Ant-Man

Kmotr76

Když jsem se k mému překvapení dostal na čsfd projekci, dvakrát nadšen jsem nebyl. Čekal jsem, že to bude další slátanina od Marvelu. A taky že byla, ale tentokrát vážně svěží, vtipná (Mexičani!), originální (závěrečný souboj v dětském pokoji) a nepřekombinovaná. Tvůrci od Marvelu tentokrát nedělají z komára velblouda (ale z klíčenky tank hehe), jako třeba v případě Strážců galaxie. Divák pak klidně promine zápory, tedy klišé, bez kterých to ale asi vážně nejde, neslaného nemastného zaporáka (který jako by z oka vypadl Danielu Landovi!) a některé až moc wtf prvky, jako například komunikaci s mravenci nebo zmenšení se na úroveň atomů na konci filmu. Ale i když na komiksovky moc nejste (jako já), tohle by se vám mohlo líbit. ()

Playman

Ant-Man je fakt milý překvapení. Nečekal jsem nic a dostal jsem super šťavnatou nahláškovanou špionskou týmovku. Ant-man je přesně to, co Avengers potřebovali. Týpka zaměřenýho na stealth, kterej každýho utře... jakože fakt. :) ()

Gar-mogoth

Film má dva zásadní problémy: 1) netočí ho Edgar Wright, 2) vy víte, že ho měl točit Edgar Wright, a tak nějak podvědomně tušíte, že by to natočil líp, i kdyby z toho Peyton Reed udělal veledílo. Jinak jde o tradičně marvelovsky zábavný a vtipný (že to je vyloženě komedie bych ale neřekl) komiks, tentokrát dost komorní (při záchraně světa se zničí jedna budova, gril, stůl, kufr a dětský pokojíček), překvapivě emotivní (jen ty emoce kvůli dvěma spratkům v kině vůbec nevyzní), místy wrightovsky hravý (Luisova vyprávění!) a nakonec nabízející slušný mindtrip. Naprosto chápu, že to někdo považuje za nejlepší sólo marvelovku, pro mě jsou ale druhý Kapitán a první s třetím Iron Manem pořád o level výš. Jo a málem bych zapomněl pochválit Douglasovu digiomlazovací kůru. ()

venison

Mám komiksové filmy ráda a hlavně od Marvela.. Juknout na nějakou z marvelovek je známkou precizní práce ze všech úhlů – scénář, obsazení, triky, hudba atd. Bohužel mi kapku začíná připadat, že je trh mírně přesycen.. Chápu, že se to moc nedá dělat jinak, ale v poslední době mi všechno přijde jako přes kopírák.. „Ant-man“ nebude vyčnívat, ale rozhodně za nimi nikde nepokulhává a drží s nimi příjemné tempo.. Paul Rudd není jedním z mých oblíbených herců a na roli superhrdiny v jeho skoropadesáti mi přijde lehce přestárlý, ale role se zhostil skvěle a jeho postavu jsem mu spolkla i s navijákem.. Dobrý výběr, sem se hodil.. Co jsem ocenila velmi kladně bylo obsazení Michaela Douglase, kterého jsem dlouho v pořádném filmu neviděla.. Navíc jsem si tak nějak moc neuměla přestavit, jak tenhle stařík s pravítkem v zadku dělá humor, ale ono to vážně fungovalo! A skvěle jsem se bavila.. Samozřejmě bylo ve scénáři pár fyzikálních děr, ale to moc neřeším, koukám na to jako na pohádku pro dospělé ;-) Příjemné byla i dějová návaznost a odkazování na Avengers ;-) Za mě celkový dojem prostě super, nejvíc mě samozřejmě bavila proměna v superhrdinu ;-) ()

koxin

Po chloupek slabších Avengers 2 tady máme opět inovativní a nyní nově silně komediální Marvelovku, která vás každou minutou přesvědčí o tom, že se z Avengers univerza nestává továrna na opakované zápletky v každém filmu. Marvel opět skóruje (myslím že to je nějak Marvel:DC - 2628502:2) ()

MikyAff

Kdyby to nebyl Marvel, dala bych nejspíš lepší hodnocení, ale když si to srovnám s ostatními díly z jejich dílny, tak to bohužel nejde a cítím docela zklamání. Z velkých akčních scén se přesouváme do bojů, které jsou v podstatně drsný, ale zničí se jenom kousek baráku. Něco, co někteří třeba uvítají a ocení. Je pravda, že to je celkem originální a člověk se i sem tam zasměje, obzvlášť když na scénu příjde parta zlodějů, ale že bych měla potřebu to vidět ihned znovu, nebo na velkém plátně to zas ne. Musím ovšem uznat, že jsem se nenudila. Nejsem si tím však jistá při dalším zhlédnutí. Rozhodně se jedná o lepší tři hvězdy. // That is one messed up looking dog. ()

elanius

(131/2015) / Fakt som to nevydržal pozerať dlhšie ako pol hodinu. Marvel po 25. krát, dokola furt to isté. jediný ďalší film čo si pozrem bude Batman vs. Superman. Inak s komiksovkami končím na dlhú dobu. ()

