Zoufalé manželky

• USA Desperate Housewives (více)
Z natáčení 3 - Neal McDonough, James Denton, Dana Delany
Drama / Komedie / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 128 h 53 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria, Nicollette Sheridan, Steven Culp, Mark Moses, Andrea Bowen, Doug Savant, Jesse Metcalfe (více)

Série(8) / Epizody(180)

Mary Alice žije celkem nerušeně na americkém předměstí. Přesto se ale rozhodne pro sebevraždu. Je totiž možné, že se za zavřenými dveřmi dějí věci, o kterých se raději nahlas nemluví... (TV Prima)

t0ny

1. předpoklad: Kdo žije na Wisteria Lane, má ve skříni aspoň jednoho kostlivce. 2. předpoklad: Pořád se něco děje. Neexistuje něco jako klidná ulice. 3. předpoklad: Problémy si vás vždy najdou. Ale teď vážně. Proč 5*? Jednoduše. Je to jedna velká slátanina všeho možného a nemožného, až si člověk říká, kam na to ti autoři chodí. Nekonečná telenovela, při které nemám chuť něco rozbít, když slyším úvodní znělku. Manželky si pořád drží úroveň (což je dnes skoro nemožné!), pod kterou už pěkných pár sérií neklesly. Ač jsou hrdinové stavěni do kolikrát absurdních situací, jednají a přemýšlejí (do určité míry) jako normální lidé. A několikrát těch dvaačtyřicet minut jedné episody neslo - věřte tomu nebo ne - jakési poselství. Pro mě to (zatím?) funguje bezvadně. ()

CyriC

Stupidní humor. Stupidní situace. Stupidně archetypální postavy. Tento seriál mi připomíná, co je na tomto světě k pláči. ()

Elbarto08

Kdo by vedle nich nechtěl bydlet, každý den se pozdravit, kdž si jdete pro noviny. Sejít se každé úterý na poker a pořešit život. Seriál, který jsem díky názvu kdysi podcenil a teď čekám, až se v pondělí objeví nový díl na ABC, který si potom můžu ilegálně stáhnout. Cherry, seš jeden z mála, kdo mi v seriálové branži neskončil, tak si to nepokaz ----- po shlédnutí poslendího dílu bohužel říkám - Cherry, ty zbabělče!!!!! Děkuji ti za všechno, děkuji ti za 8 nádherných let, děkuji ti celým svým srdcem za tenhle seriál!!!!!!! ()

Luk Skywalker

Po šesti řadách končím se sledováním seriálu, který by měl 4 hvězdy až do 4.řady. Pak se začíná objevovat na konci řady "šokující" odhalení něčí minulosti, byť je to postava, která tam je jen několik dílů. Palec nahoru za styl vyprávění a výběr vypravěčky, kterou je jedná mrtvá manželka. Vypravěčka byla nahrazena jen dvakrát a to vždy při úmrtí postavy, která by se dalo označit za hlavní, byť se nevyskytovala ve všech dílech. ()

Ben Nevis

Vydržela jsem do osmé sezóny, ale nejvydařenejší byla ta první, jak už to tak u seriálů bývá. Hlavní děj byl dobře vypointovaný a vedlejší linky překypovaly ironii a humorem. Postupně se v dalších sezónách na Wisteria Lane promenádují tajemní noví sousedé a řeší se všemožné trable lidského soužití. Osmá sezona je přímo tragédie. Vědouc, že je poslední, nikdo se už nesnažil s něčím zajímavým přijít, a tak tam řeší všechny lidské úděly, které ještě nestihli dříve probrat. ()

Gaia.M

Zoufalky mám ráda. Každá z žen je jiná. Sledujeme jejich život, jejich potíže, problémy, radosti. Působí to na mě reálně, což mám ráda. ()

fisikk

Nezhlédla jsem všechy díly, série, přesto jsem viděla dost na to, abych hodnotila s čistým svědomím. Když si najdete natolik dobré kamarádky, že jim můžete říct cokoli a ony vás neodsoudí, máte vyhráno a životem budete proplouvat mnohem jednodušeji. Opravdu, kdo má v dnešní době natolik dobré kamarádky, že jim může říci vše, neodsoudí ho a podrží v těžkých chvílích? V dnešní uspěchané době na to není čas, a to je škoda. Třeba po zhlédnutí několika dílů ucítíte touhu jich pár také mít a uvidíte, že váš život bude hned bohatší. ()

Napospas

Vítejte ve Wisteria lane, ulici, kde končí rozvodem 110% manželství, nikdo neni vlastní syn obou svých rodičů a kde nemáte šanci prorazit na společenském žebříčku pokud jste nezabili aspoň jednoho člověka. V ulici, kde je nejnižší zločinost v USA ale zároveň největší hustota vražd/zabití/zmizení na obyvatele. Ale jinak se na to moc dobře dívalo a po postavách se mi bude stýskat, i když mě většina z nich štvala :) ()

farfalino

Novejší verze Sexu ve městě s kriminálmí zápletkou odehrávajíci se na jedné ulici a v blízkem okolí se mi dostal pod kůži. Velice svěží, vtipné i poučné. Konec každého dílu mě dostane. 1. série - ***** ()

