Ztraceni

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (více)

Série(6) / Epizody(117)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiální text distributora)

DJ_bart

Říct o tomto seriálu že je to kult jaxviňa, je asi tak výstižný jako říct, že věž v Pise je tak trochu na šikmo.... Samozřejmě, Ztraceni jsou v rámci narativu přehnaně překombinovaný, přespříliš mysteriózní a v mnoha ohledech jdou se svou specifickou fantasmagorií přes čáru - ale i po těch letech stále jde o velice poutavou záležitost. Každopádně tvůrci měli děj symbolicky utnout ve čtvrtý řadě, páč potom se z toho stal zamotanej kruh bez konce. ()

filmfanouch

,, Odpovědi vyvolají jen další otázky. " Seriálový gamechanger, jehož mistrovství a napětí se neztratí ani po reprízách. Žádný jiný seriál jsem nikdy neviděl celý pětkrát. A nejspíš se na tom ještě hodně dlouho nic nezmění. To se spíš na Ztracené podívám celé ještě dvakrát. ()

ajuska

Stačí se kouknout na pilotní díl a už se nedokážete odtrhnout.. Vynikající seriál, který mě chytil a už nepustil, za celé tři série se neobjevil vyloženě slabý díl, který by nudil. Jen doufám, že se jednou vyřeší to neskutečné množství záhad, jež se neustále vrší a vrší. ()

Jhershaw

S1Za tu dobu, co nekoukám na televizi, jsem skoro zapomněl, jak vypadá neanime seriál. Loni mi to připomněla skvělá 24, ale pak zase dlouho nic. Až jsem se náhodou dozvěděl o Lost a aniž bych z toho cokoliv viděl, sehnal jsem si všechny díly. Jako by mě k tomu seriálu něco táhlo. Po prvních dvou dílech jsem byl nadšený, příslib trosečníků na tajemném ostrově, kde se pohybuje monstrum... jen aby to nebyli dinosauři, říkal jsem si :) I když ne každá další epizoda byla tak strhující, díky flashbackům jednotlivých postav a některým krizovým situacím na ostrově jsem se nenudil a s napětím očekával každý další díl. A přestože mi závěr nezodpověděl všechny otázky a spíš si připravil půdu na druhou sezónu, celkově se mi to velmi líbilo, resp. vyšší hodnocení nemůžu dát právě proto, že tato S1 je jen takový prolog... ____ S2: Po dlouhé době jsem poznal, jaké to je sledovat seriál tempem díl za týden. Nedokázal jsem čekat na všechny díly a díval se postupně. Vlastně jsem každé ráno ve čtvrtek hned hledal torrent a začal stahovat :) Stručně řečeno, kvalita přibližně opisuje cosinusoidu. První díl bomba. Neskutečná. Úplný nářez. Jaw-dropper. Odkrývají se úplně netušené dimenze. Nadšení pokračovalo ještě pár dílů, ke špici se vyhouplo Other 48 days, ale jinak kvalita dílů, resp. moje spokojenost postupně klesala někam k 70-80 %, děj se zbytečně natahoval, flashbacky některých postav už nenabízely tolik zajímavého, Jack a Lock dostávali více prostoru než ostatní (což mi nesedělo). Na druhou stranu, Ekův flashback a Claiřin flashback z ostrova ukázaly, že tvůrci stále mají pár trumfů v rukávu a dokážou překvapit. A překvapili i novou postavou. Od té chvíle moje nadšení opět rostlo (úžasný Lockedown) a přes škobrtnutí s ne moc povedeným dílem o Rose a Bernardovi jsme se dostali k posledním čtyřem dílům, které opět dokázaly, že Lost patří ke špici současných seriálů - napětí, překvapivé zvraty, atmosféra (a Sawyerovy hlášky:)). A poslední díl, který -stejně jako první- mi vyrazil dech. Takže jsem zvědavý, jestli S3E1 mě sejme podobně, jako to dokázala S2E1 :) ___ 90 % ()

