Avengers

• USA The Avengers (více)

Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové – Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě. (Falcon)

joker30

akcia tejto komiksovky ma príjemne prekvapila. dobre sa na to pozerá, nenudi to a za velmi dobre zobrazenie mojho oblubeneho hrdinu - Hulk / zatial jeho najlepsie stvarnenie a vyobrazenie/ davam o hviezdicku naviac. 80% ()

redwik

Komixy ma vždy bavili, alebo aspoň príbehy o ich predstaviteľoch. Ešte ako malý frkan som pozerával rozprávky ako Spiderman alebo Fantastic Four , preto som sa na Avengerov naozaj tešil. Potom prišli ohlasy od spolubýbajúceho a brata, že film je skvelý, tak som si ho hneď pozrel. A o pár dni znovu. Film je perfektný, zábavné scény sa dokonale vyvažujú s tými akčnými, dokonca aj Robert Downey , ktorého nejak extra k životu nepotrebujem, tu zahral veľmi dobre. K tomu skvelý Samuel L. Jackson a krásna Scarlett Johanson , alebo aj Tom Hiddleston , títo všetci filmu prospievajú a niet divu, že je to momentálne 25. najobľúbenejší film. Robert Downey Jr. - Tony Stark/Iron Man /:/ Chris Evans - Steve Rogers/Captain America /:/ Mark Ruffalo - Bruce Banner/The Hulk /:/ Chris Hemsworth - Thor /:/ Scarlett Johansson - Natasha Romanoff/Black Widow /:/ Jeremy Renner - Clint Barton/Hawkeye /:/ Tom Hiddleston - Loki /:/ Clark Gregg - agent Phil Coulson /:/ Cobie Smulders - agent Maria Hill /:/ Stellan Skarsgård - Selvig /:/ Samuel L. Jackson - Nick Fury /:/ Gwyneth Paltrow - Pepper Potts /:/ Paul Bettany - Jarvis /:/ Alexis Denisof - The Other ()

Tiffany

Zase raz mi tá americká teatrálnosť nevadí a najmä nie v tomto filme, ktorého najsilnejšími článkami sú vlastne postavy, ktorých príbehy poznáme z predchádzajúcich Marvelovských filmov. Práve Tony Stark, Thor, Kapitán Rogers a Bruce Banner (ktorým sekundujú Black Widow a Hawkeye) sú dôvodmi, prečo sú Avengers tak divácky atraktívnym zážitkom. Na to vzájomné doberanie sa, dynamické a vtipné dialógy, súperenie a na záver prvotriednu ukážku spolupráce a spolupatričnosti nasledovanú triumfálnym víťazstvom sa tak dobre pozerá, že menšie nedostatky v deji sa proste stávajú insignifikantnými. Tá obrovsky silná charizma postáv, ich nadľudská dokonalosť a zároveň ľudskosť robí tento film absolútne jedinečným a neopakovateľným. Som dokonca ochotná prehliadnuť fakt, že z Lokiho scenáristi urobili chladného a bezcitného záporáka (s čím sa teda vnútorne vôbec nestotožňujem). ()

ludva10

Přiznám se, že ač Marvely zase až tak úplně moc nemusím, Avengers se mě např. oproti Thorovi líbil o dost víc. Svižné akce, slušné herecké výkony, pěkné efekty, zajímavá hudba = to vše u mne za 4*. Ve středu jdeme na csfd projekci dvojky, na kterou se těším, kam se vlastně posune. ()

KafuR

Whedon si byl určitě vědom očekávání, které něj padalo ze všech stran, a to také asi může za to, že film je sice klasicky americky zábavný popcorňák s kupou povedených hlášek, ale na druhou stranu v něm kromě grupáče superhrdinů jakožto splněný sen všech geeků chybí jakákoli režijní invence, která by stála nejen za zapamatování, ale i za druhé zhlédnutí. První zhlédnutí na čtyří hvězdičky stačí, ovšem další zhlédnutí už se neobejdou bez otázky, jestli by si takový film nezasloužil vizitku, která nevybledne dřív, než skončí poslední potitulková scéna. ()

Gixian

Tři hvězdy s tím, že jsem v dobrém rozmaru, takže zaokrouhluju nahoru. Příjemní herci a celkem povedené hlášky zachraňují nudný, plochý, zcela nenapínavý děj plný totálních kravin. ()

Hpatrik

Příliš velká sázka na jistotu, ať už jde o příběh tak i zasazení superhrdinů do scénáře. Všichni mají jasně nalajnovanou čáru ze které prostě neuhnou, takže Vás v ničem nepřekvapí. První půle v letadlové lodi průměrná a nezáživná (Downey to ale trochu zachrání) a ani závěrečná bitva neohromila. To, že se prostě všichni chovají jako loutky, pevně svázáni pravidly svých univerzí, že za jejich nitky tahají tvůrci tak jak se jim to hodí, je pro mě přímo do očí bijící. Asi to chtělo někoho kdo by měl větší odvahu na to šlápnout... ()

AloeB odpad!

