Ztraceni (TV seriál)

Lost

Nezvestní

Drama / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2004, 121x42 min

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Terry O'Quinn, Josh Holloway, Jorge Garcia, Naveen Andrews, Dominic Monaghan, Yoon-jin Kim, Daniel Dae Kim, Emilie de Ravin, Michael Emerson, Henry Ian Cusick, Ian Somerhalder, Maggie Grace, Harold Perrineau, Malcolm David Kelley, Jeff Fahey, Ken Leung, Jeremy Davies, Elizabeth Mitchell, L. Scott Caldwell, Sam Anderson, Michelle Rodriguez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Cynthia Watros, Nestor Carbonell, Tania Raymonde, M.C. Gainey, Michael Bowen, Rebecca Mader, John Terry, William Mapother, Mira Furlan, Alan Dale, François Chau, Rodrigo Santoro, Kiele Sanchez, Zuleikha Robinson, Clancy Brown, Julie Bowen, Kevin Durand, Doug Hutchison, Fionnula Flanagan, Alexandra Krosney, Madison, Christian Bowman, Dustin Watchman, Kimberley Joseph, Lance Reddick, Brian Goodman, Bill Duke, Robert Patrick, Saul Rubinek, Daniel Roebuck, Rachel Ticotin, Nathan Fillion, Tamara Taylor, Kim Dickens, Zack Ward, April Grace, Beth Broderick, Željko Ivanek, Greg Grunberg, Cheech Marin, Andrew Divoff, Kevin Dunn, Billy Dee Williams, Andrew Connolly, Marsha Thomason, Sonya Walger, Evan Handler, Billy Mayo, DJ Qualls, Katey Sagal, James Lesure, Bruce Davison, Samantha Mathis, Adetokumboh M'Cormack, Thekla Reuten, Shawn Doyle, Graham McTavish, Fisher Stevens, Andrea Roth, Gabrielle Fitzpatrick, Stephen Semel, Zoë Bell, Grant Bowler, Lanny Joon, Simon Rhee, Anson Mount, Bai Ling, Marguerite Moreau, Madeline Carroll, Theo Rossi, Susse Budde, Michelle Forbes, Marlene Forte, Alexis Rhee, Michael Cudlitz, Monica Barladeanu, Shaun Toub, Ronald Guttman, Swoosie Kurtz, Brett Cullen, Reiko Aylesworth, Mackenzie Astin, Matthew Alan, Emerson Brooks, Sean Whalen, Robin Weigert, Keir O'Donnell, Alice Evans, Saïd Taghmaoui, Devon Gearhart, Carrie Preston, John Hawkes, Hirojuki Sanada, Mark Pellegrino, Eyal Podell, Vanessa Branch, Bodhi Elfman, Dean Norris, Titus Welliver, Hakeem Kae-Kazim, John Walcutt, Patrick J. Adams, Michael DeLuise, Carter Jenkins, Joseph Sikora, Yetide Badaki, William Atherton, Blake Bashoff, William Blanchette, Josh Randall, Melissa Farman, Patrick Fischler, Eric Lange, Maya Henssens, Fredric Lehne, David H. Lawrence, Allison Janney, Sheila Kelley, Charles Mesure, Kevin Tighe, David S. Lee, Kate Connor, Neil Hopkins, Andrea Gabriel, Chad Donella, Brad William Henke, Izzy Diaz, Julie Adams, Jodi Lyn O'Keefe, Colby French, Raymond J. Barry, William Sanderson, Mirelly Taylor, Diana Scarwid, John Pyper-Ferguson, Tom Irwin, Lana Parrilla, Aisha Hinds, Jon Gries, Wayne Pygram, Tracy Middendorf, Aramis Knight, Susan Duerden, Marc Menard, Rebecca Hazlewood, Cleo King, Sung-hi Lee, Kathleen M. Darcy, Kevin Rankin, Paula Malcomson, Sammi Davis, Anthony Azizi, Sundra Oakley, Jeff Kober, Skyler Stone, George Cheung, Stephanie Niznik, Lela Loren, Holland Roden, David Starzyk, Victor Browne, Patricia Hastie, Ron Bottitta, Jacob Witkin, Chard Hayward, Jordan Lawson, Bruno Bruni Jr., Jonathan Dixon, Dan Gauthier, Jeff Perry, Adam Leadbeater, Kenton Duty, Susan Gibney, Cas Anvar, Necar Zadegan, Navid Negahban, Dylan Minnette, Kimberly Estrada, Roxie Sarhangi, Nick Jameson, Donnie Keshawarz, Christopher Amitrano, Kristin Richardson, Jayne Taini, Raymond Ma, Tim DeZarn, James Huang, Sammy Sheik, Stephen Bishop, Emily Evan Rae, Mandy June Turpin, Michelle Arthur, Juan Carlos Cantu, Suzanne Krull, Mary Mara, Steven Elder, Muna Otaru, Melissa Barker, Geoffrey Rivas, Zack Shada, Josiah D. Lee, Lawrence Mandley, Dan Hildebrand, Lindsey Ginter, William Francesco Allen, Larry Joshua, Jim Piddock, François Guétary, Lobo Sebastian, Chris Jaymes, Anne Bedian, David Cordell, George O'Hanlon Jr., Len Cordova

