Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Epizody(13)

kikulin odpad!

Rád použiju pro svou parafrázi jeden z dialogů při výjezdu sanitky: "Ten Renč se definitivně zbláznil. Doufám, že už ho nikdy neuvidím!" ()

Alex696

Hmm. Tak nie je to ani z ďaleka ako jednotka. Tieto návraty a znovuoživenia starých seriálových hrdinov akosi nevychádzajú. No a ako vždy v českých seriáloch sú slovenskí herci buďto zlodeji, alebo štetky. len by som chcel vedieť, či skutočne v Prahe chodia na výjazdy lekári v osobitnom vozidle ako doprovod ku sanitke. Alebo, je to len fikcia tvorcu??? ()

pmusic

Jak uz zde pár lidí prede mnou napsalo, srovnávat Rencovu Sanitku 2 s ohavnostmi typu Ordinace, Cesty domu apod., mi prijde taky moc. Nikdo prece nemohl cekat, ze ta Sanitka pred 30 lety, na kterou byli vsichni zvykli, bude i po letech zase stejná. To by pak nebyl ani duvod na to koukat. Já tento seriál nevyhledávám, ale zrovna tak mi nevadí, kdyz se na nej sem tam podívám. Líbí se mi Rencova práce, co se rezie týce. ()

Davanity

Měla jsem z toho veliký strach, ale nakonec jsem ho přemohla a pustila se do několika dílů. Kupodivu není to takové sklamání. Asi nejlepší herci součastnosti podpořeny hvězdami z první sanitky a příběhy, které jsou sice dost podobné první Sanitce, přesto pořád ve mě zůstává ten známý nepříjemný pocit, při realistických situacích, které by nikdo nechtěl zažít. Sice to podle mě není jako dřív, ale určitě bych to neodsoudila. Za zhlédnutí to podle mě stojí, ačkoliv to určitě nikdy nebude v mé Topce. ()

Cucina_Rc

Opět příklad toho, že cokoliv už tu jednou bylo a po x letech má pokračování stojí za houby. Jen další z tuctových seriálů, jakých jsou v dnešní době mraky. Dějově o ničem. Příběhy a herecké výkony až příliš vykonstruované. Obsazení přímo katastrofální. Bohužel ani herecké legendy seriál příliš nevytrhly. Přesto se jedná o jakýsi Rolls-Royce mezi současnými českými televizními seriály. ()

Hoonza odpad!

Musím říct, že původní Sanitku jsem nikdy neměl rád (a to mám jinak seriály z té doby docela v oblibě), ovšem Sanitka 2 je úplný vrchol odpadové tvorby ČT. Režie se ujalo české velekopyto Renč, který snad ani nesleduje, co se mu děje na place. Styl natáčení tak nějak hapruje na pomezí staré venezuelské telenovely (rodinné scény, vztahy), seriálu 24 (když někdo volá na pohotovost) a amatérských videí z youtube, které jsou točené na kalkulačku (akční výjezdy sanitek)... Scénář jakoby vypadl z ruky nějakého duševně zaostalého tragéda, který v životě nepotkal skutečného člověka, protože všechny postavy (které jsou brutální karikatury) se chovají jako z jiné planety. A jako vrchol tu máme paní Ruzyňovou, která si řekla, že už hrála krávy dost dlouho a teď si zahraje na veleinteligentní, dokonalou primářku - do role sedí asi tak, jakoby Milada Ježková hrála prezidentku USA ()

Hrabovo

Naši televizní tvůrci se rozhodli prohnat odšťavňovačem další starý dobrý seriál a vytřískat ze sentimentu vzpomínky maximum. Opět to dopadlo špatně. Od slabých dvou k odpadu, druhý den 1 hvězda za herecké výkony (vyjma příšernou Terezu Srbovou, která přehrává) a kameru (širokoúhlý objektiv dovoluje zajímavé záběry). Kromě toho, že jsem na rozpacích, když přihlížím tomu, jak 60-letou ženu, kterou chirurgicky upravenou na vzhled 40-leté oblézá o generaci mladší muž ("kdo by ji nemiloval", no, podle scénáristy každý, koho potká...) a že jsem poučena, že sen notorického děvkaře je mít vlastní dítě, že seriál provází dosti děsná stále přítomná hudební kulisa, nemohu skousnout tolik lidského štěstí zabaleného do voňavých červených desek pohyblivých obrázků červené knihovny. Všem se splnilo, po čem toužili, všichni dostali, co zasloužili, všichni se polepšili, a všichni budou šťastni až do smrti... Že je člověk nepolepšitelný optimista a vůbec stiskne na začátku PLAY.. . ()