Slibně se tvářící začátek po několika minutách zcela zahodily zbylé dvě hodiny, které mi postupně představovaly vrchol stupidity amerických tvůrců a nijak nešetřily vyloženě trapnými charaktery. Ok, Nick Fury, Bruce Banner a Phil jsou v pohodě, ale ten zbytek patří buď do jednoduché dětské komedie nebo ještě lépe odsoudit do věčného zapomnění. Protože toto by bylo lepší než do filmu ať už jakéhokoliv žánru dostat šaška v železu, vojáka nosícího elastické hadry, agenta bojujícího proti emzákům LUKEM!!??!, nepříliš dobře vypadající Scarlett Johansson, parodii na severského boha ve směšném rádoby fantasy oblečení a mnohé další. Tomuto všemu vévodí hlavní záporný charakter, který pokud je jak se o něm říká nejpropracovanějším antagonistou MCU, tak mi to dává uvažovat o tom, zda filmy se superhrdiny vůbec nějaké záporáky potřebují. Stejně jim jde jak jednoduchý konec ukázal jen u nudnou bitvu, u které se zvládnete nasvačit, oholit, zdřímnout si a stejně stále děj filmu pobíráte. Třebaže děj je na tuto splácaninu dost silné slovo uvážíme-li, že pokud se zde skutečně chce něco dít, snaží se to brát s největší vážností, až je člověku jen do smíchu. Přeci jen, blbosti jako sestavení odvetného týmu z nestabilních lidí, Lokiho epické (čti směšné) intro v laboratoři, plán zastavení invaze atomovkou, Starkovo pití před Lokim, smrt všech emzáků po vypnutí portálu a mohl bych pokračovat, z toho nedělají nic jiného než smysl nedávající patvar, který shlédnu jen jednou a bude mi to stačit. Fanoušek prohlásí, že nejde o to, aby to dávalo smysl, je to komiksový film, mám se u toho především bavit. Pak je tedy škoda, že mne nebaví koukat se na dvě hodiny dialogů psaných pro děti, jednoduchých dějových (já to slovo použil znovu?!) linek a akce, která mě nezajímá. Na začátku jsem vyzdvihoval charakter Bruce Bannera, ten je super. Nezdál se být tak plochý jako ostatní postavy, ani tak debilní jako postavy jiné, ale i zde se museli tvůrci zúčastnit takového hloupého kažení postavy a odhalení Bannerova tajemství ovládání vzteku bylo pitomější, než chování postav na lodi S.H.I.E.L.D.u během Lokiho věznění. Díky tomuto všemu pak není divu, že nejen že mně film vyloženě irituje ale jakákoliv snaha udělat z filmu alespoň něco co by se blížilo hodnotnému snímku působí falešně a trapně. Někdy se mi z toho dělalo až zle. Pokud film neví čím je, neměl by se snažil imitovat jiné, lepší žánry. Nemohu jej prohlásit za promarněný potenciál, protože v něm žádný nevidím. CGI ani hudba (třebaže není ničím noc výjimečný, ale alespoň si jí člověk všimne) to nezachrání. ()

Jajar

Opravdu by mě nenapadlo, že film, ve kterém se sejdou herecké hvězdy v rolích superhrdinů, co mají svůj celovečerní biják, dopadne takhle dobře. Jenže Joss Whedon téhle zdánlivé nevýhody dokonale využívá. Každá z postav dostane přiměřený prostor a nestane se, aby byl někdo na scéně přiliš často, nebo naopak moc krátkou dobu. Avengers jsou ultimátní směsicí skvělého humoru, hlášek a adrenalinové akce. Přestože má snímek dvě a půl hodiny, ten čas zkrátka odsýpá. ()

geek.ondra

Pravděpodobně nejlepší týmovka všech dob. Perfektní chemie mezi postavami a krásně křiklavé dialogové "přestřelky" které vyústí v dokonalé blockbusterové finále. Film mého dětství a jediná věc která se Whedonovi v jeho kariéře opravdu povedla. 8,5/10 ()

AxelWers

K Avengerom som nedal komentár? Fajnový sci-fi film, trochu fantasy a celkom zaujímavá záverečná bitka. U mňa za 5*. ()

dalziel

Akčná scifi pecka.Ja som si to teda užíval náramne. Spätne môžem povedať že zo všetkých Avengerov môj naj obľúbenejší diel. ()

FeroFabus

Já vím, od Marvelovek nemůže člověk čekat velký umění, ale smíchat severskou mytologii s rasou(???) robotických mimozemšťanů(!!!) to je teda fakt debilita. Takže jedna* za herecké obsazení a vizuální stránku. ()

Urukhaj98

Moje velká filmová láska. Pro komiksového nerda, jako jsem já, kterého v útlém dětství formovali Raimiho Spider-Mani, X-Meni či Fantastická čtyřka (dodnes mé guilty pleasure), jsou první filmoví Avengers splněným snem. Nevím, kdo z tvůrců má na tom největší zásluhu, ale byli to právě Avengers, kteří zacementovali Marvel na hollywoodském vrcholu (a z Feigeho udělali jednoho z nejvlivnějších lidí filmového průmyslu) a zcela zaslouženě. Takhle týmovka ve své době rozhodně neměla předem zaručený úspěch, ale Joss Whedon, který odjakživa umí pracovat s charaktery, tenhle kolos zvládl ukočírovat, každému z hrdinů dal dostatek prostoru (a nějaký ten cool moment) a představil do té doby nejepičtější komiksovku na stříbrném plátně. Prostě... Boží. 10/10 ()

vikino1

Jooo tak po třech letech čekání se to konečně dotáhlo do impozantního konce.. Dal bych 6 hvězdiček z 5.. 5 za film a všechny v něm, 6 za HULKA, kterej konečně dostává prostor, dobrého herce a gigantickou armádu, kterou může rosekat !!! ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (více)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (více)