Ztraceni

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (více)

Série(6) / Epizody(117)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiální text distributora)

AppleCore

Pilotní díl je dost přitahující, ale po skouknutí dalších se z toho vyklube zbytečná a laciná podívaná, každý druhý díl o ničem, v každém díle něco, co je třeba vysvětlit a v žádném díle žádné vysvětlení, to co mě zajímalo nejvíc nebylo vůbec objasněno, zbytečně natahovaný a nedomyšlený. ()

stilgar1

Geniální nápad, který vzešel od perfektních tvůrců, byl poměrně zmařen zbytečným natahováním, které vedlo k tomu, že mnohé díly působí opravdu uboze, a hlavně k vytvoření zbytečných nelogických zvratů, se kterými se seriál může vypořádat jen na úkor kvality_____________ Závěr seriálu = ubohost. ()

Kothy

Toto byl snad první seriál, který jsem začal pořádně sledovat. Taky změnil televizní historii. Začalo to tak nevinně a skončilo to tak, otevřeně. Celé to bylo skvěle vymyšlené, ale ke konci už moc překombinované. Ostrov, který se přesouvá. Dá se na něj snadno dostat, ale z něj už je to horší. Má spoustu vlastností. Jako třeba zrychlené hojení v důsledku elektromagnetismu. Nebo že ženy, které otěhotněly na ostrově ve druhém trimestru vždy potratí. Střetávají se tu různé kultury. 4, 8, 15, 16, 23, 42, to jsou čísla Valenzettiho rovnice, které se v bunkru musí mačkat každých 108 minut. A celé to ovládá Dharma Iniciative... Některé díly byly opravdu hodně dobré. Škoda, že se do toho tvůrci ke konci tak zamotali. Nejvíc mě dostal díl, ve kterém Desmondova mysl cestovala mezi minulostí a přítomností. Nejzajímavější je asi vědec Daniel Faraday. Nejvíc se mi líbila 4. série, i když je nejkratší. Je hlavně o Faradayovi a jeho pokusech. Taky se během ní objeví hodně nových postav spousta souvislostí. A píseň Make your Kind of Music nás provází celý seriál. :) "We have to go back!" ()

boshke

1. série: Nejdříve pozitiva - vykreslení a komplexnost postav. Každou z nich si dokážete oblíbit a vzápětí zase nenávidět. Nejsou to hloupé, plochém, černobílé postavy. Negativa - vykreslení a komplexnost postav... zabere hodně času, takže děj se hýbe opravdu slimejším tempem. A autorské vybírání, čemu v příběhu budou věnovat pozornost, mne dost vysíralo. V jednom díle se dozvíme v rámci Sayidova příběhu, že na ostrově žije již přes 16 let žena a "ti druzí". Tento fakt však několik dlouhých dílů (a tím logicky i určitý čas na ostrově - týden, dva?) nikoho nezajímá, protože se vypráví příběhy jiných a pomatená Frantice se jim do toho nehodí. Posuny v příběhu by rozhodně neměly být vykreslování postav zcela podřízeny. Stejné to bylo i s vorem či poklopem. Tak jako tak jsem byl rozhodnut se Ztracenými skončit, nechtělo se mi jim věnovat tolik času svého života. 2.-6. série: Blahořečil jsem se a žehnal jsem svému rozhodnutí sfouknout dalších pět sérií jedním shrnovacím dílem. Nemohl jsem věřit vlastním očím. Otočení podzemního kolečka a zmizení ostrova. Cestování v čase. Oživování postav. Paralelní příběhy. A úplný vrchol? Mytologie ostrova - Černý kouř, Muž v černém,... Naprostá hámotina. Ani ten závěrečný dvojdíl jsem nedokoukal, neb mi to bylo srdečně jedno... 10% (1. série - 60%, 2.-6. série 0%) ()

swamp

Nejde jinak - musím snížit hodnocení až na průměr. První dvě série pro mě představovaly naprosto geniální geek pochutinu, ze které se pomocí postav (především Kate a Jack) a jejich stupidních dialogů a činů stala nesmysluplná nasládlá hovadina pro kojící maminky (pozor: toto není urážka kojících maminek). ()

