Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Epizody(13)

EddieIron

Hodnotit po prvním díle nemá smysl, ale zatím se to jeví překvapivě dobře. Očekával jsem slátaninu, podobnou prvnímu pokračování Nemocnice, ale kupodivu to vypadá vcelku koukatelně. Ovšem je úsměvné, jak tvůrci ignorují čas, který uběhl od doby, v níž se odehrává původní seriál. To fakt nikoho nenapadlo, že ty postavy by měly být asi tak o padesát let starší?...... /po předposledním díle/Tak tedy, dovoluji si zcela vážně pochybovat o duševním zdraví těch, kdo jsou schopni tento seriál srovnávat s Ordinací v růžové zahradě a podobnými skvosty. Já, když si odmyslím ty zmiňované časové nesrovnalosti, pár dalších odborných nesmyslů, které se ovšem vyskytují ve všech podobných seriálech, i těch amerických a které jsou záměrné, pak si troufám prohlásit, že Sanitka 2 je na české poměry velkolepá! Nemám rád Renče, ale to neznamená, že budu hanět všechno, co udělá. Za všechny chyby, které seriál má, bych strhnul jednu hvězdu, možná jednu a půl, ale dvě by bylo moc. Naproti tomu bych alespoň půl bodíku přidal, za onu operaci srdce, kterou prováděl Hanzlík na chodníku a ten fórek s lékařem, který to komentuje. ()

blekekeke

Jedna hvězdička za závěrečnou píseň, která dá vzpomenout na starou dobrou sanitku. Tohle je totiž jedna velká parodie, která mnohým hercům dost ublížila. V celku neprofesionální dílo o profesionálech. ()

tatka

Oba diely som sedela so zaťatými päsťami a zatnutými zubami a čakala na vyvrcholenie. Prišlo. No to ma poser, zas vyrazili z garáží dva mercedesy so 4 chlapmi k jednému čurákovi, ktorý má zastavené vetry. Kurník, prečo tí Češi nemôžu chodiť k prípadu v jednom voze, ako ostatní civilizovaní Európania. Ešte že sme sa rozdelili, lebo teraz by sme im my chudobní Slováci museli tie medvede platiť. Nemôžem seriál hodnotiť, ad jedna som videla len dva diely, ad dva, ešte som nepredýchala tie dva autá. A nie je to náhodou sci-fi? ()

tchempi

Sanitka 2 v mnohém připomíná projekty ze sféry podnikání OpenCard nebo IZIP - úlet a obrovský průšvih, kdy porcelánem záchodové mísy prolétlo hoóódně peněz. ()

lehkoživka

Hodnoceno po 1/2 1. dílu, víc se nedalo vydržet. Na Sanitce 2 je nejlepší původní znělka - po těch hrůzných dialozích zní Kotvald, Hložek a Zagorka jako rajská hudba. ..... Aktualizace: po akční scéně "veď ma zatvorí", kazišuku-Adamovské "na pohovku v botech ne" a postavě jménem Gordon Mádr dávám první hvězdu a druhou šanci - je to, panečku, místy pěkná bžunda. ()

aannemer odpad!

Viděl jsem půl jednoho dílu a úplně mi to stačilo. Je to sračka, která původní Sanitce nesahá ani po kotníky. ()

paddy35

Seriál je místy poutavý, přeplněn erotickými scénami a prachmizernými efekty (viz situace kdy rodičům přestalo dýchat dítě a při oživování šlo jasně rozpoznat, že mimino je poze atrapa. Pobavila mě situace, kdy maminka řvala, že batole modrá, přičemž bylo žluté jak slunko) ()

0kozel

Konečně český seriál, který není jen o vztazích, ale ukazuje těžkou dřinu záchranářů. Vašut je fakt výbornej. Jen díl s cikánama je narozdíl od epizody v původní sanitce naprosto mimo realitu (mám na mysli 8.díl). ()

Crowus

Jeden z mála českých novodobých seriálů, který mě přikoval k obrzovce, lépeřečeno díky online vysílání ČT k internetu. Plno akce ze které jsou na "naše" poměry konečně cítit trochu i peníze. Vše podbarveno dobrou hudbou a solidním střihem. Srovnání s ordinací a ulicí není absolutně na místě. Díky pane Renči. ()

Bicman

Myslím si že je to celkem důstojný návrat až na pár nepřesností.... A je docela je škoda že to hodnotí lidi kteří viděli půlku z nějaké epizody a hned hodnotí nejhůř jenom kůli tomu jak dopadly pokračování jiných seriálů či filmů po "dvaceti letech"... ()

Hamar odpad!

