Ztraceni (TV seriál)

Lost

Nezvestní

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2004, 121x42 min

Jorge Garcia, Matthew Fox, Evangeline Lilly, Terry O'Quinn, Josh Holloway, Naveen Andrews, Dominic Monaghan, Yoon-jin Kim, Daniel Dae Kim, Emilie de Ravin, Michael Emerson, Henry Ian Cusick, Ian Somerhalder, Maggie Grace, Harold Perrineau, Malcolm David Kelley, Jeff Fahey, Ken Leung, Jeremy Davies, Elizabeth Mitchell, L. Scott Caldwell, Sam Anderson, Michelle Rodriguez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Cynthia Watros, Nestor Carbonell, Tania Raymonde, M.C. Gainey, Michael Bowen, Rebecca Mader, John Terry, William Mapother, Mira Furlan, Alan Dale, François Chau, Rodrigo Santoro, Kiele Sanchez, Zuleikha Robinson, Clancy Brown, Julie Bowen, Kevin Durand, Doug Hutchison, Fionnula Flanagan, Alexandra Krosney, Madison, Christian Bowman, Dustin Watchman, Kimberley Joseph, Lance Reddick, Brian Goodman, Bill Duke, Robert Patrick, Saul Rubinek, Daniel Roebuck, Rachel Ticotin, Nathan Fillion, Tamara Taylor, Kim Dickens, Zack Ward, April Grace, Beth Broderick, Željko Ivanek, Greg Grunberg, Cheech Marin, Andrew Divoff, Kevin Dunn, Billy Dee Williams, Andrew Connolly, Marsha Thomason, Sonya Walger, Evan Handler, Billy Mayo, DJ Qualls, Katey Sagal, James Lesure, Bruce Davison, Samantha Mathis, Adetokumboh M'Cormack, Thekla Reuten, Shawn Doyle, Graham McTavish, Fisher Stevens, Andrea Roth, Gabrielle Fitzpatrick, Stephen Semel, Zoë Bell, Grant Bowler, Lanny Joon, Simon Rhee, Anson Mount, Bai Ling, Marguerite Moreau, Madeline Carroll, Theo Rossi, Susse Budde, Michelle Forbes, Marlene Forte, Alexis Rhee, Michael Cudlitz, Monica Barladeanu, Shaun Toub, Ronald Guttman, Swoosie Kurtz, Brett Cullen, Reiko Aylesworth, Mackenzie Astin, Matthew Alan, Emerson Brooks, Sean Whalen, Robin Weigert, Keir O'Donnell, Alice Evans, Saïd Taghmaoui, Devon Gearhart, Carrie Preston, John Hawkes, Hirojuki Sanada, Mark Pellegrino, Eyal Podell, Vanessa Branch, Bodhi Elfman, Dean Norris, Titus Welliver, Hakeem Kae-Kazim, John Walcutt, Patrick J. Adams, Michael DeLuise, Carter Jenkins, Joseph Sikora, Yetide Badaki, William Atherton, Blake Bashoff, William Blanchette, Josh Randall, Melissa Farman, Patrick Fischler, Eric Lange, Maya Henssens, Fredric Lehne, David H. Lawrence, Allison Janney, Sheila Kelley, Charles Mesure, Kevin Tighe, David S. Lee, Kate Connor, Neil Hopkins, Andrea Gabriel, Chad Donella, Brad William Henke, Izzy Diaz, Julie Adams, Jodi Lyn O'Keefe, Colby French, Raymond J. Barry, William Sanderson, Mirelly Taylor, Diana Scarwid, John Pyper-Ferguson, Tom Irwin, Lana Parrilla, Aisha Hinds, Jon Gries, Wayne Pygram, Tracy Middendorf, Aramis Knight, Susan Duerden, Marc Menard, Rebecca Hazlewood, Cleo King, Sung-hi Lee, Kathleen M. Darcy, Kevin Rankin, Paula Malcomson, Sammi Davis, Anthony Azizi, Sundra Oakley, Jeff Kober, Skyler Stone, George Cheung, Stephanie Niznik, Lela Loren, Holland Roden, David Starzyk, Victor Browne, Patricia Hastie, Ron Bottitta, Jacob Witkin, Chard Hayward, Jordan Lawson, Bruno Bruni Jr., Jonathan Dixon, Dan Gauthier, Jeff Perry, Adam Leadbeater, Kenton Duty, Susan Gibney, Cas Anvar, Necar Zadegan, Navid Negahban, Dylan Minnette, Kimberly Estrada, Roxie Sarhangi, Nick Jameson, Donnie Keshawarz, Christopher Amitrano, Kristin Richardson, Jayne Taini, Raymond Ma, Tim DeZarn, James Huang, Sammy Sheik, Stephen Bishop, Emily Evan Rae, Mandy June Turpin, Michelle Arthur, Juan Carlos Cantu, Suzanne Krull, Mary Mara, Steven Elder, Muna Otaru, Melissa Barker, Geoffrey Rivas, Zack Shada, Josiah D. Lee, Lawrence Mandley, Dan Hildebrand, Lindsey Ginter, William Francesco Allen, Larry Joshua, Jim Piddock, François Guétary, Lobo Sebastian, Chris Jaymes, Anne Bedian, David Cordell, George O'Hanlon Jr., Len Cordova, Oliver Muirhead, Michael Dempsey, Galyn Görg, Jeremy Shada

Do tohohle seriálu jsem se opravdu "lostnul".(31.8.2006)

Na rovinu, pokud bych to měl sledovat šest let, tak si jsem naprosto jistý, že několikrát neudržím nervy a napálím tomu odpad. Hlavně první dvě série občas vyřadí rychlost a jedou si na neutrál klidně několik epizod. Obě série by se tak daly shrnout do jedné věty "Párkrát přešli ostrov a zjistili, že tam nejsou sami". Otázky sice přichází v pravidelných intervalech, ale na odpovědi se čeká klidně i několik sérií a to je podle mě jeden z nejodpornějších kalkulů, který jsem v seriálech zažil. Tak jsem si zanadával a teď k těm mnoha pozitivům. Jelikož jsem seriál nesledoval v době, kdy letěly hlášky typu "To jsou ti druzí!" nebo "Musím mačkat tlačítko!", tak mě minulo to nechutné čekání na další díl a mohl jsem jet jediné možné tempo, které Lost sluší a to je série za týden. Kroucení hlavou nad dávkováním informací jsem si sice neodpustil, avšak nemusel jsem na ně čekat tak dlouho. Vyprávění pomocí flasbacků divákovi skvěle přiblíží hlavní postavy. Ihned mě fascionavala práce s tolika charaktery. Když byl díl věnovám postavě, kterou jsem moc nemusel, bylo to znát, ale zase má člověk u Lost zaručeno, že si nějakého oblíbence vybere, a protože se jich za tu dobu objevilo snad padesát, tak jsem si jich i já oblíbil opravdu mnoho. V Sawyerovi jsem se viděl hned od začátku, Ben byl nejlepší postavou v druhé a třetí sérii. Dál mě bavili i Hugo, Locke a Pan Eko se svým velkým klackem. U holek to bylo snad ještě lepší. Shannon si mě úplně omotala kolem prstu, potom i Libby a Juliet. Na Lost je úplně nejzajímavější to, že každá epizoda má scénu, u které jsem se rozplýval dojetím, jásal nebo nedýchal a zároveň každá má několik pasáží, které mě neskutečné vytáčely a brzdily moje nadšení. Lost bych každému doporučil s tím, že je potřeba trošku trpělivosti. Od konce třetí série se z toho totiž stane neskutečný hlavolam, který stojí za to prožít. 1. - 3. série: 80%, 4. série: 85%, 5. série: 85%, 6. série: 75%.(13.2.2013)

Když se mi toto epické mistrovské dílo dostalo pod ruku a před oko byl jsem ohromen od první sekundy až po samotný nápis "Lost" uzavírající každou episodu. Měl jsem nashromážděny 2 série a živě si pamatuji, jak jsem přišel domů, okamžitě zapnul Lost a žil si ve svém vlastním světě tropického ostrova až do noci, dokud mě nepřemohla ospalost... Lost byl můj fenomén, který mě každým dílem doslova hypnotizoval, ohromil, uhranul a snad i inspiroval - do prvních 3 sérií se v mé mysli zkrátka honosil označením nejlepší seriál vůbec... To se však během 4. až 6. série začalo pomalinku otáčet, neboť Lost opustil civilní prožitost a tak trochu se utápěl v rádoby velkolepé překombinovanosti, z níž plynula řada drobných logických nedostátku, či absurdit. Přesto i dnes, po úplném, skončení, na Lost vzpomínám příliš rád, než abych se k mému, kdysi nejoblíbenějšímu seriálu, otáčel zády. 9/10(19.12.2007)

Ztraceni se mohou chlubit výborným castingem, krásným prostředím, zajímavým scénářem, který při pilotním dílu nenechá člověka chladným. Postupem času už takové nadšení ze ztracených nezdílím. Je to dobrý seriál a každý díl má co nabídnout, ale necítím už hlad po nových a nových dílech a tím strhávám hodnocení na 4 hvězdičky...(11.11.2007)

Pro mě nehorázně promyšlený seriál téměř do posledního puntíku.Promítání minulosti se současností člověka pořád drží v napětí. 1. série: První sérii hodnotím určitě jako nejlepší. Je zajímavé sledovat, jak se lidé sbližují, hádají a dělají věci, které by možná v "normálním světě" nikdy neudělali. 100% 2. série: Ve druhé sérii jsem se bála o narušení původní sestavy druhou skupinou. Nakonec to bylo příjemné zpestření. A to zejména díky mé oblíbené Anně Lucii (Michelle Rodriguez). 99% 3. série: O trošku slabší série. Dostáváme se sice pod kůži Těm druhým, ale některé příběhy jsou malinko nudné. 90% 4. série: Cesta domů už je nadosah. Nelíbí se mi sice, že se původní skupina rozděluje, ale návrat domů je hezký. 98% 5. série: Některé věci jsou sice vysvětleny dobře. Přesto se začínám docela zamotávat a chci zpátky na pláž.(!!!!) Poslední dvojdíl se mi ale mooc líbil. 85% .6 série: Kupodivu jsem nakonec dost spokojená. Alternativní budoucnost se vyvíjela docela zajímavě. Slzím a je mi smutno, že to končí. 85% Oblíbené postavy: Sawyer, Benjamin, Kate(5.6.2011)

• - Spojitost postav mimo hlavní děj. Ve 13. díle 1. série na policejní stanici, kde Boone (Ian Somerhalder) ohlašuje napadení Shannon (Maggie Grace), sedí zatčený Sawyer (Josh Holloway). (karlik4801)

• - Původně se uvažovalo, že postava Kate (Evangeline Lilly) bude asi třicetiletá podnikatelka, které zemřel na následky autonehody manžel a která se po havárii stane vedoucí trosečníků. (SidneyP)

• - V 24. epizóde 1. série je počas toho, ako Michael (Harold Perrineau) vyťahuje Sawyera (Josh Holloway), keď zachraňoval kormidlo, vidno v pozadí loď. (Tbudko)