Hovado

Až TV Prima mě doutila se na tento seriál koukat a taky jsem dobře udělal,protože tohle je skvělý seriál,který by měl vydět každý.1.Sezona: Startovní sezona se hodně povedla,gagy jsou dobré,dějové linky geniální,zvraty špičkové,konec ještě lepší a navnaďující na 2 sezonu: Ovšem ta mě dostala ještě víc,byla mnohem zábavnější,lepší příběh víc zvratů,prostě geiální. 3Sezonu: Ta má skvělé promo tak doufám,že nezklame. ()

Filmárik

Teda ani si nepamätám kedy naposledy som hltal jednotlivé diely seriálu práve tak dychtivo ako práve Zúfalé manželky. Oko laického diváka, ktorý sleduje seriál len prostredníctvom spotov a rôznych iných mediálnych upútavok môže ľahko podľahnúť zdaniu že sa jedná len o ďalšiu komerčne úspešnú telenovelu.Chyba,chyba a zasa len chyba. Tak premyslený spletenec osudov postáv vzájomne sa prelínajúcich a zároveň vzájomne fungujúcich sa len tak nevidí ani v tých najkultovejších thrilleroch či drámach. Herecké výkony predstaviteliek sú špičkové,tempo seriálu je dynamické, perfektne sa prelínajúce komediálne, mystery-napínavé a zároveň niekedy až k slzám emotívne pasáže. Bravo Abc, po dnes už snáď kultovom Lost ďalší zásah do čierneho. ()

Véronique

Snad poprvé mohu říci, že se dívám na kvalitní americký seriál. Dřívější pokusy typu "Beverly Hills" či "Melrose Place" jaksi patřily ke koloritu doby devadesátých let, kdy jsme po revoluci hltaly snad vše americké. Pak však - alespoň z mé strany - přišel útlum. Až teď jsem to zkusila s "manželkami" a udělala jsem dobře. Zvláštní pojetí seriálu svědčí, a i přes některé slabší díly/scénky se téměr vždy dobře pobavím. Nechybí humor (někdy sice až moc "americký"), láska, přátelství i detekivní zápletka. Co mi vadí, je ale téměř dokonalý vzhled nejen hlavních představitelů, chvílemi mám potíž se na ty "metrosexuály" dívat:) ()

raelz

Žhavý kandidát na vítěze v kategorii "nejlepší seriál pro letní večery na gauči u babičky na chatě" ()

Deever

Americká krása? Nedejte se vysmát. Zpočátku komicky nerealistické, ke konci už zoufale trapně nastavované. ()

Miany

Život žen, jejich myšlení a jejich každodenní starosti v tak přesném podání, které nikdy neomrzí - to je seriál Zoufalé manželky. Každý díl má něco do sebe a aby se potvrdilo, že to je seriál, každý konec nabádá diváka k dalšímu očekávání, jak to bude dál.. Byl snad jen jeden díl, který nebyl tolik zábavný. Nemám tomu však co vytknout. Kamera, střih, napínavý děj, skvělé herecké výkony! Vše je výborné, zábavné, ne-nudné. Jediné, co tak trochu neztvárňuje realitu, je krásná postava žen v hlavních rolích. Ale je to seriál, né dokument. :) Takže si to naštěstí může dovolit. Abych podotkla ještě pár myšlenek, je to realita skloubená s apaté (iluzivností), takže to berte jako městečko vymyšlené, zkrášlené, ale ovšem natočené dle předlohy dnešní maloměsta nikoliv v ČR nebo SR, ale USA. ()

-soch-

Seriál o "ľudoch" z Wisteria Lane si musí človek obľúbiť. Ide o skutočnú zábavu a i keď som nedal 5 hviezdičiek, myslím si, že toto dielko patrí medzi najzábavnejšie série týchto časov. Kritiku dabingu "manželiek" odmietam. Režisérka stavila na osvedčné hlasy KATARÍNY BRYCHTOVEJ, BIBIANY ONDREJKOVEJ, ZUZANY VAČKOVEJ, VANDY RůŽIČKOVEJ a ďalších. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFÁNIA GORDULIČOVÁ ()

I muži mají své dny...

I muži mají své dny...

19.04.2006

A někteří je prožívají v televizi. O čem to mluvím? O dalších řadách (6-8) seriálu 24 hodin . Koho by napadlo, že více peněz si američtí herci vydělají v televizi, že? No, je to tak a Kiefer… (více)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006