Právě jsem dokoukal druhou sérii Ztracených a nejsem o moc moudřejší než po té první, spíš naopak. Množství nejasností a nelogičností dosáhlo naprosto absurdní míry, každá nová epizoda jakoby měla za cíl zmást diváka více než ta předchozí. Co se zprvu jeví jako odpověď se záhy ukáže být jenom další otázkou a tak to jde pořád dál a dál. Ztraceni jsou perfektně zrežírováni, dokážou vás udržovat v permanentním napětí, nikdy neztrácejí svou tajemnou atmosféru, jenže scénář se žel bohu nedrží zásady „méně je někdy více“.(21.8.2006)

Nejdřív bych chtěl politovat všechny, kteří museli čekat, až se seriál objeví na TV NOVA. Je mi jasný, že se spousta diváků po několika dílech ztratí! Co totiž může nabídnout jeden díl týdně? Je se vůbec na co těšit? Podle mě je totiž kouzlo u seriálu takového typu v tom, že se můžu podívat na další díl hned a třeba i když bych už dávno měl spát. Potom se z něj může stát (a stává) droga. Jako u mě a všech, se kterými jsem měl možnost se podělit. Vy ostatní, kteří dokážete pravidelně týden co týden trpělivě čekat, vězte, že vás obdivuji. Tohle bych nedokázal. VYDRŽTE!!!!!!!(24.9.2006)

Once you watch it you are about to become LOST...slowly but unavoidable :-)(28.9.2005)

Na rovinu, pokud bych to měl sledovat šest let, tak si jsem naprosto jistý, že několikrát neudržím nervy a napálím tomu odpad. Hlavně první dvě série občas vyřadí rychlost a jedou si na neutrál klidně několik epizod. Obě série by se tak daly shrnout do jedné věty "Párkrát přešli ostrov a zjistili, že tam nejsou sami". Otázky sice přichází v pravidelných intervalech, ale na odpovědi se čeká klidně i několik sérií a to je podle mě jeden z nejodpornějších kalkulů, který jsem v seriálech zažil. Tak jsem si zanadával a teď k těm mnoha pozitivům. Jelikož jsem seriál nesledoval v době, kdy letěly hlášky typu "To jsou ti druzí!" nebo "Musím mačkat tlačítko!", tak mě minulo to nechutné čekání na další díl a mohl jsem jet jediné možné tempo, které Lost sluší a to je série za týden. Kroucení hlavou nad dávkováním informací jsem si sice neodpustil, avšak nemusel jsem na ně čekat tak dlouho. Vyprávění pomocí flasbacků divákovi skvěle přiblíží hlavní postavy. Ihned mě fascionavala práce s tolika charaktery. Když byl díl věnovám postavě, kterou jsem moc nemusel, bylo to znát, ale zase má člověk u Lost zaručeno, že si nějakého oblíbence vybere, a protože se jich za tu dobu objevilo snad padesát, tak jsem si jich i já oblíbil opravdu mnoho. V Sawyerovi jsem se viděl hned od začátku, Ben byl nejlepší postavou v druhé a třetí sérii. Dál mě bavili i Hugo, Locke a Pan Eko se svým velkým klackem. U holek to bylo snad ještě lepší. Shannon si mě úplně omotala kolem prstu, potom i Libby a Juliet. Na Lost je úplně nejzajímavější to, že každá epizoda má scénu, u které jsem se rozplýval dojetím, jásal nebo nedýchal a zároveň každá má několik pasáží, které mě neskutečné vytáčely a brzdily moje nadšení. Lost bych každému doporučil s tím, že je potřeba trošku trpělivosti. Od konce třetí série se z toho totiž stane neskutečný hlavolam, který stojí za to prožít. 1. - 3. série: 80%, 4. série: 85%, 5. série: 85%, 6. série: 75%.(13.2.2013)

• choze

Na televizi koukám jen minimálně a dost si vybírám. Po čtyřech prvních dílech nevím, proč bych se na tenhle seriál měl dívat dál. Není to špatné, ale dějově mě to nijak zvlášť nezaujalo a některé hlavní postavy mě přímo iritují (ty nejkladnější).(15.10.2006)