KlárkaS

Tenhle seriál mi toho dal opravdu hodně: Spoustu skvělých charakterů, se kterýma jsem prožívala každý jejich prožitý moment na Ostrově, smála jsem se s nima a brečela jsem s nima. Každá smrt někoho mě neskutečně poznamenala. tenhle seriál jsem vážně silně prožívala. A taky jsem se více začala zajímat o seriály, takže díky lost jsem začala sledovat i heroes a prison break, etc. Ale ani jeden z těhle serálů na mě neměl takový vliv jako lost. Pamatuju, jak jsem šla na sraz lost.cz. To byl taky zažitek. Ale k samotnému hodnocení; první série byla výborná, mělo to grády, bylo to tak moc záhádné, až z toho šel mráz po zádech. Druhá byla trochu slabší, ale pořád stejně dokonalé. Live together, die alone. Třetí série byla zklamání a přestala jsem to tolik prožívat. A se čtvrtou to zase začalo nanovo. Ta posedlost tu byla zase, ještě silnější a to týdenní čekání mě vážně zabíjelo. A pátá... bože, je to trochu přitažené za vlasy, ale zažili jste někd tak moc promyšlený seriál? Nedočkavě očekávám finální, šestou sérii. A jsem si naprosto jistá, že až skončí poslední díl, skončí tím pro mě i tahle krásná, pubertální seriálová mánie. ()

Big Bear

Pilotní díl s pádem letu Oceanic 815 byl strhující. Každý následující díl byl skvělý a já se těšil jak blázen na další...Ale pak to přišlo...Druhá řada, třetí řada, čtvrtá řada... občas člověk vynechal díl, občas dva, a najednou na to vlastně přestal koukat. Škoda té délky. Nápad s laboratořemi a výzkumem na ostrově, trosečníky, džunglí atd... byl skvělý. Ta délka mne ale umořila. Hvězdička za nápad, hvězdička za krásnou Evangeline Lilly a hvězdička za příjemný soundtrack Giacchina. Zejména skladba Oceanic 815 mne opravdu dostala. * * * ()

JohnnyD

Prvé 4 diely boli totálne geniálne a ísť v takom duchu počas celého seriálu, nemám čo vytknúť. Potom to kvôli nezmyselnej idey tvorcov o 5 sériovom seriále upadá a zbytočne sa naťahuje, každopádne ako celok prvá séria bezproblémovo stačí na 4*. To až v druhej sa z toho vyvynie trápne naťahovaný, nudný až smiešny paškvil. Za prvé dve série súhrnne 3* ()

forsberg

Drama? Dobrodružný? Mysteriózní? Thriller? Prdlačku. Telenovela je to. Děj se táhne jako v Manuele, milostný trojúhelník jako v Divoký Anděl, ztroskotaní se zázračně uzdravují jako v Esmeraldě a jejich proplétající se vztahy jsou nelogické jako v Dallasu. A ty dialogy, proboha: "Musíš zmáčknout čudlík" "Nezmáčknu" "Zmáčkneš". Až se zjeví Alexis Colbyová nebudu se divit. Ty dvě ** jsou za Sayida. ()

