Zoufalé manželky

• USA Desperate Housewives (více)
Ukázka z filmu 5
Drama / Komedie / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 128 h 53 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria, Nicollette Sheridan, Steven Culp, Mark Moses, Andrea Bowen, Doug Savant, Jesse Metcalfe (více)

Série(8) / Epizody(180)

Mary Alice žije celkem nerušeně na americkém předměstí. Přesto se ale rozhodne pro sebevraždu. Je totiž možné, že se za zavřenými dveřmi dějí věci, o kterých se raději nahlas nemluví... (TV Prima)

Kulmon

Pro mě osobně se jedná o nejlepší seriál současnosti. Na rozdíl od jiných ambiciozních projektů jeho kvalita neskončí po první sérii, ale úroveň zůstává stejná i s dalšími řadami. Ta první byla skvělá, druhá trochu pokulhávala, ale stále velice dobrá. Třetí se rozjela ve výtečném stylu a na rozdíl od předchozích neskončila nějakým obrovským odhalením v posledním díle, závěr byl pravda trochu rozvláčný, ale jinak po celou dobu byla nastolena laťka možná ještě vyšší než u první řady. Mrtvolky nám kvapem rostou. Za první dvě série jsem napočítal na deset mrtvých postav. V třetí jich bylo zase pár přidáno, a to se nejedná o žádnou kriminálku :-) Čtvrtá série nepřekvapila, opět vysoké tempo, opět poutavé příběhy! V páté sérii se děj posunul o pět let kupředu a nutno říci, že ku prospěchu věci. Seriál neztratil nic ze své poutavosti a finále bylo opravdu "big". Šestá řada se slušně rozjela, rozuzlení zpočátku štvalo, v poslední epizodě vše do sebe logicky zapadlo a nakonec jsem byl spokojen. Ovšem nemohu se zbavit pocitu, že tato série patřila k těm slabším. V sedmé sérii jsem si často říkal, že by se už tvůrci měli zamyslet nad brzkým koncem. Grande finale se sice nekonalo, ale závěrečné díly zvedly dojem z jinak nepříliš povedené série. Závěrečná série byla jednoznačně nejhorší, přestože jsem si u finále takřka poplakal. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jestli se mě jenom dotkneš, porodím to dítě hned teď a utluču tě s ním." Mám pro strach uděláno, ale Zoufalek se trošku bojím. Proto jsem je vždy sledoval s nabitými kolty v rukou a s vytyčeným koridorem pro ústup, kdyby chtěly projít obrazovkou za mnou. Ovšem při dodržení těchto a dalších utajených bezpečnostních opatření, jsem se vždy dokázal s těmito potvůrkami pobavit. ()

H34D

Zoufalé manželky mohou být snadno podceněny a přirovnány k obyčejné televizní kulise, určené pouze k oživení nudného večera, avšak když se člověk zadívá pozorněji, zjistí, že nabízí mnohem víc, než jen 5 ufňukaných zbohatlých paniček. Každá "zoufalá manželka" je něčím vyjmečná a charakteristická, každá má své problémy a své způsoby jejich řešení, což zajišťuje různorodost. Mysteriózní nádech skrytých vražd a jiných prohrešků z minulosti se postará o slušnou atmosféru a napomůže zpřístupnění seriálu i pro mužskou populaci a černý humor, ironie, či dokonale trapné situace poskytnou i potřebnou dávku zábavy. Zoufalé manželky jsem si docela oblíbil, dokážou mě zaujmout i královsky pobavit, přičemž se nejedná o žádný výplach mozku. 9/10 ()

xxmartinxx

Velké guilty pelasure. I když vlastně nevím, proč guilty... Bylo to prostě fajn snad až na poslední dvě řady, kdy to šlo hodně dolů. ()