pekas

Ale světe div se, pokračování, aspoň pro mě, hodně předčilo originál. Každý pátek poctivě u televize a dnes, po posledním dílu, už zcela jistě hodnotím kladně. Na rozdíl od Ulic a Ordinací, tohle má pro mě kvalitu a zaujalo mě to. Veškrnová si u mě vybudovala renomé, možná i větší, než v minulých dobách. Po nedůvěře k Sanitce a Renčově osobě nakonec spokojenost. 75% ()

Mercilonka

Viděla jsem dva díly, někde v půlce seriálu. Zdá se to jen mě nebo už ti naši herci neumí hrát? To je Ordinace, Ulice a Cesty domů tak zdegenerovaly? Nějaký příběh se odehrává, ale spíš ve stylu kdo s kým a hlavně kde. ()

Ivoman odpad!

Jen vybrané momenty z každého dílu, plus snaha o shrnutí investovaných 170-200 miliónů korun do tohoto seriálu._______:::::::::: 1. DÍL :::::::::: Srážka autobusu s pickupem je zpracována naprosto amatérským způsobem. Při záběru z vrchu je vidět, že autobus nabírá pickup spíše na motor, ale hned po střihu na jiný pohled autobus nabírá pickup přímo na zadní kolo. V autobuse jsou viditelně místo lidí (kromě řidiče kaskadéra) jen polštářky s namalovanýma očima a pusama. Autobus je viditelně starší kus, rezavý, místo zrcátka dráty ... Otřesné ! Po havárii leží autobus pár metrů od pickupu, ale v době srážky jel minimálně 60-70 km/hod, což pro autobus, který pickup nabere jen na zadní kolo a odhodí znamená, že pojede i s dupnutím na brzdě, minimálně 50 metrů !!! Chyby v postupu záchranářů : Vrtulník, který vyráží zároveň s automobily, je kupodivu na místě nehody jako úplně poslední. Doktor se snaží páčit dveře pickupu, což je nesmysl. Střih na probíhajícího hasiče, střih na přijíždějící hasiče. Otřes ! Chlápek na nosítkách dostane amok a začne škrtit doktora, ale nikdo okolo tomu nevěnuje dobrých 30 vteřin ani pohled, směšné. :::::::::: 2. DÍL :::::::::: Zde vidíme jako hlavní akci dílu cikánský pár, kde muž ženě přeříznu jednu krční tepnu. Herecké nasazení a jejich výrazové podání mě připadá spíše na to, že tento pár našli někde po cestě na natáčení a každý z nich to zahrál tak za dvě kila. Chyby v postupu záchranářů : Chtěl bych vidět v dnešní době záchranáře, který by běžel za prchajícím ozbrojeným cikánem. Doktor na krvácející tepnu přiloží kus smotanýho fášku a pacientku uklidňuje, že to bude v pořádku. Úžasnej doktor. :-) :::::::::: 3. DÍL :::::::::: Z třetího dílu mám pocit, jako bych koukal na Rodinná pouta, říznutý Ordinací v růžové zahradě a ještě nevím čím dalším. Žádná akce. Pokud tedy nepočítám na začátku to, že 3 obstarožní skinheadi, zmlátí dva bezdomovce. :::::::::: 4. DÍL :::::::::: Opět žádnávelká akce, jako ve třetím díle. Scéna s nalezením nedýchajícího půlročního dítěte a následné telefonické rozhovory s operačním střediskem, příjezd doktora a nahození dítěte, patří ovšem k silnějším zážitkům a celá tato událost vypadá, jako kdyby ji netočil Filip Renč, ale někdo daleko zdatnější. :::::::::: 5. DÍL :::::::::: Konečně akce ? Bohužel jen náraz starší Tatrovky do sanitního vozu. Tentokrát natočeno lépe než autobus s pickupem v prvním díle, ale slabota. Hádání se mezi sebou a dýchání na zjištění alkoholu na veřejnosti, které dávala ještě ke všemu Inspektorka provozu, bez asistence policie, je velice nepravděpodobné. Co bylo zajímavější, bylo demolování národní galerie, kde bylo ukázáno bez příkras, jaký kokotiny dokázal Knížák v době svého ředitelování zakoupit. Škoda, že nebyl použit jeho nejlepší kus. Dvě rezavé obruče svařené k sobě, s honosným názvem "Kolo". Za to jsme jako daňový poplatníci v té době zaplatily jeho kamarádovy 15 milionů Kč !!! :::::::::: 6. DÍL :::::::::: Opět žádná akce, opět Rodinná pouta vložená do Ordinace v růžové zahradě. :::::::::: 7. díl :::::::::: Záchrana vrtulníkem blbca na padáku na drátech, vcelku dobrý, opět rodinná pouta v růžové zahradě, operace