DonHUS

Nebýt těch několika akčních scén, tak si snad Ant-Mana spletu s pilotem seriálu. Asi padla velká část rozpočtu na omlazení Douglase, protože to vypadá dost televizně. K tomu i na poměry marvelovek naprosto průměrná story, včetně slabýho záporáka. Film naštěstí zachraňují historky Michaela Peñy a další vtípky, což vynahradí celkově lacinější look. Podruhý to ale vidět nepotřebuju. 6/10 ()

neoBlast

Další unylá Marvel fušeřina, která doplácí na průměrnou režii a herecké výkony, které to drhnou, jak se říká "na jistotu". Pár výborných zárodků ve scénáři zřejmě bylo zachováno z pozůstalosti Edgara Wrighta a jeho hvězdných přicmrndávačů, ale neubránil jsem se prostě pocitu, že velký Edgar by dokázal z průměrné Marvelovky udělat zase jednu osvěžující (jako tehdá natočil Black a vlastně i napoprvé Whedon). Takhle mi v hlavě zůstane správně slizký záporák (Corey Stoll) a obdivuhodně digitálně omlazený Michael Douglas. 60 % ()

uiu

SPOILERY. Avengers Age of Ultron měli otevřít fázi 2 ve světě Marvelu, ale podle mě ji otevřel teprve až Ant-Man. Jedná se o zatím asi nejvtipnějšího a nejhláškujícího hrdinu a jelikož film neustále baví, tak se na něj prostě dobře kouká. Jenomže... A těch jenomže je spousta, až to opravdu mrzí. 1) Hrdina se schopností bojuje proti nepříteli, který má stejnou schopnost = The Incredible Hulk a jednička Iron Mana. 2) Filmové chyby, které bijí do očí - při scéně v helikoptéře jsou asi 4 chlápci mrtví nebo omráčení, když se Scott a Cross mlátí. V další scéně tam nikdo není, jen oni dva v celé helikoptéře. V další scéně tam zase chlápci jsou. To samé v pokoji jeho dcery. Nevlastní otec policajt tam stojí ve dveřích, v další scéně tam není. U filmu takového formátu by si měli dávat pozor ve střižně na kontinuitu děje. 3) Hope má opravdu štěstí, že má stejnou postavu jako její matka a vleze se do jejího obleku, stejně tak že má stejnou velikost prsních košíčků :))) Btw. ženské obleky se zvýrazněným poprsím jsou vážně kult :))) 4) Propojení Age of Ultron a Captain America Civil War přes Falcona, tedy nejneoblíbenější a nejzbytečnější postavu série, proč ne, když ostatní významější postavy odřeknou účast na filmu. 5) Premiéru v kině jsem bohužel vynechala, neboť se promítal pouze s dabingem, což svědčí o tom, kam distributor tenhle film řadí. ()

ywo666

Ale hej. Funguje to. Škoda, že to nedokončil Wright. Cítil som miestami jeho rukopis a určite by sa viac sústredil na vtipy a výstrednosti. Prvá polka dosť slabá. Druhá už ide na plný plyn. Najlepší je samozrejme Michael Douglas. Paul Rudd ako nevtipný komik, konečne našiel úlohu kde nie je zbytočný. Dokonca nahodil aj tehličky. Dúfam, že aj ja budem v najlepšej forme v 45 rokoch. Bitka medzi Ant-manom a tou žltou kurvou je celkom zábavná. Prepojenie Marveláckych svetov začína byť neskutočná pain in the ass. Narážky na Avengerov ma už vyslovene serú. Napriek tomu účasť Anthonyho Mackieho je plusom pre film. Patri medzi najsympatickejších mladých černochov. Neviem sa rozhodnúť či tí traja zlodeji boli trápni alebo zábavní, preto ich do hodnotenia nezarátavam. 70% slabé 4*. Viac menej som bol rozhodnutý dať tri, ale pobavilo ma ako naložili s veľkým mravcom. ()

Phietros

Tahle marvelovka se nezapíše jako Spiderman a jiné. Rozhodně se nejedná o propadák, ale dalo se s toho vymáčknout daleko víc! Některé scény se povedli, ale všechno přebyli tupé dialogy. Nejvíce mne pobavila scéna u Avengers a hláška ochránce: doufám že se tohle nikdy Stark nedozví :) Tím že nemám chut ani na další shlédnutí, jako u jiných marvelovek, hodnotám jako lepší průměr! 60% ()

noriaki

Od prvních minut mi bylo jasné, že se dívám na skvělý film. Tahle jistota se po zhruba čtvrthodině lehce otřásla a po další čtvrthodině definitivně rozplynula. Ant-Man se vydává za zločineckou týmovku, ale bez toho že by těžil z charakteristik žánru. Scenář je hloupější než by bylo záhodno a okamžiků, v nichž bych mohl obdivovat šikovnost hlavního hrdiny a cítit u toho lehkou provinilost, zase tolik není. Marvel poslal na plátna kin veskrze průměrnou týmovku, která jakoby do jeho universa snad ani nepatřila. Kdyby byla jasněji vymezená a měla svébytnou atmosféru, považoval bych to za klad. Takhle si myslím, že jde o promrhaný potenciál. ()