Nin

Už teď kultovní záležitost. Opakuju to pořád - je zlatý čas seriálů (viz Prison Break). První série si nezaslouží pět hvězdiček, ale minimálně celou oblohu hvězd. Druhá série už bohužel nemá takový spád, mírně natahovaná, ale zas poměrně dobře těží z první řady, takže to vidím tak na čtyři hvězdy. To ale přesto pořád dává dohromady čistých pět hvězd :) aktualizace: Tak třetí série už se skládá z dobrých, poměrně dobrých a příšerných dílů, přibližně ve stejném poměru. Scénáristi už často nevědí co, občas vymyšlí až ptákoviny (neviditelný muž v chajdě) a hlavně úplně zabíjí postavy. A to teď nemyslím doslova - to by mi naopak moc nevadilo - myslím, že je absolutně znemožní a člověk je přestává mít rád. Z tajemného dobráka Locka je najednou sobeckej psychopat, Jack a Kate mají tolik nezajímavých flashbacků, že pokud vás mimořádně fyzicky nepřitahují, tak jich začnete mít plný zuby a i dokonce skvělého Desmonda totálně ztrapnili flashbackem (zjistíme, že to "bratře" říká lidem proto, že byl mnich!)... Flashbacky by se každopádně měli už konečně zrušit, protože to, co kdysi byl vynikající nápad je dnes jen nástroj k natahování dílu (kde se pak ve skutečnosti nic nestane) a následně celýho seriálu, který už měl dávno skončit ! V tuhle chvíli skončila třetí řada, připravují se další díly, kterých sice nebude tolik, zato budou pomalu vysílány a já ani nevím, jestli se mi na ně bude chtít dívat... (7/10) ()

Paldini

Ani po dvou prvních sezónách si netroufnu tento seriál hodnotit. Pěkně si počkám ještě ty tři roky na konečnou pointu, protože buď to bude naprosto geniální závěr nebo úpadek do nejklišoidnějších sraček, které se tak krásně podle některých teorií nabízí. ()

Boogeyman

Všichni jsou z toho nadšení a já to neviděl, páč koukat na to v televizi nemám čas. Konečně se to ke mě dostalo a to hned celé tři řady. Mohl bych tomu vytknout spoustu nelogičností, spoustu chyb, spoustu nesmyslného chování hlavních postav, ignorování ostatních ztroskotanců atd atd, jenže co na tom, když u toho na to nemůžu přestat myslet, dávám několik dílů po sobě, koukám se na to pozdě do noci až rána, když musím za pár hodin vstávat. Tenhle seriál prostě člověka chytne. A to jako že dost!....10.6.10 – Za prvních pět sérií jasných pět hvězdiček. Závěr páté série posunul čekání na šestou někam do nesnesitelných sfér. Jenže ouha, už od začátku šesté série to šlo z kopce. Nejenže byl poslední díl pětky totálně degradován jak v pitomý telenovele (díl končí naprostým WTF momentem, aby byl na začátku další části zcela zesměšněn a zlehčen), ale především místo postupného vysvětlování miliónů otázek nám podstrkává mraky dalších v podobě podivných a hlavně nudných alternativních flashforwardů. S každým dalším dílem byla šestá série nudnější a moje skepse, že se nedočkáme důstojného a vševysvětlujícího zakončení se zvětšovala. Dvakrát si mě tvůrci sice udobřili a to díky flashbackům Jacoba a Richarda, které vysvětlily docela dost, jinak ale pořád zamotávali a zamotávali, aby nám v posledním díle jednodušše a přesně jak jsem se vždy obával, flusli do ksichtu nějakej debilní patetickej chrchel. Fuck off Lost season 6!!! Celkové hodnocení tedy snižuji o hvězdičku, ačkoliv mám sto chuťí jít ještě níž. ()

kyselina

Nikdy jsem nebyla seriálový nadšenec...miluju epizodky z Přátel a Ally, moc si cením Twin Peaks a až minulý rok jsem se zadívala na 24 hodin. Lost je přesně to, co jsem potřebovala. Chutná droga na každý den, perfektně připravená, neokoukaná, s typickými figurkami, které má málokterý seriál. A tolik tajemství, že už si ani nepamatuju, co všechno potřebuju po scenáristech zodpovědět. ()

hippyman

stejně jako prison break postupem času lostíci trochu upadali, ale pořád je to vysoce návyková záležitost, na kterou by bylo ideální vyjednat čtrnáctidenní dovolenou... 90% ()

Rosomak

Naprostá změna v tom, jak se v novém tisíciletí dají natáčet seriály. Jde to až na dřeň - jednotlivé narativní postupy jsou vytaženy k dokonalosti - stejně tak jako jsou všechna seriálová klišé umocněna až do absurdní podoby. ()