srdce na ulici, výborná, oceňuju spíše ovšem fakt, že je to podle skutečné události a skutečný pan doktor, který toto dokázal v roce 2007 si zahrál doktora, který jim do toho kibicuje a tvrdí, že mají šanci 1:1000. :-) :::::::::: 8. DÍL :::::::::: Nic jiného než viz 6.díl, možná stojí za zmínku, že je ve filmu zmíněno domácí řešení problémů mezi cigány, ale stejně téma zůstalo otevřeno, pak havárka motorky a příjezd jejího majitele, ale jinak nic. :::::::::: 9. DÍL :::::::::: Wow. Zatím nejnabitější díl. Po tradičních rodinných poutech v růžové zahradě, je předhozeno divákům, jak probíhal asi útěk pana Krejčíře z jeho vily. Útěk ve filmu ovšem končí jinak než ve skutečnosti a to je bouračkou drahého BMW, které dokonce i vybouchne a začne hořet, výbuch si dokonce vyzkoušeli i herci záchranáři, kteří od auta utíkali ve stylu Simír (Kobra11), to by v americe neprošlo, to by museli dělat kaskadéři. :-), potom se rozhodne pod vlivem alkoholu pan doktor v podání pana Dulavy si zařídit auto s majákem a hodí ho na bok a na konci vidíme psychopata, který chce podříznout paní doktorku v podání paní Havlové. Úžasné, jak je vidět, že i Filípkovi Renčovi, začalo docházet, že se tam nic neděje a snaží se mišmašem nesouvisejících obrazů, vytvořit iluzi špičkového a drahého seriálu. :::::::::: 10. DÍL :::::::::: Jen mišmaš. Bodnutí doktora v podání pana Hanzlíka, jde těžko považovat za akci. :::::::::: 11. DÍL :::::::::: Zase jen mišmaš. Úmrtí novorozeněte je spíše poukázáním na to, že i v této době doktoři na lidi serou z vysoka, pokud nemáte dostatek známých konexí a peněz. Divím se, že to prošlo cenzurou. :::::::::: 12. DÍL :::::::::: Mišmaš. Útok kobrou na dítě. Ale na koci jsme se dočkali !!! Na finále šetřil Filípek !!! Ale co to ? Výbuch v rockovém klubu vypadá, jako by do něj přidávalo trikové sekvence studio Asylum (určitě znáte). Výbuchy, které lépe vytvoříte doma na PC (na těch lepších rozhodně ano), betonové kvádry, které lidi odhazují rukama jako by byli z polystyrenu, což asi byli a střih a konec. :::::::::: 13. DÍL :::::::::: Pokračování výbuchu, záchranářské práce, dokonce Filípek přemluvil záchranáře, aby mu zapůjčili Golema a pak ??? Mišmaš. Najednou drama u jezu, kde se čirou náhodou prochází pan doktor, na kterého už čeká směna několik kilometrů jinde, ale on se i přesto prochází u řeky, no paráda. Holčička svou roli zvládla dokonale, pes taky. A to je KONEC. _________ Bez zbytečných řečí, tohle kdyby mě předložil Filip Renč za 170-200 mega, tak bych ho kopnul do prdele a zažaloval za krádež ! Místo aby natočil 5-6 dílů bombastickýho pokračování, tak z toho udělal "jako" pokračování první série, "jako" rodinnou ságu a "jako" seriál. ______ Herci, kteří zde hrají vyloženě skvěle a nad rámec je velice málo. Jmenovitě : Zedníček, Vašut, Juřička, Andrlová, Javorský. Ostatní předvedli svůj průměr, včetně Bohdalové. Na seriál jsem se poctivě podíval na celý, protože první série patří a dlouho patřit bude, mezi špičku našich seriálů a mám ji rád. Tohle není poctivý nástupce. ______ Co bych ocenil, tak jsou výběry vedlejších postav, které si zahráli lidé, kteří zfilmovaný zásah opravdu někdy provedli nebo provádějí každodenně. ___________ Ale bohužel Filipe, za todle, za todle si nezasloužíš víc než 30% spokojenosti zákazníka, protože jsem to do háje platil ze svých daní, to jsou dneska už opravdu ti herci tak drazí jak v Holywoodu, že jsi všechny prachy rozdal jim a nezbylo ti na pořádný akce ? Tady se to snad nenaučí. Vždyť co seriál, to se nedá koukat. Jsou vyjímky, ano, ale jako šafránu a stejně i ty vyjímky pokazí politika. Jako jediný příklad si dovolím uvést seriál Vyprávěj. Začíná v 60tých letech, ale jakmile se přehoupne přes rok 1989, tak to jde se seriál takovým šupem dolů, že se až zhnusí. () (méně) (více)