T-pack

Zrovna když jsem nad Marvelovkama začal lámat hůl, přijde film, kterej je sice znova to samý dokola, ale alespoň má dost nadhledu, aby si to uvědomil a sám na to poukázal. Naneštěstí není dost sebeuvědomělý, aby nějakým způsobem zalepil ty početné díry v zápletce, nicméně jako takovej b-marvel-movie funguje. Humor sem pasuje mnohem víc, než řetězy hlášek v Avengerech, takže když ten mexikánec vyhlásil policajta tím, že ho neslyší přes nehybný tank, smál jsem se jak idiot ještě asi pět minut potom. Prvotní zádrhely, kýčovitou montáž a nudnou zápletku nemůžu vyloženě odpustit, ale akční finále nabízí přesně to, kvůli čemu se člověk jde na comicsovej film vůbec podívat. Stejně jako si můžete o žánru romantickejch komedií myslet cokoli, ve svý schematičnosti maj alespoň určitej řád a znalec rozliší sračky, klenoty a nejpočetnější kategorii takovejch nepřekvapivejch dostačujících průměrů, stejný rozvrstvení je teď i u filmů podle komixů. Ant-Man je teda taková obdoba běžný romantický komedie, jen pro geeky. ()

Pavlínka9

Pro mě hodně dlouho odkládaný Marvel, protože mi to přišlo až lehce absurdní a opět jsem si mlátila hlavou do zdi, jelikož ten film mě neskutečně bavil a žasla jsem nad tím, co vše lze vytvořit a jak skvěle to ukočírovali :) Film byl úsměvný, svižný, akční, dost mě překvapili určité situace a prostě od začátku do konce to bylo fajn :) :) Chci to vidět znovu - a to jsem nevěřila, že to řeknu ;) ()

terunka003

Vtipné, marvelovské, odlehčené, hmyzí, mravenčí, zmenšené. Celkem dost vtipná komiksárna s mravenci. Takový malý Ferda po americku. Vtipný příběh, odlehčené dialogy a brutální bitka na dětském modelu vláčků. ..příště by mohli udělat něco třeba, jak se ovládají květiny.. ()

hroubek

Fakt jsem si přál, aby se Ant-Man povedl. První rána přišla s "nuceným odchodem" Edgara Wrighta, druhá pak s prvními trailery a zvěsti o příběhu. Opravdu jsem věřil tomu, že se jim povede prodat Ant-Man i s pozměněným příběhem. Řekněme si to na rovinu, Ant-Man není špatný film, je to standardní blockbuster od Marvelu pro celou rodinu se vším co k tomu patří. Problém filmu je v tom, že nemá skoro čím překvapit a vlastně jsem si v hlavě odškrtával co je pro marvelovky typické: nudný záporák, cameo Stan Leeho, trapné fórky, nevyužitý potenciál, dobří herci v nezajímavých rolích. Mrzí mě jak to celé dopadlo, jelikož na mě celý film působil neslaně a nemastně a to se hlavní trojice snaží seč jí síly stačí. Peyton Reed mě potěšil svými starými komediemi a tady se taky cítí nejsilněji v komediálních momentech, hláškách a vtipných momentech. Reedovi se daří pracovat i s některými postavy, nejlépe však s hlavní trojicí, která má na rozdíl ode všech co hrát. Paul Rudd patří k tomu nejlepšímu na celém filmu a je jeho velkou zásluhou, že je film vtipný(když se učí používat oblek) a v určitých momentech zábavný(sebe shazující dialogy). Michael Douglas je hodně fajn a tahle role mu dobře sedla. Evangeline Lilly není vůbec špatná a její vnitřní rozpory a hněv z ní dělají opravdu zajímavou postavu s velkým potenciálem. Naopak Corey Stoll je naprosto otřesný záporák, který mě bavil pouze v akčních scénách. Vůbec mě nesedlo obsazení Bobby Cannavala, Michael Peña s tou jeho partičkou, ano mají dobré fóry a občas zajímavým způsobem odlehčí film, ale dovedu si představit, že bez nich film funguje. Mile potěšila agentka Carterová, scéna s Falconem(jeden z nejlepších momentů filmu), po titulkové scény. Akční scény jsou fajn, rozhodně nejsou špatné, bitka v pokojíku se povedla, totéž lze říci o souboji v helikoptéře a následně v kufříku nebo poskakování po modelu budovy. Filmu hodně škodí jakým způsobem je vystaven, jak pracuje s informacemi a s motivacemi postav a taký tím, že se v něm prakticky skoro nic nestane. Ant-Man je dobrý blockbuster, který neurazí, ale doby kdy každý komiksový film byl událost roku jsou dávno pryč. ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě