Zoufalé manželky

• USA Desperate Housewives (více)
Z natáčení 5 - Eva Longoria
Drama / Komedie / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 128 h 53 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria, Nicollette Sheridan, Steven Culp, Mark Moses, Andrea Bowen, Doug Savant, Jesse Metcalfe (více)

Série(8) / Epizody(180)

Mary Alice žije celkem nerušeně na americkém předměstí. Přesto se ale rozhodne pro sebevraždu. Je totiž možné, že se za zavřenými dveřmi dějí věci, o kterých se raději nahlas nemluví... (TV Prima)

MaedhRos

Pokud nějaký díl náhodou odchytím, obvykle se u něj docela dobře bavím... Na druhou stranu, žádný z těch zhlédnutých dílů mě zatím nechytnul natolik, abych Zoufalky aktivně vyhledávala. ()

HoneyBunny

Zatím je to přesně to, co jsem od toho čekala. Vtipné, chytré, s charismatickými hrdinkami a dobrým příběhem. Taková americká Ulice - sakra, proč u nás nedokážou natočit podobný seriál. Se silným scénářem - nic víc nepotřebujete (Červený trpaslík taky neměl obří rozpočet a vadí to někomu?). U nás se tvůrci dokážou leda tak vymlouvat na nedostatek peněz. PS: Musím uznat, že Eva Longoria je fakt sex bomba - a co na ní teprve řeknou pánové. ()

Jordan

človek sa musí zmieriť s tým, že televízia získava postupom času nielen na popularite, ale aj na moci a že seriály už nie sú tým, čím bývali - technika (či už po stránke obsahovej, formálnej, hereckej, vizuálnej) sa zdokonaľuje, napreduje a väčšina seriálov v posledných 5, 6 rokoch naberá naozaj vysoké obrátky. Okrem 24, Lost, Prison Break, rôzneho množstva krimináliek patrí k "moderným" seriálom aj úspešný a nesmiernej popularite sa tešiaci seriál "Desperate Housewives". Už fakt, že seriály je rozprávaný piatou členkou susedského "gangu" manželiek, ktorá sa v prvom diely zasamovraždila, nie je v seriáloch bežný. Prostredie - americké predmestie s bielymi plotmi a zelenými trávnikmi nie je ničím zvláštnym, ale na rozdiel od rôznych moralizátorských seriálov pre rodiny a mládež, ktoré sa odohrávajú na podobnom pozadí, tu sa k prostrediu pristupuje akosi nadnesene. A vo všeobecnosti seriálu nechýba humor, často-krát nadsázka, mierna irónia a človek sa môže nielen skvelo pobaviť (konečne bez použitia umelého smiechu - naposledy bol podobným kúskom azda Ally McBeal, lenže tam hrozilo pri vysokej sledovanosti, že jednotlivé excentrické či neurotické typy hrdinov vám začnú liezť na nervy) a predovšetkým sa pokochať na ústrednej štvorici - tí casting directors odviedli skutočne skvelú prácu, takmer každý si príde na svoje (chýba tam ešte mladučká japonka a bacuľatá černoška :). Nie som seriálový typ, na seriály nemám čas (a zatiaľ ešte ani chuť - čo sa však vplyvom nového trendu v tejto oblasti možno mení) a preto aj tento seriál pozerám len sporadicky, keď si spomeniem a mám príležitosť, ale je to JEDINÝ seriál, ktorý si aspoň príležitostne pozriem (Simpsonovcov nepočítam a Twin Peaks a Monty Pythoni nikde nebežia) takže dávam (zatiaľ) asi najvyššie možné seriálové hodnotenie TRI * * * PS: Eva longoria vyhrala tohto roku v magazíne MAXIM anketu (tuším) 200 najsexi žien showbiznissu právom. Aj keď musím priznať, že moja favoritka je Teri Hatcher - tá žena, čím je staršia, tým je viac sexy. Neuveriteľné . . . ()

Frajer42 odpad!

