Expozitura

všechny plakáty
Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 75–79 min)

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová (více)

Epizody(16)

Televize nova uvádí další kriminální seriál "Expozitura". Ta nebude vyprávět smyšlené případy, ale bude natáčena na motivy skutečných kriminálních činů - Berdychova gangu, ten naprosto beztrestně vraždil, přepadal a vydíral. V "Expozituře" se setkáme s korupcí neuvěřitelných rozměrů.

V jednotlivých dílech "Expozitury" budou zvlášť řešeny různé případy, ale celým seriálem se také bude táhnout dramatický příběh policistky, která je čerstvě přidělena do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a jejího parťáka, kteří nechtěli nechat Berdychův gang, aby si dělal co chtěl bez odezvy. Mladá policistka se ihned vrhá do práce, ale zjišťuje, že ne vždy jsou v případech odsouzeni jejich skuteční viníci. Jejího úsilí si nemohl jeden z největších zločineckých gangů na našem území nevšimnout a stává se nepohodlnou nejen pro ně, ale i pro zkorumpované špičky policie díky důkazům o jejich propojení s gangem a mění se ve štvanou zvěř v tomto nervy drásajícím příběhu...

Nova se v seriálu zřekla laciných triků a opravdu to rozjela ve velkém. Seriál "Expozitura" je nabitý akčními scénami, chvílemi napětí a plný překvapení. Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychova gangu rozkrývali. (TV Nova)

neliCZka

Vážení, nepřipadá vám trapné hodnotit seriál po prvním díle? Nebo po pár prvních dílech? Obzvlášť ale komentáře, které mají datum blízké prvnímu dílu jsou zavádějící. Jak můžete hodnotit nějaký komplexní celek po pár minutách? Jak by se vám líbilo, kdyby vás v práci ohodnotili jen za první den a zbytek by prostě přehlíželi? První díly byly slabé, nicméně s každým dalším dílem se zvyšuje kvalita seriálu a je naprosto super, že je to vlastně podle skutečných událostí, co se nám odehrávaly za humny. Po 9. dílu bych dala **** ()

Revolta

Dobrý kriminální seriál,plný zvratů a napětí.První díly byly slabší pomalu,ale jistě se to rozehrává.Sláva,že se tu něco takového objevilo je to stokrát lepší než nějáká CSI Miami nebo Las vegas.Určitě jeden z nejlepších seriálů co u nás byl natočen a že jich není moc. ()

MASH_4077

Ten kdo rozhodnul, že si tento seriál nechají na Nově na horší časy, je IDIOT. Tohle se mělo vysílat před rokem, kdy kauzy byly ještě v hlavách lidí. Já už ty jména skoro zapomněl a souvislostech nemám ani páru. Jinak je seriál docela fešnej. Kupodivu děj i teče a občas se tam ukáže i zásahová jednotka. Slečna Vágnerová mě vždycky vyděsí svým hlasem na začátku, ale pak si dám panáčka na kuráž. Co mě zklamalo, že je to vyšetřování alááá Vrchní rada Vacátko. Sakra dnešní policie má vyspělou techniku a kde nic tu nic. ()

Idealista

Porevoluční nejlepší krimi seriál, nejpřesněji popisující tuzemské zločiny. Určitě by se to dalo natočit daleko lépe, jenže takové tvůrce, kteří by to dokázali u nás nemáme. Rozhodně si to hraje méně na "západ" než přeceňovaný Kájinek , který byl úplně mimo realitu. Novácké seriály nesleduji tak že nemůžu posoudit jestli zde hrající herci jsou dáváni všude (podle mě jsou obsazování málo, a to je velká škoda). Nedovedu si představit (raději) že by v hlavních rol. hrála" takzvaná filmová elita " ( J.Dušek, P.Liška,J.Mádl,J.Budař,I.Trojan,M.Donutil,M.Daniel,K.Hádek,M.Issa,Vilhemová atd.). I v malých rolích hrají skvělí a málo se vyskytující herci. Taky si všímám že je zde sposta chyp, jenže pozitiva převažují. Kvalita dílů je velmi vyrovnaná (zatím jsem viděl 11 d.),už dlouho mě nezaujali osudy postav jako zde.Každý díl má skvělou atmosféru a gradaci děje. Svou kvalitou zastíní i Českou filmovou tvorbu (což není zas tak těžké). Ps: naposled u Četnických humoresek jsem se těšil z dílu na díl, a díky bohu (nevěřím na něj , ale jinak to nazvat nejde) se to opakuje i u Expozitury ()

PamelaJJK

S většinou komentářů nemůžu souhlasit. Je to po delší době zase český krimi seriál na úrovni. Svěží, srozumitelný, zkrátka fajn. Herecké obsazení by mohlo být i jiné, ale na hlavní hrdinku v podání Hany Vagnerové se dá nejpozději ve třetím díle zvyknout a třeba Robert Jašków, Jan Dolanský (pěknej hajzl :-)) nebo Martin Sitta jsou úžasní. Myslím si, že na české poměry je Expozitura bezkonkurenční. A rádoby "odborné" komentátory bych rád upozornil, že základní poslání TV a filmu a pohyblivých obrázků vůbec je BAVIT. A Expozitura baví (a nejen mě)... A teď mě, vy chytrolíni a strážci veřejného vkusu, klidně ukamenujte... :-) P.S.: Perlička pro fanoušky skupiny Krucipüsk a jejího leadera strejdy Tomáše (Hájíčka). Ten se v několika dílech (tuším, že ve 2 - zatím) mihnul v epizodní miniroličce :-) ()

Lewaso

Chápu, že obdivovatelé korejských, makedonských a islandských dramat nenajdou v Expozituře tu svoji intelektuální bublinu, ve které se tak dobře debatuje o ničem (díky výborným snímkům Woodyho Allena ze 70. a 80. let vím, o čem mluvím). Chápu, že takoví Kusturica, Almodovar nebo Ji-un Kim, jejichž filmy na čsfd nikdy nepadají pod 60 %, poskytují více duševního materiálu, ale neřeknou nám nic o realitě ve vašem okolí. A to Expozitura (navzdory místnímu hodnocení) dokáže. P.S.: Ty nejhorší a „nejzasvěcenější“ hodnocení jsou ze září, kdy se Expozitura rozjížděla. Buďte soudní... ()

pepad3

Česká pohádka o špinavém podsvětí, která se snaží býti kriminálkou Miami, ale zoufale se jí to nedaří. Naivní seriál,který sice asi diváci televize nova hltají s otevřenou pusou, já se u sledování spíše smál. Na hercích je bohužel opravdu vidět, že hrají a tak nějak si asi nikdy nezvyknu na Pavla Zedníčka jako drsného chlápka od kriminálky, porotože ho pořád vidím spíše v pořadu Kufr, jako usměvavého moderátora. Na tomto faktu se bohužel odráží i podání jeho role, která vyznívá spíše směšně. Stejný pocit mám bohužel u Hany Vagnerové, které role neskutečně nesedí. Marná snaha o světovost, je to škoda, téma není až tolik špatné. ()

swinevenca

"Jmenuju se Hana Vágnerová, a když vám řeknu, že jsem herečka, nebudete tomu asi věřit". Ta dáma s pihou byla pihou na "kráse" seriálu (stejně jako její monology), vůbec nevim proč ji tam tlačili, když ani vzhledově nemá nic společnýho s Helenou Kahnovou, která v tom měla prsty v reálu. Z herců mě bavil hlavně Dolanský a Véna od Kláry, ty si to jinak dávali. Po závěrečným díle si myslim, že by mě stačilo zhlídnout poslední dva díly, nebo by seriálu stačila polovina jeho dílů, ale taky musim uznat, že těch 16 jsem sjel za chvíli a bavilo mě to i díky tomu, že je to podle skutečnosti, i když míň průhlednosti by taky nebylo na škodu. Protože nejsem fanda všech těch kriminálek, u kterejch se zabije mnohem víc času a tohle byl námět, kterej mě zajímal už proto, že podobně na skutečnosti založenejch seriálů je tady jako šafránu, těch 20 hodin jsem si přes pár výtek užil. ()

Vivian

Na české (nota bene novácké) poměry velice slušný, ba nadprůměrně dobrý seriál, který rozhodně stál za zhlédnutí, byť nebyl naprosto dokonalý. Z herců mi neseděla hlavně Hana Vagnerová, která v roli drsné kriminalistky nepůsobila příliš uvěřitelně a moc tomu nepomohlo ani to, že na začátku každého dílu připomínala, že se jmenuje Tereza Hodačová a že je policajtka, ale že jí to asi nebudeme věřit... Ne, většinou jsem jí to opravdu nedokázala věřit, místy nepříjemně přehrávala, byla bych si v její roli dovedla představit řadu vhodnějších protagonistek, nicméně nebylo to zase tak strašné, abych kvůli tomu přestala na seriál koukat nebo abych si ho nedokázala vychutnat. Nedokázala jsem ovšem akceptovat ani Pavla Zedníčka coby zkorumpovaného hajzla, neboť v převážné části celého seriálu působil spíš jako laskavý strejc. Naopak vítám, že pořádnou hereckou příležitost konečně dostal Robert Jašków (který v Ulici nebo v Nemocnici na kraji města - Nových osudech opravdu neměl šanci předvést, co umí) a dobře obsazená byla i Zuzana Bydžovská nebo Martin Sitta, dosud nepříliš obsazovaný herec, který se své úlohy zhostil také se ctí. Na způsob vyprávění jsem si musela pár dílů zvykat, docela dlouho mi trvalo, než jsem pochopila smysl těch úvodních scén, připadalo mi to poněkud nepřehledné. ()