ostravak30

Stará Sanitka je kouzelný, legendární seriál, který stále baví a bavit asi jen tak nepřestane. Pro charisma jednotlivých hrdinů i osudy lidí popsány tak, jak stále fascinují. U každého pokračování je největší snahou tvůrců nacpat do nové série původní herce a to v podstatě ať to stojí co to stojí. A většinou i zůstat věrný těm dobrému základu, i když nově reprodukovanému. Proto roli úvodního vypravěče, který si vzal na paškál téma času ujal se František Němec, zůstala i stará hudba, ovšem lehce předělaná a závěrečná píseň s fotografiemi štábu. Ovšem s těmi herci je to horší. Objevuje se starý Jandera, jeho bratr, dávná láska Zlata Adamovská nebo třeba Zdeněk Srstka. Přesto, že by tito pánové měli mít zhruba kolem osmdesáti Srstka pracuje u záchranky, Jandera alias Jaromír Hanzlík jezdí dokonce na mise do Afriky a nakonec zase pracuje u záchranky a nechybí ani Petr Kostka u letecké. A kdyby žil Josef Vinklář, patrně by jeho postavu navštěvovali v domově důchodců. Při zoufalé nelogičnosti tohoto prostého faktu, doprovázeného divokým kroucením hlavou, už člověka napadne, že rovnou mohli zavolat ještě Evu Hudečkovou či Otakara Brouska st. Zdánlivá drobnost je ale stavebním kamenem celého seriálu. A to nejen proto, že se jedná o důležité postavy, ale též pro fakt, že Janderovi ženskou, Dagmar Havlovou, přebírá mnohem mladší kolega. Nová Sanitka 2 je rychlejší, dynamičtější, svižnější a především moderní. Je to zkrátka Sanitka nové doby. Ovšem to původní kouzlo je pryč. Sanitka má jeden průšvih za druhým a kromě jednoho vyhazovu se každému ubírá z výplaty tak často, že to chvílemi připadá, že dělají všichni zadarmo. Jedna sestra na telefonu a pracovník u záchranky se zblázní...frekvence magorů u sanitek je povážlivě častá, alespoň tak nám to servírují scénáristé. Ovšem vážnost na jejich stranu se překlápí neuvěřitelnými zákroky na ulici, které zvládnou bez potřebného vybavení za to ovšem s nesměrnou odvahou. A to nemluvím o novináři, kterého nezajímá nic jiného než mrtvoly, krev a zranění, ale důvod není jasný. Kdyby se totiž objevilo něco z toho na plátcích novin, pravděpodobně by to bylo to poslední, co by noviny otiskly, vrcholem byla kauza s mrtvým skladatelem Karlem Svobodou a to z něj byla vidět jen ruka. Věřím, že reálnost jednotlivých konkrétních případů může být veliká, stejně tak auta, kostýmy, zázemí atd., ale to bohužel nenahradí střípky nelogičností a zvláštních chování postav nad nimiž zůstává rozum stát. Sanitka navíc pracuje s podobným konceptem jako ta původní - velká nehoda, problémy s přijetím pacientů, takže se do jisté míry dost opakuje. Po technické a výpravné stránce je vidět, že seriál nebyl jistě z nejlevnějších, že si na něm dali opravdu záležet, ale celkově dost zaostává za původní verzí. Chápu, že tvůrci budou zcela správně tvrdit, že jde o nový seriál natáčený v jiné době, ale srovnání se člověk prostě neubrání už jen proto, že podobně jako Nemocnice je původní Sanitka až moc oblíbená, legendární a nezapomenutelná. Tato Sanitka 2 je bohužel zapomenutelná a jen málo co z ní utkví divákovi v hlavě. () (méně) (více)

