Ztraceni (TV seriál)

Lost

Nezvestní

Drama / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2004, 121x42 min

Jorge Garcia, Matthew Fox, Evangeline Lilly, Terry O'Quinn, Josh Holloway, Naveen Andrews, Dominic Monaghan, Yoon-jin Kim, Daniel Dae Kim, Emilie de Ravin, Michael Emerson, Henry Ian Cusick, Ian Somerhalder, Maggie Grace, Harold Perrineau, Malcolm David Kelley, Jeff Fahey, Ken Leung, Jeremy Davies, Elizabeth Mitchell, L. Scott Caldwell, Sam Anderson, Michelle Rodriguez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Cynthia Watros, Nestor Carbonell, Tania Raymonde, M.C. Gainey, Michael Bowen, Rebecca Mader, John Terry, William Mapother, Mira Furlan, Alan Dale, François Chau, Rodrigo Santoro, Kiele Sanchez, Zuleikha Robinson, Clancy Brown, Julie Bowen, Kevin Durand, Doug Hutchison, Fionnula Flanagan, Alexandra Krosney, Madison, Christian Bowman, Dustin Watchman, Kimberley Joseph, Lance Reddick, Brian Goodman, Bill Duke, Robert Patrick, Saul Rubinek, Daniel Roebuck, Rachel Ticotin, Nathan Fillion, Tamara Taylor, Kim Dickens, Zack Ward, April Grace, Beth Broderick, Željko Ivanek, Greg Grunberg, Cheech Marin, Andrew Divoff, Kevin Dunn, Billy Dee Williams, Andrew Connolly, Marsha Thomason, Sonya Walger, Evan Handler, Billy Mayo, DJ Qualls, Katey Sagal, James Lesure, Bruce Davison, Samantha Mathis, Adetokumboh M'Cormack, Thekla Reuten, Shawn Doyle, Graham McTavish, Fisher Stevens, Andrea Roth, Gabrielle Fitzpatrick, Stephen Semel, Zoë Bell, Grant Bowler, Lanny Joon, Simon Rhee, Anson Mount, Bai Ling, Marguerite Moreau, Madeline Carroll, Theo Rossi, Susse Budde, Michelle Forbes, Marlene Forte, Alexis Rhee, Michael Cudlitz, Monica Barladeanu, Shaun Toub, Ronald Guttman, Swoosie Kurtz, Brett Cullen, Reiko Aylesworth, Mackenzie Astin, Matthew Alan, Emerson Brooks, Sean Whalen, Robin Weigert, Keir O'Donnell, Alice Evans, Saïd Taghmaoui, Devon Gearhart, Carrie Preston, John Hawkes, Hirojuki Sanada, Mark Pellegrino, Eyal Podell, Vanessa Branch, Bodhi Elfman, Dean Norris, Titus Welliver, Hakeem Kae-Kazim, John Walcutt, Patrick J. Adams, Michael DeLuise, Carter Jenkins, Joseph Sikora, Yetide Badaki, William Atherton, Blake Bashoff, William Blanchette, Josh Randall, Melissa Farman, Patrick Fischler, Eric Lange, Maya Henssens, Fredric Lehne, David H. Lawrence, Allison Janney, Sheila Kelley, Charles Mesure, Kevin Tighe, David S. Lee, Kate Connor, Neil Hopkins, Andrea Gabriel, Chad Donella, Brad William Henke, Izzy Diaz, Julie Adams, Jodi Lyn O'Keefe, Colby French, Raymond J. Barry, William Sanderson, Mirelly Taylor, Diana Scarwid, John Pyper-Ferguson, Tom Irwin, Lana Parrilla, Aisha Hinds, Jon Gries, Wayne Pygram, Tracy Middendorf, Aramis Knight, Susan Duerden, Marc Menard, Rebecca Hazlewood, Cleo King, Sung-hi Lee, Kathleen M. Darcy, Kevin Rankin, Paula Malcomson, Sammi Davis, Anthony Azizi, Sundra Oakley, Jeff Kober, Skyler Stone, George Cheung, Stephanie Niznik, Lela Loren, Holland Roden, David Starzyk, Victor Browne, Patricia Hastie, Ron Bottitta, Jacob Witkin, Chard Hayward, Jordan Lawson, Bruno Bruni Jr., Jonathan Dixon, Dan Gauthier, Jeff Perry, Adam Leadbeater, Kenton Duty, Susan Gibney, Cas Anvar, Necar Zadegan, Navid Negahban, Dylan Minnette, Kimberly Estrada, Roxie Sarhangi, Nick Jameson, Donnie Keshawarz, Christopher Amitrano, Kristin Richardson, Jayne Taini, Raymond Ma, Tim DeZarn, James Huang, Sammy Sheik, Stephen Bishop, Emily Evan Rae, Mandy June Turpin, Michelle Arthur, Juan Carlos Cantu, Suzanne Krull, Mary Mara, Steven Elder, Muna Otaru, Melissa Barker, Geoffrey Rivas, Zack Shada, Josiah D. Lee, Lawrence Mandley, Dan Hildebrand, Lindsey Ginter, William Francesco Allen, Larry Joshua, Jim Piddock, François Guétary, Lobo Sebastian, Chris Jaymes, Anne Bedian, David Cordell, George O'Hanlon Jr., Len Cordova, Oliver Muirhead, Michael Dempsey