Sašenka165

Jediný seriál, kterým skutečně žiju. Je mi úplně jedno jestli je to originální nebo neoriginální - mě se líbí jak je to natočené, mě se líbí herecké obsazení, mě se líbí příběhy postav a komplikace děje... (kupodivu) se mi tenhle seriál prostě líbí. První série byla bomba (*****), potom to ve dvojce trošku vázlo (***) a nakonec se to ve trojce obrátilo do velmi napínavé podívané - díky za to Benovi a Druhým :-) (*****), takže bez většího váhání dávám hvězd 5. ---- Co ale musím uznat je, že trojka je už vážně nereálná a série realitu a hodnověrnost ztratila už někdy v polovině druhé sezóny. ---- Top postavy: Sawyer, Kate, Ben, Juliet... ()

dex2man

Velmi originální nápad i perfektně zfilmovaný seriál. Kdybych hodnotil pouze samotný příběh, sympatické, zajímavé charakterově rozmanité postavy, tajemnou atmosféru, dějové zvraty, propletenost dějových linií všech obyvatel ostrova a neskutečné množství záhad, bylo by to jasných pět. Ještě po třetí sérii bych neváhal. Nejvíc se mi líbil začátek, kdy "ti druzí" a "kouř" byli největší záhadou i nepřítelem. Jenže háček je pro mě ve dvou skutečnostech- neustále vznikající nové záhady a otázky, aniž bychom dostávali odpovědi na ty staré a z toho vyplívající zbytečné natahování v posledních dvou sériích. Být tyto dvě smrsknuty v jednu, namísto umělého nastavování přemírou flashbacků, byl bych 100%ně spokojený a zůstal u plného hodnocení. ()

Okara

Ztraceni jsem sledoval ještě jako malej špunt když je dávali v televizi. Ovšem jak již napsal kolega J*A*S*M, toto není seriál, na který byste se měli dívat stylem jedna dabingová epizoda týdně u večeře. Tak se stalo, že jsem se v páté sérii doslova ztratil a už nenalezl cestu zpátky. Nedávno jsem se rozhodl, že si to tenhle seroš nezaslouží a rozhodl se na něj mrknout hezky od začátku. A co se nestalo; všechny série jsem zhltnul během pár týdnů. Lost se může pyšnit dost možná nejoriginálnějším seriálovým příběhem vůbec. Ztělesněná záhadnost. Ostrov odhaluje nová a nová tajemství, která se ovšem s novými díly nevysvětlí, ale naopak na sebe nabalí další. Tvůrci tak smyčku nevědomí paradoxně neustále roztahují, aby jí příhodně v určitých vygradovaných momentech utáhli kolem diváka jako nic netušící oběti. Díky tomu zde nalezneme mnoho hluchých epizod, kdy se zdánlivě nic neděje - opak je pravdou, to se plíživě připravuje půda pro ony ohromné zvraty. A když se nějaký takový stane, tak by člověk opravdu nejraději vyskočil z kůže. Podle mě asi největší roli v úspěchu tohoto trháku hraje ono široké spektrum protagonistů. Je jich tolik a každý tak jiný, že si zkrátka nejde podvědomě nějakého nevybrat a s napětím pak nesledovat jeho kroky. Co by ovšem každý divák měl udělat, je vypnout logické čidlo a nehnidopišit si v určitých momentech, kterým se lze objektivně snadno vysmát. Což už by mělo napadnout každého, když na tropickém ostrově napadne trosečníky lední medvěd nebo naleznou pod zemí bunkr. Je pravda, že když si tvůrci začnou hrát s časem, je to na chápání trošku těžší, nicméně díky Danielovi, který to nechápavým postavám vysvětluje nepřímo i divákům, to smysl dává a ve finále z toho vybruslí ještě velmi dobře, byť s klišé-pointou na konec. Když se nad tím vším ovšem člověk zamyslí, uvědomí si, že spíše než příběhem o ztroskotání letadla a záchraně trosečníků je to seriál, ve kterém si zauvažujeme nad kolizí rozumu a víry, dobra a zla. Zkrátka a jednoduše - pro ty, kdo mají rádi mysteriozní žánr, dokážou tolerovat menší nelogičnosti a nechají se snadno unést, jsou Ztraceni dost možná nejlepším seriálovým počinem všech dob. A já jsem moc rád, že se mezi ně konečně můžu zařadit. Vítejte ve Ztracených - seriále, kde v každé epizodě někdo upadne do bezvědomí, v seriále napěchovaném číslem 23, kde si nikdo nevěří a zrada je na denním pořádku jako dát někomu přes hubu nebo se nostalgicky obejmout. Dámy a pánové, přivítejte prosím naše hrdiny! - Jack VšechnoZachráním, Kate PorodníBába, Sawyer ZlejPohled, Sayid MučimZa2Dolary, Hugo NemášČokoládu, John VozíčekJeMainstream, Jin a Sun KolenaNaKaši, Eko KdeMámKlacek, Ben UžMěProsímNebij, Charlie Šňup, Claire BurákMáslová, Aaron GaGaGa, Daniel JeToRelativní, Charlotte NemámDuši, Miles KecámSDuchy, Desmond VPříštímŽivotěBrácho, Shannon KdeMámRtěnku, Boone IncestNeniTakŠpatnej, Juliet ŤuťíÚsměv, Ana Lucia Naivková, Leslie Bum, Michael JeMiToLíto a Richard CoJsouVrásky! Oblíbené postavy: Mr. Eco, Richard, Locke, Desmond, Jacob, Kouř. Nejlepší soundtrack z filmu Hodnocení lll 1.série=100% lll 2. série=100% lll 3.série=90% lll 4.série=90%. lll 5. série=100% lll 6.série=80% lll Celkové=100% () (méně) (více)