Arx

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, které lze v současné době sledovat. Celou ulicí Visteria Lane vládne neuvěřitelně mysteriózní atmosféra spolu s jejími obyvateli. Vzájemnými sousedy, kteří v sobě někde v hloubi duši nosí malé tajemství a tak není vše jak se na první pohled zdá. Seriál má výborný námět spolu s jeho představitelkami. Teri Hatcher konečně získala po Supermanovi další důstojnou roli a proto je také hlavní hereckou ozdobou seriálu. Výborný seriál, který si absolutorium určitě zaslouží........ ()

choze

I když se seriál drží stokrát omletých seriálových témat (nevěra, rozvod, nemoc aj.), podává je narozdíl od současných českých seriálů ve svižném, vtipném a drsném balení obohaceném o (v každé řadě novou) napínavou kriminální zápletku, s výborně napsanými postavami a perfektním castingem. Nejbližší je mi pár Lynette a Tom, ti jsou naprosto boží, ona chytrá a silná ženská, on věčné dítě, naopak bez Susan a jejích často žabomyších a nudných eskapád bych se obešel. A fakt miluju ten voiceover, kolikrát mě u něj přeběhne mráz po zádech. ()

Dudek

Překvapivě velmi slušný seriál, který nejenže občas odhalí velikou pravdu ze života. Jenže je třeba si uvědomit, že tohle není skutečný seriál o životě a dokonce se o to nesnaží, ba právě naopak, jedná se o úplný protipól skutečnosti. Zoufalé manželky hodně přehánějí, parodují fakta a dívají se na život s nadhledem. Je vidět veliký žánrová zručnost, neboť tvůrci pracují skoro s premisou telenovel. Ono není vůbec zoufalé napsat, že Zoufalé manželky jsou hodně přehnanou telenovelou... ()

Gilmour93

Břitký, cynický humor, který nikdy nesklouzne k demenci aneb když je někdo dlouho doma, začne mít roupy... Vzhledem k počtu vražd a záhadných úmrtí na m2 by se hodilo popřemýšlet o "CSI: Wisteria Lane." ()

Ainy

Když tento seriál začal na Primě běžet, tak jsem se na něj dívala a velice se mi líbil. Viditelně získával na oblíbenosti a díky tomu se hamižná NOVA začala s Primou soudit o další vysílací práva ... boj trval asi půl roku a pak když se zase začalo vysílat, tak mě seriál zpět nepřitáhl ... bohužel ... dlouhá pauza a pozdní vysílací čas ()

betelgeuse

Vedle sklonů k vykalkulovanosti a komediální afektovanosti vidím další problém téhle "gotiky na předměstí" ve vysušených treskách, rozuměj anorektických čtyřicátnicích s hereckým výrazem sežehleným plastikami, které se troufale vydávají za zralé ženy se smyslem pro humor:( ()

3DD!3

Vzhledem k tomu, že jsem se k první sezóně ZOUFALÝCH MANŽELEK dostal tak nějak zvláštně, musím říct, že se to "zvláštně" opravdu vyplatilo (i když zůstat ležet na gauči a nic nedělat není zase taková zvláštnost, no to už je jedno). Takový mix mysteriózna, komedie a dramatu tu totiž ještě nebyl. Zvraty na místech, kde by jste si mysleli, že se nic nedá... ehm zvrátit ;-) a šílená tajemství skrývající se za zdmi všech těch pěkných domečků. Kdo by si to byl pomyslel? Herecké obsazení je výtečné jak u "manželek" (Eva Longoria je nádherná a Teri Hatcher je pořád kus) tak i u ostatních členů domácností (musím zmínit vynikajícího Rexe a perfektní otravnou maminku Solisovou). Škoda několika slabších dílu, ale události v tom posledním z první série mě upevnily v tom, že MANŽELKY budu sledovat dál. Druhá řada je podle mě stejně dobrá jako ta první. Místy dokonce i lepší. Věci jdou víc do extrému (hlavně u mé oblíbené Bree), přibývá mrtvol. Co může člověk od seriálu z prostředí pracháčské čtvrti chtít víc? :-) Třetí série pokračuje ve zdárné tradici kvalitní zábavy ale překvapilo mě, že hlavní zápletka (točí se kolem Bree :-) končí trochu netradičně v polovině sezóny. Na začátku mi taky dost chyběl Mike (pan prachatý mi moc nesedl), ale naštěstí ho vynahrazoval skvělý Carlos. Finále bylo dost překvapivé a poslední scéna (po Mary Alice je to už druhý zářez) určitě zanechá spoustu fanoušků v šoku. Sakra i mě to docela dostalo. I když, kdo ví? Třeba jsem si to jen špatně vyložil. No nic. Jaká překvapení asi přinese... čtvrtá sezóna? Čtvrtá řada na scénu přivádí novou "maželku" Danu Delany a její temné tajemství, které se ve finále ukázalo být vážně dost komplikované a taky TORNÁDO, které téhle sezóně naprosto dominovalo. Onen dvojdíl měl totiž takové grády, že jsem se nestačil divit co si tvůrci dovolili udělat s nebohou Wisteria Lane. A to co se stalo Carlosovi (nakonci toho dílu) mě navíc dost překvapilo. No a finále? Pff takhle skončit je dost odvaha a těžko říct jak to bude dál. A proč se vůbec tohle všechno stalo. No uvidíme, kde nakonec naváže pátá série. ()

hellstruck

Na Wisteria Lane najdete nové zločiny, staré zločiny a zločiny, které se dějí téměř před zraky všech. Kráska Gaby a její intriky, upjatá Bree se svými nejlepšími pomerančovými muffiny, Lynette, která ví co její manžel chce víc než on sám a potrhlá Susan, u níž nevíte, jestli je tak hloupá, nebo to jenom dělá. Tyhle dámy z Wisteria Lane tvoří jeden z nejlepších "babských" seriálů, jednotlivé díly mě dokáží zrovna tak napnout, jako rozesmát. Pokud vám připadalo, že je Sex ve městě příliš vulgární a neřeší se tam závažnější věci, u "Zoufalek" by se to stát nemělo. Jestli to berete s nadhledem a neřešíte věci jako proč se každou sérii stává holkám nějaká tragédie, je to výborná oddychovka. Navíc jeden z těch mála seriálů, který si držel kvalitu do posledního dílu. Finální série byla prostě úžasná. .Most people just go on -day after day trying in vain to keep secrets that will never stay hidden. Oblíbené postavy: Gabrielle Solis, Carlos Solis, Bree Van De Kamp ()

castor

Někdo žije čítankově šťastný život, jiný zažívá bolestné období. Asi tak je tomu i na zdánlivě idylickém předměstí Wisteria Lane, kde si na první pohled všimneme pečlivě střižených trávníků, laťkových plotů a honosných sídel. Ona „American Beauty“ má ale pochopitelně řadu nevyjasněných otázek, které rozproudí především sebevražda jedné hospodyňky – manželky a matky a zároveň kamarádky čtyř jiných žen, které tvoří ústřední páteř celého seriálu. Pomocí jejího hlasu tak postupně nahlížíme do dalších teplých domovů a neméně zajímavých osudů než byl ten její. Netuším, jak to bude s invencí v dalších sériích, ale ta první je naprosto dokonalá!! Ironické dialogy, svižné tempo vyprávění, jímavě propletené osudy. Momentálně (ŘÍJEN 2006) není nad něj. V tuzemsku paralelně běžící seriál Lost (podobně úspěšný) Zoufalým manželkám zatím nesahá ani po ramena (i když netrpělivě vyčkávám, že se to brzy změní). Dynamický seriál doprovázený hudbou Dannyho Elfmana navíc značně těží z precizně vybraného hereckého obsazení. Vedle rozmanitých postaviček předměstí (závistivá sousedka, typická blondýna, záhadný hezoun-instalatér, zahradník-milenec) je velkou zbraní čtveřice hlavních představitelek, kdy každá má ve své rodině zcela odlišné role. Přesto příběhy každé z nich mají neuvěřitelnou hloubku a vtipné momenty; u mě zatím mírně vyhrává rozvedená a pravidelně zmatená Teri Hatcher (jejíž velkou zbraní jsou nápady dospívající dcery). Řadou prestižních cen oceňovaný seriál v mých očích zatím o třídu převyšuje seriály z posledních několika let!! ÚNOR 2008: Rozkoukal jsem čtvrtou sérii a je až s podivem, že za oceánem toliko milovaný seriál neztratil nic ze své elegance. Zatím poslední série jede v neuvěřitelně sebevědomém stylu. Moje plné hodnocení je tak umocněno nostalgií, se kterou vzpomínám na první díly, na proměny charakterů, na první uzlující se vztahy, intriky.. Ubylo absurdních situací (už i Susan Mayer se zkrotila), přibyly ty přirozeně lidské (vážnější vztahové peripetie, falešné těhotenství, zhoubná nemoc), ale nadhled i mysteriózno se nad našimi hrdinkami stále vznáší. Momentálně asi nejvíc fandím Solisovým a Scavovým.. a brilantnímu Orsonu Hodgeovi (Kyle MacLachlan)!! Ale co je zásadní: každá postava vás enormně zajímá, všechny osudy mají dostatečně silné nehty, aby se vám zaryly do paměti. Je to zásluha především herců, kteří zrají jako víno. Jen tak dál.. a vězte, že přijde i pořádné tornádo!! ()