j.sorensen

Hledal jsem jiný český krimi seriál a narazil jsem na tohle. Věděl jsem, že to v tv běželo, ale z principu se na kripl televizi zn@vu nekoukám, takže to šlo mimo mě. Jelikož jsem hledaný seriál nenašel, zkusil jsem aspoň první díl a byl mile překvapen. Čekal sem sračku ala csi - nějaký město tam za oceánem a on docel dobrej krimi seriál z dnešních dnů, kdy se o mafii propletený s politikou mluví takřka denně a všude. Pěkně natočený, žádný trapárny a patos, kripl televizi tak vlastní a k tomu skvělá hudba, nevěřim sám sobě ale musim dát za 4*. ()

Kazisvet III.

Na české poměry je toto hodně zajímavý projekt, který ovšem tak trochu vykrádá seriály typu Kriminálka Miamy, Dexter, etc. Oceňuji reálné základy jednotlivých příběhů, které do sebe postupně zapadají a eskalují, přičemž výstupem je obraz justičně-policejně-politické mafie ve své plné kráse - od spodních pater mafiánů a detektivů až do křesla ministra vnitra. Stopáž jednotlivých dílů mohla být klidně o 20 minut kratší. 3,5/5 ()

Mikakel

Tento seriál,jako jeden z mála českých,podle mě má alespoň trochu smysl a o něčem je. Díly na sebe navazují a kolikrát se stalo že jsem se opravdu na další díl těšil! Akční / Krimi / Drama, rozhodně tyto 3 kritéria seriál splňuje. 3* ()

Inusa

Seriál není špatný, ale to je tématem, které mě zajímá... Bohužel mi to kazí Vagnerová, jako herečka slabota a její doprovodné mluvené slovo je otravné. ()

JP84

Zklamání.Když jsem slyšel,že tomuhle seriálu podařilo proniknout do amerických televizních vod,začal jsem se na tohle docela těšit(že by se česká TV tvorba odrazila ode dna?).Čekal jsem od toho něco tak povedeného,jako byla ruská Brigáda.Jenže pak jsem si přečetl synopsi a je tu odpověď na to,proč to ti amící koupili.Ženská emancipace nade vše!Toť heslo přes které v současném hollywoodě nejede vlak.No nic...Takže jaký tenhle seriál vlastně je?Sice mám zatím za sebou jen první díl,ale už z něho lze něco vyčíst.Tak především jsem rád,že se konečně někomu podařilo do českého seriálu dostat nějaké to napětí.Hlavní příběh vypadá docela zajímavě.Jenže.Tohle vůbec nevypadá jako seriál se 140 milionovým rozpočtem,ale jako další řada Kriminálky Anděl.Scénář namísto realističnosti jde spíš na ruku žánru šou.Nemluvě o tom,že těch 75 minut by se dalo využít mnohem víc.Tohle Brigádě sice sahá po kotníky,ale výš než po kolena se to nevyškrábe.Celkové hodnocení si nechám po shlédnutî celého seriálu. ()

VLADEK

Velmi slabý pilotní díl, dám tomu možná ještě jednu šanci a pak končím. A co je na tom nejslabší ? Scénář a dialogy. Takový " PRIMA NOVA picaval z velké naší vaší TV". To i 80-letý Schimanski a major Zeman má více drivu než tyhle detektívové. A policejní reálie ani komentovat nebudu. Mohu hlasovat a přitom nevidět všechny díly?? Ustál jsem jen tři. ()

david666

na české poměry nadprůměr - akorát mám pořád problém si zvyknout na určitě herce jako je třeba Bydžovská, či Zedníček v podobných rolích. Nějak jim to nevěřím. Ale to je můj problém. ()

Gilli

Viděla jsem jen kousek prvního dílu tak zatím nehodnotím. Ale zdá se že to bude dobré. Výborně obsazení. Nechápu výhrady některých uživatelů k Vagnerové mi se její neokázalé herectví libí (perfektní byla v Odúzených). S Kriminálkou Anděl se to nedá ani srovnat . Uvidíme jak se to bude vyvíjet dál. ()

mark65

Tak tohle je jediný český seriál který mě zaujal. Po první epizodě to na českou tvorbu vypadá zatim dost dobře, tak doufám, že to v dalších epizodách nezkazí. ()