Slartibarkfast

Pokud máte rádi hádanky, záhady, tajemství, pletichaření a taky tak trochu filmy o trosečnících jste zaručeně na správné adrese. Tenhle seriál je rozhodně nejlepší v prvních třech sériích.. Po shlédnutí každého dílu se již nemůžete dočkat dalšího. Ty nezodpovězené otázky s vámi cloumají a nedají vám spát. Bohužel, jako všechny seriály, má tendenci směřovat do své postupné záhuby odkrýváním stále absurdnějších záhad a postubně zabředávat do nudy. Jak říkám.. nejlepší jsou první dvě série, možná i třetí, pak už je to jen seriál jako každý druhý. 80% ()

predators

Nezbývá mi nic jiného, než souhlasit s mnoha lidmi zde, že sledovat tento seriál pokud možno na jeden zátah, je to nejlepší, jak si jej pořádně užít. To se potom přistihnete někdy ve 3-4hodiny ráno, jak stále tupě zíráte na bednu a ono vás to ne a ne uspat. A až se za 3 dny po shlédnutí všech tří sérií zvednete z křesla a zjistíte, že jste dokonce zapomněli jít do školy nebo do práce, bude vám to tak nějak jedno...budete Ztraceni:-)95% "Oprava" po prvních dílech 5.!!! sezóny. Musím říct, že nyní zažívám velké zklamání. Jak jsem byl z Lost nadšený, nyní je tomu pravý opak. A zde je několik důvodů. Roztroušenost osob a míst, kde se pohybují...jsou v minulosti, budoucnosti, jedni na ostrově, druzí pryč z něj...chaos! Děj je díky tomu šíleně natáhlý a v podstatě se neději nic důležitého. A když ano, utne to nějaký "záblesk" a je po všem. Za další, oprašte mozkové buňky a hóódně vzpomínejte a pamatujte...vyskytnou se lidé nebo zmínka o nich, které jsme viděli ve 3. díle 2. série, například.:-) No a už vůbec nevíte, kdo co proč dělá! Prostě zmatek nad zmatek a Ztracení už nejsou jediní, kdo jsou ztraceni. Teď už jsem se ztratil i já! Myslím, že tomuto seriálu mělo už dávno odzvonit...:-( ... no a snižuji hodnocení z 5*. RE: Tak a je to tady. Pátá sezona je za náma a mně nezbývá nic jiného, než si pořádně zanadávat. :-) Už jen to, že musíme čekat 8 měsíců na další sérii, která už snad bude poslední. Jde o to, že stale je tu čekání na to, jak to se všemi dopadne. Co je to vlastně za ostrov, atd. atd. Otázek je mnoho, a zdá se, že opět nebylo na většinu odpovězeno, ikdyž spousta situací do sebe pěkně zapadá. Celkově se ale 5. řada povedla a to čekání zdá se bude utrpení :-(((( ===>>> 80% The Final Lost Bylo to úmorných 6 let! Cítil jsem se jako na houpačce, nahoru a dolů a zase nahoru a dolů a tak dále asi 16x, už si to nepamatuju přesně. Těch 40 minut týdně, co jsme spolu trávili, tedy někdy se to protáhlo i do rána a já usínal s pocitem, že se se všemi uvidím