Rex Mundi

Twin Peaks na zlomyseľný spôsob, šmrcnutý trochu Americkou krásou aj Čarodejnicami z Eastwicku... Čierny humor kraľuje a každá epizóda ma zatiaľ baví od prvej minúty po poslednú. Ale zaujímalo by ma, z čoho žije rozvedená matka v domácnosti... to je ako s tým Sexom v meste (ktorý teda nemám v malíčku) - fiflena píšuca jeden stĺpček do novín si robí zbierku topánok Manola Blahnika. No Desperate Housewives drobné prešľapy odpustím, pretože si získali moje srdce - ukážu aj realitu na pozadí "stepfordského" sna. ()

troufalka

Jednou jsem zaspala Sex ve městě a probudila se až na Zoufalé manželky. A bavila jsem se. Manžel se přišel podívat, čemu se řehcu a smál se taky. Tak se Zoufalé manželky pomalu vplížily do našeho života. Příjemné pobavení, které je promyšlené, není plytké, jak by se mohlo na první pohled zdát a propere snad všechny situace běžného života. ()

Spooner

Vynikající seriál, který obsahuje velkou porci humoru, nějaké té lásky a dobré detektivní zápletky. Prostě každý si tu najde to svoje a všechno dohromady to funguje na 100% hlavně díky bezchybnému obsazení. Jsem zvědavý co přinese 2. série ()

Davies182

Inteligentní a vtipný seriál o zoufalých paničkách z nablýskaných amerických předměstí se všemi jejich starostmi, který se zároveň nebojí být velmi upřímný a ironický. A napínavý! 1. série: Úvodní díl bych označil za takový hutný krimi začátek. Je v něm nastíněn hlavní problém pro první sezónu, tj. úmrtí kamarádky čtyř hlavních ženských postav. A tak se přes dvacet dílů neustále vesele vyšetřuje a pátrá, a na povrch vyplouvají dávno zapomenuté pravdy, ale i vtipné historky. Něco tak živoucího jako tento seriál jsem přesně potřeboval: něco, co mne po každodenním opruzu z kanceláře a nezbytné práce v domácnosti odreaguje a pobaví trefnými dialogy a situacemi - 91%. 2. série otevírá další zápletku, která ač se zdá trochu vycucaná z prstu, funguje téměř stejně dobře jako ta v první řadě. Do předměstí se stěhuje "na první pohled podezřelá rodinka", a kriminální pudy hlavních hrdinek začínají opět vyplouvat na povrch. Obsahuje sice pár vyloženě průměrných dílů, ale i tak je druhá sezóna něčím víc, než obyčejným seriálem pro dospělé - 76%. To ve 3. sérii se rozpoutává pravé peklo, a to nejen akční (přírodní živel, pizzerie), ale i dramatické (rakovina, nová úmrtí a šoky). Scénaristé dokázali seriál opět slušně rozjet a potvrdili, že v předchozí řadě vlastně jen tak trochu odpočívali, aby v té třetí nanovo otevřeli dávná tajemství, další dávku ironických situací, a útrap spojených s každodenním životem. Kdo by si pomyslel, že může seriál vyvrcholit dílem, ve kterém se budou donekonečna omílat hned tři svatby! - 87%. 4. série pak - ač nepřišla v podstatě s ničím novým - dále drží Zoufalé manželky vysoko nad průměrem co se týče spousty jiných podobných seriálů. Dále se snaží příjemně šokovat tím, co fungovalo v prvních třech řadách, a co ani napočtvrté nepůsobí ohraně. Tentokrát se sázka na jistotu vydařila díky liniím se senátorem, jednou moc zlobivou holčičkou (jako by z Omena vypadla), pátráním po tajemném otci, a Suzaniným zmatkem v srdci, který je pozoruhodný i po třech letech - 86%. 5. série: A máme tu konec další mírně stereotypní sezóny seriálu - ale ten závěr, lákající na další řadu, ten mě vážně naštval. Snad se z celého díla nestane telenovela! Manželky se v mých očích pomalu stávají takzvanou ohranou jistotou. Chtělo by to nějak více oživit, a určitě nasadit více dramatických zvratů BEZ happy endu. Prostě už tak nějak vím, co se stane v každém dalším dílu... I tak je ale pátá řada v lecčem originální, a skvělý příval životních mouder (true!) a vtipných scének nepolevuje - 80%. FINAL UPDATE: Po prvních třech dílech šesté série se seriálem končím. Důvodem není ani tak další schválně trapná zápletka nebo šablonovitý děj, ale spíše nedostatek volného času... Se "zoufalkami" jsem strávil pěkných pár let, ale nyní je z mého seriálového života i ze seriálové TOP 10 odsouvá Modern Family. Howgh. ()

