Ztraceni

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (více)

Série(6) / Epizody(117)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiální text distributora)

badajajuak odpad!

Ze začátku naprosté nadšení, které bylo přibližně od třetí série vystřídáno lehkým zklamáním s pokračující nevrlostí k dalším a dalším dílům. Čtvrtou sérii sleduji již jen z jakési nutnosti a zvědavosti „jakpak to asi s těmi našimi ztracenými dopadne“. Již zde chybí ten náboj prvních dílů a asi nebudu první, když řeknu, že tvůrci vaří z vody. A myšlenky o přemístění ostrova, cestování v čase apod. už jsou opravdu hodně mimo mísu.XXXXXXXXXXXXX Po ukončení čtvrté série a začátku páté měním hodnocení ze **** na odpad! protože co se z tohodle seriálu stalo za sračku, to ani neni možný. Cestování v čase? Nasrat! ()

Norzog

Výtečný seriál po všech stránkách s ještě lepší režií. Občas scénář malinko zaostává, ale hned v následujících dílech to napraví. ()

trinan_kop odpad!

Totálny, nefalšovaný odpad. Tento seriál by mali na filmových školách ukazovať ako dokonalý príklad toho ako sa kvalitné dielo (prvá séria) môže totálne pokaziť ak sú tvorcovia chamtivý a pokračujú v natáčaní a pokračujú a pokračujú. Takéto seriály, v ktorých je celý dej o jednom príbehu (ostrov) by mali byť uzavreté diela, povedzme 2-3 série a koniec. Ale také niečo že seriál pokračuje a pokračuje a pokračuje a objavujú sa nové záhady. Kto má mať trpezlivosť sledovať to od roku 2004, s tým že koniec je v nedohľadne? Pretože toto môže fungovať v seriáloch kde každý diel je samostatný príbeh (napríklad Právo a Poriadok) - ale v seriáloch ako je Lost NIKDY. A preto po dokonalej prvej sérii, priemernej druhej a totálne odpadkových a naťahovaných troch ďalších musím dať odpad. Pretože celý tento seriál, ak by ho natočili francúzi v koprodukcii s talianmi by mal tak 3 dvojhodinové diely a bol by tam celý obsah 5 sériíí tohoto odpadu. ()

Texas

Tento spočiatku skvelý seriál sa postupne stratil v džungli stále nových a nových prekvapení a scenáristických klučiek. ()

Hehetka

Připojuju se k tomu, že jednička byla jednoznačně nejlepší, ale dvojka mně zas o tolik horší nepřišla. Začátek třetí řady byl trochu zklamáním, ale po pár dílech se to rozjelo a zas to byl ten starej Lost. Poslední díl třetí série potrvdil, že Lost na tom zas tak špatně není. Nejhorší na tom jsou ty nekonečný přestávky: 4. série začíná až v únoru 2008! ()

Johnner

Ano, jsem fanouškem, který hltá každý nový díl sotva dva dny poté, co jsou v jůesej uvedeny. Proč jsem tomu dal 4 hvězdičky? Čekám totiž na konec a buď přihodím pátou, nebo zůstanu na čtyřech. Je mi totiž docela jasné, že některé díly, ba dokonce i postavy jsou zde proto, aby se to natáhlo (zvláště druhá polovina druhé série byla tímto neduhem nasáklá). Jinak však již nezbývá, než se tvůrcům hluboce poklonit. Nečekané zvraty, povedené a dobře zahrané (většinou) postavy, s nimiž není problém se ztotožnit (schválně navštivte stránku quizfarm.com a dejte do vyhledávače "lost"- uvidíte, kolik vám vyjede testů na téma "Jaká postava z Lostu jsi?"), a postupné odhalování tajemství ostrova. Nádhera. ()

zekon

Zpočátku bomba. Jeden z nejlepších seriálů, který musíte sledovat a vydržet do dalšího dílu kousajíc si nehty. Škoda, že nelze hodnotit seriál po sériích, protože tak nechutně zničit něco co bylo skvělé je do nebe volající a já bych za to věšel. Pokud by někdo neměl v hlavě piliny měl by seriál bravurní závěr a nebyl natahovaný protože si to žádá sledovanost. Neumět všas skončit je u seriálu to nejhorší. Takže 1 a 2 série 5*, 3tí série 3*, 4tá série 2* a tady to vzdávám a věnuji se lepším seriálům. ()

hanzi_111

Co se týče LOST-u dívám se na něj jako na sci-fi seriál což dovoluje vnímat některé paranormální věci trochu lehčeji. Ovšem, LOST je výborný seriál je z něj cítit neskutečné tajemno a pokud se na něj někdo začne dívat, vydrží u něj, hltá ho, snaží se vytvářet své teorie,... Chtěl bych vyzdvihnout hlavně kvalitu, která je podle mě okolo 90% ve všech sériích. Akorát začátek 2. serie je trochu popletený, avšak to vyvažuje konec 2. série. Co se týče aktuálních seriálů myslím že LOSt je jednička, ani Prison Break ani Heroes se s LOST nemůž rovnat dlouhotrvající kvalitou všech dílů. Mimo jiné se mi líbí hodně herecké výkony Joshe Hollowaye a Matthewa Foxe. 90% ()

