Ztraceni (TV seriál)

Lost

Nezvestní

Drama / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2004, 121x42 min

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Terry O'Quinn, Josh Holloway, Jorge Garcia, Naveen Andrews, Dominic Monaghan, Yoon-jin Kim, Daniel Dae Kim, Emilie de Ravin, Michael Emerson, Henry Ian Cusick, Ian Somerhalder, Maggie Grace, Harold Perrineau, Malcolm David Kelley, Jeff Fahey, Ken Leung, Jeremy Davies, Elizabeth Mitchell, L. Scott Caldwell, Sam Anderson, Michelle Rodriguez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Cynthia Watros, Nestor Carbonell, Tania Raymonde, M.C. Gainey, Michael Bowen, Rebecca Mader, John Terry, William Mapother, Mira Furlan, Alan Dale, François Chau, Rodrigo Santoro, Kiele Sanchez, Zuleikha Robinson, Clancy Brown, Julie Bowen, Kevin Durand, Doug Hutchison, Fionnula Flanagan, Alexandra Krosney, Madison, Christian Bowman, Dustin Watchman, Kimberley Joseph, Lance Reddick, Brian Goodman, Bill Duke, Robert Patrick, Saul Rubinek, Daniel Roebuck, Rachel Ticotin, Nathan Fillion, Tamara Taylor, Kim Dickens, Zack Ward, April Grace, Beth Broderick, Željko Ivanek, Greg Grunberg, Cheech Marin, Andrew Divoff, Kevin Dunn, Billy Dee Williams, Andrew Connolly, Marsha Thomason, Sonya Walger, Evan Handler, Billy Mayo, DJ Qualls, Katey Sagal, James Lesure, Bruce Davison, Samantha Mathis, Adetokumboh M'Cormack, Thekla Reuten, Shawn Doyle, Graham McTavish, Fisher Stevens, Andrea Roth, Gabrielle Fitzpatrick, Stephen Semel, Zoë Bell, Grant Bowler, Lanny Joon, Simon Rhee, Anson Mount, Bai Ling, Marguerite Moreau, Madeline Carroll, Theo Rossi, Susse Budde, Michelle Forbes, Marlene Forte, Alexis Rhee, Michael Cudlitz, Monica Barladeanu, Shaun Toub, Ronald Guttman, Swoosie Kurtz, Brett Cullen, Reiko Aylesworth, Mackenzie Astin, Matthew Alan, Emerson Brooks, Sean Whalen, Robin Weigert, Keir O'Donnell, Alice Evans, Saïd Taghmaoui, Devon Gearhart, Carrie Preston, John Hawkes, Hirojuki Sanada, Mark Pellegrino, Eyal Podell, Vanessa Branch, Bodhi Elfman, Dean Norris, Titus Welliver, Hakeem Kae-Kazim, John Walcutt, Patrick J. Adams, Michael DeLuise, Carter Jenkins, Joseph Sikora, Yetide Badaki, William Atherton, Blake Bashoff, William Blanchette, Josh Randall, Melissa Farman, Patrick Fischler, Eric Lange, Maya Henssens, Fredric Lehne, David H. Lawrence, Allison Janney, Sheila Kelley, Charles Mesure, Kevin Tighe, David S. Lee, Kate Connor, Neil Hopkins, Andrea Gabriel, Chad Donella, Brad William Henke, Izzy Diaz, Julie Adams, Jodi Lyn O'Keefe, Colby French, Raymond J. Barry, William Sanderson, Mirelly Taylor, Diana Scarwid, John Pyper-Ferguson, Tom Irwin, Lana Parrilla, Aisha Hinds, Jon Gries, Wayne Pygram, Tracy Middendorf, Aramis Knight, Susan Duerden, Marc Menard, Rebecca Hazlewood, Cleo King, Sung-hi Lee, Kathleen M. Darcy, Kevin Rankin, Paula Malcomson, Sammi Davis, Anthony Azizi, Sundra Oakley, Jeff Kober, Skyler Stone, George Cheung, Stephanie Niznik, Lela Loren, Holland Roden, David Starzyk, Victor Browne, Patricia Hastie, Ron Bottitta, Jacob Witkin, Chard Hayward, Jordan Lawson, Bruno Bruni Jr., Jonathan Dixon, Dan Gauthier, Jeff Perry, Adam Leadbeater, Kenton Duty, Susan Gibney, Cas Anvar, Necar Zadegan, Navid Negahban, Dylan Minnette, Kimberly Estrada, Roxie Sarhangi, Nick Jameson, Donnie Keshawarz, Christopher Amitrano, Kristin Richardson, Jayne Taini, Raymond Ma, Tim DeZarn, James Huang, Sammy Sheik, Stephen Bishop, Emily Evan Rae, Mandy June Turpin, Michelle Arthur, Juan Carlos Cantu, Suzanne Krull, Mary Mara, Steven Elder, Muna Otaru, Melissa Barker, Geoffrey Rivas, Zack Shada, Josiah D. Lee, Lawrence Mandley, Dan Hildebrand, Lindsey Ginter, William Francesco Allen, Larry Joshua, Jim Piddock, François Guétary, Lobo Sebastian, Chris Jaymes, Anne Bedian, David Cordell, George O'Hanlon Jr., Len Cordova