MarsQR

Narozdil od amytha jsem celou 2. serii videl uz nekolikrat a nenasel jsem (krome opravdu slabsiho seznamovaciho prvniho dilu) zadnou zasadni vytku. Po zkusenostech z drivejsich pokusu o navazani na slavne serialove klasiky jsem byl velmi mile prekvapen. Nejedna se (a ani autori se o tom takto prilis nevyjadruji) o pokracovani, ale spise o volnou inspiraci puvodni predlohou. Kazdopadne hodnotit a odsoudit 13tidilny serial po prvnim dilu muze jenom opravdovy ignorant. Kritickym hlasum, ktere tvrdi, ze puvodni serie je lepsi a zde se jen pul hodiny tlacha o vztazich, bych doporucil hned prvni dil stare serie, kde se nekona ZADNY vyjezd zachranky a 95% casu se tam resi mezilidske vztahy (proste Hubac st.), zbylych 5% jsou zaverecne titulky. ()

BrckoGOS

Hodnotim zatim dle prvniho dilu, ktery byl zklamanim. A co mi vadilo hlavne, tak naprosta nepreciznost...zachranka jede k zasahu k Uvalum a minou pri tom Palmovku, nasledne sjezd na Orech a skonci radoby v Uvalech...připomnělo mi to xXx. Doufam, uz jen kvuli panu Rencovi a jeho reputaci, že další dily budou jine kafe. ()

PetrKai

Zklamalo mě, že tvůrci nemají dostatečnou fantazii a objevují se zde prvky z 1. řady (např. Vašut odmítá pacienty nosit z 2. patra na nosítkách atd.) Dlouhý hraje doktora charakterově podobného Skalkovi. Ani by mě nepřekvapilo, kdyby ho na konci seriálu nechali zemřít. Spíš mě překvapilo, že dopadl s výsledkem HIV negativní. Seriál má vzestupnou tendenci. První dva díly bych označil za odpad, ale od třetího dílu to dostává grády. Seriál je akčnější, což kompenzuje ten otřesný děj připomínající telenovelu. ()

route60

Hodnotit po prvním díle bylo trochu nefér a srovnávat to z takovým brakem jako Ružova zahrada je trochu moc, slušné obsazení snad kromě Jiráčka ten se na tu roli zoufale nehodí po více dílech přidám hodnocení zatím nejsem ani zklamaný a ani nadšen ale dát hned po prvním díle Odpad dá jen zaujatec. Dodatek mé hodnocení po čtyřech dílech je že se nejedná o špatný seriál jasně Filip Renč občas natahuje zbytečně zachrané scény ale vesměs se jedná o slušné řemeslo a že by to byla telenovela o tom nemůže být řeč, co se týče herců tak Jaromír Hanzlík hraje Janderu sice dobře ale tato postava je až moc čítanková a do dnešního světa se vůbec nehodí naopak Marek Vašut dokazuje že je výborný herec a ta role mu sedla jak ulitá a jak jsem napsal prvně Jiráček mi tam nesedí vůbec, největší chyba celého seriálu je v tom že většina hrdinů původní Sanitky by byla už dávno v penzi nebo pod drnem ale je to jen seriál tak to tak beru. 60% ()