Rosaviva

"Live Together, Die Alone" Tohle byla moje první seriálová závislost, která mě provedla 4 lety na střední škole a nikdy na to nezapomenu. Neskutečně originální. No vážně, ve kterém jiném seriále můžete cestovat časem, potkávat lední medvědy na tropickém ostrově, utíkat před černým kouřem nebo mít vidiny? Tenhle seriál je prostě neuvěřitelnej, před ničím se nezastaví a představivost tvůrců je neomezitelná. První dvě série se mi líbili nejvíc a byli pro mě naprosto geniální, když se do hlavní role dostal Ostrov, už to začínalo být na mojí logiku někdy trochu moc. Ale to mě neodradilo od sledování až do konce. A i když si všichni na poslední díl stěžují, já jsem vlastně spokojená, nic víc jsem od toho nečekala, moje očekávání, že skončím utopená ve svém vlastním rybníčku slz se mi splnilo. Naštvalo mě, když mi zabili Charlieho, ale i tak se pořád bylo na co dívat. Z nostalgie, a protože je to moje srdeční záležitost. Dávám 5* A za vlasy Evangeline Lilly bych vraždila. ()

Brygmi

Skupinka rozdílných lidí. Co člověk, to jedno chodící tajemství. A všichni zůstali nedobrovolně na ostrově, který je také jedna taková záhada. LOST už je dnes kultovní záležitostí a většina televizních fanoušků ho miluje. Hmm… Já ne. Tedy, prvních pět dílů jsem byla naprosto nadšená, něco „takového“ jsem snad nikdy neměla šanci na obrazovce vidět. Jenže po těch pěti dílech mně přišlo, že autoři tak nějak přešlapují na místě. Nestálo by za to, občas v seriálu něco vyřešit? Pomalu se z toho stávala rostoucí nuda. Trochu vzrušení přišlo v dílech Exodus, aby pak tenhle seriál definitivně pohřbila druhá řada. Třetí už jsem raději ani nezačínala. Nejsem masochistka… Tři hvězdičky, za „technický um“, neokoukané tváře, občasné napětí a kouzelné prostředí ostrova. ()

Cappuccino

Seriál plný nečakaných zvratov, geniálnych postáv, skvelých scenáristických vychytávok (najmä v prvých seriách) a neotrelých hereckých výkonov. Bohužiaľ , v televízii som mal možnosť zhliadnuť len prvú sériu a tak si nadšenie budem musieť "vybiť " na internete . Samotné sledovanie v TV má svoje osobitné čaro vďaka nehoráznej nedočkavosti na ďalší diel. Ľudia umierajú, ľudia prichádzajú, ľudia miznú a vy s otvoreným (orálnym) oklopom sedíte a čakáte čo sa udeje nabudúce. __ LOST je fenomén a ako taký ho treba brať s úctou. Čo sa týka hodnotenia jednotlivých sérií, prvú považujem za najtajomnejšiu, keďže sme nepoznali odpovede na otázky typu - kto vládne ostrovu, čo je ostrov, prečo lietadlo spadlo. Ostatne, časom ona tajomnosť vyprchá, ale skôr či neskôr si vás hlavné postavy omotajú okolo prsta a vy im budete len z diaľky držať palčeky. A dnes, po zhliadnutí poslednej časti mi aj tá slzička ukvapla :) Pochopiteľne, ako väčšina z vás, mám záveru čo vytknúť (a že je toho nemálo), ale byť ja dušou i telom skalný fanúšik, zožeriem scenáristom všetko čo navaria. http://www.youtube.com/watch?v=aRYowiiAOhg Prvý seriál, ktorý som dopozeral od prvej po poslednú časť. Myslím, že niečo takého si bez váhania zaslúži maximálne hodnotenie. (115/115) ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (více)