Seriál, který mě zpočátku vůbec nezajímal, LOSTmánie se mi dlouho vyhýbala, až nakonec v době kdy Nova dávali již třetí série, jsem seriál začal zpětně sledovat. V originále, tak jak to mam rád. Nyní sleduji již aktuální čtvrtou řadu a pořád se těším na nové a nové díly, ještě že je nakonec 13dílu místo 8. Skvěle rozběhnutý příběh, sympatické charaktery a stále nové objevování záhad na ostrově, plus přítomné flashbacky a nyní i flashforwardy mě drží u každého dílu s očima na stopkách, jen tak dál... Namaske;-). 24.5.2010: A je konec, finále nebylo zrovna nejlepší, ale tvůrci to mohli zkazit o dost více. Jsem vcelku spokojen. OCEANIC 16 R.I.P. ;-).(10.1.2008)

• flanker.27

Po pilotu nebudu hodnotit, přesto si myslím, že už dokážu odhadnout, jak to na mě bude účinkovat. Docela zajímavý nápad, ze kterého by se dalo vytěžit mnoho o lidské povaze, strachu, schopnosti spolupráce, bude neustále rozmělňován dalšími a dalšími epizodami, kdy se zas jen nakousne něco dalšího, jen aby lidi měli o čem diskutovat na fórech a hlavně se dívat. Update: Tak jak jsem prorokoval, docela zajímavý nápad, ze kterého by se dalo vytěžit mnoho o lidské povaze, strachu, schopnosti spolupráce, je neustále rozmělňován dalšími a dalšími epizodami, kdy se zas jen nakousne něco dalšího, jen aby lidi měli o čem diskutovat na fórech a hlavně se dívat. Děkuju, ne. Po první sérii jsem to zabalil a co tak zahlídnu mě jen utvrzuje v tom, že příběh co běží odnikud nikam vidět nechci. Samé teorie, záhady, fantazie scénáristů dochází ale lidi se pořád dívají, tak proč to rozřešit. Proč by měly postavy uvažovat jako normální lidi, aby se to někam pohnulo.(4.9.2006)

Seriál Lost je pro mě zatim nejlepším seriálem co jsem kdy viděl, teda pokud nebudu brát v potaz začátky akt-x, jenže těm uškodilo, že se točily stále nové řady a s každou novou řadou se snižovala kvalita a na ty úplně poslední se už skoro ani nedalo dívat. U Lost se to může stát taky, ale po první sérii jsem zatím spokojen, i když i v tomhle skvělým seriálu se najde pár nelogičností a taky několik scén, který se v různých variantách opakují, ale je to zase bohatě vyváženo tím, že každý díl je vždy zajímavý a dokáže lehce vtáhnout do děje a většinou končí tak, aby se člověk hned musel podívat na další. No uvidíme jak to nakonec bude dlouhý a jestli se náhodou filmaři nenamlsali tak, že budou točit stále další a další řady, až tento seriál úplně zničí, ale teď nemá mezi seriálý konkurenci, obvzvlášťe mezi dobrodružnými. [---] Tak mam právě za sebou 3 serii, která mě utvrdila v jednom a to, že tenhle seriál je nejlepší seriál všech dob, sice 2 serie, byla trochu kolísavá, ale pořád si udržovala skvělej standart, ale to co se dělo ve třetí, tak to nemá obdoby u takhle pokročilýho sriálu, každej díl naprosto jedinečnej, ten kdo píše scénař je prostě arcimág. Teď mě akorát sere jedna věc, jak to mam kurva vydržet do února 2008???(7.6.2006)