jindy, bylo k nevydržení. Pamatuji se také na menší pauzu, na které jsme se ani tak nedohodli, jako že si ji vybrala druhá strana...hmmm, to byly chmurné časy. Ale pak přišlo opět shledání. Tentokrát jsem ale počkal, až se v nás napětí nahromadí a my tak spolu mohli prožít nerušený a naprosto úžasný týden. A vůbec mi nevadilo, že jsem obětoval několik dní dovolené. Toto se opakovalo celkem 6x, 6 dlouhých let a nyní přišla chvíle, na kterou jsem čekal. To, co jsme spolu prožili mělo vyvrcholit něčím neobvyklím. Něčím, co bych si pamatoval až do smrti. A přesně tak se stalo...ikdyž jsem věděl, že jednou tato chvíle, kdy se spolu rozloučíme, příjde. Během té doby, co se spolu známe, přišly okamžiky, které hnuly mými pocity a nejinak tomu bylo i dnes, v poslední den našeho soužití. Tušil jsem, že to bude velké, již dříve jsem měl několikrát na krajíčku, ale to, co se událo v posledních chvílích, lze jen těžko popsat. Nával emocí byl tak silný, že se mi srdce několikrát rozbušilo a do očí se mi vlily potoky slz. Ano, takové bylo loučení, ikdyž né všechnu podstatu našeho vztahu a události v něm, jsem plně pochopil, a mnohé mi budou navždy jednou velkou neznámou. Závěrečná scéna mě v tomto jen utvrdila, a tak díky ní ve mně přetrvává zklamání a nejistota. Ale mnohé z nás dovedla ke zjištění, že člověk si má vážit všeho dobrého i seriálů...takže asi tak k LOST... ;-) Dám 5*, ale...!!!!! 80% () (méně) (více)

Trajektt

Naštěstí jsem tento seriál viděl až v době,kdy už byly natočeny všechny díly,takže jsem nemusel čekat dlouhých šest let, než se dozvím závěr této podle mě povedené mysteriózní podívané a zhlédl jsem to najednou.V seriálu můžeme vidět velké množství postav,kteří ztroskotají na ostrově a řeší zde mnoho záhad,které se dějí na ostrově,taktéž mnoho z nich má mnoho zajímavých věcí ze své minulosti.Nebudu psát dějovou linku,ale pro každého,kdo má rád tajemno,řešení záhad,ostrovní scenérie a podle mě i ve většině případech dobré herecké výkony,tak bych mu tento počin doporučil.Jsou tam jisté náznaky,které připomínají mého oblíbeného Julese Verna a jeho Tajuplný ostrov,ale co je v dnešní době originální.Za mě zasloužených 90%. ()

WANDRWALL

Známé schéma, lépe propracované, proto takový divácký zájem. Později ale už jen natahovaná, už jen snaha producentů ještě na úspěchu něco vydělat. ()

Arsenal83

Seriál s vynikajúcim začiatkom, kedy som sa tešil na každú novú časť, čo môže priniesť. Škoda, že to tvorcovia nasmerovali do sci-fi verzie, dúfal som v iné. Aj napriek postupnému úpadku seriálu hodnotím ale celkovo pozitívne. ()