Real Tom Hardy

Dnes už veľkému zárezu na pažbe klasickej tvorby televízie minulej dekády som sa, prirodzene, vyhýbal. Najmä teda kvôli predsudku, že pôjde o identickú žumpu a dno všetkého možného, dna kalibru Sex and the City. Ako veľmi som sa len mýlil. Z povrchného pohľadu sa môže zdať, že megahit od ABC s názvom Desperate Housewives je len stoosemdesiat-epizódovou prehliadkou pôvabu opojného vizuálu mladej Evy Longorie v najlepšej forme, jej dlhých karamelových nôh a nekonečnej zbierke ultrasexy lodičiek, no v realite ide skôr o stotridsať-hodinový scenáristický poklad (možno ľahko zveličené), najmä prvá séria, pretkaná veľkým množstvom rozličných kreatívnych nápadov, kde sa podarilo aj tie najmdlejšie situácie z bežného každodenného života natočiť zaujímavo, aj s kvapkou napätia, zvedavosti a očakávania, čo sa nakoniec udeje. Desperate Housewives je portrét paranoje a skazenosti idylického predmestia po vzore American Beauty, i keď musím uznať, častokrát až s karikatúrnym presahom, úplným odtrhnutím od reality a racionality na úkor dramatizácie a zábavnosti epizód. Každá séria na poli 24 epizód rieši novú záhadu, s ktorou sa ústredné kvarteto musí potýkať. Je to taký zaujímavý trojitý mix serializovaného a epizodického formátu zabalený v opaku antológie (fakt som nenašiel správny výraz), s ktorým som nadmieru spokojný. --- Do "záznamu" by som tiež rád chcel uviesť – s ničím, čo sa na obrazovke za posledných 50 epizód udialo, som nesúhlasil a/alebo sa nestotožnil. S akýmkoľvek rozhodnutím, konaním či úvahami a názormi postáv. Prečo to hovorím? Marc Cherry je zrejme jediný showrunner, ktorému sa podarilo jeho tvorcovským umom presvedčiť ma, aby mi vyššie uvedené zásadne nevadilo ani raz. A Neal McDonough highlightom možno nielen piatej série, ale aj seriálu vôbec. --- (27.1.2023) Sumár po 5 mesiacoch a 130 epizódach: Aj napriek už povedanej skutočnosti, že som sa prakticky nestotožnil so žiadnym konaním ktorejkoľvek z postáv a spravidla ani s ich myšlienkovými pochodmi, musím konštatovať, že sa jednalo o naozaj krásnych 5 mesiacov strávených v spoločnosti kompletne iracionálneho osadenstva Wisteria Lane na predmestí Fairview. Netuším, či sa sem ešte niekedy vrátim, no ako poznám svoje dementné ja, určite ešte raz áno. Z nostalgie určite áno... #1 Flashback 16. epizódy 8. série... genialitka <3 (S1 4.8.2022-30.8.2022) (S2 - 30.8.2022-19.9.2022) (S3 - 20.9.2022-1.11.2022) (S4 - 1.11.2022-8.11.2022) (S5 - 19.11.2022-28.11.2022) (♪♫ S6 - 1.12.2022-14.12.2022) (S7 - 2.1.2023-17.1.2023) (S8 - 18.1.2023-27.1.2023) "You should never be too impressed by people with good manners. And don't be too offended by someone who's openly rude, because they may be that way for the nicest of reasons." ()

I muži mají své dny...

I muži mají své dny...

19.04.2006

A někteří je prožívají v televizi. O čem to mluvím? O dalších řadách (6-8) seriálu 24 hodin . Koho by napadlo, že více peněz si američtí herci vydělají v televizi, že? No, je to tak a Kiefer… (více)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006