Už dlouho (vlastně od dob Akt X, které ale většinou nebyly na pokračování) se mi nestalo, aby mě nějaký seriál takhle chytl. Zbožňuju záhady a jejich luštění a toho mi zde tvůrci předhazují vrchovatě. Mám ráda, když nejsou postavy černobílé a to se z velké části daří (nevím o nikom, kdo by byl ryze kladnou nebo naopak zápornou postavou). Ještě radši mám napětí, pokud je umně natočené a to se zde objevuje celkem obstojně. Sečteno a podtrženo - Ztraceni jsou pro mě skutečně jeden z nejlepších seriálů všech dob (komediální a kreslené neberu v potaz), za to, co jsem doposud viděla si z velké části nejvyšší hodnocení bezesporu zaslouží a já teď můžu jenom popřát tvůrcům rozum. Rozum k tomu, aby ukončili LOST včas a nezačali je zbytečně natahovat ve vidině vysokého zisku... To už je teď ale pasé, protože sérií, jak jsem se dozvěděla bude celých 6, tak aspoň nezbývá než doufat, že vydrží laťka tak vysoko, kde momentálně je (psáno po shlédnutí 17.dílu třetí série)__________ Nyní, 3 dny po shlédnutí závěru celého seriálu jsem na rozpacích... Jde o dílo, které mě 5 let bezvadně bavilo a napínalo a dokázalo natešit na každý další díl a hlavně naprosto uchvátit závěrem sezóny. V šésté sérii moje nadšení ale hodně rychle začlo upadat a pověstnou korunu tomu nasadil závěrečný díl. I tak ale nemůžu kvůli pro mě naprosto neakceptovatelnému a neuspokojivému konci hodit LOST jako celek někam do naprostého odpadu. Třeba najdu někdy dost času a odvahy zkusit to zkouknout celé znova, nějak víc pohromadě než po šesti letech a najdu nějaký smysl i v tom úplném závěru, resp. poslední sérii.... Ale obávám se, že spíš ne a LOST pro mě zůstanou jedním z nějvětších podvodů, jaký na mě kdo kdy spáchal. A tak přesto, že jsem si první série opravdu vychvalovala, pachuť z toho, co na nás tvůrci ušili, je to hlavní, co ve mě zůstalo i po dvou letech po skončení celé té komedie a hlavní přetrvávající dojem je "Ztracený" čas.(11.12.2006)

Rozhodně nejsem seriálový typ diváka a musel bych ve svých vzpomínkách zaplout hodně hluboko, abych si vzpomněl, který seriál / nepočítaje miniserie na HBO / jsem viděl naposledy celý. O Ztracených jsem nevěděl zhola nic, ale těsně před začátkem prvního dílu o nich básnila Květula s takovým nadšením, že jsem si řekl, fajn zkusím první díl a pak se jí vysměju. Místo výsměchu však následovalo totální nadšení a bylo jasný, že neděli co neděli budu trávit před obrazovkou. Jak strašně se mi seriál zaryl pod kůži mi dochází až teď, kdy skončil poslední díl třetí série a já chodím každou neděli večer bloumat před televizi, protože mi hrozně chybí to odkrývání tajemství ostrova, ty překvapující zvraty, vývoj každé hlavní postavy, chybí mi adrenalin, napětí, překvapení, soucit, nenávist, porozumění, lítost, strach, zkrátka celá paleta emocí, kterou ve mě tento seriál vyvolával. Nejvíce se mi však stýská po Sayidovi, Sawyerovi, Charliemu, Lockovi, těch druhých, Kate, Jin a Sun, Hugovi a samozřejmě Jackovi. Opravdu ten pocit je skoro stejný, jako kdyby mě opustilo najednou několik kámošů, které jsme měl rád. Originálně dělaný seriál způsobil, že jsem se každou neděli těšil až ztratím z reálného světa do světa ztracených.(13.2.2008)