Bachy

Můj příběh s tímto seriálem je na dlouhé hodiny povídání. Pokusím se zde o jakýsi výcuc. Začal jsem s LOST jako většina krajanů v době, kdy jej s fanfárou vytasila TV Nova. Okamžitě jsem se do něj zahryzl a netrpělivě očekával každý díl. Tak krásně prokreslené postavy jen tak nikde nejsou. Okolo třetí řady jsem začal lehce ztrácet niť. Seriál jsem nakonec opustil, a když jsem se dozvěděl náznaky toho, co se dělo dál, byl jsem rád. Na csfd jsem hodnocení odbyl třemi hvězdičkami a nechal si v hlavě úžasný dojem z první řady. Po letech jsem zjistil, že LOST tak úplně nekoneční nejsou a že nakonec se i mnozí kritici obrátili zpátky. Zkusil jsem to a obnovil vztah. A ke Ztraceným jsem přirostl. První tři řady jsou neuvěřitelně nadupané a jsou tím nejlepším příkladem toho, jak se pracuje s postavami a jak se vypráví složitý příběh. Čtvrtou a v podstatě i pátou jsem lehce protrpěl a z dokonalého seriálu se stalo jen průměrné dílo. Ta hra na diváka mě začala lehce unavovat, ovšem až v šesté jsem plně pochopil, že svůj smysl měla. Všechny záhady a vysvětlování je mi ukradené. Co jsem pochopit měl, jsem snad pochopil a pokud ne, je mi to jedno. Závěrečnou řadu a speciálně poslední díly jsem tupě zíral a bylo mi skvěle. Vybavoval jsem si, co všechno jsem se seriálem prožil a jak moc mám rád každou postavu. A konec mě dostal. Abrams to měl promyšlené už od začátku, minimálně základní kostru. Najednou mi bylo jedno, že jsme stihli project snad všechny filmová klišé. Bylo mi jedno i to, že jsme si celý seriál museli hrát na tajemné. Nesilnější momenty, které v myšlenkách zůstanou jsou určitě otevírání poklopu, mačkání tlačítka a konec třetí řady. John Locke, Benjamin Linus a Desmond Hume jsou navždy zapsáni v mé hlavě a stejně tak celý seriál. Až na úplném konci jsem si uvědomil, jak velký zážitek jsem získal a žádný kritik mi jej nemůže vzít. Buď trošku otevřete hlavu a získáte jej taky..a nebo ne. ()

klerik

1 a 2 séria Na BS GALACTICU to síce nemá, ale má to ten správny "závislácky" potenciál. Zameranie sa na postavy je najväčšie plus, ale producenti by mohli aj trochu viac dovoliť pohnúť príbehom... 3 séria ešte viac varí z vody a oveľa okatejšie odvádza pozornosť od hlavnej zápletky, ale stále má seriál čo ponúknuť, narozdiel od pokračovania PRISON BREAKU... ()

FrodoF

Těch 5* bylo za první sérii, která mě opravdu okouzlila. Pak už je to o dost slabší, ale pořád tvůrci vědí jak si udržet sledovonost. ()

Chrustyn

Ze začátku perfektní seriál s výborně napsanými postavami, který stále přichystával něco nového ale po čase se z něj stávala natahovaná fraška, dávající stále nové a nové otázky aniž by odpovídal na ty předešlé a vše korunuje nesmyslnými posledními dvěmi sériemi, které jsou tím nejzbytečnějším v rámci všech seriálů. ()

MiiRA

Tak Lost je vyjímečnej seriál !!! ....Záhady,děj, postavy ... všechno promyšlené !!! 1 a 2 sérka výborná. Po slabší 3 řadě to opět začala gradovat do správných otáček ... a 5-tou sérii neskutečně žeru, čekání každý týden na novou epizodu, no prostě vymyslet to tak ... to chce klobouk dolu scénáristům a všem, co dělají Lost lostem :D !!!! těch 42 minut mi tak rychle neutíká, než při jednom díle a zase čekat týden :D Opravdu se těším, jak to vše dopadne, ale co budu dělat, až skončí lost, nechci ani vidět ty absťáky :D .... 5 * bez depat ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (více)