oceanic6

Jednoznačne najkompaktnejší, nalepšie spracovaný a tým pádom aj najlepší seriál za posledných 10 rokov. Každý jedinec ktorý sa na ňom podielal urobil 200%-nü robotu...1.séria, 100%: Spoznávame postavy, ostrov, minulosť postáv. 2.séria, 100%: Viac ako v prvej sérií sa venujeme ostrovu a jeho tajomstvám, ktoré sa nám stále viac odkrývajú, niekolko nových postáv. 3.séria, vdaka tomu ako sa dokázala vrátiť - 100%, inak by to kvôli pokazenej prvej polovici bolo menej: Venovaná z velkej časti Tým Druhým , a je pravda že 3.séria má velmi slabý rozbeh, ale graduje nečakaným vyvrcholením - SPOILER pohladom do budúcnosti KONIEC SPOILERU, ktoré je prípravou na 4.sériu. 4.séria-100%: vdaka flashforwardom má seriál trochu inú atmosféru, ale 4.séria je bezkonkurenčne najlepšou sériou tohto seriálu a ponúkla koniec,ktorý si každý jeden kto ho uvidí,navždy zapamätá. 5.séria-100%: 5.séria LOSTu je práve tou, ktorá definitívne rozdrvila všetkých neprajníkov, ktorí tvrdili, že tento seriál je nezmyselný a že tvorcovia to vôbec nemajú vymyslené. 16 dielov 5.série totiž potvrdilo, že LOST je jednoznačným kráľom súčasných seriálov a nemá prakticky žiadnu konkurenciu. Brilantne zvládnuté cestovanie v čase je novinkou v tejto sérii a veru, ponúka nevídané možnosti. Pri sledovaní treba viac ako inokedy pohnúť rozumom, dávať si dokopy jednotlivé súvislosti pretože scenáristi síce odpovedajú na nespočetné množstvo otázok, tie odpovede si ale treba nájsť a nie sú nám naservírované priamo. Treba byť proste veľmi pozorný! A inak, všetko ,čo od LOSTu čakáte , to aj dostanete, dokonca vo zvýšenej miere oproti predchádzajúcim sériám. Obrovské množstvo zvratov, úžasná atmosféra a postupné dopĺňanie obrovskej skladačky ,v ktorej nakoniec všetko má svoje miesto. Záverečný zvrat je navyše tentokrát TAK silný, že niekoľko desiatok minút po skončení sa nebudete vedieť spamätať z toho, čo ste videli :) Skrátka, LOST opäť za 5* a už sa neviem dočkať záverečnej 6.série. Seriál ktorý vás vo svojej 5.sezóne ešte stále dokáže prekvapiť tak že kukáte na monitor ako vymletý, si iné ako absolútne hodnotenie nezaslúži. ()

DonParegio

Fakt veľmi napínavý misteriózny seriál , ba miestami dokonca až strašidelne mrazivý. No stále a stále sa dej tohto seriálu zamotáva a zamotáva, bude mať niekedy koniec ? Vždy keď skončí jeden diel tak sa neviem dočkať toho druhého. Neostáva mi nič iné len čakať a čakať . No seriál je obsiahli aj príbehmi hrdinov pred stroskotaním ktoré sa preliačujú. Najlepšie sú diely prvej série tie novšie a novšie už nie sú také dobre ako prvé. ()

jcall2bad

Proč, drazí autoři tohoto seriálu, proč jen musíte šlapat do hoven na tak slibné cestě? První série byla skvělá. Byla parádním mixem slušných výkonů, dobré premise, napětí, záhadností a podobných libových blbůstek. od druhé série se to však vrhá prdce směrem dolů, když se to všechno změní v takřka trapný doják, ve kterém se Kate nemůže rozhodnout mezi dvěma muži (ach ano, to je správné dilema, když uvízla na ostrově). Když už jsem u toho ostrova, v první sérii byl opuštěný a jediné, co se vyskytovalo byl ten tajemný dým a lední medvědi (ti se sice objevují jednou za uherský rok a vysvětlení jejich výskytu se dočkáme asi až v šesté sérii, ne-li pozdější). No prostě, být první série trochu delší a držet se to stejné myšlenky, bylo by to super. Takhle je to jen tuctová zábava, která pro mě osobně začala a skončila v první sérii. Dál je to jen hloupá telenovela s troškou více násilí. ()