Dvojička hlavně za neuvěřitelnou vracečku Juřičky u uvědomělých a spravedlivých cigánů. Tenhleten přisleplý "hrdina" mi pil krev už v původní verzi. Jeho zjevení nebožky Alžběty v plamenech rómského ohně, trochu připomnělo Esmeraldu a jiné jihoamerické telenovely. Není v tom nic rasistického, ale Renč u mně tímto zjevením, ztratil prozatím průměrnou trojku. Po shlédnutí dalších dvou dílů se nestačím divit. Renčovi s Hubačem už asi definitivně hráblo. Nevypointované dějové zvraty, vyřešené ve stylu Deus ex machina. Amatérsky napsaný scénář smýká postavami jako hadrovými panáky od jedné hloupé scény k druhé. Herci nemají v podstatě co hrát a stávají se z nich hloupé parodizující figurky. Snažil jsem se k seriálu přistupovat bez předsudků, ale to fakt nejde. Odpad! ()

hony23

Filip Renč se pokusil starý seriál zasadit do nového prostředí. Žádný zázrak to tady není, vcelku se podařily dramatické scény z práce záchranářů, naopak vztahové propletence připomínají Venezuelskou telenovelu. Když jsem si ale vzpomněl na nepovedená pokračování Nemocnice na kraji města nebo ještě horší Takové normální rodinky, druhé Sanitce ty 3 hvězdy dám... ()

Skutik odpad!

Omylem jsem si pustil první díl pořadu jménem Sanitka 2 a nemůžu se zbavit pocitu, že koukám na 55minutovou reklamu, která je navíc ozvláštněná hudebním podkresem, regulérně okopírovaným z Casina Royale. Takovouhle "poctu" si snad Jiří Hubač ani lidé, pracující u záchranky fakt nezasloužili. ()

Celuška odpad!

Začínala jsem hodnocení na třech hvězdách, ale musím bohužel přiznat, že už tak od pátého dílu jsem ho začala snižovat, protože mě neskutečně iritují nejen dialogy, ale také pokulhávající výkony herců, naprosto nevhodná hudba a v neposlední řadě pro mě nepochopitelné chování postav jako takových... A říkám rovnou, že na seriály s mnoha sériemi typu Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě nebo Cesty domů se nedívám - výjimkou byly jen Nemocnice a právě Sanitka, jejichž volné pokračování jsem chtěla vidět kvůli kvalitám původních sérií. Pokračování "nové" Nemocnice se opravdu nepovedlo, ale s lítostí jsem zjistila, že se dá klesnout i níž a nemohu tedy v tomto případě hodnotit jinak... Čímž se také zároveň omlouvám všem uživatelům, kteří se cítí dotčeni tím, že si někdo dovolí dát tomuto dílku odpad, ale já rozdávám hvězdy podle jiných kritérií, než je země vzniku :) ()

dittie

Vetsinou se shoduju s prumerem hodnoceni, ale tady u pokracovani Sanitky jsem uplne na opacne strane od odpadu a jedno hvezdickovych hodnoceni. Jsem rada, ze jsem prezila prvni dil a dala serialu dalsi sanci a kazdym dalsim dilem si serial uzivam a zarovem mam mrazeni v zadech. Jsem rada, ze se konecne tvurcum povedlo neopustit ducha puvodnich dilu a osudy hlavnich postav nejsou lacine. A musim vyzdvihnout Marka Vasuta, ja ho moc v takovych rolich a tak vyborne zahranych neznam, mozna Pesti ve tme. ()

rigby

Sled profesionálně perfektně natočených akčních scén, které jsou vyplněny vatou, ve které má být někde schován jakýsi příběh, který vystačí na třináct dílů televizního seriálu. Bohužel děj by vystačil tak na jeden hodinový díl, a to ještě velmi kýčovitý a nicneříkající. V tomto případě se až ve druhé polovině série začne něco dít, aby to pak skončilo nechutným happyendem všech hlavních postav. Neomluví to ani jinde vyzdvihované dotknutí se citlivých témat, protože je natočeno velmi naivně a ploše. Závěrečná scéna by měla sílu, kdyby nebyla v půlce přerušena a napjatý divák nemusel týden čekat na pokračování, které však zpackala monumentální hudba jako vystřižená z Pána prstenů. O co vlastně v těch třinácti dílech šlo? Tři body za kvalitní řemeslné zpracování, které se v české televizi často nevidí. Nula bodů za seriálový příběh. A už žádnou další Sanitku, prosím... ()