Chtělo by se napsat, že LOST JE DROGA S OPAČNÝMI ÚČINKY - ČÍM VÍC SI JÍ ŠLEHÁTE, TÍM MÍŇ VÁM CHUTNÁ. Chytlavost 1.série a její perfektně vygradovaný závěr (ukázkový cliffhanger v poslední části) vystřídala rozbředlá kaše 1.poloviny 2.série, kterou si užijete pouze v případě, že máte jistou míru tolerance k herectví chlapa v sukni Michelle Rodriguez a jste schopni akceptovat, že středobodem všeho dění je mačkání tlačítka. Rozhodně kvalita jednotlivých dílů je také přímo úměrná zajímavosti flashbacků, nejlepší má jednoznačně Sawyer a do svého omílaného "ledvinového problému" i John Locke, na opačném pólu stojí Boone se Shannon a Charlie se svými zoufalci DriveShaft. V aktuální 3.sérii nastupuje tzv. "žvýkačkový efekt" (tj.co by se dalo odvyprávět za půl hodiny, natáhneme na 6 dílů, 3.epizoda "Further Instructions" je ukázka naprosté scenáristické křeče), s velice efektními, ale poněkud hloupými berličkami pro zdramatizování děje (Sawyerův "implantát"). Navíc tím, jak tvůrci rozvětvili děj do netušené šíře a přinesly spoustu dalších velkých otázek (a žádnou dosud neobjasnili), mám tak trochu pocit, že se chytili do vlastní pasti. Jsem upřímně zvědav na rozřešení celé záhady, buď nás za pár let čeká jedna z největších "haluzí" v historii televizní tvorby, nebo naopak zjištění, že Abramsův tým stvořil jeden z nejzajímavějších seriálů poslední dekády. Horečné upravování scenáře přes poslední zimu zatím moc důvěru nebudí. Důvody, proč dávám OPATRNÉ a velmi slabé 4* jsou následující: jednak si LOST přes všechny mé výčitky pořád zachovává jakési poutavé TAJEMSTVÍ a dokáže PŘEKVAPIT. Druhým důvodem jsou zajímavé postavy oproštěné od černobílého pojetí - zejména nesmírně charismatický John Locke, nejednoznačný grázl Sawyer, nebo tajemný "Henry". Zatím nezbývá než říct "uvidíme, uvidíme", na rezolutni hodnocení je ještě spousta času.(2.2.2007)