CuriousGuy

Těžko LOST hodnotit. Je pravda, že první série do sebe měla více než nějaký obyčejný seriál. Byly tu nějaké zajímavé zvraty, postavy byly hezky vykreslené, ovšem pořád jsem měl pocit, že rejža chodí kolem horké kaše a to možná až moc. Síla deja-vu se ukázala v sérii číslo dva, která byla neuvěřitelně nudná a zbytečně natahovaná. Na trojku se koukalo již o něco lépe, ovšem po zhusení dvojkou jsem koukal tak ob díl. Zatím celkem zklamání... ()

zawa

Nápad přímo geniální. Skupinka lidí, která ztroskotala na ostrově a bojuje o holý život. Kdybych mohl ohodnotit první a druhou řadu, tak bych dal 100% 5 hvězdiček, ale po té přišla třetí, čtvrtá, pátá a seriál se mi znechutil. Stále dokola samé tajemství a nové postavy. Pro mě je to spíš takový průměr. ()

lajkus

1. série (alias Beverly Hills) - *****-Máme tu partu trosečníků na ostrově, každý má své zájmy, svou minulost, svá tajemství a problémy. Taková kecárna kde se člověk seznamuje s postavami a aby děj jen tak nestál objeví se monstrum, poklop a zlí obyvatelé ostrova. Nic moc se neřeší zkrátka pohoda pod kokosovníky. Až se divim, že mě to bavilo... 2. série (alias Beverly Hills po patnácté) -****-Začátek se šine v rychlém tempu, ale nakonec se dozvíme že jsem se toho zase až tak moc nedozvěděli a vše spadne na nulu. Právě odtud pochází zřejmě neslabší díly jako že feťák zas fetuje nebo že nám někdo šloh zbraně atd. Objeví se nové postavy ale ty ani ne po pár dílech umírají. Konec to sice trochu vylepší ale ani tak to nebylo pravé ořechové... 3. série (alias Prison break)-*****-Akce + napětí + minulosti postav + několik rozřešených záhad + hafo nových záhad + pár mrtvých lidí = podle mě nejlepší řada seriálu a ten konec - WOW.... 4. série (alias Star Trek)-***-Z Lost se stalo sci-fi!!!!! A já tajně doufal že se to vše dá (v rámci možností) rozumně vysvětlit a pak přijde díl Konstanta ve kterým jde o to že se jedna postava může vracet do minulosti a aby z toho nezblbla musí si najít konstantu a.... zkrátka epizoda o ničem, klasická seriálová natahovačka. Navíc byla na fan-stránkách vyhlášena 2. nejlepší epizodou celého seriálu. NO HRŮZA!!!! A konec tomu nasadil korunu.... 5. série (alias Star Trek - Nová naděje)-****-Dlouho jsem se rozmýšlel zda se mám opět na seriál dívat. 4.sérii jsem nějak nerozdejchal. Nakonec jsem se odhodlal a skouknul pár dílů a byl jsem v tom na novo a čekám na nové díly. Na sci-fi jsem si zvykl a zas se bavím.... UPDATE1 : ouou tak nakonec i pátá série stojí za hovno......UPDATE2 : Tak nakonec se nebavim, poslední série byla výsměchem celému seriálu...... doufal jsem že mají tvůrci od první série aspoň nějakou představu jak to celé zakončit, ale ne ty anafabeltní hovada se museli hodně sjet, když tohle vymýšleli, pro mě tento seriál končí třetí řadou..... a nejhorší na tom je, že tenhle seriál mě hodně bavil, první tři série jsem zkoukl nepočítaně o seriálu jsem hodně přemýšlel, koukal trailery, hrál nějaký ty jejich stupidní minihry či co to vydávali před každou sérií, koukal jsem na české fanstránky vymýšlel jsem teorie co se to na tom blbom ostrově vůbec děje atd. Někomu poslední řada stačí a řekne si ,,Je to přece mysteriozní či ne přece ti v seriálu nemůžou odpovědět na vše ne?" Ale tvůrci právě na tohle spoléhají, protože v rámci seriálu vytvořili tolik dějových zvratů a neuvěřitelných záhad, že jim to zkrátka přerostlo přes hlavu, místo abychom si v každom díle odpověděli na 1 otázku a vyvstala 1 otázka nová, tvůrci nám v každom díle odpoví na 1 otázku zatímco vyvstanou další 3..... A nejvíce mě sere, že si na tom právě tito dopředu nemyslící hovada namastili kapsu (což o to, hercům v seriálu to přeju, protože dobře zahrané postavy byl jediný důvod, proč jsem vůbec seriál dokoukal), asi si najdu jména scénaristů a pujdu je navštívit v podobném stylu jako to udělal Jay a Bob ve filmu Jay a Mlčenlivej Bob vrací úder, což znamená wrestlingový chvat a pár kopanců....... () (méně) (více)

Auguri

Hodnocení 1. serie Velice příjemný nenásilný odpočinkový seriál. Moc jsem ale nepochopil, proč se stal takovým hitem. Mám pocit, že až na pár světlejších akčních a napínavých epizod (např. Numbers) pouze sledujeme jak se hrdinové opalují na pláži a dovádí na golfovém hřišti. Nelíbí se mi také zapracování flashbacků. Zdržují podle mého názoru tempo děje ale na druhou stranu bychom bez nich hůře chápali psychiku účinkujících v seriálu. Co bych ještě vytknul je vykreslení přírody. Když už jsou na pustém ostrově tak kulisy mohly být hezčí, působivější a rozsáhlejší. Mám z celého prostředí seriálu stísněný pocit. Např. u jeskyně je až moc poznat, že je jenom umělá. I přes mnou zmíněné nedostatky se mi seriál líbí a dobře se mi u něj relaxuje. Těším se na další díly. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (více)