Jaj. Úplně si nejsem jistý zda jsem viděl dostatek, abych mohl hodnotit, ale i kdyby ne, tak si ten odpad prostě nemohu odpustit. Kdysi jsem na to několikrát nechtěně přepnul a nestačil se divit, kam až lidská debilita může sahat. Podobné seriály nesnáším. Celé se to točí kolem sexu. A až si už každý zašuká s každým, tak jsou do seriálu implantovány nové postavy, aby veselé smilnění mohlo pokračovat. Až už ani tohle nezabere, tak se do seriálů nacpe tuna záhad pro udržení diváků, protože divák je tvor zvědavý. Zoufalé manželky je zkrátka seriál pro zoufalé diváky a hlavně zoufalé divačky. Trapné, nevtipné, nudné. Zkrátka k uzoufání. ODPAD! ()

Sašenka165

Neskutečně komplikovaný, neskutečně zábavný a neskutečně skvělý seriál. Co všechno se může najít v jedné obyčejné předměstské ulici?Jsou tam snad všechny typy lidí... jen se v nich poznat. A která manželka/manžel jste vy? ()

Tommy987

Season 1: Čo sa stane, ak zmixujeme Priateľov, Americkú krásu a Twin Peaks? No vyjde nám jeden z najoriginálnejších, najzábavnejších a najkvalitnejších seriálov posledného obdobia, plný skvelých hereckých výkonov (checknite nominácie na Zlaté Glóby za roky 2004 a 2005), krásneho satirického humoru a sviežeho nadhľadu. Daná je jedna záhada, okolo ktorej sa viac či menej motá príbeh celej série – Mary Alice Young, priateľská a milá žena, ukážková matka a manželka žijúca sporiadaný malomestský život, zo zatiaľ neznámeho a nepochopiteľného dôvodu si na začiatku prvej epizódy strelí guľku do hlavy a opustí tak svojho manžela Paula a milovaného syna Zacha, svojich priateľov i celé susedstvo v idylickej ulici Wisteria Lane. Ale zase nie až tak celkom, odniekadiaľ z iného sveta totiž stále dohliada na svojich známych a pre nás divákov sa stáva vševediacou rozprávačkou, ktorá na začiatku a konci každej epizódy so sarkazmom a (seba)iróniou v hlase komentuje dianie, čím seriál obohacuje úžasným čiernym humorom. Hlavnými postavami sú jej štyri najlepšie priateľky, ktoré v jednej línii pátrajú po jej dôvodoch, ktoré ju doviedli k samovražde, a v druhej riešia svoje bežné-nebežné životné problémy. K tomu sa nám ešte priplieta sympatický nový sused, ktorý očividne skrýva nejaké tajomstvo, otravná nanervylezúca intrigánka Mrs. Huber, podarení manželia, bývalí manželia, milenci a deti ústrednej štvorice a Mary Alicin temne pôsobiaci manžel a máme tu „zaděláno“ na 23 častí dejom, spoločenskou kritikou, satirou a humorom naplnenej zábavy. 10/10 a jeden z Top 3 seriálov, čo momentálne bežia. Season 2 - 4: Pôvodná záhada okolo rodiny Mary Alice a Mike-a je vyriešená, tu a tam sa síce mihne ďalšia (už omnoho menej zaujímavá), ale do popredia sa dostáva práve všednodenný život ústredných postáv, ktorý je väčšinou stále zaujímavý. Hlas Mary Alice zaznieva naďalej, síce už to nie je tak z konceptu opodstatnené, ako v prvej sérii, no jej sarkastická dušička ešte stále má čo povedať a jej príhovory rozhodne nie sú na zahodenie. Celkovo sa časť kúzla vytratila, ale stále ide o vysoko nadštandardnú zábavu. 8-9/10, ale päť hviezd ponechávam. ()

klerik

1 séria Poctivejšia verzia na SEX V MESTE bez sexu :) A to je na seriály práve príťažlivé, že pôsobí reálnejšie, postavy sú živšie, herečky podstatne lepšie. Kriminálna zápletka skvelo oživuje zabehnutú schému "ženských" seriálov... ()

SeBig

Prostě parádní příběhy čtyř žen z jedné ulice ve které se furt něco děje! Mě tohle baví už od první serie je to tedy spíše pro ženy ale já už jsem se dotoho tak zakoukal že nemužu vynechat ani jeden díl! ()

korbitch22 odpad!

NEVIM CO KDO NA TOMHLE SERIÁLU VIDÍ,PROSTĚ NECHÁPU,NUDNÁ STUPIDNÍ DEBILITA PLNÁ NESYMPATICKÝCH POSTAV.TERI HATCHER JE PĚKNÁ ASI JAKO MOJE RANÍ STOLICE. ()

Chrustyn

Kultovní ženská záležitost. Viděl jsem různé díly, různých sérii a vždy jsem to ve zdraví přežil. Nikdy mě to ale nedonutilo abych to sjel celé. ()

Arsenal83 odpad!