Soundtrack Michael Giacchino: 1. Main Title - J.J. Abrams ,2. The Eyeland ,3. World's Worst Beach Party ,4. Credit Where Credit Is Due ,5. Run Like, Um... Hell? ,6. Hollywood and Vines ,7. Just Die Already ,8. Me And My Big Mouth ,9. Crocodile Locke ,10. Win One for the Reaper ,11. Departing Sun ,12. Charlie Hangs Around ,13. Navel Gazing ,14. Proper Motivation ,15. Run Away! Run Away! ,16. We're Friends ,17. Getting Ethan ,18. Thinking Clairely ,19. Locke'd Out Again ,20. Life and Death ,21. Booneral ,22. Shannonigans ,23. Kate's Motel ,24. I've Got A Plane To Catch ,25. Monsters Are Such Innnteresting People ,26. Parting Words ,27. Oceanic 815 ,(14.6.2011)

Seriál Lost je pro mě zatim nejlepším seriálem co jsem kdy viděl, teda pokud nebudu brát v potaz začátky akt-x, jenže těm uškodilo, že se točily stále nové řady a s každou novou řadou se snižovala kvalita a na ty úplně poslední se už skoro ani nedalo dívat. U Lost se to může stát taky, ale po první sérii jsem zatím spokojen, i když i v tomhle skvělým seriálu se najde pár nelogičností a taky několik scén, který se v různých variantách opakují, ale je to zase bohatě vyváženo tím, že každý díl je vždy zajímavý a dokáže lehce vtáhnout do děje a většinou končí tak, aby se člověk hned musel podívat na další. No uvidíme jak to nakonec bude dlouhý a jestli se náhodou filmaři nenamlsali tak, že budou točit stále další a další řady, až tento seriál úplně zničí, ale teď nemá mezi seriálý konkurenci, obvzvlášťe mezi dobrodružnými. [---] Tak mam právě za sebou 3 serii, která mě utvrdila v jednom a to, že tenhle seriál je nejlepší seriál všech dob, sice 2 serie, byla trochu kolísavá, ale pořád si udržovala skvělej standart, ale to co se dělo ve třetí, tak to nemá obdoby u takhle pokročilýho sriálu, každej díl naprosto jedinečnej, ten kdo píše scénař je prostě arcimág. Teď mě akorát sere jedna věc, jak to mam kurva vydržet do února 2008???(7.6.2006)

Trosky letadla, které havarovalo kdesi „uprostřed ničeho“, zmatení a zranění lidé a pomoc nepřichází, protože 6 hodin před havárií letadlo ztratilo spojení a otáčelo se.“ byli jsme tisíc mil mimo kurz “, takže pokud je někdo hledá. „Hledají nás na špatném místě.“ Navíc na ostrově zřejmě nejsou sami. Banální zápletka, klasické schéma podprůměrných filmů, ale „Lost“ obojí použil jen, aby uvěznil různorodou skupinku lidí (každý z nich má svá tajemství) na jednom ostrově. „Je jedno, kdo jsme byli. Co jsme předtím dělali. Před pádem. Před 3 dny jsme všichni umřeli. Měli bychom začít znovu“ a k tomu přidal strach z neznámého. A zatím (viděla jsem jenom 18 dílů-zatím) to funguje víc než dobře...... „Najděte způsob jak přispět, protože každý za sebe nebude fungovat. Ale jestli spolu nemůžeme žít, zemřeme sami.“(12.11.2005)

Výborný mysteriózní seriál, který se stal doslova fenoménem. Výborné herecké obsazení, skvělý nápad, dobrý scénář a to vše zasazené do velmi přesvědčivého prostředí. Co mi začíná vadit je, že tvůrci chtějí seriál natáhnout až do roku 2010 (takže nás čekají ještě tři série po 16 dílech), což považuji za zbytečné natahování.(23.10.2007)