hernangomez v hlavní roli naprosto v pořádku. Hrát umí basketbal, a to bohatě stačilo!! ()

papadoce

Stokrát videné klišé, to je proste fakt. Na strane druhej, ak je športová dráma natočená umne a s láskou k danému športu, cítiť to väčšinou v každom zábere. Presne to sa stalo v Hustle. Obzvlášť perfektné boli scény zo street zápasov, tréningov a podobne, ktoré boli sprevádzané dokonalou hudbou. Každý obraz, ktorý nám kamera ponúkla mal zmysel pre detail, nebol tam jediný zbytočný záber, proste za kameru dám bez váhania dve hviezdy. Jednu dám za spomínané scény za tónov hudby, lebo to bola naozaj výkladná skriňa filmu. A hoci v celkovom hodnotení by som sa zastavil na 70% a teda tri a pol hviezde, tak musím uznať, že Sandlerovi rola sadla jak riť na šerbel a teda zaokrúhlim to na štyri. Jediným “sklamaním” pre mňa môže byť jedine zbytočne natiahnuté klišé o tom, ako to Cabron najprv nezvládol a potom to následne zvládol jak by smet. Cez to sa viem ale preniesť kvôli celkovému dojmu a plus faktu, že som veľkým fanúšikom športových drám. Úroveň Moneyball, Draft Day, či Tin Cup to síce nedosiahlo, ale aj tak je to kvalitná filmarina s citom a láskou k športu. Spokojnosť. ()

wege

Slabost pro sportovní filmy se projevila v plné síle. Skvělý Adam, neskutečně herecky vyzrál. Z té jeho role cítíte, jak ten sport miluje a jak by pro něj udělal cokoliv. Skvělé basketbalové scény, jejich kvalitu o to více oceníte, až když ze závěrečných titulků vidíte, kdo všechno v tom hrál. Ano ti basketbalisté nejsou herci, ale za tu skvělé prodanou hru, jim to odpustíte. Dokonalé jsou také ty tréninkové scény, to je drilovačka, že i Rocky je proti tomu kreslený seriál. Zase jednou máte pocit, že ten Netflix ví, co dělá, a že jeho existence má ještě šanci. Za takovou produkcí bych neměl problém jim to platit i nadále. ()

Cooller

basket mi tak jako sport obecně nic moc neřika, přesto mám občas rád to 'sportovní drama' a některé sportovní snímky jsou tak opravdu povedené, tohle ale asi ocení převážně lidé kteří alespoň ví o co tu šlo a znají ty lidi z NBA atp., v dusledku absence těhle faktu sem se nijak zvlašť nebavil. ()

Worry77

Naprosto average film svého druhu, nic nového v žánru. Naopak bych řekl, že ve spoustě aspektů oproti konkurenci zaostává (emoce, atmosféra, originalita). Ale jako jednohubka na večer, proč ne? (55%) ()

Dejvecd

Je to vlastne také viac-menej stelesnenie jednoduchého športového filmu avšak, mňa to dosť bavilo. Malo to sympatické hlavné postavy, ktoré boli skvelo zahraté. Vždy som hovoril, že Sandler je fantastický herec, len väčšinou sa mu pošťastí hrať v úplných blbostiach. Zároveň som však aj trochu sklamaný, že vzťah medzi Stanom a Alex nebol tak prepracovaný ako by som si prial. Okrem toho tu ďalej máme klasický príbehový oblúk, ktorý však vďaka Sandlerovi a Hernangomezovi skvelo funguje a ja som sa pri ňom nenudil. Vo filme bohužiaľ nájdeme málo vecí, ktoré by z toho robili niečo viac a pridávali tomu nejakú výraznú tvár, čož je dosť škoda, avšak sú tu podarené scénky odkazujúce na Rockyho (celý film mi prišiel ako dosť veľká inšpirácia Rockym potažmo Creedom) alebo zosnulého Kobeho Bryanta. Vlastne celý film tak nejak stojí na vlne menšej nostalgie. Réžia sa mi zdala dosť dobrá a aj keď to nebolo až také výrazné, tak nejaký režisérsky štýl a odtlačok tam poznať bol a dúfam, že toto nie je naposledy, čo vidíme Jeremiaha Zagara pri "veľkofilme". Čo sa scenára týka, tak za mňa ide o generickú prácu a opisovanie už fungujúceho príbehu, bez trošky originality, zároveň niektoré momenty mohli sadnúť aj viac emocionálne. Vo výsledku som sa však dosť bavil a aj napriek jednoduchosti ide o super oddychovku. 7/10 ()

chesterko

Doteraz si každý myslel, že Sandler nevie hrať. Tento dramatický počin domnienky mení. Film poskladaný z rôznych útržkov iných snímkov, čo zvyčajne nemám rád, ale tu v konečnom dôsledku pôsobí trochu inak, namixovaný v presnom pomere, možno práve kvôli Adamovi. Hlavná úloha charizmatického, vedľajšia ustarane unaveného a ten zbytok basketbalového sveta pridáva pocit akoby to bolo majstrovské dielo. ()

Tominni

Solidní sportovní film o basketbalovém skautovi a jednom mladíkovi, který by mohl mít na hru v samotné NBA. Jako bonus pak spooooustu basketbalových hvězd, které se ve filmu objeví. Samotný Adam Sandler je fajn a role mu sedla, jen ten scénář je prostě až moc předvídatelný  a filmu tak chybí nějaké výraznější překvapení nebo zvrat. Na jedno pokoukání to je fajn, ale nic víc. ()

jayman

Dúfal som, že ak natiahnem čas medzi dopozeraním Hustle a napísaním tohto hodnotenia, niečo sa stane: že sa môj dojem z filmu v mojej pamäti znostalgizuje a zafarabí karamelovou príchuťou piatich hviezdičiek. Nestalo sa a ja štyri dávam vlastne len za úplné ponorenie sa do sveta NBA a basketbalu ako takého. Okrem šialene charizmatického Sandlera je to inak vlastne úplná obyčajnosť. ()

Plastík

ukázalo mi to vnitřek NBA. Je to zajímavé, jsou v tom prachy, takže i zlo, ale i naděje a důvěra a vytrvalost. Pěkný film. Líbil se mi Sandler jako skaut. Pěkně to zahrál. ()

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023