Skutočne zúfalé štetky resp. počiatku libiotizmu na obrazovkách. A kam sme to dnes dotiahli? Seriál sa točí v podstate len okolo sexu, nevere, striedaní partnerov, rôznych túžbach, voľnom živote. A opatrne už vyťahuje témy dekadencie. Dnes sa v seriáloch už zvrhlosť propaguje ako normálnosť a prispel k tomu aj práve tento seriál. Vyrastá nám generácia, ktorá si myslí, že v 15 rokoch si len tak zmení pohlavie a o tri roky sa zase zmení na niečo iné. Aj zúfalé manželky začali s týmto úpadkom. Odvážia sa totiž nazývať manželkami, čo evokuje ilúziu rodinného seriálu, ale tie manželky sú proste len ludry a intelektuálne robia zo žien vymetené sliepky. ()

heyda

No co to tu vidím??? Samé perfektní hodnocení. No první série dejme tomu v rámci seriálu nadprůměrná, ale pak se jedná o odpad a to se na mě vážně nezlobte! ()

Stanislaus

Můj nejoblíbenější seriál všech dob, u něhož roste mé zaujetí s číslem natočené série, což je pro mě u seriálu opravdu nezvyklé. Už si ani nepamatuju, kdy jsem poprvé viděl tu nejúžasnější partičku předměstských zoufalých manželek, ale kdybych to datum znal, tak by bylo jedním z mých nejdůležitějších v mém seriálovém životě. Prostě jsem si ten "spolek nešťastných paniček" hned zamiloval. Věčnou smolařku Susan, která mnohdy jedná dřív a potom přemýšlí. Vždy upravenou a elegantní grácii Bree, která se opravdu v posledních dílech vybarvila. Továrnu na děti Lynette, která žije v kolotoči rodinných problémů. Krásnou a mnohdy sobecky jednající Gabrielle. A náruživou, vždy smyslnou mrchu Eddie, jejíž srdce však není tak zkažené, jak by se mohlo zdát. Velkou pochvalu bych chtěl vzdát módním návrhářům, kteří oblékají "zoufalky", protože je na ně vždy radost pohledět. Opravdu se mi libí takový ten epizodní rámec, kdy vždy na začátku Mary Alice mluví o nějakém problému a v závěru se k němu opět vrací a to vše v doprovodu neuvěřitelné hudební stránky, jejíž krásu pouhými slovy vyjádřit nemohu. Ze všech osmi sérií se mi nejvíce líbily tyto díly - "růkojmí v obchoďáku" (03x07), "tornádo na Wisteria Lane" (04x09-10), "Eli Scruggs" (05x13), "smrt Eddie" (05x19), "zřícení letadla" (06x10), "co by kdyby" (06x11), "závěr 6. série" (06x23), "návrat Paula" (07x01), "výtržnost na Wisteria Lane" (07x10), "minulost se opakuje" (07x16), "závěr 7.série" (07x23) a (úplný) "závěr 8. série" (08x23). Osm let uteklo jako voda, ale jsem rád, že se tvůrci rozhodli skončit, protože se mi v poslední sérii začaly některé charaktery neskutečně protivit. Zkrátka pro mě absolutní ikona všech seriálů, což bude pro mě platit navždy(!) a jak řekla Susan o Eddie, tak já o "Zoufalkách" říkám to samé - "ONE OF THE KIND". P.S. Závěr s duchy Wisteria Lane byl famózní! ()

Ivoshek

Je to seriál asi primárně pro ženy, takže ode mně je to spíše hodnocení "náhodného kolemjdoucího", který byl nucen shlédnout cca 8 dílů (nikoli v řadě za sebou). ... ... ... ... ... ... Ze začátku to bylo vtipné, pak už čím dál míň. Pokud to ze začátku vypadalo, že se seriál vyhne klasickému obsahu seriálů pro ženy (miluje ho, pak ne, on miluje jinou, co s tím... bla bla bla), tak i tohle nakonec tvoří kostru seriálu. Jedna hvězdička za občasné záblesky humoru. ()

I muži mají své dny...

I muži mají své dny...

19.04.2006

A někteří je prožívají v televizi. O čem to mluvím? O dalších řadách (6-8) seriálu 24 hodin . Koho by napadlo, že více peněz si američtí herci vydělají v televizi, že? No, je to tak a Kiefer… (více)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006